Nowy Honker

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Postprzez jacek pirat » 13 sie 2010, o 17:09

Ciekawe ? Czy ktoś kto zajmuje się tylko "stylistyką" pojazdu
zadaje sobie trud by zaprojektować do niego podwozie oraz technologię jego produkcji?

Obrazek

Znalazłem jeszcze takie rysunki przekrojowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
2o lat użytkowania samochodów terenowych w trudnym terenie
jacek pirat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 13 sie 2010, o 17:54

Zaprojektować to jedno, to jak napisanie biznesplanu, a stwórz linię produkcyjną, zatrudnij ludzi (możesz ich ściągnąć nawet z USA, ale na dłuższą metę to pogrzebie opłacalność), osiągnij odpowiednią jakość, trwałość, rentowność. Bliski przykład, Jelcz Komponenty, Star, Solbus.

Swoją drogą, ta rama, o ile rysował ją ktoś kto to wie o co chodzi, jest trochę monstrualna, jak na pojazd tej kategorii ;).
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darknes1990 » 13 sie 2010, o 18:07

Jednak coś takiego istnieje.
Obrazek
Nie jestem w temacie, ale przecież z linią montażową by nie było zbyt wielkiego problemu, można zawsze przystosować linie Honkera do produkcji nowej wersji.
\"Generał Anders z II korpusu polskiego śmiejąc się powiedział mi, że jeżeli jego wojska dostaną się pomiędzy armię niemiecką, a rosyjską to nie będzie mógł się zdecydować z kim bardziej chce walczyć.\" PATTON
Darknes1990
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jacek pirat » 13 sie 2010, o 18:31

Znalazłem rysunek który ma w nazwie “new mask” .

Niestety przednia część jest wymaskowana.

Prawdopodobnie to jest docelowy kształt atrapy.

Na stronie prawdopodobnie są wizualizacje które są tylko zamarkowaniem.

Obrazek
[/img][/list]
jacek pirat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez nomad111 » 13 sie 2010, o 19:34

[quote=""szmul""]
Nawet ładne ... mrzonki ...[/quote]

Znane już od ładnych paru lat - o tym CAL1969 toczyła się tutaj dyskusja... 4 lata temu. I jak były ładne rysuneczki tak nadal są (nawet kilka przybyło) i nic poza tym...
nomad111
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez nomad111 » 13 sie 2010, o 19:46

[quote=""jacek pirat""]
Z opisów zdjęcia wynika że to wstępny szkicowy model mający pomóc wybrać docelowy charaktarystyczny design po którym można będzie identyfikować wszystkie pojazdy produkowane przez DZT
[/quote]

4 lata temu premierę miał też Lubo stworzony jako następca Lubilna.
Gdy zobaczyłem obecnie planowany "charakterystyczny design" Lublina... to aż mnie zatkało. Przychodzi mi tylko na myśl, że wygląda przy popoprzednim projekcie tak jakby Lubo sytlizowali Gugiaro na spółkę z Pininfariną, a nowego Lublina Władek z Kazkiem spod budki z piwem... Jako żywo przypomina to dokonania naszych specjalistów od laminatowych "tiunigowych" zderzaków do calibr, dzięki którym auta przemieniają się w szczytowe osiągnięcia tzw. "wieśtunigu"... Nie chcę obrażać naszych projektantów także lepiej już nic nie piszę nt. pokazanej "wizji".
nomad111
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sergente » 14 sie 2010, o 23:02

Co chcesz, pisałem wcześniej o ewentualnym "wskrzeszeniu" Lublina-51, to je mamy! Calsky Design specjalizuje się też w projektach "nostalgicznych" i może o to DZT chodziło... :lol: Ale swoją drogą różnica między projektem CAL1969 a rzeczywistym Honkerem jest dosyć zasadnicza. Czy zatem DZT zamierza dalej pchać się w reanimację stuningowanego po wiejsku Honkera, czy może chce tworzyć coś nowego a solidnego i taniego? (Calsky zapewniał, że da się bez wielkich nakładów techniczno-badawczych coś takiego osiągnąć)
Tomasz, karabelę!
Sergente
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez polsmol » 17 sie 2010, o 11:18

Projekt terenówki Calsky to tylko projekt a Honker już od dawna istnieje i nie trzeba tak znowu wiele aby usunąć jego wady.
Z punktu widzenia ryzyka biznesowego kontynuacja produkcji Honkera to znacznie lepszy pomysł niż pchanie się w kolejną niewiadomą.

Jeśli chodzi o reanimację Lublina to podstawowym błędem jest próba zachowania pierwotnej budy której dokumentacja należy do Intrallu.
Przyklejony przód nie zmieni tego faktu a sama "kabina" wymusza taki a nie inny design przodu.
polsmol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez polsmol » 17 sie 2010, o 15:05

polsmol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darknes1990 » 17 sie 2010, o 21:36

Nowy Honker
Nowy Polonez linki do nowego poloneza http://moto.onet.pl/1550584,1,tata-wskr ... ml?node=16
może jeszcze nowa syrenka :P
\"Generał Anders z II korpusu polskiego śmiejąc się powiedział mi, że jeżeli jego wojska dostaną się pomiędzy armię niemiecką, a rosyjską to nie będzie mógł się zdecydować z kim bardziej chce walczyć.\" PATTON
Darknes1990
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jacek pirat » 4 wrz 2010, o 12:26

Jest już “nowy” LUBLIN opracowany wyłącznie siłami pracowników bez udziału pomocy zewnętrznych firm.

Wygląd nowej przedniej atrapy jest inspirowany na wcześniejszych szkicowych propozycjach firm projektowych z zewnątrz które zostały zaproszone sądażowo do fabryki w Lublinie ale bezpośrednio nie ma z nimi nic wspólnego.

Dokonałem sondażu w śród designerów z trzech uczelni w Polsce.

Żaden z nich nie podpisał by się pod tym.
Uważają że jest to ulep zrobiony bez podstawowej wiedzy związanej z designem.

Wygląd rzecz gustu więc pozostawiam bez komentarza.

Obrazek

Obrazek
jacek pirat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jacek pirat » 4 wrz 2010, o 12:41

dodaję link z pojazdem PASAGON w realu:

http://www.youtube.com/watch?v=ebWsEgdZwtE
jacek pirat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lokibb » 4 wrz 2010, o 13:03

Ulotka w MS Paint rulez! :lol:
lokibb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 4 wrz 2010, o 15:11

[quote=""jacek pirat""]dodaję link z pojazdem PASAGON w realu:

http://www.youtube.com/watch?v=ebWsEgdZwtE[/quote]

Skoro zrobiło się OT
Szczerze - 100 razy bardziej wolę Gazelę, jeśli miałbym wybierać. Design tego czegoś tragiczny. Pan Sawicki mnie rozbawił.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mar00da » 4 wrz 2010, o 22:28

[quote=""jacek pirat""]....Żaden z nich nie podpisał by się pod tym.
Uważają że jest to ulep zrobiony bez podstawowej wiedzy związanej z designem.

Wygląd rzecz gustu więc pozostawiam bez komentarza.
[/quote]

Koszmarek, ale....
może to i koszmarek, ale "w metalu" w przeciwieństwie do tego, że jakoś ci "inni" designerzy nie mogą się chyba pochwalić samochodem POLSKIEJ produkcji, nawet i najbardziej beznadziejnym przy którym maczali swoje paluchy.

Nawet Sawickiego podziwiam, idiotą to On raczej nie jest, więc widzi, że to tragedia, ale wie, że jego zadaniem jest promocja POLSKICH produktów. Od czegoś trzeba zacząć...
Jeśli im się uda (trzymam kciuki) to będzie super...
mar00da
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojsko Polskie