Artyleria WP - cz. II

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Artyleria WP - cz. II

Postprzez * ^ * » 5 lis 2018, o 23:12

w-t napisał(a):Tak samo rozumowali durnie, którzy rozformowali eskadry na migach-21, bo "po co komu stary ruski złom", a piloci niech se idą w diabły, "to żadna filozofia, najwyżej się ich ściągnie spowrotem z Lufthansy" - a potem biadolili jak się okazało, że sformowanie od zera eskadry, nawet mając dla niej nowe samoloty, od "dnia decyzji" do uzyskania certyfikacji NATO to ponad dekada... pięć razy tyle co przy "tylko" przezbrojeniu, jeśli jednostka ma sensowny reżim szkoleniowy, nawet jeśli lata na drzwiach od stodoły.


A możesz przypomnieć która eskadra na F-16 została sformowana od zera ?

I jakie to niebywałe zdolności i wiedzę utrzymalibyśmy zachowując w służbie te kilka Toczek ?
* ^ *
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 141
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 14:48

Re: Artyleria WP - cz. II

Postprzez marek8888 » 5 lis 2018, o 23:23

Toczki dawały specyficzną zdolność do wykonania punktowego uderzenia na dystansie, który z chwilą ich wycofania jest dla nas po prostu nieosiągalny...
Fakt, że było ich śmiesznie mało (co przy ich wcale niewygórowanej cenie dosyć dobitnie "pokazywał", że kupiono je jak i dziś Himarsy nieco z sojuszniczego " musu") nie zmieniał prostego znaczenia, że samo posiadanie takiego sprzetu pozwalało chcącemu wykształcić kadry mogące potencjalnie przesiąść się na cuś innego (Oki lub cuś zachodniego). To, że nie było chęci ani woli aby takie cuś posiadać to inna rzecz - gdyby jednak było to - tak po prostu łatwiej jest wykorzystać kadry, które to już znają niż szkolić od początku co my z uporem prawdziwego maniaka bardzo często powtarzamy i powtarzamy jakby tkwiła w tym jakas ukryta wartość dodana...
marek8888
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 807
Dołączył(a): 29 paź 2008, o 10:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Artyleria WP - cz. II

Postprzez w-t » 10 lis 2018, o 22:49

* ^ * napisał(a):A możesz przypomnieć która eskadra na F-16 została sformowana od zera ?
Wszystkie.

W szczególności to co potem zostało 3. i 10. eskadrą, sformowano w 2001 roku i etatowo wyposażono właśnie w Mig-21, chociaż wiadomo było że przygotowania i de facto postępowanie trwa - rozstrzygnięcie było dosłownie chwilę potem w końcu 2002, a umowa w 2003 roku.

Zresztą do ogłoszenia 'wyniku', nie było wiadomo ile i jak będzie - wiadomo było że 'leci nowe', i pod to nowe utworzono dwie nowe BLT z przyporządkowanymi eskadrami. Dopiero potem wyszło, że będą wprawdzie 2 bazy, ale 3 eskadry, w tym w jednej bazie dwie.

Jedyną jednostkę która latała, a początkowo przynależała w tej samej brygadzie, na su-22, wyciągnięto i przeniesiono, tam gdzie jest i teraz.
w-t
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 257
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 15:22

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mjacenty i 16 gości