Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Postprzez Natapczanowiec » 11 wrz 2019, o 22:59

_RR_ napisał(a):Ile lat po dostawie pierwszych 4, pojawi się następne 4? Serio na to liczysz, skoro geniusze oszczędności w czterech zmieścili 8, robiąc 2w1 bez analogów na świecie? Temat odfajkowany na długie lata, a nadmiaru kasy nie będzie. Realnie dłuuugo flota AW będzie miała 4 maszyny.

Możemy zakupić choćby za rok. Wystarczy zrezygnować z programu Narew lub go przesunąć o 4 lata. Zasadniczo nie rozumiem o co ci chodzi.

Jeśli chodzi o MW to niestety działa to na pewnych "wyspowych" prawidłach już od dekad. I nikogo to nie dziwi. Zakontraktują nową partię za 4 czy za 8 lat to zasadniczo bez różnicy. A po co ci drogi przedmówco te kolejne 4 śmigłowce? Byś mógł dowieść, że jednak 4 sztuki są na bank gotowe? Kompletnie nie rozumiem gdzie to niby ma mieć jakiś wymierny efekt w czymkolwiek. Standardowo w PL funkcjonują eskadry więc i tak nawet 8 śmigieł będzie swoistym dziwolągiem.

Cały obecny plan opiera się na założeniu, że bedom Mieczniki i dokupi się jakieś śmigła pokładowe. Dla mnie bomba, ale niestety jako pesymista bardziej wierzę w nagłą potrzebę wywalenia kolejnego 1.6mld na AW101 niż cud z Miecznikami i ekstra kwartetem kolejnych śmigieł ZOP.

Jasne?
Natapczanowiec
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez _RR_ » 11 wrz 2019, o 23:10

Zakwestionowałem gotowość 2 maszyn, przy posiadanych 4. Odp. Twoja, będzie docelowo 8, to będzie gotowość 5-6 maszyn. Na to ja, nie będzie szybko następnych 4 maszyn. Czytaj ze zrozumieniem i nie przekręcaj, nie odwracaj kota ogonem.
_RR_
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Natapczanowiec » 11 wrz 2019, o 23:22

_RR_ napisał(a):Zakwestionowałem gotowość 2 maszyn, przy posiadanych 4. Odp. Twoja, będzie docelowo 8, to będzie gotowość 5-6 maszyn. Na to ja, nie będzie szybko następnych 4 maszyn. Czytaj ze zrozumieniem i nie przekręcaj, nie odwracaj kota ogonem.

4 maszyny to faktycznie kłopotliwa sytuacja, ale do pewnego wieku i resursów konstrukcji. I przepraszam za nieporozumienie ponieważ myślałem, że do mojego wpisu się odnosisz. Na dłuższą metę nie ma nic dobrego w zakupie 4 śmigłowców. W krótkiej perspektywie wykonano ruch jaki trzeba.
Natapczanowiec
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez _RR_ » 11 wrz 2019, o 23:37

To nie wątek o tym, temat wałkowany. Nie zgodzę się, że to był ruch, jak trzeba. To był ruch dziwaczny, o kiepskim stosunku koszt/efekt, nie rozwiązujący tematu, a zamykający buzie plus do tego polityka .
_RR_
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Natapczanowiec » 11 wrz 2019, o 23:57

Nie no byliśmy w idealnej sytuacji. Trzeba było tyljo buzię po francusku rozdziawić
Natapczanowiec
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie