Altay i turecka pancerka

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Re: Altay i turecka pancerka

Postprzez Darth Stalin » 2 lip 2018, o 11:50

Na mie jscu Turków już bym dogadywał deal z Ukraińcami o licencję na 6TDF, przekładnie i wkład do pancerza... albo w ogóle kupił cały Charków :)
Ewentualnie silnik od Rosjan z Armaty :D akurat im "wstawanie sułtana z kolan" może być nawet na rękę...
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 2 lip 2018, o 11:59

Oczywiście tak mogą zrobić ale te silniki i przekładnie rodem z ZSRR to duży krok wstecz w porównaniu do MTU i Renka pod względem trwałości, niezawodności a silnik do Armaty to nie wiadomo czy nadaje się już do produkcji seryjnej. Ukraina nie ma żadnego interesującego wkładu do pancerza, to mogliby mieć Rosjanie.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Remy » 2 lip 2018, o 20:06

Cały Charków to ja bym kupił na naszym miejscu i pisałem to już nie raz. Powiecie że sci-fi a ja się będę upierał że to możliwe.
Remy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 2 lip 2018, o 20:12

Ale po co? Tam nie ma nic dla nas. Nie wystarczy nam kłopotów z Bumarem?
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Remy » 2 lip 2018, o 20:19

Są armaty i silniki i parę innych ale przede wszystkim mała wartość ogólna zakładu. Ukry to pewnie by chciały za to kupy szmalu i pewnie taką cenę by zawołały ale tu chodzi o sprzedaż wymuszoną politycznie żeby sztucznie ceny nie podbijali.
Remy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 2 lip 2018, o 20:24

Ukraina nie produkuje armat czołgowych ani silników do t-72 a my nie mamy t-64 ani t-80UD do których oni silniki produkują. Oni tego zakładu nigdy nie sprzedadzą a juz na pewno nie nam.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Remy » 2 lip 2018, o 20:37

A to skąd mają niby armaty do oplotów?
I silniki z charkowa można wsadzić i do t-72. Były już takie projekty.
Sprzedadzą, nie sprzedadzą. Jakby ktoś miał wystarczająco nabiału by się z nimi nie głaskać to na odpuszczenie go by się od razu zgodzili.
Remy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 2 lip 2018, o 20:38

Remy napisał(a):Cały Charków to ja bym kupił na naszym miejscu i pisałem to już nie raz. Powiecie że sci-fi a ja się będę upierał że to możliwe.

A po co?

Remy napisał(a):A to skąd mają niby armaty do oplotów?

Z zapasów magazynowych
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez Lumen » 2 lip 2018, o 20:39

Remy napisał(a):Cały Charków to ja bym kupił na naszym miejscu i pisałem to już nie raz. Powiecie że sci-fi a ja się będę upierał że to możliwe.

Głupiś?
Chińczycy już kupili... Antonowa

Pieniądze w błoto
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 2 lip 2018, o 20:45

Armaty mają wyprodukowane w Rosji i wyciągają je ze składów mobilizacyjnych pozostałych po związku radzieckim, mieli też używane ze składowanych czołgów. Nam do budowy czołgu brakuje pieniedzy i czasu a nie fabryki na Ukrainie.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 3 lip 2018, o 10:55

Lumen napisał(a):

Głupiś?
Chińczycy już kupili... Antonowa

Pieniądze w błoto

Czemu?
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 3 lip 2018, o 11:33

Zasadniczy problem Altaya, jest brak izolowanej amunicji w kadłubie, to raz. Dwa ze względu na rozmieszczenie celownika głównego, wieża ma asymetryczny przedni pancerz, i to bardzo asymetryczny, może to powodować problemy z jej balansem, a do tego choć celownik umieszczony jest za grubym modułem pancerza, to zastanawiam się czy do grubym by wyeliminować osłabiony obszar w tymże miejscu.

Gdyby jeszcze nad Altayem popracować, bo jako baza do tego jest niezłą konstrukcją, mógłby wyjść naprawdę bardzo dobry czołg III generacji.
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tromp » 3 lip 2018, o 11:35

Wiesz, dobry to on w założeniach i tak jest. Za chińskiego boga nie pojmuję jednak, jak maszyna na papierze młodsza o 30 lat od Abramsa mogła nie dostać izolowanych magazynów na jego wzór, skoro Turcy zapoznawali się z Abramsem.
Tromp
Moderator
Moderator

Postprzez Damian90 » 3 lip 2018, o 11:51

Cóż, izolowany magazyn jest tylko w wieży, mieści więcej amunicji niż w Leopardzie 2, ale dużo mniej niż w M1, więc reszta jest po obu stronach stanowiska kierowcy.

Obrazek
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Trzcinerro » 9 lip 2018, o 22:58

Największym problem obecnie Altaya jest brak jednostki napędowej. Problem ten jednak powinien zostać niebawem rozwiązany. Wystarczy poszperać. Opcji mają troszkę. Od UK zaczynając po Ukraińcach kończąc. Nie zdziwcie się jak dostaną Niemiecki power pack :-)
ASOP, BMS czy też pancerz to rodzimy przemysł. Mają opóźnienie to prawda. Ale to prawie gotowy już produkt. Zapas masy na modernizację jest spory. To będzie naprawdę dobry czołg w przyszłości. Amerykanie/Izraelczycy bazować będą nadal na swych dotychczasowych maszynach. Rosyjska Armata to..... :) a europejski czołg przyszłości to..... :)
Trzcinerro
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojska lądowe