Artyleria WP - cz. II

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Artyleria WP - cz. II

Postprzez Natapczanowiec » 9 sie 2019, o 22:08

Proponuję Ci zakończyć dyskusję. Użyłeś sformułowania obrażającego inna nację, nikt nie będzie się tutaj bawił w możliwości interpretacyjne jakiegokolwiek określenia. Więcej tak nie pisz. Koniec tematu/ Dawo
Natapczanowiec
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Natapczanowiec » 9 sie 2019, o 22:25

Masz całkowitą rację DAWO. Ale czy w tym układzie.. tak od dziś... będę mógł zgłaszać wątki z obrażaniem mojej nacji i nadużywaniem określenia "Bantustan"?

Oczywiście.
Natapczanowiec
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 9 sie 2019, o 23:22

Wracajcie do brzegu
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
"Honesta fama melior pecunia" - Publiusz Syrus
pio
Moderator
Moderator

Postprzez W M » 9 sie 2019, o 23:26

Natapczanowiec napisał(a):HSW z Jelczem i co dalej? Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz, ale tam poza światem rojeń i snów PGZ to jedna wielka kula u nogi ślimaczącej się modernizacji! Daruj sobie udowadnianie jaki to był wspaniały pomysł i plany, bo i owszem na tym poziomie to jesteśmy od wieków mistrzami, ale kiedy dochodzi do realizacji to okazuje się, że autorzy pomysłów znów zdaje się są wielce zaskoczeni jak to się mogło aż tak spierdolić! Niespodzianka!!! O0 ;D O0

Jesteś w stanie uzasadnić wytłuszczoną tezę w taki sposób, żeby osoba niegrypsująca była w stanie zrozumieć jak to się ma do czego w ramach ogólnie przyjętych standardów? Niekoniecznie w tym wątku, bo faktycznie śmiecimy, ale ja tylko odpowiadam na to co ty tu wprowadziłeś.
Natapczanowiec napisał(a):Jeśli już M W piszecie o Mustangu to weź i mnie łaskawie oświeć jak i kto niby miał powtórzyć numer z Jelczem? Za cholerę nie mogę pokojarzyć kto miałby klepać terenówki dla woja w jakimkolwiek rozsądnym układzie, a już nie wspominając o kosztach.

Pytanie odpowiednio nakierowane i ta forma zwracania się charakterystyczna dla wiadomo kogo, ale mogę odpalić odpowiedź. Przecięcie węzła gordyjskiego i albo Mustang klepany przez Rosomaka na licencji albo zakup rynkowy, gdzie wersje są podporządkowane temu co rynek oferuje. Bardziej ci się podoba obecny cyrk niż załatwienie sprawy raz a dobrze jak z Jelczem czy podwoziem do Kraba to gratuluję...
Natapczanowiec napisał(a):A o przemyśle stoczniowym to wyczytałeś w wyborczej czy innej fachurowej prasie? Rzeczywistość tam ani kolorowa, ani czarno-biała. Trójmiasto to taki ewenement gdzie szybciej zobaczymy kolejny apartamentowiec na Oksywiu niż Ślązka jako korwete. No i znów... Niespodzianka!!! A nigdy cię może nie zastanowiło jakim to cudem sopocki dżolo wypromował tą cudowną RS? Albo jakim to cudem chamskie uje..nie programu Gawron miało niby pomóc SMW kiedy dostali rękę od MONu Sikorskiego? Dzięki nim mamy za to MJR więc na kiego Polsce okręty? Bałtyk jezioro więc kajakami też damy radę. Więc o co to całe zamieszanie że nie ma Gawrona ani Miecznika? Koronny zarzut asów opozycji na drugim miejscu po utraconej szansy Caracala ;)

Grupa Remontowa jest w stanie utrzymać się z cywilnych (co więcej - prywatnych) zamówień i jednocześnie robić okręty dla marynarki. Państwowe stocznie nie są w stanie się utrzymać bez kroplówek wątpliwej wartości dla potencjału obronnej, a czy są w stanie robić tyle ile Grupa Remontowa to jeszcze nie udowodniły, bo generalnie mało co robiły przez ostatnie dwie dekady. Możesz sobie rapować do woli przekaziory od obecnej władzy o nikłym związku z tematem (Wyborcza... apartamentowce... sopocki dżolo... RS... Bałtyk Jezioro... Caracale) tego zasadniczego punktu wyjścia nie przykryjesz.
Natapczanowiec napisał(a):Szkoda mi klawiatury,

Trzeba było nie wprowadzać dyskusji na te tory, mi też szkoda twojej klawiatury.
W M
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie