Iran zaatakuje???

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Voli500 » 10 wrz 2017, o 10:10

Czy tam istniały małżeństwa polityczne? Małżeństwa kulturowo wymuszone (typu brat zmarł, to muszę przejąć jego żony)? Albo, czy Szacha "żeniono" jako dziecko na zasadzie swatań i targów rodowych? Jeśli tak, to 80 z tych 100 mógł nie wybierać...
Jako cywil hobbysta mam przywilej pozwalania sobie na sentymenty, gdy więc znikną ostatnie, noszące szachownicę "29" Miga i "24" Mila będę ryczał jak bóbr za ich prezencją, skwapliwie przemilczając fakt, że upływ czasu jest nieubłagany
Voli500
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 22:57

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Pismak » 15 wrz 2017, o 17:09

Bardzo dziwny gust miał
To nie kwestia gustu szacha tylko tamtejszych wzorców piękna w XIX wieku. ;D Podobnie jak z ohaguro Japonii czy Tajlandii.
Obrazek
Obrazek
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2428
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez kocur75 » 15 wrz 2017, o 19:35

to od betelu chyba....?
kocur75
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 217
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 08:17

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Pismak » 15 wrz 2017, o 20:05

W Japonii i Tajlandii nie było betelu- przynajmniej nie to było powodem czernienia sobie zębów. Kobiety aż do XX wieku czerniły zęby bo takie były "brzydsze". ;D Samurajowie uważali że im ciemniejsze zęby żony tym mniejsza szansa na zdradę a więc żona jako oznakę braku chęci zdrady powinna mieć jak najbardziej czarne zęby i taka była najbardziej porządana.
ObrazekZresztą do dzisiaj mają na punkcie zębów fioła. W Japonii w paście do zębów nie wolno stosować fluoru (bo jest trujący) dlatego mają duże kłopoty z próchnicą no i dodatkowo u nich krzywe zęby są "kawai" nazywa się to "yaeba" czyli"podwójny ząb" i wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek
W Europie swego czasu kobiety też miały fioła na punkcie wysokiego czoła- goliły sobie głowy z przodu aż do szczytu czaszki.
ObrazekCo kraj to obyczaj:P
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2428
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 15 wrz 2017, o 20:20

To był odosobniony przypadek szacha, po prostu miał taki gust. Inni władcy Iranu mieli inny gust. A ogólnie Iranki nie są najpiękniejszymi kobietami na ziemi. Np. mają strasznie duże nosy. W Iranie jest najwięcej operacji plastycznych na kobietę na świecie. Nosy to sobie tam kobiety operują powszechnie i jest to bardzo tanie. Jeśli wasza kobieta naciska na was na operację plastyczną to lećcie do Iranu na wakacje i tam zrobicie przy okazji im operację za jedną pensję albo mniej. Spirytus najlepiej mieć w walizce na receptę chorób niezaraźliwych.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez mattin » 23 wrz 2017, o 11:58

Wczoraj na tradycyjnej paradzie z okazji wybuchu wojny iracko-irańskiej pokazali nowy pocisk balistyczny Chorramszar. Ma mieć zasięg 2 tys km i głowicę o masie 1 tony (z opcją wielogłowicową). Nowy pocisk to zapewne efekt współpracy z KRLD. Nowa rakieta ma znacznie większą głowicę niż wywodzące się ze Scuda irańskie klony Nodonga i pewnie ma też zapewnić większe prawdopodobieństwo pokonania irackiej tarczy antyrakietowej.

Film z odpaleń
http://www.iribnews.ir/fa/news/1818616/ ... 9%87%D8%B1

Obrazek
Obrazek


Inne co ciekawsze fotki z parad w różnych miastach:

Klony M-16 są coraz powszechniejsze w IRGC.
Obrazek
Obrazek

Pojawiają się też nowe AK
Obrazek
Obrazek


Rakiety balistyczne pokazane w rejonie Zatoki Perskiej, w tym przeciwokrętowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ex-irackie Su-22, które zastąpiły w lotnictwie IRGC Su-25 podarowane/sprzedane Irakowi. Samoloty podobno mają zostać uzbrojone w rakiety przeciwokrętowe i służyć jako platformy do ich odpalania, nie mają radarów, także dane celów muszą otrzymać z innych źródeł.
Obrazek
Obrazek

Pomysł na drugie życie ZSU-57, czyli technical na sterydach.
Obrazek

Irański klon Hawk-a na ciężarówce.
Obrazek

Również "uciężarówkowany" system Ya Zahra (wcześniej nazywał się Shahab Taqheb). Czyli irańska kopia chińskiego FM-80/90, który z kolei jest kopią francuskiego systemu Crotale.
Obrazek

Wyrzutnia systemu Raad (irańskia Buk) z rakietami z systemu KUB.
Obrazek

Irański klon Buka M-1
Obrazek

I Buka M-2
Obrazek
mattin
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 393
Dołączył(a): 19 mar 2006, o 13:44

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 29 wrz 2017, o 16:03

Minister spraw zagranicznych Iranu i Federica Mogherini faworytami do zdobycia pokojowej nagrody Nobla. Nominacja w związku z porozumieniem nuklearnym. Nominacja ma dać sygnał Trumpowi że porozumienie będzie obowiązywać nawet bez jego aprobaty. - norweski historyk Asle Sveen

Obrazek

Niech się Bibi i Trump cieszy że Ali Chamenei nie został nominowany ;D

Obrazek

Były szef Mossadu: Netanyahu źle walczy z Iranem

http://www.jpost.com/Opinion/Editors-No ... mma-506264

Na początku o irańskim ministrze spraw zagranicznych Zarifie że jest to wybitny dyplomata. Efraim Halevy krytykował Netanyahu za to że atakował Obamę choć powinien krytykować Rosję bo to Rosja jest winna ich problemów. Netanyahu wprowadza Izrael w histerię strasząc zagrożeniem z Iranu. Jest to zagrożenie ale nie jest to zagrożenie egzystencjalne. Histeria to tylko podbudowuje Iran i buduje mu status na który nie zasługuje. Izraelska opinia publiczna musi wiedzieć więcej co dzieje się między Izraelem a Moskwą bo to jest trzymane w największej tajemnicy przez Netanyahu. Netayahu spotkał się z Putinem w ciągu 2 lat 6 razy a Rosja ciągle odgrywa niebezpieczną rolę w regionie i wspiera wrogów Izraela.

Moskwa: wystrzeliwanie przez Iran rakiet balistycznych nie narusza porozumienia jądrowego ponieważ porozumienie jądrowe nie dotyczyło rakiet balistycznych. Rezolucja ONZ zabraniająca wystrzeliwania rakiet Iranowi została automatycznie nieważna w chwili podpisania porozumienia jądrowego która to umowa cofała poprzednie rezolucje ONZ w sprawie Iranu. Nie ma potrzeby przeszukiwać przez inspektorów ONZ obiektów wojskowych w Iranie. Amerykańscy koledzy powinni ponownie przeczytać porozumienie nuklearne i to co tam podpisali.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 14 paź 2017, o 08:25

Prezydent Donald Trump -"Nadszedł czas, aby cały świat przyłączył się do nas, żądając, aby rząd Iranu skończył z ściganiem śmierci i zniszczenia"

Tillerson: oczekujemy że nasi sojusznicy w Europie i regionie będą popierać renegocjacje umowy jądrowej z Iranem. Myślę że mamy realną możliwość rozwiązania wszystkich zagrożeń jakie stwarza Iran. Myślę że plan przedstawiony przez prezydenta Trumpa był dość jasny.

http://thehill.com/homenews/administrat ... portive-of

Federica Mogherini: Trump nie ma prawa wycofać się z porozumienia jądrowego z Iranem. Nie możemy sobie pozwolić aby wspólnota międzynarodowa zrujnowała porozumienia jądrowe które działa. Umowa jądrowa nie jest porozumieniem dwustronnym tylko porozumieniem międzynarodowym. Prezydent USA ma wiele uprawnień ale nie ten. Społeczność międzynarodowa i Unia Europejska wyraźnie wskazuje że umowa jest i nadal będzie.

http://www.aljazeera.com/news/2017/10/m ... 08150.html

Rosja: Trump udowodnił że USA mogą złamać porozumienia międzynarodowe w każdej chwili nawet te zatwierdzone przez ONZ. Takie działania przekonują KRLD że nie ma sensu negocjować z USA w sprawie broni jądrowej. MSZ Rosji potępia przemówienie Trumpa jako agresywne, niedopuszczalne i skazane na niepowodzenie. Działania USA sprzeciwiają się współczesnym normom cywilizacyjnym w komunikacji między państwami.

https://www.rt.com/news/406643-russia-us-iran-deal/

Prezydent Iranu: przemówienie Trumpa nic nie znaczy poza stosem obelg. Trump nie ma pojęcia o prawie międzynarodowym. Jeden prezydent nie może znieść porozumienia jądrowego ponieważ jest to umowa międzynarodowa a nie umowa dwustronna między USA a Iranem. Dziś USA są odizolowane bardziej niż kiedykolwiek w opozycji do porozumienia jądrowego i ludu irańskiego.

http://en.mehrnews.com/news/128585/JCPO ... of-insults
https://www.rt.com/news/406631-iran-trump-us-isolated/

BBC: Trump stawia w bardzo trudnym położeniu UK w związku z jego działaniami w sprawie Iranu. UK opuszcza jeden filar swojej polityki czyli EU i chciała by żeby drugi filar polityki czyli USA pozostał. Istnieje w tej sprawie ogromna przepaść transatlantycka, istnieje ogromne ryzyko w przekazaniu tej sprawy Kongresowi. Ta sprawa nie będzie miała wpływu na stosunki UK-USA ale podważa wiarygodność zachodu, wysyła wiadomość do innych państw że nie warto robić interesów z USA ponieważ USA mogą zerwać umową kilka lat później. Jakie przesłanie to wysyła do Chin w sprawie KRLD? Po raz kolejny Donald Trump pokazał że chce złamać tradycyjne zasady ładu międzynarodowego. I znowu będą konsekwencje dla reszty świata.

http://www.bbc.com/news/uk-41595827

Izrael, AS i ZEA z zadowoleniem przyjęły przemowę Trumpa.

Netanyahu gratuluje Trumpowi odważnej decyzji

http://www.jpost.com/Israel-News/Politi ... ion-507356

Ciekawe czy Trump będzie wstanie znaleźć sojuszników w tej sprawie w Europie czy skończy się jak w przypadku KRLD wygrażaniem bez skutków.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez futszak » 14 paź 2017, o 10:47

To pokazuje jaki potencjał daje wżenić swojego w ważną rodzinę. Powinniśmy mieć cały szwadron panien na wydaniu i elokwentnych przystojniaków na najważniejszych uczelniach świata. Wybory w USA wygrał nie Trump - wygrał je Izrael !
Z drugiej jednak strony rysuje się potencjał pod kompromitację. Nieźle by się Trump zapowietrzył gdyby podczas jakiegoś przemówienia podsunęli mu karteczkę że Iran/Irak/Syria i Turcja zamknęły przestrzeń powietrzną nad Kurdystanem.
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 486
Dołączył(a): 27 wrz 2015, o 19:06

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 14 paź 2017, o 11:48

Generalnie to jest słaby pomysł ze strony administracji USA eskalować na raz konflikt z Turcją i Iranem. Tyle administracja Obamy robiła wygibasów aby unormalizować stosunki z Iranem a potem przeciągnąć ich na swoją stroną. Teraz to wszystko jest zniszczone z powodu nacisków wiadomego lobby. A może być jeszcze gorzej jak sojusznicy USA w Europie staną w tej sprawie okoniem. Pokaże to słabość USA i popchnie blok państw do sojuszu euroazjatyckiego, w tym np Niemcy czy Włochy. Nawet to że taki sojusznik USA jak UK tak jasno się wyrazili że są dalej za porozumieniem z Iranem to już kłopot.

Premier Włoch Paolo Gentiloni zaapelował w piątek o zachowanie porozumienia nuklearnego z Iranem. W wydanym oświadczeniu podkreślił, że służyłoby to interesom bezpieczeństwa. Premier Gentiloni napisał, że Włochy "przyjmują do wiadomości" decyzję prezydenta Trumpa i "przyłączają się do zaniepokojenia wyrażonego przez szefów państw i rządów Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii z powodu możliwych konsekwencji".
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 17 paź 2017, o 18:49

Pierwsza wizyta wysokiej rangi wojskowego irańskiego w państwie Europy Zachodniej od 1979 roku. Dowódca armii irańskiej Marynarki Wojennej Habibollah Sayyari specjalnym gościem na Sympozjum krajów Śródziemnomorskich i Czarnomorskich które odbywa się w Wenecji. Ma wygłosić przemówienie na temat zapewnienia bezpieczeństwa w Zatoce Adeńskiej i walce z piractwem.

http://ifpnews.com/exclusive/iranian-co ... aly-visit/

Głowy szef sztabu Iranu aktualnie w Damaszku ma spotkać się z Asadem.

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 17 gru 2017, o 18:49

Ciekawy przetłumaczony irański raport na temat tzw UFO - świecącego latającego obiektu który pojawił się obok instalacji nuklearnych. Raport twierdzi że obiekt był powiązany z USA. Pilot f-14 próbował zestrzelić latający obiekt. Świecący obiekt sparaliżował elektronikę samolotu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amerykańscy piloci też mieli spotkać te obiekty w USA.

http://nczas.com/swiat/sensacyjne-nagra ... ncydentow/
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 10 sty 2018, o 21:12

Irański okręt dryfuje zepchnięty na falochrony na Morzu Kaspijskim.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=vFMHZ0mOANw

Klasy korweta, nowy okręt zaledwie dwa lata od wejścia do służby.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 23 mar 2018, o 11:40

Kurdowie i nie tylko w Iranie w święto Nowruz. Władzy islamskiej się to bardzo nie podoba ponieważ to jest nie islamskie. Jednak nie pacyfikują tego ponieważ wiedzą że nie są w stanie z tym wygrać i próbują to jakoś adoptować do systemu jaki panuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Analizy" z tzw polskiego ośrodka studiów wschodnich. Ktoś sobie pisze fakty do swoich wyobrażeń

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/an ... y-tureckie

"Moskwa chce wywołać konflikt irańsko-turecki". Bzdura, Moskwa chce być arbitrem, pax russica. I balansuje aby nie zrazić ani Turcji ani Iranu. Wywołanie konfliktu Iran-Turcja to byłyby wielkie problemy dla Rosji. Rosja chciałby wywołać konflikt USA-Turcja, to oczywiste.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2628
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Pismak » 23 mar 2018, o 15:01

Iran ma to szczęście że otoczony sunnitami postawił na nacjonalizm a nacjonalizm musi uwzględniać nacjonalizm nawet jeśli nie jest zgodny z Koranem. Z drugiej strony widać że da się połączyć nurt islamu z nurtami narodowymi nawet w tak niesprzyjających warunkach- sunnici za dobrze mieli i nie musieli się liczyć z miejscowymi naleciałościami podobnie jak w chrześcijaństwo w Europie- po supremacji niemal doszczętnie wyniszczyło nie tylko miejscowe wierzenia ale i dawne więzi społeczno- kulturalne. Ciekawe jak to wygląda od tej strony w Iranie- wydaje się że tam nawiązania kulturowe i społeczne związane z epoką przedislamską sięgają dużo szerzej i głębiej stanowiąc pewną wartość samą w sobie w odróżnieniu od folkloru jaki ostał się w Europie nawet tej mniej "cywilizowanej" w postaci topienia Marzanny czy Nocy Kupały. trudno porównywać Polskę i Iran- nasza historia przedchrześcijańska została zniszczona praktycznie do zera i nie zachowało się wiele nawet w przekazach obcych ale popatrzywszy nawet po terenach centralnych dawnego imperium Rzymskiego czy Grecji to widać że ten semicki kult zanim wybudował swój aparat zniszczył wszystko do gołej skały.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2428
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości