Modernizacja techniczna sił zbrojnych RP. Plany i realizacja

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Modernizacja techniczna sił zbrojnych RP. Plany i realiz

Postprzez Razparuk » 7 lut 2019, o 19:52

https://www.youtube.com/watch?v=lYX_xDh ... e=youtu.be

Nie widziałem aby ktoś wklejał...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mjacenty » 11 lut 2019, o 23:30

Bardzo zaniepokoił mnie ten tekst.
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1936
Pilne przekazanie Grotów do wojsk lądowych oznacza szybkie pompowanie zdolności operacyjnych jednostek tzw Szpicy .
Czyżby mogły być pilnie potrzebne ?
Czy tylko awantura w Iranie, czy już Chiny na horyzoncie .
Mam takie odczucie iż, ktoś usiłuje nas pospiesznie wrzucić pod autobus dziejów .
No bo skąd takie nagłe przetasowania w uzbrojeniu , w pospiechu i bez przygotowania .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 11 lut 2019, o 23:39

mjacenty napisał(a):Bardzo zaniepokoił mnie ten tekst.
https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1936
Pilne przekazanie Grotów do wojsk lądowych oznacza szybkie pompowanie zdolności operacyjnych jednostek tzw Szpicy .
Czyżby mogły być pilnie potrzebne ?
Czy tylko awantura w Iranie, czy już Chiny na horyzoncie .
Mam takie odczucie iż, ktoś usiłuje nas pospiesznie wrzucić pod autobus dziejów .
No bo skąd takie nagłe przetasowania w uzbrojeniu , w pospiechu i bez przygotowania .

Prędzej Wenezuela,to było by nawet chytre posunięcie ze strony wuja Sama
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 12 lut 2019, o 09:04

Nic to nie zmienia tylko jeszcze zwiększa zamieszanie w logistyce i oporządzeniu. Chyba po prostu zabrakło im żołnierzy WOT do tej broni, a poza tym będzie ładnie wyglądać na zdjęciach z ministrem. Teraz dopiero przy normalnej eksploatacji zacznie wychodzić co to za produkt.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kocur75 » 12 lut 2019, o 10:25

straszne to zamieszanie. szybciej zaczęli przezbrajać źle. niedługo całe wojsko będzie miało taki logistyczny bałagan. jurek są dwie opcje: jedna to nie akceptujesz wyniku demokratycznych wyborów i jesteś na NIE, druga kacapy ci płacą za wierszówkę i robienie gównoburzy

jest też trzecia opcja: dostajesz miesiąc urlopu na wtrącanie polityki do wątku z nią niezwiązanym - pio
kocur75
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 12 lut 2019, o 10:45

Mozna było to zrobić kompleksowo: wprowadzić wszystkie odmiany Grota wraz z dostosowanym do niego oporządzeniem. A teraz i tak zostaną w jednostkach mini beryle, karabinki- granatniki i wersje z celownikami nokto i termo. I umundurowanie niedostosowane do liczby i rodzaju magazynków. To spowoduje pewne problemy a w żaden sposób nie podniesie siły ognia, więc nie rozumiem Twojego zachwytu i skierowanej we mnie agresji. To ruch dobry ale nieprzygotowany, ja tylko wskazuję na potencjalne problemy przy braku wymiernych korzyści.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 12 lut 2019, o 13:36

kocur75 napisał(a):jurek są dwie opcje: jedna to nie akceptujesz wyniku demokratycznych wyborów i jesteś na NIE, druga kacapy ci płacą za wierszówkę i robienie gównoburzy

...???

Kurcze, super żyć w świecie całkowitej nieomylności decyzyjnej elementów politycznych u władzy. 100% lojalności i zero wątpliwości, cokolwiek zrobią jest super. A jak nie uważasz że jest super w każdej materii to jesteś "Rosyjski agent". Taki fanatycznie oddany zwolennik to skarb każdej partii.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 12 lut 2019, o 13:47

To się nazywa "wyznawca" albo jest to agent innej opcji.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 12 lut 2019, o 17:40

Kiedyś to za "kacapy" i polowania na szpiegów to na forum był ban na amen. Tak że chyba nie jest tak źle z forum jak to podejrzewają zwolennicy tezy "kto nie skacze ten szpion". ;D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 13 lut 2019, o 06:55

Pismak napisał(a):Kiedyś to za "kacapy" i polowania na szpiegów to na forum był ban na amen. Tak że chyba nie jest tak źle z forum jak to podejrzewają zwolennicy tezy "kto nie skacze ten szpion". ;D

https://www.defence24.pl/pompeo-w-warsz ... ga-hakowac

Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje – oświadczył we wtorek w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Tak się wyżyna konkurencje.Tylko brawo bić ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 13 lut 2019, o 08:21

Tak sie doi bantustan...tylko bić brawo.
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 13 lut 2019, o 09:03

welder napisał(a):
Pismak napisał(a):Kiedyś to za "kacapy" i polowania na szpiegów to na forum był ban na amen. Tak że chyba nie jest tak źle z forum jak to podejrzewają zwolennicy tezy "kto nie skacze ten szpion". ;D

https://www.defence24.pl/pompeo-w-warsz ... ga-hakowac

Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje – oświadczył we wtorek w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Tak się wyżyna konkurencje.Tylko brawo bić ;)

Otwarcie powiedzieli Bolandzkiej młodzieży że nie będzie internetuff
Idą na konfrontacja i nie bojom się
...

ps. Tak wiem że to tylko kolejna rata opłaty tym razem dla Cis...Siemensa za Pieńć Gie
Bo wicie rozumicie my nie możemy wiecznie się USA opłacać...Europa też coś musi dostać :))
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mjacenty » 17 lut 2019, o 23:19

Przed chwilą przeczytałem podsumowanie Militarysty na Obrona PRO na temat modernizacji naszej armii i jej perspektyw .
Wiedziałem iż jest źle , ale żeby aż tak . Przy tym finansowaniu to jest kaplica . A tu jak przyjdzie "Wiosna" to będzie jeszcze gorzej.
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 17 lut 2019, o 23:55

mjacenty napisał(a):Przed chwilą przeczytałem podsumowanie Militarysty na Obrona PRO na temat modernizacji naszej armii i jej perspektyw .
Wiedziałem iż jest źle , ale żeby aż tak . Przy tym finansowaniu to jest kaplica . A tu jak przyjdzie "Wiosna" to będzie jeszcze gorzej.

Militarysta przesadza.
Owszem redukcja jednostek jest potrzebna, ale skoro twierdzi, że pociąg pt. "Wojska Lądowe" spadnie w przepaść w okolicach 2025, to gdzie obecnie znajduje się ich rumuński odpowiednik? ??? W najgorszej sytuacji bez wątpienia znajduje się Marynarka Wojenna, choć ostatnie deklaracje PGZ SW są naprawdę warte przemyślenia.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
"Honesta fama melior pecunia" - Publiusz Syrus
pio
Moderator
Moderator

Postprzez Pismak » 18 lut 2019, o 00:24

A jak nadejdzie 2025 rok i spełnią się słowa Militarysty to przyjdziesz i napiszesz "nie jest źle- gdzie się znajduje odpowiednik słoweński"? Co ma stan rumuńskich sił do naszej armii? Rumunia to jakiś wyznacznik źle/dobrze? Ale i tak najlepsze są "deklaracje" i "przemyślenia". Świetnie podsumowują stan i kierunek rozwoju.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie