NGCV

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Re: NGCV

Postprzez DBR » 27 sie 2018, o 16:36

jasiol napisał(a):Dzięki.
Swoją drogą: widzę zachwyt desantu po przejeździe przez np. las, albo kilka ogrodzeń w PL wsiach. :)

Takie podejście teraz chyba powoli jest coraz częstsze (może tylko nie tak nisko)- patrz Bumierang :
https://youtu.be/pGaV5ADa07M

27'30"-28'30"
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 28 sie 2018, o 09:23

DBR napisał(a):Swoją drogą: widzę zachwyt desantu po przejeździe przez np. las, albo kilka ogrodzeń w PL wsiach. :)

Tym to zawsze będzie źle - lepiej tak niż pod tyłkiem trzymać kilka kg materiałów wybuchowych (głowice granatników ppanc, granaty itp ) i modlić się by w razie perforacji pancerza nie doszło do "detonacji"
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 28 sie 2018, o 20:12

A prawdopodobnie będzie to wyglądać tak, gdzie wszystko okryte jest dodatkowymi panelami chroniącymi szpej załogi i desantu oraz także moduły pancerza przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 28 sie 2018, o 20:28

Jak rozumiem w celu utrzymania się w skrajni przy przerzucie koleją te boczne sekcje będą łatwo i szybko demontowalne.
Ale co z szerokością leśnych przesiek, dróg w miasteczkach itd?
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 28 sie 2018, o 21:06

DBR napisał(a):Jak rozumiem w celu utrzymania się w skrajni przy przerzucie koleją te boczne sekcje będą łatwo i szybko demontowalne.
Ale co z szerokością leśnych przesiek, dróg w miasteczkach itd?

To się zdemontuje...drzewo albo miasteczko.
Jakbym czytał rozważania na temat pływalności Borsuka albo Herculesomobilności Rosomaka ;)
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 28 sie 2018, o 21:16

Owszem na pustyni to nie przeszkadza, jednak już na naszym TDW szerokość skrajni czy dróg nie jest wymysłem. Już teraz w czasie przerzutów wojska Amerykanie na naszych drogach nie błyszczą.

I wolałbym by na naszym terenie nie zwiększać "przepustowości" dróg w miasteczkach amerykańską metodą obrony demokracji.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 28 sie 2018, o 21:54

W czasie W to u nas nie będzie ani jednego NGCV od tego trzeba zacząć...

Ale swoją drogą poszerzanie wozu o miejsca na szpej dla desantu... no nie wiem...
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 29 sie 2018, o 22:26

Jeszcze raz tak błyśniesz na tym forum i będziesz musiał je opuścić/dawo
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Voli500 » 30 sie 2018, o 00:53

...Fajnym pomysłem wydają mi się lekkie, rozkładane ale sztywne kontenery na szpeje (najlepiej względnie szczelne - suche klamory zawsze w cenie). Jak trzeba to plecak pod d... lub na dach, składamy pojemniki i się mieścimy. Jak są krzaczory to puszki się przydadzą, bo te siatki... no przytrzymają i graty i maskowanie (roślinnością), ale drąc po gałęziach w lesie średnio o te graty zadbają.
Jako cywil hobbysta mam przywilej pozwalania sobie na sentymenty, gdy więc znikną ostatnie, noszące szachownicę "29" Miga i "24" Mila będę ryczał jak bóbr za ich prezencją, skwapliwie przemilczając fakt, że upływ czasu jest nieubłagany
Voli500
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 30 sie 2018, o 07:06

Proszę nie cytować tego typu postów/ Dawo

Ja bym się za bardzo z takiego wojskowego toku myślenia nie chwalił bo to widać w ostatnich wpisach . I to akurat nie jest powód do chwały.

Pisałem też o skrajni kolejowej i jestem ciekaw jaki masz swój wojskowy pomysł na poszerzenie mostów i wszelkich tuneli a nawet całej trasy kolejowej - dużo burzenia.

Przy takiej obronie to nam wróg niepotrzebny by zrujnować kraj.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Wojska lądowe