Obrona przeciwlotnicza

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Obrona przeciwlotnicza

Postprzez otto » 25 lip 2017, o 00:30

Chciałbym zapytać o kilka kwestii związanych z obroną [przeciwlotniczą.
Jak zastrzelić samolot który jest powyżej pułapu chmur? (artyleria naziemna) Lub ogólniej, jeśli brak z nim kontaktu wzrokowego?(bark naprowadzania radarowego i systemów optoelektronicznych)
Czy pozostają tylko w tedy systemy rakietowe naprowadzane cieplnie bądź radarowo?
Czy taki system ZUR-23-2S Jod jest bezużyteczny w czasie nocy, mgły, niskiego pułapu chmur, zawiei śnieżnej(brak kontaktu wzrokowego)?
Czy rolą systemów lufowych jest niszczenie samolotów na pułapach gdzie dla rakiet jest "za nisko" lub "za blisko"? A może i kwestie ekonomiczne mają znaczenie (cena rakiety a cena naboju)?

Współcześnie przelot samolotem w rejonie działania takiego Pancyra gdzie działka są naprowadzane radarowo wydaje się być szaleństwem. Czy tutaj również można liczyć na obronę elektroniczną i ogłupienie radaru?

W naszych ZSU-23-4MP Biała zastosowaliśmy optoelektroniczny Systemu Kierowania Ogniem z układem automatycznego śledzenia celu w dzień i w nocy. Dlaczego? Jest on lepszy od radaru? Jak to działa? Czy działa w warunkach bardzo złej widoczności?

Jakie powinny być proporcje, kto powinien wziąć na siebie główny ciężar oparcia ochrony powietrznej kraju? (naziemna obrona-plot, lotnictwo?)
otto
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 7 lis 2004, o 17:52

Powrót do Wojska lądowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości