Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Program "Kruk" - nowe śmigłowce bojowe

Postprzez Skitarius » 9 lis 2018, o 16:02

jasiol napisał(a):Nie zastanowiło Cię nigdy, że chińskie KTO jakoś specjalnie popularne na świecie nie są?

No stary, to jest kiepski przykład. Akurat 08 jest na wyposażeniu 4 państw. To na tle bardzo wielu kołowców całkiem niezły sukces eksportowy mieć trzech poza swoimi własnymi siłami klientów. A to że ich jakość ustępuje, cóż dla jednych jest ona wystarczająca a drugim odpada bo nie ma uchwytów na kubki. Ale w kwestii popularności, to jest dosyć dobrze.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 9 lis 2018, o 16:27

:)
Czterech państw. W tym Argentyna i Wenezuela.
Sukces to jest, jak sprzedasz w takich stechiometrycznych ilościach, ale do przynajmniej kilkunastu odbiorców (epopeja Hawka dobrym przykładem), albo 2-3 dużych. A tutaj masz własną armię, dwie, które wezmą wszystko, byle na kredyt i jednych Tajów, którzy też kupili dopiero po wtopie Ukraińców.

Naprawdę, sukces na miarę potęgi przemysłowej wkrótce pierwszej gospodarki świata.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 9 lis 2018, o 16:41

jasiol napisał(a)::)
Czterech państw. W tym Argentyna i Wenezuela.
Sukces to jest, jak sprzedasz w takich stechiometrycznych ilościach, ale do przynajmniej kilkunastu odbiorców (epopeja Hawka dobrym przykładem), albo 2-3 dużych. A tutaj masz własną armię, dwie, które wezmą wszystko, byle na kredyt i jednych Tajów, którzy też kupili dopiero po wtopie Ukraińców.

Naprawdę, sukces na miarę potęgi przemysłowej wkrótce pierwszej gospodarki świata.

Serio, tak mamy licytować sukcesy? Stryker... jeden klient, Peru. sukces na miarę potęgi przemysłowej pierwszej gospodarki świata?

Pozyskali trzech zagranicznych klientów, co z tego że nieduże zamówienia i głównie pod siebie robią. Ale pozyskali, więc ich popularność jest całkiem dobra na świecie. Wiele jest kołowców które występują w jednym kraju lub mają dwóch czy trzech klientów. Na ten moment nic nie przebije MOWAG i Patrii w kwestii popularności na świecie ich produktu.

Ale jak z popularnością stoi taka Freccia, Terrex, Guarani, VBCI, Boxer ect. Większośc z nich ma tylko lokalnego kilenta, może jakiegoś zagranicznego jednego, Boxer dał radę do 5 dobić teraz.

Więc 08 z 4 klientów plasuje się bardziej w wyższej kategorii popularności na świecie niż niższej.
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » 9 lis 2018, o 17:06

Zaczęło się od popularności produktu. Cieszę się, że się ze mną zgodziłeś, iże chińskie osiągnięcia międzynarodowe w dziedzinie KTO nie można nazwać sukcesem.
A wracając do śmigłowców, zanim nas admini pogonią: Sprawdź może, komu oni te swoje śmigłowcowe dzieła sprzedawali, to będziesz wiedział, jakie są oceny poziomu tej produkcji.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Skitarius » 9 lis 2018, o 17:25

jasiol napisał(a):Zaczęło się od popularności produktu. Cieszę się, że się ze mną zgodziłeś, iże chińskie osiągnięcia międzynarodowe w dziedzinie KTO nie można nazwać sukcesem.

Nie zgodziłem się z tobą ani ci racji nie przyznałem. Ale you do you.

jasiol napisał(a):A wracając do śmigłowców, zanim nas admini pogonią: Sprawdź może, komu oni te swoje śmigłowcowe dzieła sprzedawali, to będziesz wiedział, jakie są oceny poziomu tej produkcji.

Nie muszę ani nie mam potrzeby. Nie ja optuje za ich śmigłowcami a wręcz zająłem negatywne i przeciwne stanowisko do takiej propozycji. Pytanie czy też prośbę z uprzejmością przekażę DBR.

DBR!... jakiś pan do ciebie!
Skitarius
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lobbyś » 15 lis 2018, o 13:46

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę.
Cytaty: Józef Stalin;
lobbyś
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 15 lis 2018, o 15:30

Skitarius napisał(a):
jasiol napisał(a):Zaczęło się od popularności produktu. Cieszę się, że się ze mną zgodziłeś, iże chińskie osiągnięcia międzynarodowe w dziedzinie KTO nie można nazwać sukcesem.

Nie zgodziłem się z tobą ani ci racji nie przyznałem. Ale you do you.

jasiol napisał(a):A wracając do śmigłowców, zanim nas admini pogonią: Sprawdź może, komu oni te swoje śmigłowcowe dzieła sprzedawali, to będziesz wiedział, jakie są oceny poziomu tej produkcji.

Nie muszę ani nie mam potrzeby. Nie ja optuje za ich śmigłowcami a wręcz zająłem negatywne i przeciwne stanowisko do takiej propozycji. Pytanie czy też prośbę z uprzejmością przekażę DBR.

DBR!... jakiś pan do ciebie!

Często wielu narzeka, że tylko amerykańskie, że nie ma alternatywy i szans na niezależność w zakupach - a ta właśnie się wraz z eksportową wersją WS-10 pojawiła - to nowość, więc trudno oczekiwać i przytaczać sukcesy eksportowe

Dotychczasowe doświadczenia z chińskim sprzętem różnych krajów pokazują, że jest to rozpaczliwiec dla nie mających innego wyjścia (Iran, częściowo Pakistan) albo kasy (różni afrykańscy wodzowie). I dotyczy to już np. systemów artyleryjskich czy kołowych. Nie zastanowiło Cię nigdy, że chińskie KTO jakoś specjalnie popularne na świecie nie są?

I co jak co ale kasy na stada drogich Apachy przy i tak za krótkiej kołderki nie mamy, nie mamy też możliwości kupna tańszych rosyjskich śmigłowców.

Czy wierzę w taki ruch ze strony MON - nie, nie wierzę, ale powinni to choć założyć i dobrze rozegrać w negocjacji z innymi.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie