Likwidacja WSI

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Postprzez Królik » 14 lis 2005, o 17:45

Mimo, że ze mną nie dyskutujesz, to może wskażesz mi w tym cytacie słowo "military", bo pomyślę, że dotyczy on cywilnych służb...
Nazywam się major Bień i mam stopień majora...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 14 lis 2005, o 18:18

[quote=""Królik""]Mimo, że ze mną nie dyskutujesz, to może wskażesz mi w tym cytacie słowo "military", bo pomyślę, że dotyczy on cywilnych służb...[/quote]Te cywilne to przeszły weryfikację :)

Pomijam już oczywisty fakt, że czasopismo nie specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu wojskowości.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez izi » 14 lis 2005, o 19:47

Przeszły, ich guru jest Zbyszek i przez to są nieskazitelnie czyste :wink:
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny! \";)\"
izi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 09:43

10 listopada pozwoliłem sobie na następujący komentarz:
[quote=""Desperad""]
Co do prób reformowania tej instytucji to każdy kto sie za to brał źle kończył. Najgorzej skończyła się ta "przygoda" dla byłego wiceministra MON Romualda Szeremietewa...

Stawiam 10 do 1 że i ten rząd (lub Minister ON, którego zadaniem będzie reforma WSI) padnie ofiarą intrygi....[/quote]

Cóz muszę przyznać, ze trochę sie pomyliłem, Pan R. Sikorski okazał sie "pragmatykiem" i reformę WSI zamierza zakończyć na zmianie Szefa WSI, wczoraj prasa rozpisywała się na temat konfliktu na linii: Sikorski- Wasserman...
Dziś wiemy, że to Pan Z. Wasserman jest tym "Złym":
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... icaid=68c1

Mit wszechwładnych służb. Obawiam się, że mógłbyś sporo stracić na tym zakłądzie. Obecny rząd będzie w stanie zupełnie spokojnie zmienić ustawę o WSI (a zrobią to, bo nie chcą Dukaczewskiego), co skończy się ich reorganizacją lub rozwiązaniem.

To co, obstawiamy dalej? Wiem , wiem, ja jestem oszołomem, zdesperowanym wariatem "z nierealnego" świata, paranojkiem z manią prześladowczą etc etc... Jak pieknie można wszystko wytlumaczyć...
Honor, Duma i krańcowe wypalenie.....
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 13:18

Słuchaj, spróbuj - tak na chwilę - odstawić spiskową teorię dziejów i przyjąć, że to może Sikorski wie coś więcej od Wodnika i dlatego nie chce rozwiązania, a restrukturyzacji.
Może po zapoznaniu się z osiągnięciami tej instytucji doszedł do wniosku, że nie należy tego rozwalać?
[quote=""Desperad""]Wiem , wiem, ja jestem oszołomem, zdesperowanym wariatem "z nierealnego" świata, paranojkiem z manią prześladowczą etc etc... [/quote]
No cóz, skoro sam tak uważasz... pozostaje mi tylko się zgodzić.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 14:15

[quote=""Desperad""](jakiś bełkot)[/quote]
A coś w temacie topicu napiszesz?
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 14:22

[quote=""Królik""]
A coś w temacie topicu napiszesz?[/quote]

Sam prowokujesz tą bezsensowną dysputę siląc się na smieszność, a do dzisiejszych inforamcji na temat pana Wassermana nie raczyleś się ustosunkować?

Nie lubimy jak nie wychodzi na "nasze"???. Cóz, zdarza się....
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 14:32

[quote=""Desperad""]Sam prowokujesz tą bezsensowną dysputę siląc się na smieszność[/quote]
[size=99px]Tak zupełnie na marginesie: TĘ dysputę.[/size]
JA? Poczekaj:
[quote=""Królik""]Słuchaj, spróbuj - tak na chwilę - odstawić spiskową teorię dziejów i przyjąć, że to może Sikorski wie coś więcej od Wodnika i dlatego nie chce rozwiązania, a restrukturyzacji.
Może po zapoznaniu się z osiągnięciami tej instytucji doszedł do wniosku, że nie należy tego rozwalać? [/quote]
[quote=""Desperad w odpowiedzi""]"A świstak siedzi i zawija je w te sreberka"

Zdziwłbym się gdybyś się nie zgodził- wszak Ty należysz do "normalnych", światłych, wykształconych, tolerancyjnych etc- a fe -"moherowe berety", "ciemnogód" - fuj...[/quote]
I kto tu prowokuje jałową dyskusję?
a do dzisiejszych inforamcji na temat pana Wassermana nie raczyleś się ustosunkować?

Nie. Z prostej przyczyny - SuperEkspres jest dla mnie tak samo wiarygodny jak Fakt i GP. Nie gonię za tanią sensacyjką i nie roztrząsam każdego newsa nie czekając na komentarz. A komentarz jest taki:
ŹRÓDŁO

Prokuratura: nie mamy nagrań o Wassermannie
PAP - dodane 47 minut temu
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zaprzecza, by w śledztwie ws. afery paliwowej pojawiły się materiały dotyczące ministra ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna. "Super Express" napisał we wtorek, że policja posiada nagrania, na których o użyteczności Wassermanna rozmawiają członkowie mafii paliwowej.

Rzecznik prokuratury informuje, że zawarte w publikacji "Super Expressu" wiadomości "dotyczące osoby ministra Zbigniewa Wassermanna nie znajdują potwierdzenia w żadnym materiale dowodowym, jaki znany jest prokuraturze".

Nie mamy takich materiałów. Żadne nagrania, jakie posiadamy, nie zawierają nazwiska pana ministra, w związku z tym wszelkie dalsze wnioski zawarte w publikacji są bezprzedmiotowe - powiedział rzecznik prokuratury Jerzy Balicki. Wtorkowy "Super Express" podaje, że rok temu policja nagrała rozmowę dwóch członków mafii paliwowej, którzy mieli mówić o Wassermannie chciwiec. Ale nie ruszaj go, jest przydatny.

I co?
Na tym właśnie polega Twój problem - czepiasz się jakiegoś bzdeta podanego przez mało wiarygodne źródła i próbujesz robić z tego rzeczowy argument. Że potem jest dementi tych bzdur to już jakoś do Ciebie nie dociera.
[quote=""Desperad""]Nie lubimy jak nie wychodzi na "nasze"???. Cóz, zdarza się....[/quote]
Nie LUBICIE, oj nie lubicie...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 14:51

[quote=""Królik""]

Prokuratura: nie mamy nagrań o Wassermannie
PAP - dodane 47 minut temu
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zaprzecza, by w śledztwie ws. afery paliwowej pojawiły się materiały dotyczące ministra ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna. "Super Express" napisał we wtorek, że policja posiada nagrania, na których o użyteczności Wassermanna rozmawiają członkowie mafii paliwowej.

Rzecznik prokuratury informuje, że zawarte w publikacji "Super Expressu" wiadomości "dotyczące osoby ministra Zbigniewa Wassermanna nie znajdują potwierdzenia w żadnym materiale dowodowym, jaki znany jest prokuraturze".

Nie mamy takich materiałów. Żadne nagrania, jakie posiadamy, nie zawierają nazwiska pana ministra, w związku z tym wszelkie dalsze wnioski zawarte w publikacji są bezprzedmiotowe - powiedział rzecznik prokuratury Jerzy Balicki. Wtorkowy "Super Express" podaje, że rok temu policja nagrała rozmowę dwóch członków mafii paliwowej, którzy mieli mówić o Wassermannie chciwiec. Ale nie ruszaj go, jest przydatny.
[/quote]
I co?

I to jest dla mnie wreszcie jakaś rzeczowa odpowiedź, widać ze Pan oficer(ps. Królik) pokazał pazur, skrupulatnie śledząc serwisy informacyjne....
Jestem ostatnią osobą, która podpisywalaby się pod informacjamiz Super Expresu, korzystam z serwisu informacyjnego wp.pl, gdzie również:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... icaid=68c6
Co nie zmienia faktu, że informacja wcześniejsza poszła w świat, a według mojej teorii spiskowej o to min. chodziło...

[quote=""Desperad""]Nie lubimy jak nie wychodzi na "nasze"???. Cóz, zdarza się....[/quote]
Nie LUBICIE, oj nie lubicie...[/quote]
My lubimy - Prawda Cię wyzwoli - kiedy trzeba porafię przyznać się do błędu....
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 15:20

[quote=""Desperad""]kiedy trzeba porafię przyznać się do błędu....
[/quote]
Cieszę się, ale...
Ale widać, że niezbyt skrupulatnie śledzisz serwisy informacyjne, bo
[quote=""Desperad""]Jestem ostatnią osobą, która podpisywalaby się pod informacjamiz Super Expresu[/quote]
a zapomniał, że:
[quote=""Wirtualna Polska""]
Obrazek

Członkowie mafii o Wassermannie: chciwy, ale pożyteczny[/quote]
Widzisz logo pisma, pod informacjami którego się nie podpisujesz?
A informację pamiętasz?
W razie zaćmienia pamięci przypominam:
[quote=""Desperad""]Dziś wiemy, że to Pan Z. Wasserman jest tym "Złym":
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... icaid=68c1 [/quote]
W związku z powyższym Twoje wypowiedzi i przytaczane - rzekomo wiarygodne i rzetelne - źródła wydają się jednak nieco wątpliwe... I dlatego zaczynam wątpić w sens prowadzenia tej dyskusji.

I jeszcze jedno: nie chodź do bukmachera, bo raczej nie zarobisz...
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 15:30

[quote=""Królik""]
[quote=""Wirtualna Polska""]
http://img464.imageshack.us/img464/5262/superex9ke.gif[/img][/URL]

Wyraźnie napisalem skąd pobieram informacje, co byłeś łaskawy przytoczyć..

[quote=""Desperad""]Dziś wiemy, że to Pan Z. Wasserman jest tym "Złym":
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... icaid=68c1 [/quote][/quote][/quote]

A jeszcze raz powtórzę- informacja ta poszła w świat....wyciągnijcie wnioski, wszak bystrym oficerem jesteście Królik....

Cóz widzę, że dalej głownym Twoim celem jest zdyskredytowanie mnie a monopol na prawdę masz tylko Ty.... Pogartulować, stylu tygodnika NIE
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 15:33

[quote=""Królik""]
I jeszcze jedno: nie chodź do bukmachera, bo raczej nie zarobisz...[/quote]

A zakład dalej obstawiam, podbijając 20:1....
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 15:36

[quote=""Desperad""]Wyraźnie napisalem skąd pobieram informacje, co byłeś łaskawy przytoczyć[/quote]
...tylko zapomniałeś dodać, że WP zamieściła informację z SuperExpresu. Ale przecież to taki detal.
A jeszcze raz powtórzę- informacja ta poszła w świat

...podobnie jak równie wiarygodna o Klewkach czy więzieniach dla talibów. Dalej nie wiem co masz na myśli.
wszak bystrym oficerem jesteście Królik....

A bystrym, bo po dobrej szkole.
Cóz widzę, że dalej głownym Twoim celem jest zdyskredytowanie mnie

A skąd. Sam to robisz doskonale i nawet bez mojej pomocy.
a monopol na prawdę masz tylko Ty

Nie moja wina, że korzystasz z kiepskich źródeł. A może to po prostu kwestia bystrości?
Pogartulować, stylu tygodnika NIE

I tak jest lepszy niż styl GP: Opluć Ile Się Da Na Podstawie Wydumanych Przesłanek - Ważne, Że Informacja Pójdzie W Świat.
Znów się z Tobą zgodzę - pogratulować...
A zakład dalej obstawiam, podbijając 20:1....

A podbijaj sobie w swojej naiwności nawet 100:1.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Desperad » 15 lis 2005, o 16:04

Sumując - Krolik ma rację bo:
1. Jest bystrym oficerem. (choć nie wie dlaczego informacje czy to o Klewakch czy O Panu Wassermianie zostają puszczane " w świat")
2. Kończył "dobrą szkołe" (może w Moskwie albo Razaniu?).
3. Korzysta z wiarygodnych źródeł (tygodnik NIE).

Czy taki Zapluty Karzeł Reakcji jak ja ma jakieś szanse w starciu z tym Olbrzymem??? Jasne, że Zapluty Karzeł reakcji może tylko
Opluć Ile Się Da Na Podstawie Wydumanych Przesłanek
, co też czynię tak jak mnie GP nauczyła...
Desperad
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Królik » 15 lis 2005, o 16:22

Ostatnia moja odpowiedź, bo Desperado desperacko próbuje bronić Częstochowy:
[quote=""Desperad""] Jest bystrym oficerem. (choć nie wie dlaczego informacje czy to o Klewakch czy O Panu Wassermianie zostają puszczane " w świat") [/quote]
Wiem - ma to odniesienie do praktyk stosowanych przez Twoje ulubione media, choć ja - w przeciwieństwie do Ciebie - nie żyję tanią sensacją.
. Kończył "dobrą szkołe" (może w Moskwie albo Razaniu?).

Jesteś żałosny - to są Twoje argumenty? Jak nic wpisujesz się w to:
[quote=""Desperat""]Jasne, że Zapluty Karzeł reakcji może tylko
Cytat:
Opluć Ile Się Da Na Podstawie Wydumanych Przesłanek
, co też czynię tak jak mnie GP nauczyła...[/quote]
Korzysta z wiarygodnych źródeł (tygodnik NIE).

Przyjąłeś do wiadomości dementi nformacji z Twojego Super Expresu? Przyjąłeś. To wejdź jeszcze raz na podaną stronę i przeczytaj. Tylko uważnie i powoli. Już?
Doczytałeś się tego:
[quote=""WP""]PAP/IAR 12:40 [/quote]
Gdzie tu, bystrzaku, widzisz NIE? Obawiam się, że widzisz je wszędzie tam, gdzie padają Twoje lichutkie argumenty.

Reasumując:
zniżyłeś się do pewnego poziomu, który jest mi zupełnie obcy, dlatego nie zamierzam kontynuować dłużej tej gadaniny. Zwłaszcza, że Twoim jedynym argumentem jest to, że kontrargumenty interlokutora pochodzą jakoby z "NIE". Daruj, ale z czymś takim dyskutować nie będę.
Wydaje mi się ponadto, że masz wahania emocjonalne, bo zbyt łatwo przechodzisz od użalania się nad sobą do żałosnych i niskich ataków na rozmówcę. Może to być oczywiście spowodowane brakiem argumentów, choć mimo wszystko sugerowałbym skorzystanie z porady lekarskiej.
Szczytem zaś Twojej bezradności był argument o szkole w Moskwie i Riazaniu, choć skądinąd wiem, że poziom nauczania był tam wysoki, ale to Ciebie nie powinno obchodzić, bo z poziomem reprezentowanym przez Ciebie (zarówno merytorycznym, ortograficznym jak i gramatycznym) nie załapałbyś się do żadnej z wymienionych uczelni o innych nie wspominając.
Życzę miłej zabawy, choć już samotnej.

BTW: w języku polskim na końcu pytania wystarczy w zupełności JEDEN pytajnik.
Królik
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie