Iran zaatakuje???

Dyskusje na temat sytuacji kryzysowych i konfliktów zbrojnych.

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Mike76 » 12 gru 2016, o 11:11

Czyli będą mieli może w USA sytuację podobną do tej co była u nas. Obecna władza podrzuci nowej kontrakt na kilkanaście miliardów. U nas PO PiS-owi kontrakt na Caracale, w USA Obama Trumpowi podrzuci Boeingi ;D
Mike76
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 108
Dołączył(a): 17 sty 2016, o 17:12

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez rogacz1988 » 12 gru 2016, o 13:08

mjacenty napisał(a):Z Irańskimi pieniędzmi jest duży problem , bo istnieją jako zapis księgowy ,ale tak na dziś ich nie ma.


To samo co wcześniej powiedziałem - dlatego ta bitwa o kasę trwa i będzie trwać. Lobby Boeinga podejrzewam że bankowców będzie na latarniach wieszać, a kongresmeni będą zasypywani listami od pracowników Boeinga i powiązanych z nim firm.

@Manga - można działania Iranu podsumować klasycznym powiedzeniem: Cierpliwa kropla, drąży skałę".
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 461
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 16:33

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Pismak » 12 gru 2016, o 14:41

Te pieniądze ZAWSZE istniały jako zapis księgowy.To że je przeksięgowano to nie kwestia prawa międzynarodowego tylko wewnętrzna- amerykańska. Dlatego jest taki "burdel" bo w razie "odmrożenia" tak czy inaczej każdy sąd międzynarodowy czy arbitrażowy nakaże zwrot tych pieniędzy i pewnie z odsetkami. Tymczasem nie jest to w żadnym razie problem "nie ma skąd ich wziąć" ani w żadnym razie "tych pieniędzy nie ma". Każdorazowo oznaczałoby to po prostu otworzenie linii kredytowej dla rządu irańskiego o określonym kapitale gwarantowanego właśnie przez władze USA z puli "zamrożonego kapitału Iranu" i tyle. Cała szopka polega na tym ze w USA większość sił politycznych nie chce tej kasy oddawać a nie że nie ma skąd jej wziąć czy że ją przepili...
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2253
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 12 gru 2016, o 15:05

Pytanie czy te aktywa przeksięgowano. Może raczej zamrożono na rachunkach banków komercyjnych. A co jeśli w wyniku kryzysu 2008 roku bank zbankrutował i aktywa faktycznie wyparowały. I kto ma płacić te odsetki. Bank czy rząd na polecenie którego te aktywa zamrożono. W jakiej wysokości odsetki. A aktywa to nie tylko gotówka ale i akcje z których część pewnie wypłacała dywidendy, obligacje które dają odsetki, trzeba to wszystko rozliczyć. Mogą być tam też nieruchomości z których czerpano zyski z wynajmu a które to zyski nie mogły być transferowane.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez obiekt172 » 12 gru 2016, o 19:01

Łojej - sprawa jest prosta...
Kto trzyma bankami - starozakonni
A jaki jest ich stosunek do Iranu - wiadomo... Jeszcze 2-3 lata temu wszystko szło w dobrym kierunku, a tu zdechło...
Ta kasa może stać się kością niezgody i naruszyć kruche rozluźnienie sytuacji...

Stąd też będą szukali wszelkich sposobności aby sprawa nie była rozstrzygnięta - a już na pewno nie na korzyść Teheranu.
5° Régiment De Cuirassiers
Avatar użytkownika
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 3123
Dołączył(a): 6 lut 2010, o 22:42

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Skywalker » 12 gru 2016, o 19:42

Ale Amerykanie coś tej kasy już im zdaje się puścili jakiś czas temu? Ile tego było?
Skywalker
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 205
Dołączył(a): 23 mar 2014, o 15:46

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 12 gru 2016, o 19:52

1,7 miliarda $ ( wypłacone z frankach szwajcarskich i euro) przywiezione w paletach samolotem. Zwrot zaliczki za broń która została jeszcze wpłacona za Szacha. Zaliczka 400 milionów $ Z tego 1,3 miliarda odsetek. Sprawa w sądzie w Hadze ciągła się od 1981 roku.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Pismak » 12 gru 2016, o 20:14

Każdy sąd arbitrażowy zasądzi zwrot pieniędzy z odsetkami gdyż piecza nad nimi została wyłączona spod jurysdykcji irańskiej i scedowana na władze amerykańskie (bo to nie banki je zamrażały tylko rząd). To taka kwadratura koła. USA nie chce ich "odmrozić" bo oznaczałoby to konieczność zwrotu gdyż żadne prawo amerykańskie nie blokowałoby tego a w takim wypadku straciliby możliwość ich zatrzymania bo uznają jurysdykcję instytucji międzynarodowych. Dopóki są zamrożone mają jakąś tam "wymówkę" choć bardziej polega ona na ignorowaniu przepisów które sami ustalali do kontroli słabszych. Ale jeśli oficjalnie uznają że Iran ma prawo do dysponowania tą kasą... Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Natomiast sama kwestia tego ile tych pieniędzy było, ile powinno być itd to już kwestia targów i nacisków na owe instytucje do których obie strony pewnie też by się musiały zwrócić.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2253
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 23:01

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 13 gru 2016, o 17:32

Jeszcze trochę danych na temat przyszłego budżetu Iranu.

Wzrost PKB 7,7 %

Inflacja 7,6 % - duży problem w ostatnich latach gdzie utrzymywała się uporczywa inflacja powyżej 10 %

Wzrost inwestycji 12,3 %

Wypuszczenie ok 10 miliardów $ obligacji w krajowej walucie na rynek krajowy. Oprocentowanie 18 % przy oprocentowaniu depozytów bankowych na poziomie 3 % - oprocentowanie astronomiczne jak na warunki światowej. Spowodowane małą wiarygodnością z powodu inflacji w ostatnich latach. Po odjęciu inflacji realnie wychodzi 10 %.

Kwota wolna od podatku dochodowego 5454 $ - jedne z nielicznych państw w regionie które stosuje podatek dochodowy, wprowadzony w związku z kryzysem w ostatnich latach.

Podatek Vat 8 %. Też jedno z nielicznych państw które stosuje ten podatek w regionie.

Dochody w budżecie z ropy 24,8 miliarda $ przy cenie ropy w okolicach 55 $. 34,6 % środków w budżecie to dochody z ropy.

Podwyżka o 5 % cen benzyny dla konsumentów o 20 % cen oleju napędowego.

Wzrost o 10 % płac urzędników państwowych. Po odjęciu inflacji ok 3 %.

W USA sekretarzem stanu został Rex Tillerson. To chyba jedna z lepszych opcji z tych co były brane pod uwagę dla Iranu. Jako prezes Exxona w tym roku stwierdził że na pewno będzie patrzał w kierunku inwestycji w Iranie. Było dużo bardziej konfrontacyjnych kandydatów jak Romney.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 6 sty 2017, o 13:19

Jeden z polityków Azerbejdżanu na temat protestów Iranu w związku z wizytą Netanyahu w tym kraju

Iran zostanie wymazany z mapy świata jesli zaatakuje Azerbejdżan i zostanie podzielonony na pięć państw. Azerbejdzan nie protestował jak prezydent Iranu wizytował niedawno Armenię choć Armenia okopuje ziemie Azerbejdżanu.

http://www.dailysabah.com/mideast/2016/ ... n-business

Prezydent Iranu podczas w/w wizyty w Armenii

Obrazek

Iran będzie dostarczał gaz do Armenii po konkurencyjnych cenach.

Niewątpliwie stoi Iranowi ten Azerbejdżan kością w gardle. Ze względów geopolitycznych wspiera chrześcijańską armię przeciwko szyickiemu Azerbejdżanowi.

Niewątpliwie też Wielki Azerbejdżan jest kompatybilny z Wielkim Izraelem.

I wielkie uderzenie w obecnego prezydenta Iranu ze strony oponentów politycznych w Iranie. Bezdomni narkomani naćpani heroiną w Iranie którzy śpią w grobach. Miejscowość niedaleko Teheranu. Zdjęcia zrobił niezależny fotograf. Opublikowała je strona studentów irańskich. Rozeszło się w trybie błyskawicy po mediach światowych. Jak by tego było mało prezydenta z tego powodu zaatakował wybitny reżyser dramatów ( jeden z najlepszych reżyserów dramatów na świecie) obecnie nominowany do Oskara.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście wszyscy decydenci i ludzie w Iranie wiedzą o tym problemie ale takie fotografie uderzają z mocą huraganu w obecnego prezydenta. Krytykują moralność USA a u nich jest podobnie. Oficjalnie ci narkomanii powinni być skazani na karę śmierci ale realnie władza rozdaje im za darmo czyste strzykawki aby podtrzymywać HIV. Nawet w państwie autorytarnym nie ma siły aby tą patologię wyeliminować. Trzeba by państwo przemienić z autorytarnego w totalitarne.

A groby są murowane. To wiąże się jeszcze z tradycją zaratuszjańską która zakazywała grzebania zwłok w ziemię ponieważ mogą zanieczyszczać glebę. Zakazywano też palenia zwłok ponieważ ogień był dany przez Boga. Zwożono zwłoki na wielkie kamienne kopce gdzie te zwłoki zjadały sępy zostawiając same kości. Tak wielu robiło aż do XIX wieku.

Władza po aferze ich zwinęła i skoszarowała. Wyjdą i będzie to samo, dla 99.9 % tych ludzi nie ma ratunku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez natfari » 11 sty 2017, o 10:11

https://m.youtube.com/watch?v=dF47rrHd7wo

1.20 do 1.23. He he nie ma nic niemożliwego.....
natfari
 

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 14 sty 2017, o 12:21

„Szachinszach” Ryszarda Kapuścińskiego

https://www.youtube.com/watch?v=ug04DtAJ8Sw

Pierwszy nowy samolot dostarczony przez Airbusa w bardzo szybkim trybie.

Obrazek

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez JaPiszeAWyCzytacie » 28 sty 2017, o 20:31

Apropo samolotów do Iranu, nie wiem czy ta informacja się tu przewijała , ale LOT otwiera bezpośrednie połączenie z Teheranem.
JaPiszeAWyCzytacie
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 107
Dołączył(a): 15 lut 2016, o 15:58

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 4 lut 2017, o 18:02

Manga napisał(a):A Rosja w tym czasie nie zasypuje gruszek w popiele tylko proponuje Iranowi pomoc w wybudowaniu i sfinansowaniu gazociągu z Iranu do Europy. Rosja chce mieć znaczące udziały w tym gazociągu, wtedy będzie mogła współdecydować o kierunkach przesyłu i cenach gazu w Europie tak aby nie podkopywać swojej pozycji na tym polu. Jak na razie Iran nie był zdecydowany czy budować ten gazociąg, ale jak Rosja wyprzedza fakty to może się zdecydują. To też znaczące że największe stanowiska handlowe na targach ropy i gazu w Iranie mają przedsiębiorstwa rosyjskie. Polityka Trumpa tylko spycha Iran w objęcia Rosji lub Chin.

Netanyahu udaje się do USA w lutym, prezydent Iranu udaje się do Moskwy w marcu, w tym czasie będą się ważyć losy regionu.

Obrazek

Iran twierdził że to ich pocisk manewrujący

Obrazek

Modernizacja Ch-55, zasięg ponoć 3 tysiące kilometrów.

Jak zwykle nie wiadomo czy to makieta propagandowa czy faktyczna technika.

Zamieszczam to w związku z tym artykułem

http://www.defence24.pl/540304,iran-prz ... alistyczne

Podobnie zaprezentowano jakieś dziwne rzeczy które niby mają polecieć w kosmos

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Irańskie Buki radary dalekiego zasięgu

https://www.youtube.com/watch?v=zV4WgSNWYeo

Obrazek

I plot dalekiego zasięgu, wydaje się że są już faktycznie w linii.

Obrazek


Ciągłe tańczenie Iranu wokół Armenii i tańczenie Armenii wokół Iranu. Wydaje się że stosunki Armii z Iranem są już prawie równoważne ze stosunkami Armenia-Rosja. Oczywiście Iran nie ma takiej techniki którą może podarować jak Rosja ale wydaje się że szac.huje strategicznie nawet bardziej Azerbejdżan niż Rosja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Od 1 marca delegacja rosyjska od spraw obrony i bezpieczeństwa rozpocznie w Teheranie 6 dniową wizytę która ma omawiać wzajemne stosunki i sytuację w regionie. Prawie tydzień rozmów na najwyższym szczeblu, na pewno nie będą rozmawiać o pogodzie przez tyle czasu.

Urzędnik USA omawia potencjalny irański atak rakietowy na Izrael i jego satelity w postaci Rumuni i Polski w wypadku potencjalnej wojny między Iranem i Izraelem. Co omawia irańska tv.

https://www.youtube.com/watch?v=QRqpA3eV2LE
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Re: Iran zaatakuje???

Postprzez Manga » 11 lut 2017, o 11:19

Obchody z okazji irańskiej rewolucji

Władza na oficjalnych! stronach chwali się zdjęciami Irańczyków w rolach klaunów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać że ścigają się z USA kto bardziej żenująco odbędzie swoje obchody narodowe. Jeszcze popokorn słodki powinni rozdawać za darmo. Ali zapowiedział że Irańczycy odpowiedzą na groźby USA w piątek. No to odpowiedzieli.

I inni uczestnicy obchodów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2351
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 15:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konflikty zbrojne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości