Kolumbia i Wenezuela

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Postprzez R. v Gelerth » 7 mar 2008, o 20:26

No a w Caracas ludzie wykupują jajka, olej, mąke, makaron, cukier i mleko. Co prawda wojny się nie boją ale robia zapasy tego czego wspaniała gospodarka Wenezuelska nie jest w stanie wyprodukować w wystarczającej ilosci.
Chavez poprostu całym sporem usiłuje zamaskować kłopoty ekonomiczne kraju.
Za dzisiejszą GW s. 23
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez R. v Gelerth » 7 mar 2008, o 20:30

No a w Caracas ludzie wykupują jajka, olej, mąke, makaron, cukier i mleko. Co prawda wojny się nie boją ale robia zapasy tego czego wspaniała gospodarka Wenezuelska nie jest w stanie wyprodukować w wystarczającej ilosci.
Chavez poprostu całym sporem usiłuje zamaskować kłopoty ekonomiczne kraju.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez REMOV » 7 mar 2008, o 21:25

[quote=""R. v Gelerth""]Co prawda wojny się nie boją ale robia zapasy tego czego wspaniała gospodarka wenezuelska nie jest w stanie wyprodukować w wystarczającej ilosci.[/quote]Co bardziej komiczne, dostawy żywności idą właśnie z Kolumbii.

PS. Panuj nad przymiotnikami.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez huila » 8 mar 2008, o 19:14

powazny konflikt miedzy kolumbia i wenezuela mial miejsce w 1987 po wplynieciu kolumbijskiej korwety caldas na wody zatoki wenezuelskij administrowane przez wenezuele (do dzisiaj nie wyznaczono tam granicy). pozniej obie strony wyslaly w rejon wiecej okretow, a po kilku dniach nerwow i wydaniu przez prezydenta wenezueli rozkazu zatopienia jednostek sasiada kolumbia sie wycofala
huila
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 9 mar 2008, o 09:26

By zakończyć pewien etap należałoby dodać: Prezydenci Kolumbii i Ekwadoru przy poparciu "głowy" z Wenezueli podali sobie ręce. Czołgi mogę wrócić do koszar.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Boże co za grafomaństwo.

Postprzez Dr.Bocian » 5 sty 2009, o 20:29

Jak się nie wie, to po co głupoty piszecie:D? Piszę właśnie pracę na temat konfliktu w Ameryce Łacińskiej i krew mnie zalewa na analfabetyzm.

w 1987 po wplynieciu kolumbijskiej korwety caldas na wody zatoki

A to ciekawe, bo mi się wydaje, że to jednak była Corbeta Caldas. Weź człowieku pisz normalnie, a jak nie jesteś pewien to wogóle. :)
Dr.Bocian
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Boże co za grafomaństwo.

Postprzez Vis » 6 sty 2009, o 03:58

[quote=""Dr.Bocian""]Jak się nie wie, to po co głupoty piszecie:D? Piszę właśnie pracę na temat konfliktu w Ameryce Łacińskiej i krew mnie zalewa na analfabetyzm.

w 1987 po wplynieciu kolumbijskiej korwety caldas na wody zatoki

A to ciekawe, bo mi się wydaje, że to jednak była Corbeta Caldas. Weź człowieku pisz normalnie, a jak nie jesteś pewien to wogóle. :)[/quote]

Zanim zaczniesz sie goraczkowac zobacz co to jest Corbeta i kto to byl Caldas.
AK-47 user and abuser since 1980.
If guns cause crime, then all of mine are defective.
Vis
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Kolumbia i Wenezuela

Postprzez niebieskiptak » 21 kwi 2017, o 17:08

Jak wiemy, od końca marca br. ma miejsce w Wenezueli kryzys konstytucyjny, co w połączeniu z niedoborami żywności i leków, sprawia, że kraj ten coraz bardziej przypomina państwo upadłe.

Wczoraj (20 kwietnia) znacjonalizowano fabrykę General Motors w Walencji: http://www.notiminuto.com/noticia/gener ... venezuela/

Również wczoraj doszło do dużego buntu w El Valle - biednym, tradycyjnie chavistovskim przedmieściu Caracas; wg źródeł opozycyjnych miało zginąć 11 osób: http://elestimulo.com/blog/al-menos-11- ... ign=buffer

Mapka z wyborów 2013:
Obrazek

Najbardziej gwałtowne protesty mają miejsce oczywiście w stanach "niebieskich"; w szczególności w nieco odrębnym kulturowo od reszty kraju stanie Zulia, miastach przy granicy z Kolumbią, a także w stanie Miranda, którego gubernatorem jest Capriles.

Tu można zapoznać się z sytuacją geostrategiczną oczami Statfora: https://www.stratfor.com/analysis/venez ... ights-back
niebieskiptak
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Konflikty zbrojne