Straty niemieckie podczas polskiej obrony wybrzeża w 1939 r.

Dział poświęcony największemu i najkrwawszemu konfliktowi zbrojnemu XX wieku. Mimo ponad 70 lat od zakończenia drugiej wojny światowej, jej historia nadal fascynuje.

Straty niemieckie podczas polskiej obrony wybrzeża w 1939 r.

Postprzez Adis » 31 gru 2007, o 20:29

Witam!

Chodzi mi w temacie o straty w okrętach i w lotnictwie zadane przez polskie okręty wojenne Niemcom w 1939 r.

Ja wiem tylko o jednym niemieckim trałowcu który wpadł na minę postawioną przez ORP Żbik (takie jakby pośrednie zatopienie). A o samolotach to nic nie wiem pewnie spadły jakieś pod ostrzałem okrętów stojących w porcie.

W dodatku dwa niemieckie niszczyciele i pancernik Shleswig-Holstein zostały uszkodzone.

Dzięki za wszelkie info w tej sprawie.

Pozdro
PS1948
Adis
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 1 sty 2008, o 15:22

Jeszcze przed wojną zderzyly się dwa minowce z czego jeden poszedł na dno. A samolotow troche natlukliśmy. Najlepiej poszukać w ksiażkach Koczorowskiego o wojnach na Bałtyku.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez caprimk1 » 1 sty 2008, o 20:22

"Wielkie dni malej floty" Jerzego Pertka polecam....
Polska nade wszystko

KONTAKT SKYPE-bogdan wozniczka
caprimk1
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 1 sty 2008, o 21:26

Caprimk1 to już obowiązek to przeczytać. Pamiętam że bedąc "szczylem z podstawowki" zaczytywalem się tą ksiażką zażerając sie czekoladą.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Lupac » 1 sty 2008, o 21:37

A więc tak....

1 X 1939 r. -> niemiecki trałowiec M-85 zostaje zatopiony na minach położonych przez OP

[quote=""R. v Gelerth""]Jeszcze przed wojną zderzyly się dwa minowce[/quote]

ŻADNE minowce a niszczyciel i torpedowiec, w wyniku stłuczki Tiger (torpedowiec) poszedł na dno.

A co do ilości strąconych maszyn -> podawana jest liczba 52 sztuk, z czego 36 nad Helem.
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 1 sty 2008, o 21:41

[quote=""Lupac""](...)[quote=""R. v Gelerth""]Jeszcze przed wojną zderzyly się dwa minowce[/quote]

ŻADNE minowce a niszczyciel i torpedowiec, w wyniku stłuczki Tiger (torpedowiec) poszedł na dno.

[/quote]
Ja juz dawno nie siedze w MW tak naprawdę i mam mgliste wspomnienia. Ale tak czy siak dobrze wiedziałęm że coś jeszcze przed wojną poszło na dno. :wink:
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez jarbla » 2 sty 2008, o 18:03

Na minach postawionych przez polskie okręty zatonęły trzy jednostki, poza trałowcem M-85, jeden kuter rybacki MFK Pil 55 oraz trawler rybacki Mühlhausen.
Dwa zatopienia Żbika:
http://www.polishnavy.pl/PMW/ships/subm ... ional.html
oraz jedno Wilka:
http://www.polishnavy.pl/PMW/ships/subm ... ional.html

http://www.polishnavy.pl/PMW/enemy/

"Wielkie dni malej floty" Jerzego Pertka polecam....

Też polecam, niemniej warto sięgnąć do czegoś nowszego. :wink:
jarbla
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Druga wojna światowa 1939-1945