Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Postprzez krzy65siek » 30 maja 2018, o 23:50

Ja nie rozumiem jednego. Dlaczego działamy zupełnie odwrotnie niż Izrael?

Czy naszym problemem jest brak ludzi/żołnierzy, czy brak sprzętu? Wydawało mi się, że raczej to drugie. Więc powinniśmy prosić USA nie o ludzi, ale o sprzęt lub kasę na sprzęt. Ludzi znajdziemy sobie sami. I wydaje mi się, że USA byłoby bardziej skłonne oddać nam sprzęt/kasę na uzbrojenie, niż żołnierzy. Bo tacy żołnierze to jednak zawsze problem jest, bo któryś może zginąć i będzie trzeba zrobić wojnę z Rosją. A sprzęt... to tylko sprzęt.

A dla nas też chyba byłoby lepiej mieć sprzęt niż żołnierzy. Czołgi nie dostaną rozkazu wyjazdu i nie spakują się w przypadku zaognienia sytuacji międzynarodowej...

O ile mi wiadomo Izrael nie prosi o amerykańskie wojsko, ale o kasę i taką kasę od Stanów dostaje...

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tommi » 31 maja 2018, o 00:02

A bo wierzysz w to, że to jacyś MY decydują czego chcemy od Amerykanów? Nie jest tak, że to Amerykanie kombinują co im się opłaca a odpowiedni "przedstawiciele narodu" ów naród informują o żywotnym interesie? Kombinacje z Wisłą, a teraz z Biedahołkami (żenujące a jednak) nie pokazują czego i kto "chce"?
Tommi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jadeb » 31 maja 2018, o 12:09

Krzysiek:
Naszym głównym problemem jest brak pieniędzy. Amerykanie zapewne chętnie podarowaliby nam sprzęt , ale ceną byłby serwis i modernizacja dokonana przez amerykańskie firmy. Koszty by nas zjadły.
Jeszcze jedno , nie porównuj nas z Izraelem. NIGDY nie będziemy mieć tyle do powiedzenia co żydowska diaspora. To ciągłe mówienie stawiajmy warunki jak Izrael przestaje być śmieszne.
jadeb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 31 maja 2018, o 12:48

Komu będą podlegać wojsk USA w Polsce, NATO?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 31 maja 2018, o 13:53

Wojska USA podlegają USA.

Ja po prostu zauważam dziwną sprawę - największym naszym problemem jest brak kasy, a my domagamy się wojska zamiast kasy.

Może łatwiej rzeczywiście jest załatwić przebazowanie dywizji, niż dotację w postaci Abramsów, ale coś mi mówi, że jednak kasę łatwiej się dostaje niż ludzi. Ani Arabia Saudyjska, ani Egipt, ani Izrael wojska się nie domaga.

A dodatkowo żądanie obecności wojska stawia nas w bardzo słabej sytuacji politycznej. Tradycyjnie lennik żądał ochrony wojskowej od suwerena...

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 31 maja 2018, o 13:59

To nie słaba sytuacja polityczna, tylko zwykły kundlizm

Jedyne co umiemy, to sprowadzać obce wojska do kraju
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie