Wyzwolenie 44/45

Dział poświęcony największemu i najkrwawszemu konfliktowi zbrojnemu XX wieku. Mimo ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, jej historia nadal fascynuje.

Postprzez hamurabi » 30 sty 2008, o 23:06

"ACz nie paliła wiosek (Polskich) razem z cywilami"

W zamian za to Sowieci zamordowali kilkanaście tysięcy polskich jeńców wojennych, kilkaset tysięcy obywateli II RP wysłali na Syberję do pracy, a kilka milionów kresowiaków wypędzili ze swoich domów w ramach repatriacji.

"nie uwazali się za nadludzi nie niszczyli innych ras"

Za nadludzi się nie uważali, ale przyrostu naturalnego wśród polaków nie wspierali.

"w ZSRR było wiele narodów"

Zwłaszcza na Syberii.

Pewnie obrońcy RKKA powiedzą że to NKWD siało terror. A ja na to wam powiem że Wehrmacht nie został uznany za organizację zbrodniczą tak jak SS.

A tak na marginesie to może porozmawiamy o wyzwoleniu wschodniej Polski w 1941 z pod okupacji Sowieckiej?
hamurabi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 30 sty 2008, o 23:35

[quote=""hamurabi""]Za nadludzi się nie uważali, ale przyrostu naturalnego wśród polaków nie wspierali. [/quote]Po 1945 r. Polacy mogli przeżyć jako Naród i to główna różnica wobec III Rzeszy gdzie zaplanowano naszą zagładę.

[quote=""hamurabi""]Pewnie obrońcy RKKA powiedzą że to NKWD siało terror. A ja na to wam powiem że Wehrmacht nie został uznany za organizację zbrodniczą tak jak SS.[/quote]Na co to ma być dowód? Uznano SS.

[quote=""hamurabi""]A tak na marginesie to może porozmawiamy o wyzwoleniu wschodniej Polski w 1941 z pod okupacji Sowieckiej?[/quote]Czym innym był rok 1941 a czym innym 1944/1945 i temat na to wyraźnie wskazuje. Jak chcesz rozmawiać to w czym masz problem załóż temat.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Morkar » 31 sty 2008, o 12:58

Co za bzdury, autor chciał się uzewnętrznić chyba. Polecam akooo przeczytać "Zapiski oficera Armii Czerwonej" jeśli preferujesz beletrystykę, albo jakieś poważne prace naukowe dotyczące tego okresu.
Natomiast jedyną partyzantką jaka pomagała cywilom wiejskim była ARMIA LUDOWA

Poważnie? :lol:
Mój dziadek za PRL dostał traktor + 10 h ziemi z pańskiego pola.

Gratuluje. Niektórzy dostali kare śmierci, przymusową wywózkę, stracili ojców, żony, córki itd. Naród stracił inteligencję, naukowców, suwerenność. Naprawdę, myślę że poszczęściło się dla twego dziadka. :lol:
Morkar
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez PiterNZ » 31 sty 2008, o 13:20

[quote=""Morkar""]Naród stracił inteligencję, naukowców[/quote]Mógłbyś wyjaśnić. Naukowcy również byli i nawet tow. W. Gomułka rozumiał, że profesorów na kursach to w socjaliźmie też się nie wykształci.

[quote=""Morkar""]Naprawdę, myślę że poszczęściło się dla twego dziadka. :lol:[/quote]Poszczęśćiło się dużo większej grupie osób zapytaj jak wyglądały warunki bytowe przed II WŚ. Poza socjalizmem bieda wynikała m.in. ze zniszczeń wojennych.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez hamurabi » 31 sty 2008, o 15:45

Na co to ma być dowód? Uznano SS.

Dowód na nic. Tak sugestja mała.

Po 1945 r. Polacy mogli przeżyć jako Naród i to główna różnica wobec III Rzeszy gdzie zaplanowano naszą zagładę.

Ta akurat. Dobrze że PRL trwał tylko 50 lat. Polacy jako ludzie mogli przeżyć po 45 ale nie jako naród. Prendzej czy później bylibyśmy nie Polakami a Homosowietusami. Zobacz jak 50 lat komuny zmieniło mentalność. Drugie 50 lat i Polaków by nie było, byli by tylko ludzie sowieccy mówiący po Polsku.

Czym innym był rok 1941 a czym innym 1944/1945 i temat na to wyraźnie wskazuje. Jak chcesz rozmawiać to w czym masz problem załóż temat.

Nie chce o tym rozmawiać. Chce tylko wskazać absurd jakim jest nazywanie roku 1945 wyzwoleniem.

Poszczęśćiło się dużo większej grupie osób zapytaj jak wyglądały warunki bytowe przed II WŚ. Poza socjalizmem bieda wynikała m.in. ze zniszczeń wojennych.

Ta poszczęściło się tym co po 1945 znaleźli się na zachodzie. Nie porównuj warunków bytowych z przed wojny z tymi z PRLu, bo między oboma okresami jest wiele lat różnicy. Ponadto IIRP miała tylko 20 lat, a PRL miał 50 lat by pokazać co potrafi. II RP się rozwijała, słyszałeś o planie Kwiatkowskiego? W latach 50 podobno Polska miała się gospodarczo zrównać z Holandią. Dziś Holandia ma 2 razy większy PKB niż Polska, mając 3 razy mniej ludności. Gdyby nie wojna, lub chociaż gdyby nie PRL po wojnie to bylibyśmy jednym z bogatych krajów Europy. A ludzie zamiast dostawać traktory kupowali by je tak jak to powinno mieć miejsce w normalnej gospodarce.

I ja spytałem babci jak wyglądały warunki bytowe przed wojną. I ona mi powiedziała. Mieli radio, rower i dobrze im się żyło. Mieszkali na wsi, mieli pole i jej ojciec robił też dachówki. Babcia jako dziecko była nawet na wycieczce w Częstochowie. U dziadka też nie był źle. Ojciec jego był maszynistą. Mieszkali na kresach i budowali dom w kieleckim. Też mieli radio i rower. Dziadek skończył jakomś szkołę, chyba było to coś w rodzaju dziśejszej zawodówki. U drugiego dziadka było niestety gorzej, była unich bieda, ale dziś też u niektórych żyje się lepiej u innych gorzej. Więc tak źle nie było.
Ostatnio edytowano 31 sty 2008, o 15:53 przez hamurabi, łącznie edytowano 1 raz
hamurabi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez akooo » 31 sty 2008, o 15:51

"ACz nie paliła wiosek (Polskich) razem z cywilami"

Nie słyszałem o takich przypadkach w latach 1944/45. A pozatym temat jest własnie o tych latach. Więkrzość ludności wiejskiej popierało komunizm tylko inteligencja nie. Pewnie powiecie mi że komunizm wyniszczał wiare w Boga zgodzę sie z tym, ale pragne zaznaczyć że na zacjodzie (Francja ,Hiszpania itp) prowadzą tolerancję religijną w Hiszpani zamiast mama i tata mówi się ''rodzic A'' i ''rodzic B'' aby nie obraźić homoseksualnego ścierwa . Ja jako prawicowiec niemoge na to patrzeć gdy wiara katolicka ginie w imie tolerancji. Komuna była zła owszem ale nikt nawed nie pomyslał aby zorganizować paradę równości i innego tego typu gówna. Za komuny był jakiś pożądek, nie było manifestacji różnego typu ścierw (hipisów,gejów,lesbijek,pacyfistów,feministek).
akooo
phpBB ZBANOWANY

Postprzez Morkar » 31 sty 2008, o 15:56

[quote=""PiterNZ""]Mógłbyś wyjaśnić. Naukowcy również byli i nawet tow. W. Gomułka rozumiał, że profesorów na kursach to w socjaliźmie też się nie wykształci.[/quote]
To już inny typ inteligencji. Nie podważam dorobku naukowego w żadnym wypadku, ale mi chodzi o inteligencję jako grupę społeczną kierującą narodowi politycznie, kulturalnie, obyczajowo, duchowo. W PRL miejsce to zajęła partia nie wykazująca wybitnych zasług w tej dziedzinie.

[quote=""PiterNZ""]Poszczęśćiło się dużo większej grupie osób zapytaj jak wyglądały warunki bytowe przed II WŚ. Poza socjalizmem bieda wynikała m.in. ze zniszczeń wojennych.[/quote]
Jeden z moich dziadków także na tym skorzystał dostając ziemie na byłych pruskich terenach (pochodził z okolic Lwowa). Reforma rolna była konieczna, jednak rozmawiamy o problemie wyzwolenia Polski 44/45 w szerszej perspektywie, więc zdziwiło mnie napomnienie autora tematu o ciągniku i hektarach przy istotniejszych moim zdaniem problemach.
Ostatnio edytowano 31 sty 2008, o 15:57 przez Morkar, łącznie edytowano 1 raz
Morkar
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Michael » 31 sty 2008, o 15:56

[quote=""akooo""]różnego typu ścierw (hipisów,gejów,lesbijek,pacyfistów,feministek).[/quote]
Trochę szacunku, sam nie jestem ale mam takiego kolegę i nie można mu nic złego zarzucić.
Michael
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez hamurabi » 31 sty 2008, o 15:57

Więkrzość ludności wiejskiej popierało komunizm

Ta ciekawe gdzie.

A pozatym temat jest własnie o tych latach.

Nie da się mówić o tych latach nie mówiąc o latach wcześniejszych. To jak romowa o pączkach, bez romowy o nadzieniu. Lata 44/45 są ściśle powiązane z tymi wcześniejszymi i patrzenie na nie nie zwracając uwagi na wcześniejsze lata może zafałszowywać historię.
hamurabi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 31 sty 2008, o 16:03

Bo komuna była nietolerancyjna. Wymagała zgodności z linią partyjną.
Robiłem na jedne zajecia ankietę o zycie w Gdańsku na początku PRL-u i wszyscy ankietowani kiedy były pytania o życie społeczne to odpowiadali o zamordyźmie wladzy (zresztą niezależnie od okresu PRL-u włądza lubowala sie w wyprowadzaniu na ulice wojska i/lub milicji). Co z tego ze władza dawała wykjształcenie (dość wątpliwej jakosci jesli idzie w większosci dziedzin humanistycznych i część technicznych), opiekę zdrowotną i pracę jak korzyści z tego płynące były mierne.
A wracając do "pedałów" to jedna odpowiedź w ankiecie ktorej ja nie przeprowadzałęm (ale je sobie czytalismy na zajęciach) brzm; "Pedałów nie widziałęm, ale wiem że nosili czerwone skarpetki i jedli w piatek mięso". Była to jdyna odpowiedź jeśli chodzi o homoseksualistów w ankiecie dotyczącej zycia codziennego w PRL-u.
Wiara to sprawa osobista każdego człowieka i nikomu do tego kto w co wierzy, w jakim obrządku i czy wogole wierzy. Inaczej narzucasz jako tzw. prawicowiec jedyną słuszna linię bardzo podobną do linii inkwizycji i wypraw krzyżowych.

I takie pytanie akooo: ile masz lat?? Bo z treści postów wnioskuje ze coś koło końca podstawówki, początku gimnazjum.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez akooo » 31 sty 2008, o 16:16

I takie pytanie akooo: ile masz lat?? Bo z treści postów wnioskuje ze coś koło końca podstawówki, początku gimnazjum.

Dlaczego tak myślisz??? Dlatego że mam inne poglądy od twoich?? Mam 16 lat jestem w trzeciej klasie gimnazjum , i oszem robie błędy. Należy też pamiętać ze po wojnie pozbyliśmy się ukraińców popierajacych UPA i teraz jesteśmy jednolitym narodem (Nie jestem rasistą) dzięki temu nie wybuchła wojna taka jak w byłej Jugosławi.
akooo
phpBB ZBANOWANY

Postprzez R. v Gelerth » 31 sty 2008, o 16:25

[quote=""akooo""]

Dlaczego tak myślisz??? Dlatego że mam inne poglądy od twoich?? Mam 16 lat jestem w trzeciej klasie gimnazjum , i oszem robie błędy.[/quote]
Dlaczego tak myśle?? Bo piszesz jak potłuczony?? Poglądy mnie nie obchodzą byleby były sensownie przedstawione. Niestety osoby w wieku gimnazjalnym mają z tym problemy (a mówi się że w gimnazjum przynajmniej wymaga sie w minimalnym stopniu umiejętności sensownego formulowania wypowiedzi (tak logicznej, ortograficznej jak i w formie coby dalo się to przeczytać). No cóż. Na innych forach na ktorych goszcze byś zostal dawno wyproszony.

Należy też pamiętać ze po wojnie pozbyliśmy się ukraińców popierajacych UPA i teraz jesteśmy jednolitym narodem (Nie jestem rasistą) dzięki temu nie wybuchła wojna taka jak w byłej Jugosławi.

Alez mieliśmy akcję Wisła która była częścią składową wojny domowej w Bieszczadach. Akcja która była (i jest) tragedią dla Polaków pochodzenia ukraińskiego jak i "rdzennych" Polaków.
I zgadza się nie jestes rasitą. Ale wyznajesz szowinzm, za który w zasadzie należałby się ban. Nie w imię tolerancji ale czystej ludzkiej przyzwoitości.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez akooo » 31 sty 2008, o 16:55

Jakiej przyzwoitości ?? Takiej że pedalstwo chce coraz więcej praw?? O tym że przez UE coraz więcej ludzi oddlala sie od kościoła?? Niechce żyć w społeczeństwie w którym dwaj faceci będą spacerować trzymając się za reke.
akooo
phpBB ZBANOWANY

Postprzez R. v Gelerth » 31 sty 2008, o 17:19

[quote=""akooo""]Jakiej przyzwoitości ??[/quote]Zwykłej ludzkiej. Któregoś dnia możesz poprostu za jej brak dostać po mordzie.

Takiej że pedalstwo chce coraz więcej praw??
Feministki, szowiniści, niepełnosprawni i inni tez chca wiecej praw. Wyjaśnij co jest istota człowieczeństwa?? Czy jest to tylko z grubsza wygląd "ludzki" czy może zgodność z pewną ideologią.

O tym że przez UE coraz więcej ludzi oddlala sie od kościoła??
To unia propaguje ateizm?? Chyba powinno być ze w UE jest coraz wiecej osob oddalajacych się od kościola a nie przez Unię jako instytucję. W niektórych krajach unijnych wiara jest jednak silna i sama "zła UE tego nie niszczy".
Niechce żyć w społeczeństwie w którym dwaj faceci będą spacerować trzymając się za reke.
Ale dwie kobitki to juz tak niebardzo Ciebie pewnie brzydzą. W takim razie maly bonus: http://bp3.blogger.com/_JJY4qmpLLQI/RsT ... +adler.JPG
A teraz wróć do czytania "Szczerbca", "Naszego szańca", "Poznaj żyda" czy co tam sobie czytasz. W pewnym wieku kiedy już ten meszek który dumnie zastępuje obecnie wąs ustąpi, zaczniesz regularnie się golić, skończysz szkolę średnią (a najlepiej to studia), pożyjesz troche w świecie, poznasz różnych ludzi (pacyfistów, dzialaczy AI, osoby o innym kolorze skóry, o innym wyznaniu czy innych preferencjach seksualnych lub innych "cudaków") zaczniesz sie zastanawiać po co to wszystko. Może zmienisz poglądy a może wstąpisz do zmarginalizowanej bojówki gdzie chłopcom włosy powypedały od archaicznej i tandetnej propagandy.

Sam bylem niegdyś takim buntownikiem. Teraz się tego wstydze ale i smieje z własnych ciasnych horyzontów. Poprostu wiem że "pedały" sa normalnymi ludźmi, którzy nie są tredowaci, czy nie zarażaja wzrokiem.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez PiterNZ » 31 sty 2008, o 17:22

[quote=""akooo""]O tym że przez UE coraz więcej ludzi oddlala sie od kościoła??[/quote]W czym tu widzisz problem?
Kościół już dawno oddalił sie od ludzi poza tym nic na siłę, kto chce niech wierzy a kto nie chce nie musi. Wiara do, której trzeba przymuszać to naprawde żadna wiara.
PiterNZ
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Druga wojna światowa 1939-1945