Nowe OP dla Polski

Dział dotyczący współczesnych sił morskich.

Re: Nowe OP dla Polski

Postprzez Razparuk » 1 sty 2018, o 17:13

mjacenty napisał(a):
Razparuk napisał(a):No kolega po bandzie poleciał...proponuję zapoznać się z działalnościa Tusk&Co...jak przynosili w reklamówkach kasę z fundacji niemieckich /m.in Adenauera która jest praktycznie oficjalną ekspozyturą BND/ a potem twierdzili że "polskość to nienormalność"...i doprowadzali polskie firmy do upadku albo jeszcze działające pozwalali przejmować i rozpier...na kawałki /Zamech,Elwro/Radomor-tak ten radmor od radiomagnetofonów...długo by tłumaczyć czemu np.nie mamy nowoczesnych żyroskopów do rakiet...no bo zaorano Radmor,teraz Wb usiłuje coś tam zrobić..itd,itp. Żeby nie było szabasgoje z PiS tez nie lepsi choć kradną bardziej dyskretnie i pod płaszczykiem haseł "Wielkiej Polski"...:)...przynajmniej jednak okruszki ludziom dają. Co za upodlenie

Razparuk chyba cię poniosło . O ile w kwestiach czysto militarnych mam dość zbieżne zdanie to w tematach politycznych to cię poniosło w kosmos . albo szampan jeszcze nie wywietrzał .
Same spiski ,agencji niemieccy i zamach na przemysł .
Otóż upadek większości tych zakładów był spowodowany biedą , zacofaniem technicznym i technologicznym oraz chorymi strukturami organizacyjnymi .
Przyszedł kapitalizm i realia rynkowe , więc zakłady upadły . Nikt nie chciał i co ważniejsze nie miał z czego do tego dokładać .
I to motto rozczarowanego zwolennika pewnej ekipy :
PIS to też tacy sami złodziej e,ale przynajmniej " ludzium dajo".
Litości .

Do modów. Niech chwilę powisi dla otrzeźwienia , a potem to sami zdecydujcie .

Z jaką tezą się nie zgadzasz? Z agenturalnością znacznej częsci naszych politycznych elit? Serio? :)...słyszałeś aby PO czy Tusk podał do sądu Sumlińskiego albo Gargas?
Nie twierdzę ze PRL to był szczyt cywilizacji jednak znaczna część tych upadłości to wcale nie zacofanie i struktury a zwykłe wykorzystanie przewagi przez konkurencję z Zachodu...uzyskaną różnymi sposobami z tymi wymienionymi wyzej włącznie. Też sie nie zgadzasz? :)
Informuję że moje poglady na PiS/ środowiska z którego się wywodzi/ nie zmieniły się od 1999? Moze wcześniej..tak dla info NIGDY bym nie zagłosował na tą ekipę. Zdziwiony...mjacenty...ja Cię proszę nie oceniaj pewnych rzeczy bo nie możesz z uwagi na zbyt mały zasób informacji. :)
Poza tym odpuść sobie "wieszanie" bo to naprawdę słabe z pozycji użytkownika.....

Teraz w kwestii OP.
Jak szybko przekonamy sie ze info "wPolityce" to nie fake?
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez iron » 1 sty 2018, o 17:58

Do mjacenty
Nie wiem w jakim swiecie ty zyjesz to nie są jakieś teorie spiskowe tylko życie wystarczy porozmawiać z ludźmi którzy pracowali tam i widzieli. Tak jak pisałem jest to skomplikowany temat i trzeba go rozpatrywać przez przypadki. Nie wszystkie produkty były przestarzałe część mozna bylo rozwijać, rynków zbytu szukac tam gdzie caly czas byly za PRL-u. To co piszesz to prawda ale nie doceniasz czynnika o ktorym ja piszę, one się wlasciwie przenikają i są ze soba zwiazane.
iron
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 1 sty 2018, o 18:10

mjacenty napisał(a):Co do wyrzutni . To w jednym fragmencie artykułów o OP, pojawił się tekst o możliwości zabudowy na Scorpene sekcji z pionowymi wyrzutniami pocisków manewrujących. Nie wiem czy Francuzi rzeczywiście mają takie rozwiązanie , ale może to być ciekawe.

O ile doczytałem Francja nie oferuje i nie ma rozwiazania VL z OP poza rakietami na boomerach, jednak rynek możesz to szybko zweryfikować w nawiązaniu do oferty pod A26...

Z drugiej strony projektowany NSM sub...dlaczego nikt o tym nie myśli w naszej koncepcji Orki? Na teraz zakładany zasieg 500-600km potem nawet wiecej,można to wystrzelić z dowolnej wyrzutni...no i mamy jednak jakiś element wspólny do serwisowania z MDR....

natknąłem sie tez na niezbyt pochlebne opinie na temat MESMY i ze Niemcy mają AIP z innej technologicznej bajki...dlatego mimo wszystko wybrałbym TKMS+otwartą architekture BCI i czekać na NSM jak tak BARDZO chcemy rakiety....a NSM nie ma kagańca i już go mamy itd..
Ostatnio edytowano 1 sty 2018, o 18:59 przez Razparuk, łącznie edytowano 2 razy
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 1 sty 2018, o 18:27

Toż to, że PO jest za niemieckie pieniądze to jest wiedza raczej powszechna. Tak jak kwity, że Instytut Studiów Strategicznych z Krakowa, którego szefunciem był pewien psychiatra brał kasę od f. Adenauera.

Sejmowej uchwale sprzeciwiali się publicznie początkowo tylko politycy SLD oraz wbrew stanowisku swojej partii poseł PO Bogdan Klich. Bogdan Klich argumentował, że żądanie reparacji od Niemiec to „błąd polityczny”. Tygodnik „Wprost” łączył zachowanie Klicha z faktem, iż od 2001 r. był on dyrektorem Instytutu Studiów Strategicznych, sponsorowanego przez trzy niemieckie fundacje - Friedricha Eberta, Friedricha Naumanna oraz Konrada Adenauera”. Treść sprawozdania z działalności Instytutu Studiów Strategicznych w 2003 r. potwierdzała współpracę Bogdana Klicha z PO z co najmniej dwoma niemieckimi fundacjami politycznymi.

https://wpolityce.pl/polityka/196983-ni ... r-w-polsce

Może jeszcze kurde napiszecie, że Kennedy`ego zabił szaleniec.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez w-t » 4 sty 2018, o 15:26

analityk napisał(a):Jak interpretować ujawnienie takiej informacji? Właśnie w tym momencie? Francuzi strzelają sobie w stopę. Sprawa zerwanego kontraktu na helikoptery EC 275 trafi do arbitrażu międzynarodowego:
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... s-dgp.html
Niczego nie uzyskają - to klasyczny głuchy telefon. Przecież oczywiste jest, że nikt w Airbusie nie przyzna się Macronowi, że chodzili nadęci (kto widział ich na imprezach branżowych, zwłaszcza u nas, wie), przekonani że "sprawę załatwioną mają".

Od strony kontraktowej jest czyste - umowa zasadnicza jest nieważna bez umowy offsetowej.

A tu też PiSowski resort (nie mówię o MON, bo to nie oni prowadzili te rozmowy) podległy Morawieckiemu przyłożył się. Rozmowy trwały ponad rok, dużo dłużej niż zazwyczaj, jest potężny papierowy ślad, liczne i solidnie przygotowane propozycje różnych kompromisów które wychodziły OD NAS, a potem pozostawały tygodniami bez FORMALNEJ odpowiedzi od strony Airbusa. Jeżeli francuzi spróbują podnosić kwestię negocjacji pozornych, to na dzień dobry zostaną o nie sami oskarżeni, bo strona negocjująca w dobrej wierze NIE IGNORUJE propozycji składanych przez drugą, jak to oni robili. Oczywiście, mogą to próbować odpierać argumentem, że "przecież te technologie i warunki co stawiali polacy są nienegocjowalne, nie do spełnienia" - ale to oznacza, że SAMI zostaną oskarżeni o negocjacje pozorne.

Tyle, że Macron pewnie o tym nie wie, bo zadufki z Airbusa prędzej wyskoczą z 40. piętra niż się przyznają że zgrzeszyli pychą i zrąbali sprawę, więc ten czy ów robi dobrą minę do złej gry nie wiedząc, że ma bardzo słabą rękę... a jak ją rozegra, to będzie za późno.

Dochodzą mnie plotki, że o ile amerykański Departament Stanu przy Tomahawkach i odpowiedzi że trafić miałyby na ubooty a integratorem miałby być tkMS odpowiedział dość dobitnym NIET, to podobno teraz rozmowy idą w stronę powierzenia integracji systemów bojowych firmie z USA - i pytanie, czy Saab by to przełknął. Sekcje VLS od Babcocka już zaproponowali sami.

W kontekście politycznym zaś przypomnę, że teraz jest już 'po ptokach' dla Francji, bo Polska szuka 6 muszkieterów do 'dokopania' Komisji, a Francja bez potwornej politycznej rozpierdziuchy i bez odwetowego kryzysu finansowego wywołanego przez niemieckie banki tak, jak to zrobiły w 'nieposłusznych' Włoszech, niczego nie zrobi.

Za to Szwecja JESZCZE jest w UE, i od dawna siedzi bardzo cichutko, i może być gotowa 'sprzedać skórę' zwłaszcza, że o ile tkMS oblizuje kontrakt norweski, Naval oblizuje kontrakt australijski, to dla Saab-Kockums jakikolwiek kontrakt jest kwestią przetrwania.

Na to nakłada się kwestia 'JESZCZE' w UE, bo to: http://skandynawiainfo.pl/2017/04/04/sz ... uropejska/
  1. 39% Szwedów popiera wyjście z UE (sondaże YouGov)
  2. Eurosceptyczna partia, Szwedzcy Demokraci, ma poparcie 27% i jest największą partią w tym kraju
  3. Liderzy tej partii mówią otwarcie o exitowym referendum w perspektywie najbliższych lat
  4. Wybory w Szwecji są już za 9 miesięcy, we wrześniu 2018

W tej sytuacji, szwedzcy politycy mogą być raczej zdesperowani by zarobić trochę 'brownie points' u swoich wyborców, i mogą być znacząco bezpieczniejszym sojusznikiem, niż francuzi. No ale to raczej rozważania dla komitetu politycznego PiS :)
w-t
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 4 sty 2018, o 15:50

Ja nie wiem, kogo z tego Airbusa widziałeś, ale ja takich nie odnotowałem...
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez Razparuk » 4 sty 2018, o 16:36

Tromp napisał(a):Ja nie wiem, kogo z tego Airbusa widziałeś, ale ja takich nie odnotowałem...

Nie wiadomo....Airbus to firma majaca bardzo długa serie grzeszków w stylu "rozdajemy paciorki autochtonim wodzom i szamanom"...pytanie czy takiego trupa z szafy im nasi nie wytargaja....co może być wiadomemu reżimowi bardzo na rękę...

OP z Francji...z technicznego punktu najsłabsza oferta poza ofertą "systemu z rakietami"....ale politycznie tez wcale nie taka dobra bo koicydencja kupna Scorpene z np.zmianą frontu Paryżewa ws np.pani Gersdorf i jej wieku emerytalnego...zobaczymy.
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jadeb » 4 sty 2018, o 16:50

w-t napisał(a): Przecież oczywiste jest, że nikt w Airbusie nie przyzna się Macronowi, że chodzili nadęci (kto widział ich na imprezach branżowych, zwłaszcza u nas, wie), przekonani że "sprawę załatwioną mają".

Francuzi tak mają , pracowałem we francuskiej firmie i wiem jak traktują tubylców.
jadeb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sergente » 4 sty 2018, o 20:39

A ja ich pamiętam raczej z bezczelnej nachalności, niż z zadzierania nosa. No, ale było to ze 20 lat temu.

Koniec oceniania ludzi, wracamy do brzegu - pio
Sergente
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 8 sty 2018, o 13:48

http://promilitaria21.home.pl/autoinsta ... -rozwiazan

Ciekawe....w kwestii "badań podwodnych" w szczególności...np wzdłuż NS...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 11 sty 2018, o 17:23

Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 17 sty 2018, o 11:02

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... inach.html

Robi się ... coraz "gęściej"...i nomen omen zwłoka to granie pod oferte niemiecką ew. Szwedów. Ja obstawiam ze jednak na Kilonię...mają 2 gotowe okrety do obsadzenia...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez oskarm » 17 sty 2018, o 12:42

Jakby Orka skonczyla sie na Leasingu tych 2 U-212A, to bym nie plakal a zostalaby kasa na inne programy.
oskarm
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 17 sty 2018, o 12:51

oskarm napisał(a):Jakby Orka skonczyla sie na Leasingu tych 2 U-212A, to bym nie plakal a zostalaby kasa na inne programy.

Leasing to pomostówka ma byc...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 17 sty 2018, o 12:54

A ja słyszałem o tym, że może być kombinowana oferta francusko-szwedzka ;)
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Marynarka wojenna