Ostatnie ogniwo - niedoszła IV powojenna generacja czołgów p

Dyskusje poświęcone współczesnym siłom lądowym.

Re: Ostatnie ogniwo - niedoszła IV powojenna generacja czołg

Postprzez Botras » 20 sie 2011, o 14:20

Tak, coś takiego, tylko nie byłoby pierścienia oporowego ani kosza wieży. Kołyska z automatem ładowania byłaby zawieszona w łożu górnym, którego czop byłby osadzony w gnieździe na górze kadłuba.
Botras
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 20 sie 2011, o 21:52

[quote=""oskarm""]Jedyne co miało przedstawić to zdjęcie, to, co poeta miał na myśli pod pojęciem "armaty zewnętrznie lawetowanej". [/quote]A skąd to wiesz? Tak na wyczucie odsyłasz, jeżeli nie rozumiesz znaczenia terminu?
Obiecuję Tobie, że jak ktoś poprosi mnie o wyjaśnienie co poeta miałna myśli w przypadku "lufy swobodnie pływającej", to odeślę go do twoich artykułów.
Proszę bardzo, odsyłaj. Szczególnie do tych - jak dla mnie - prehistorycznych. Tak nawiasem mówiąc, polecam jeszcze odsyłać do tych wypowiedzi na tym czy innym forum, gdzie się myliłem. No wiesz, jeżeli chcesz w dziecinny sposób coś udowadniać, to tego rodzaju działanie jest jak sądzę dla Ciebie podstawowe. Obiecaj mi, że właśnie tak będziesz robił. Wiesz, żeby było to zgodne z obrazem Twojej umysłowości wynikającym z powyższej riposty. Pomóc Ci w wyszukiwaniu, czy znajdziesz sobie sam?

Niemniej, w przypadku tej "swobodnie pływającej lufy" to właśnie moja praca spowodowała, że nagle w publikacjach (w tym i autorów tego błędnego określenia) zaczyna się stosować poprawne. No, ale czepialski osobnik, broniący swojej wiedzy i honoru na forum w końcu nie musi o tym wiedzieć, bo po co? Tyle tylko, że ja rozumiałem co to znaczy, w przeciwieństwie do Ciebie.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez oskarm » 21 sie 2011, o 00:23

[quote=""REMOV""] [quote=""oskarm""]Jedyne co miało przedstawić to zdjęcie, to, co poeta miał na myśli pod pojęciem "armaty zewnętrznie lawetowanej". [/quote]A skąd to wiesz? Tak na wyczucie odsyłasz, jeżeli nie rozumiesz znaczenia terminu? [/quote]
A gdzie tu moja pomyłka? Jeżeli twierdzisz, że się pomyliłem, to wykaż ze autor tego terminu miał co innego na myśli.

[quote=""REMOV""]
Obiecuję Tobie, że jak ktoś poprosi mnie o wyjaśnienie co poeta miałna myśli w przypadku "lufy swobodnie pływającej", to odeślę go do twoich artykułów.
Proszę bardzo, odsyłaj. Szczególnie do tych - jak dla mnie - prehistorycznych. Tak nawiasem mówiąc, polecam jeszcze odsyłać do tych wypowiedzi na tym czy innym forum, gdzie się myliłem. No wiesz, jeżeli chcesz w dziecinny sposób coś udowadniać, to tego rodzaju działanie jest jak sądzę dla Ciebie podstawowe. Obiecaj mi, że właśnie tak będziesz robił. Wiesz, żeby było to zgodne z obrazem Twojej umysłowości wynikającym z powyższej riposty. Pomóc Ci w wyszukiwaniu, czy znajdziesz sobie sam?

No, ale czepialski osobnik, broniący swojej wiedzy i honoru na forum w końcu nie musi o tym wiedzieć, bo po co? Tyle tylko, że ja rozumiałem co to znaczy, w przeciwieństwie do Ciebie. [/quote]Wiem, wiem REMOV, jak dla mnie jesteś guru psychologii i czytania w myślach.

[quote=""REMOV""]
Niemniej, w przypadku tej "swobodnie pływającej lufy" to właśnie moja praca spowodowała, że nagle w publikacjach (w tym i autorów tego błędnego określenia) zaczyna się stosować poprawne.[/quote]
Moje szczere gratulacje! Spodobało się, prawda?
oskarm
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Unterus » 22 sie 2011, o 14:20

Wybaczcie za offtop, ale właśnie przez takie dyskusje Remova (pomijając jego sporą wiedzę na tematy poruszane na tym forum) niezwiązane ściśle z tematyką danego działu (znaczy się - "postawiłeś tutaj kropkę a powinien być przecinek, więc mam rację"), ze sporą częścią aktywnych użytkowników sprawiają, że (przynajmniej mi) odechciewa się przekopywać przez ten bełkot w celu wybrania wartościowych informacji.

Weźcie sobie po jakimś Persenie i na następny raz nie brońcie swoich pomyłek argumentując że "to było dawno i nieprawda, a ty wykopując coś takiego prowadzisz dziecinną argumentację", ew. nie czepiajcie się o każde słowo. Bo naprawdę tworzy się bełkot który w końcu tylko wy czytacie.

Mam nadzieję że ten komentarz dotrze do odpowiednich osób zanim zostanie usunięty.

Zostanie na tydzień a później leci. Teraz do brzegu proszę. R. v Gelerth
Unterus
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 9 maja 2014, o 13:52

Damian już to wrzucał, ale teraz umieszczam też tutaj:

Obrazek

cóż można rzec? Ob.477 Molot. Jeden z kilkunastu (14-20?) prototypów lub też pojazd pierwszej serii produkcyjnej na której miano usuwać niedoróbki (planowano wypuścić 50 sztuk do połowy lat 1990tych).
Na zdjęciu mało co widać, niemniej można zauważyć solidne ciężkie fartuchy balistyczne, 7 par kół bieżnych, niskoprofilową wieżę z emiterami zakłóceń Sztory z boku, mozna dostrzec albo dalmierz laserowy albo element systemu MRS nad lufą (152mm) widać wieńce peryskopów celowniczego (pod sztorą) i kierowcy (w osi pojazdu) - przód kadłuba ma bardzo ciekawa geometrie z mocno pochylona przednia płyta. Widać fragmenty ERA na "dziubku" . Z tyłu wieży widać albo kolumnę APSa albo widać PNK zanany obecnie z Oplota-M zdjęcie jest tak niewyraźnie, że trudno to określić.
Duża ilość gotowych świateł, lusterek kierowcy, i innych świdczy o tym że nie jest to makieta an demonstrator technologii. To dopracowany prototyp albo wóz I serii.
Lepsze zdjęcia są tylko kwestią czasu..
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.
Prosta sprawa: NIE ZNAM SIĘ = NIE PISZĘ O TYM

trupu chrání pancéřová deska :-)
"Czołgi nie potrzebują wiz!" - D. Rogozin
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 16 wrz 2014, o 10:11

wciąż na chodzie :D

Obrazek
monstrualne to 152mm
Ludzie dzielą się na tych którzy wiedzą co piszą, i na tych którzy piszą to co wiedzą.

militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez MarcinekNu2 » 16 wrz 2014, o 10:16

Jak ktoś napisał gdzie indziej, skan z klatki filmu...może.
I'm back.
MarcinekNu2
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 16 wrz 2014, o 10:32

hmmm a możliwe. Mundur (starego typu) by na to wskazywał

militarysta
Moderator
Moderator

Odp: Ostatnie ogniwo - niedoszła IV powojenna generacja czołgów p

Postprzez militarysta » 28 paź 2014, o 21:31

[quote="militarysta"]
IMHO bardzo bliski wersji finalnej Ob.477 Molot (tzn dokładny model):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

rewelacja 

I dla porównania - jedyny przeciek zdjęcia prototypu (jednego z wielu) Mołota:
Obrazek
[/quote]

militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 28 paź 2014, o 21:45

Doprowadza mnie do białej gorączki edycja i pisanie postów tutaj...

To co wrzuciłem powyżej to modele Ob.477 oraz jedyne znane zdjęcie prototypu (jednego z wielu...).
Warto obejrzeć zwłaszcza model -jest zadziwiająco dokładny ;-)

militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez warewolf » 28 paź 2014, o 22:32

Hmm, nie widzę tam włazów dla załogi... Czyżby testowali Mołota na podwoziu rodem z T-64 jak i T-80?
Ostatnio edytowano 28 paź 2014, o 23:44 przez warewolf, łącznie edytowano 1 raz
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 28 paź 2014, o 23:11

są dwa włazy :-)

militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez warewolf » 28 paź 2014, o 23:59

Lewy przód i za celownikiem głównym? Trochę się to kłóci z opisem o kierowcy siedzącym po środku, z dwoma bębnami z mającymi po dwanaście sztuk amunicji po jego bokach oraz dwóch członkach załogi w wieży przedzielonych trzecim bębnem. ;)
warewolf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Damian90 » 29 paź 2014, o 00:04

Bo koncepcji i prototypów w różnych konfiguracjach było co najmniej kilka. ;)
Damian90
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 29 paź 2014, o 00:08

generalnie ów model jest faktycznie konfundujący ;-)
Zupełnie nie zgadza się z opisami ob.477 jakie były znane.
Chyba, że...chyba że Ob.477 i Ob.195 były fragmentem "perspektywy 88" a nowy projekt zakładający dopracowanie wozów przemienił koncepcję tak że ów model
odpowiada nie prototypowi a wozom przedseryjnym?
Sam nie wiem. Ot zagadka. 

militarysta
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wojska lądowe