Kołowe "czołgi".

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Re: Kołowe "czołgi".

Postprzez Centurion76 » 29 sty 2014, o 22:31

Jeżeli Hiszpanie nabyli wozy w odmianie T, to ma ona możliwość przewożenia 4 zwiadowców lub żołnierzy piechoty. Oba hiszpańskie pułki wchodzą w skład Brygady Kawalerii Castillejos II z Saragossy. Natomiast nie doczytałem się jak są podporządkowane pułki Centauro we Włoszech.
Centurion76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 30 sty 2014, o 00:57

[quote=""REMOV""][quote=""R. v Gelerth""]Inna sprawa, że czołgi kołowe/lekkie czołgi/WWB/WWO czy jak to się będzie nazywało jest dla mnie fikcją.[/quote]Ciekawe, że tyle lat różne państwa np. Szwecja, tej Twojej "fikcji" używała i to nie w obecnych czasach, ale pancernych zagonów zimnej wojny. Bawi mnie, jak ludzie ulegają sloganom.[/quote]
No Polska też używała. I gdzie teraz te lekkie czołgi są?? :wink:
Myślę, że stać nas na "normalny" czołg a nie na produkty czołgopodobne jak państwa "drugiego świata".

[quote=""Barb""]
Jednak przy wschodnim SKO ma to znaczenie. Zwłaszcza przy strzelaniu z okopanej pozycji.[/quote]
Może tych 20 lat temu miało to sens. Dziś już raczej nie. Raczej wschodnie SKO nadrobiły dystans do zachodnich i mają podobne możliwości do tych zachodnich mających kilkanaście lat.
Jednak większy profit polega na zmniejszeniu masy wozu. Rama to kilkaset kg.

Które i tak będzie trzeba w ten czy inny sposób dorzucić aby osłonić odpowiednio pojazd przed minami.

Za to przy dwóch członkach załogi można dość znacznie zredukować gabaryty wozu i lepiej go osłonić, tak aby osłony były za silne na armaty BWP i KTO.
Widział bym to tak:
1. załoga z przodu w kapsule.
2. w centralnej części kadłuba wieża bezzałogowa z automatem ładowania w koszu wieży
3. Z tyłu silnik

Jak dla mnie sprawa dyskusyjna.
Wolę bardziej "konserwatywne" podejście do tematu.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez REMOV » 30 sty 2014, o 01:11

[quote=""R. v Gelerth""]No Polska też używała. I gdzie teraz te lekkie czołgi są??[/quote]W planach.
Myślę, że stać nas na "normalny" czołg a nie na produkty czołgopodobne jak państwa "drugiego świata".
Nie, nie stać. Dlatego kupujemy używane, mocno zużyte pojazdy i próbujemy tanim kosztem pozmieniać kilka elementów, wierząc, że po odmalowaniu będą "prawie" jak nowe. Pomijam już, że stosujesz nadal dosyć dziwaczne sloganowe określenia, zamiast argumentacji. Ale podobno wielu ludziom tak łatwiej się myśli. I obawiam się, że w podobne pojazdy bawią się państwa pierwszego świata, do którego też należymy.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 30 sty 2014, o 01:25

[quote=""REMOV""] Dlatego kupujemy używane, mocno zużyte pojazdy i próbujemy tanim kosztem pozmieniać kilka elementów, wierząc, że po odmalowaniu będą "prawie" jak nowe. [/quote]
:shock: :?: :?:

Coś nowego wyszło?
Czyżby jednak?
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.
Prosta sprawa: NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ O TYM

trupu chrání pancéřová deska :-)
"Czołgi nie potrzebują wiz!" - D. Rogozin
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez dziabong » 30 sty 2014, o 01:26

[quote=""REMOV""][quote=""R. v Gelerth""]No Polska też używała. I gdzie teraz te lekkie czołgi są??[/quote]W planach.[/quote] I w mleczu.

Obrazek
stąd
dziabong
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez warewolf » 30 sty 2014, o 10:40

W Czarnym lepsze rzeczy się działy z T-72 kilka lat temu.
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 30 sty 2014, o 18:28

Naprawdę sobie wymyśliliście "znawcy", że "lekkie czołgi" to T-55 i T-72?! O rany...
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dziabong » 30 sty 2014, o 18:42

A typowo "lekkie" PT-76 skończyły w PGR-ach z pługami. Pod koniec lat 80 pełno ich orało pola w szczecińskim. Były bardzo chwalone, kierowcy dzięki nim mogli kraść wręcz nieograniczone ilości paliwa.
dziabong
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 30 sty 2014, o 22:37

[quote=""REMOV""][quote=""R. v Gelerth""]No Polska też używała. I gdzie teraz te lekkie czołgi są??[/quote]W planach.[/quote]
WWB. Dziękuję postoję.

Nie, nie stać. Dlatego kupujemy używane, mocno zużyte pojazdy i próbujemy tanim kosztem pozmieniać kilka elementów, wierząc, że po odmalowaniu będą "prawie" jak nowe. Pomijam już, że stosujesz nadal dosyć dziwaczne sloganowe określenia, zamiast argumentacji. Ale podobno wielu ludziom tak łatwiej się myśli. I obawiam się, że w podobne pojazdy bawią się państwa pierwszego świata, do którego też należymy.

Które to państwa obecnie chcą wprowadzać lekkie czołgi jako zastępstwo dla MBT??
Czy tez może używasz sloganu zamiast argumentu??
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez prowler » 31 sty 2014, o 00:55

No tak, znacznie więcej jest armii, które wycofują czołgi, bez następców...
WWB dla brygad KTO może być ciekawym uzupełnieniem...
Nie mówimy o wypieraniu czołgów przez WWB (czołgi wypierają się same)

Swoją droga na zdjęciu to T-72A i to chyba z 5 Saskiej Dywizji Pancernej?
Małe zdjęcie - gdyby było większe to może i pułk udałoby się ustalić :)
"Nie oglądaj telewizji będziesz miała w głowię glisty...
Oni są porąbani...
Oni wojnę pokazują, a o pokój walczą...
Tak się porąbało z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować."
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez red_ivan » 31 sty 2014, o 01:32

Raczej nie T-72A, a T-72M/M1.
Wszystko jest pyłem, dla zmieniającego drogi.
red_ivan
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 2 lut 2014, o 12:51

[quote=""R. v Gelerth""]WWB. Dziękuję postoję.[/quote]Proszę bardzo, stój.
Które to państwa obecnie chcą wprowadzać lekkie czołgi jako zastępstwo dla MBT??
A Polska chce coś takiego zrobić, czy to jedynie Twoje urojenie? Generalnie rzecz biorąc najpierw wymyśliłeś sobie absurdalną tezę, a teraz ją zwalczasz. Niby można, ale dlaczego mieszasz w to innych? ;-)
Czy tez może używasz sloganu zamiast argumentu??
Doprawdy? To kto z nas wprowadził wizję całkowitego zastąpienia czołgów przez wwb. Masz tam gdzieś lustro w okolicy? Popracuj zarówno nad rozpoznawaniem sloganów, jak i logicznym myśleniem.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darknes1990 » 2 lut 2014, o 13:44

REMOV posiadasz jakieś informacje na temat dialogu technicznego WWB??
\"Generał Anders z II korpusu polskiego śmiejąc się powiedział mi, że jeżeli jego wojska dostaną się pomiędzy armię niemiecką, a rosyjską to nie będzie mógł się zdecydować z kim bardziej chce walczyć.\" PATTON
Darknes1990
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Delwin » 2 lut 2014, o 17:02

[quote=""REMOV""][quote=""R. v Gelerth""]WWB. Dziękuję postoję.[/quote]Proszę bardzo, stój.
A Polska chce coś takiego zrobić, czy to jedynie Twoje urojenie? Generalnie rzecz biorąc najpierw wymyśliłeś sobie absurdalną tezę, a teraz ją zwalczasz. Niby można, ale dlaczego mieszasz w to innych? ;-) [/quote]

"Oficjalna" prasa tak twierdzi - T-72 to chyba jednak MBT...

http://polska-zbrojna.pl/home/articlesh ... ia-czolgi-

Z drugiej jednak strony - 40 ton to w sumie podobnie do T-72 zatem jak się ktoś dobrze przyłoży (jak zawsze masa może wzrosnąć...) to wyjdzie nowy MBT :wink:.
Ostatnio edytowano 2 lut 2014, o 17:59 przez Delwin, łącznie edytowano 1 raz
Delwin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barb » 2 lut 2014, o 17:11

Tylko, że pojawiały się informacje o masie 35 t, czy nawet ograniczeniu masy do 32 t., PT-91 posiada masę 46 t. a najlepiej osłoniętym czołgiem nie jest. Zobaczymy jak koncepcja WWB będzie się rozwijać.
Barb
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojska lądowe