Modernizacja techniczna sił zbrojnych RP. Plany i realizacja

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Modernizacja techniczna sił zbrojnych RP. Plany i realiz

Postprzez Pismak » 7 cze 2018, o 09:38

Jeżeli PAC-3MSE faktycznie przechwytuje Iskandery o prędkości Ma 7 - to skąd wiadomo że nie może zwalczać pocisków o prędkości Ma 10? Zwłaszcza jeżeli wyrzutnia chroni cele w swoim pobliżu? Dane są tajne.
Być może też zwalcza okręty podwodne. Na tym forum jednak dyskutujemy o tym co wiadomo a nie o tym co być może a przejście od 7 do 10 mach wydaje się takie proste co to tam 3 machy w tą czy w tamtą jeszcze w przypadku pocisku zdolnego do manewrów- otóż jest to różnica jak w zwalczaniu czołgu a SR 71. Pamiętać trzeba że temu systemowi zdarzało się też pomylić samolot z rakietą balistyczną a w wypadku naszych sił zbrojnych nie będzie czasu na reakcję człowieka i system będzie działał w w reżimie automatycznym jeśli ma się wyrobić przy celach o prędkościach 7 czy 10 mach. Być może system ma możliwości skutecznego polowania przy takich dużych prędkościach ale nie budowałbym architektury obronnej na takim "być może" nawet jeśli ktoś dostał od USA takie "tajne" dane. Do czasu ataków na Izrael rakiet Saddama różni decydenci zapewne też dostawali tajne dane ale chyba nie było w nich że system jest tak nieskuteczny. Jak ktoś tego użyje w realnym konflikcie to dopiero będą jakieś realne dane (tym bardziej będzie można coś realnego powiedzieć o rosyjskich wynalazkach).
A co do Orinoko to od razu przypomniał mi się Fiedler. ;D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 16 cze 2018, o 08:06

Słuchałem dziś w radiu wywiadu z Januszem Zemke , posłem do PE. Tak mnie to zaciekawiło ze pogrzebałem i znalazłem.
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-4121_pl.htm

W skrócie mówiąc UE w nowym budżecie przeznacza ponad 30 mld euro na projekty zbrojeniowe, z czego 13 mld na nowe technologie. Ktoś w końcu doszedł do wniosku że Europa jest w ciemnej d... za USA, FR i Izraelem. Jest o ile pamiętam 17 projektów z czego Polska zapisała się do dwóch i to w charakterze pomniejszego partnera a nie kraju wiodącego. Pytam więc gdzie te wszystkie mądrale z rządu i PGZ . Wygląda na to że lepiej wysyłać kasę za ocean i brandzlować się widokiem leopardów na defiladach niż zrobić coś z wizją.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 16 cze 2018, o 08:59

Czy jesteś naprawdę tak głupi czy po prostu tak nienawidzisz PiSlamistow że musisz im "dokopać" przy każdej okazji?

Projekty UE nie są po to by kogokolwiek doganiać tylko by dotować zakłady europejskich potentatów zbrojeniowych z ich horrendalnie drogimi miejscami pracy...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez futszak » 16 cze 2018, o 09:02

Gdyby unijne dotacje były dobrze wydawane to bylibyśmy już w G7+1
futszak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 16 cze 2018, o 11:38

Lumen napisał(a):Czy jesteś naprawdę tak głupi czy po prostu tak nienawidzisz PiSlamistow że musisz im "dokopać" przy każdej okazji?

Projekty UE nie są po to by kogokolwiek doganiać tylko by dotować zakłady europejskich potentatów zbrojeniowych z ich horrendalnie drogimi miejscami pracy...

Zadałem pytanie dlaczego nie uczestniczymy w tych przedsięwzięciach. I tyle. A to że rząd Najjaśniejszej pochodzi z pisu to nie ma nic do rzeczy. To znaczy ma o tyle że nic w temacie ugryzienia tego tortu nie robi choć podobno rządzi. Więc kogo pytać? PO ? Oni nie rządzą od trzech lat zdaje się. Powiem tak. Gdyby Ojciec Dyrektor otworzył fabryki zbrojeniowe to bylibyśmy militarną potęgą. I nie jest to złośliwe. Raczej pełne uznania dla gościa bo jest bardziej zaradny w zdobywaniu kasy niż wszyscy ministrowie razem wzięci. EOT.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 16 cze 2018, o 23:29

yeti951 napisał(a):Zadałem pytanie dlaczego nie uczestniczymy w tych przedsięwzięciach. I tyle. A to że rząd Najjaśniejszej pochodzi z pisu to nie ma nic do rzeczy.
To proste - bo niemieckie i francuskie eurasy mają iść w airbusa czy MBDA...
A nie w jakąś potencjalną konkurencje...

To ma być dotacja i tyle... UE nie bedzie walczyć z FR ani z USA - wiec kogo ma gonić?
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 17 cze 2018, o 07:51

Ja o chlebie ten o niebie. To są takie same środki jak fundusze spójności tyle że zamiast na drogi trzeba je wydać na czołgi. W skrócie.

Uwielbiam takie kalki myślowe. Uchodźcy to terroryści, Unia to wróg a teraz jest nowa do kolekcji. Unijne pieniądze na badania mają iść do Airbusa. A jakiś dokumencik na poparcie tej śmiałej tezy? Może jakiś kawałek taśmy z podsłuchu chociaż? Wszyscy przecież tylko knują przeciw Najjaśniejszej. Zwłaszcza Merkel z Tuskiem. A co do ostatniej śmiałej tezy to powtórzę. Unia doszła do wniosku ( a raczej Trump jej to wytłumaczył) że powinna się sama zatroszczyć o bezpieczeństwo. Stąd miliardy na badania. Nie chcemy ich. Trudno. Będziemy bulić za gotowe produkty.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 17 cze 2018, o 08:16

yeti951 napisał(a):A jakiś dokumencik na poparcie tej śmiałej tezy? Może jakiś kawałek taśmy z podsłuchu chociaż? Wszyscy przecież tylko knują przeciw Najjaśniejszej. Zwłaszcza Merkel z Tuskiem.
Odezwał się specjalista od kalki...
Tiaa zatroszczyć się o bezpieczeństwo = dla tych z brukseli oznacza tylko wypchniecie brudnych łap USA z kontynentu...

Z resztą - ja wiedze relatywnie prosty sposób by zapewnić owe bezpieczeństwo
Ale nikt się na to nie zgodzi...
Po prostu - oni "bezpieczeństwo" pojmują inaczej...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 17 cze 2018, o 09:59

Konkrety gościu, konkrety. Dokumenty, wypowiedzi. Stawiasz tezy bez poparcia. Zaraz napiszesz że "wszyscy wiedzą".
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 17 cze 2018, o 10:04

Gości to ty wyskoczyłeś z tematem i to ty udowodnij ze forma, warunki itp tych unijnych programów umożliwiała ew. udział polskich podmiotów w znacznie szerszej formule...

I żeby nie bylo - ja mam świadomość jakie jest PGZ i reszta. Ale kreowanie wizji jaka to wspaniała okazja się nadarza i my ja znów marnujemy jest oczywistą manipulacją...
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 17 cze 2018, o 10:15

Tu się zgodzę. Tyle że z miejsca dostałem odpowiedź nie bo nie. Pogrzebię to może coś wynajdę. Choć moim zdaniem problem jest natury takiej że pewne siły nie chcą się wiązać z europejskim przemysłem zbrojeniowym ale z amerykańskim. I tyle.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 21 cze 2018, o 10:44

Nawet mainstream widzi, że jest coraz gorzej z tendencją spadkową...:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... armii.html
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez analityk » 21 cze 2018, o 18:12

Minister MON Mariusz Błaszczak o modernizacji polskich sił zbrojnych. Żadnych nowości tylko kontynuacja już realizowanych zamówień. Marynarka wojenna to tylko konieczność modernizacji bez żadnych konkretów na temat już zbudowanych i zamówionych okrętów. Przez kolejnego ministra MON okręty podwodne traktowane są naprawdę priorytetowo. Deklaratywnie... :-\
Do końca 2019 roku do Sił Zbrojnych RP zostaną dostarczone m.in.:
- 67 kołowe transportery opancerzone Rosomak,
- 5 kompanijnych modułów ogniowych Rak,
- 1 dywizjonowy moduł ogniowy Regina, w tym 24 haubice Krab
- 36 samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Poprad,
- 72 zmodernizowane czołgi Leopard.
Ponadto: zakup nowych śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych, nowych śmigłowców uderzeniowych.
http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artyk ... 018-06-21/

WOT: Dotychczas utworzyliśmy 13 brygad i właśnie rozpoczynamy formowanie czterech ostatnich, które powstaną do końca 2018 r. Do końca 2019 r. będziemy już mieli struktury wszystkich 17 brygad w całej Polsce.Do końca 2021 r. całkowicie skompletujemy kadrę. W 2025 r. wszystkie brygady osiągną pełną gotowość do działania.
Ciekawe, gdyż wróble ćwierkają, ze obecny minister MON będzie dążył do opóźnienia i ograniczenia tworzenia kolejnych jednostek WOT.
analityk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tartyron » 22 cze 2018, o 08:21

analityk napisał(a):Ciekawe, gdyż wróble ćwierkają, ze obecny minister MON będzie dążył do opóźnienia i ograniczenia tworzenia kolejnych jednostek WOT.

Z tego co ja słyszałem to po prostu nie będzie takiego parasola ochronnego jaki roztaczał AM.
O tym co jest słuszne a co nie - decyduje zwycięzca po konflikcie.
Tartyron
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 22 cze 2018, o 08:53

yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie