Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Postprzez Pismak » 22 sty 2019, o 10:21

prowler
No cóż jeśli tak stawiasz sprawę to ja nie mam nic przeciw żeby Ci przyznać rację. 8) Wiem że nasi "decydenci" nie zmienią polityki ani swojej chorej doktryny ale zawsze jest szansa że rzeczywistość będzie to korygować w odpowiednim kierunku. Szkoda że takim kosztem bo na trzy kroki do przodu robią dwa w tył a budżet nie jest z gumy.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 22 sty 2019, o 11:18

Skitarius - nie chce mi się odnosić do odkryć typu "śmigłowce defensywne / ofensywne" czy też rewelacji, iż armia czerwona posiadała Mi-24...

Pismak - nasze gienerały chcą samych Perkozów (następca Mi-2) 50 szt.
Ja natomiast uważam, że na całe WP wystarczy poniżej 100 maszyn. Gdzie owe (nieodżałowane przez niektórych) 50 Karakali, których nie kupiliśmy mogłoby praktycznie wyprzeć wszystkie Mi-8/17. (Oczywiście w diametralnie inaczej skonfigurowanym zamówieniu gdzie nie byłoby np. aż 13 CSAR )

I tak na to trzeba patrzeć, tak też trzeba patrzeć na kruka...
Ale oczywiście łatwiej jest bezrefleksyjnie planować wymianę 1 do 1 i rozważać Kruka wyłącznie pod kątem wymiany Mi-24
"Nie oglądaj telewizji będziesz miała w głowię glisty...
Oni są porąbani...
Oni wojnę pokazują, a o pokój walczą...
Tak się porąbało z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować."
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 11:32

Ile kosztuje modernizacja Mi-24, u starszych braci?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 22 sty 2019, o 12:14

Skitarius napisał(a):Mi-24 nie mogły mieć charakteru ofensywnego bo Armia Czerwona była miłująca pokój i tylko mogła się bronić. A podstawowym manewrem ataku Mi-24 była "obronny" nalot na małej wysokości przy dużej prędkości, zasypanie celu ogniem i odlot. Wszystko oczywiście nie miało charakteru ofensywnego, stricte miłujące pokój zachowania.

Bzdety. Taktyka śmigłowców czy stosowane manewry mają się nijak do tego, w jakich okolicznościach są wykorzystywane.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 22 sty 2019, o 13:11

welder napisał(a):Ile kosztuje modernizacja Mi-24, u starszych braci?
W wierze?
Najpierw to trzeba trzeźwo ocenić stan techniczny maszyn oraz to jak wygląda zabezpieczenie w części i narzędzia...
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 13:37

[prowler"]

W wierze?

Tak, Rosja i Białoruś raczej odpadają

Najpierw to trzeba trzeźwo ocenić stan techniczny maszyn oraz to jak wygląda zabezpieczenie w części i narzędzia..

Jeżeli tego nie zrobiono do tej pory, to należało by kogoś rozstrzelać dla przykładu
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 22 sty 2019, o 13:57

A tak dla przykładu sytuacja Su22 i MiG 29 jest Tobie znana?
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 14:07

prowler napisał(a):A tak dla przykładu sytuacja Su22 i MiG 29 jest Tobie znana?

Własnie dlatego bez rozstrzeliwania się nie obejdzie.W naszym przypadku to jedyna droga do normalności
https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... za/m0w615r
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 22 sty 2019, o 14:10

welder napisał(a):Własnie dlatego bez rozstrzeliwania się nie obejdzie.W naszym przypadku to jedyna droga do normalności.

No, bolszewicy zaczęli od masowego rozstrzeliwania "szkodników". Potem tą tradycję wznowili co parę lat w kolejnych falach walki ze "szkodnictwem"... u nich to stworzyło doprawdy ciekawa "normalność" u nas zapewne będzie jeszcze bardziej... normalnie.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 14:14

Skitarius napisał(a):
welder napisał(a):Własnie dlatego bez rozstrzeliwania się nie obejdzie.W naszym przypadku to jedyna droga do normalności.

No, bolszewicy zaczęli od masowego rozstrzeliwania "szkodników". Potem tą tradycję wznowili co parę lat w kolejnych falach walki ze "szkodnictwem"... u nich to stworzyło doprawdy ciekawa "normalność" u nas zapewne będzie jeszcze bardziej... normalnie.

Jestem otwarty na sugestie.Masz lepszy pomysł?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 22 sty 2019, o 14:44

Każdy pomysł jest lepszy od rozstrzeliwania ludzi za "szkodnictwo". Polecam Ślepego Boga Wojny, Bieszanowa... tam opisał jak to się wzięto za "szkodników" z regularnością sezonów pogodowych. I jakie tego były efekty.

I przypominam, ci co najbardziej krzyczeli o rozstrzeliwaniu i walczyli ze "szkodnictwem" sami potem zarobili kulkę w łeb albo wyrok. Metoda na rozstrzeliwanie przerobili bardzo dogłębnie nasi wschodni sąsiedzi, dogłębnie, rzetelnie, na wszelkie sposoby i przez długi czas. Nie bierzmy z tego przykładu, im to na zdrowie nie wyszło... nam też nie wyjdzie.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 14:51

Skitarius napisał(a):Każdy pomysł jest lepszy od rozstrzeliwania ludzi za "szkodnictwo". Polecam Ślepego Boga Wojny, Bieszanowa... tam opisał jak to się wzięto za "szkodników" z regularnością sezonów pogodowych. I jakie tego były efekty.

I przypominam, ci co najbardziej krzyczeli o rozstrzeliwaniu i walczyli ze "szkodnictwem" sami potem zarobili kulkę w łeb albo wyrok. Metoda na rozstrzeliwanie przerobili bardzo dogłębnie nasi wschodni sąsiedzi, dogłębnie, rzetelnie, na wszelkie sposoby i przez długi czas. Nie bierzmy z tego przykładu, im to na zdrowie nie wyszło... nam też nie wyjdzie.

No dobra.rozstrzeliwanie jest złe i niehumanitarne i takie tam.Ale daj pomysł jak opanować ten burdel.Bo to trochę za długo trwa.Nie żebym szczególnie przejmował się naszą armią, ale szkoda forsy
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 22 sty 2019, o 15:36

Wywal z roboty, daj wilczy bilet, jak są dowody o celowe działanie wytocz proces. Jest multum opcji by odsunąć daną osobę z danych spraw jeżeli się chce. Bo jak się nie chce to nic nie zrobisz, nawet nie rozstrzelasz bo ktoś musi to rozstrzelanie zatwierdzić. A swojego czy kolegi nie rozwalą... na razie. Rozwalą kogoś innego, jakiegoś "szkodnika". Mało to kozłów ofiarnych się znajdzie którzy w imię "walki ze szkodnictwem" zarobili kulkę?

Pomijając niehumanitarność i zło, to jest zwyczajnie nieefektywne. Bo w łeb dostają zazwyczaj ci którzy najmniej zawinili a ci co najbardziej... ci właśnie wydali komendę PAL!
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 22 sty 2019, o 15:42

Skitarius napisał(a):Wywal z roboty, daj wilczy bilet, jak są dowody o celowe działanie wytocz proces.

https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... za/m0w615r

No to życzę powodzenia

A swojego czy kolegi nie rozwalą... na razie.

Kolega jest ubezpieczony od ''błędów w sztuce '' Tylko że po wpadce, zakończył bym karierę zawodową w jakiejś pipiduwie spawając płoty
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 22 sty 2019, o 18:27

Wracamy do tematu "kruków"/ Dawo
dawo
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie