Nowy Honker

Dział poświęcony szeroko pojętemu funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP.

Re: Nowy Honker

Postprzez mjacenty » 8 lip 2019, o 17:32

Niemcy też zaczynają liczyć pieniacze . I wychodzi im busik 4x4 miast rasowej terenówki .
https://www.defence24.pl/sily-zbrojne-w ... olkswageny
No tak wychodzi . Z własnego doświadczenia mogę co nieco powiedzieć o dzielności T4 syncro .
W niezbyt ekstremalnym terenie i na szutrówkach daje radę .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sergente » 8 lip 2019, o 19:24

Niech dorzucą jeszcze elektryczne hulajnogi na pokład busików, to jeszcze lepiej dadzą radę.
Sergente
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Bocian87 » 11 lip 2019, o 16:53

mjacenty napisał(a):Niemcy też zaczynają liczyć pieniacze . I wychodzi im busik 4x4 miast rasowej terenówki .
https://www.defence24.pl/sily-zbrojne-w ... olkswageny
No tak wychodzi . Z własnego doświadczenia mogę co nieco powiedzieć o dzielności T4 syncro .
W niezbyt ekstremalnym terenie i na szutrówkach daje radę .

Miałem się nie odzywać ale jednak napiszę...
Pracujesz dla WV, że tak ich wychwalasz w każdym swoim poście ?
W tym temacie już co najmniej kilkanaście razy pisałeś, że tylko WV T4 bo jest taki dobry.

Pomijając już kwestie problemów z transportem busów, ich wysokości itd. to o ile się nie mylę on ma prześwit 15cm... do terenu ? chciałbym to zobaczyć...
Bocian87
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mjacenty » 12 lip 2019, o 00:02

To nie ja wymyślam bzdurne założenia dla tego pojazdu . I do tego na tyle sprzeczne że tylko lekko uterenowiony bus może je spełnić . No wybacz. A dodatkowo zakładasz błędnie że pojazd 4x4 ma jeździć w cięższym terenie .
To może być blednę założenie . Co najwyżej taki pojazd może poruszać się po drogach nie utwardzonych i w trudnych warunkach zimowych . I tyle .
A co do VW i prześwitu to aż poszedłem sprawdzić . Zmierzone 23-24 cm w najniższym miejscu do blachy osłony silnika .
I daje radę . Choć to nie rasowa terenówka do przepraw , to na oponach MT i z blokadą tylnego mostu jakoś robi .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Bocian87 » 12 lip 2019, o 10:37

mjacenty napisał(a):A dodatkowo zakładasz błędnie że pojazd 4x4 ma jeździć w cięższym terenie .
To może być blednę założenie . Co najwyżej taki pojazd może poruszać się po drogach nie utwardzonych i w trudnych warunkach zimowych . I tyle .

No faktycznie, każdy kupuje terenówki ze stałym lub dołączanym 4x4, blokadą mostu, żeby jeździć co najwyżej po szutrowych drogach...
To, że Tobie się wydaje, że tak będzie nie znaczy, że tak jest.
Fakt jest taki, że muszą kupić auto które będzie jak najbardziej uniwersalne, pojedzie zarówno po autostradzie jak i po ciężkim terenie.
Bo nie stać nas na zakup 2 aut: 1 do jazdy po zwykłych drogach i 2 do jazdy po terenie.
Ma być jedno auto które poradzi sobie tu i tu.
Nie będzie najlepsze ani na drodze ani w terenie ale ma być dobrym kompromisem pomiędzy tymi warunkami terenowymi.
To że większość czasu będzie jeździć po asfalcie nie ma znaczenia bo z takim podejściem jak kupią auto, które nie będzie w stanie jeździć po terenie to co w momencie kiedy będzie to absolutnie konieczne ? Okopią się i wywieszą białą flagę ?

mjacenty napisał(a):A co do VW i prześwitu to aż poszedłem sprawdzić . Zmierzone 23-24 cm w najniższym miejscu do blachy osłony silnika .
I daje radę . Choć to nie rasowa terenówka do przepraw , to na oponach MT i z blokadą tylnego mostu jakoś robi .

Te 23-24 cm to fabryczne czy dłubane ?
Bo wszędzie piszą, że prześwit to 15-16 cm, także nie chce mi się w to wierzyć.
Jak dłubane to wątpię, że wojsko by zamówiło auta z grzebanym przez kogoś zawieszeniem.
Nawet jeśli, to taka robota to nie 5 zł na chińskich częściach zrobiona przez znajomego w budzie przy domu.
Taka robota wykonana przez konkretną i ogarniętą firmę na markowych podzespołach to ogromne koszty.

BTW zwracam honor - teraz sobie przypomniałem, że wcześniej wszędzie pisałeś o Crafterze a nie T4:P
Bocian87
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojsko Polskie