Typhoon pod ostrzałem

Lotnictwo wojskowe - sprzęt, taktyka, operacje sił powietrznych.

Re: Typhoon pod ostrzałem

Postprzez obiekt172 » 11 gru 2017, o 20:30

A PL zapłaci - wliczą w cenę gazu

Ale cena... straszna
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 11 gru 2017, o 20:38

Katar, będzie miał najnowocześniejsze lotnictwo :)

Mirage 2000, F-15, Rafale, Typhoon :)
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez Malinois » 14 mar 2018, o 01:31

http://www.defence24.pl/arabia-saudyjsk ... ofighterow

I wszystko w temacie. Diabelsko drogi ale ...... UK wycofuje I transze (wiadomo czemu i czym je zastępuje) Niemcy nie zamierzają z EF rezygnować ale przyszpileni (brakiem maszyny zdolnej przenosić broń atomowa ) myślą o F-35.

EF-2000 to świetna maszyna bijąca F-16 i ruskie maszyny na łeb i szyję. Minus to cena ale dlaczego? Stworzona w EU (koszta produkcji) to raz a dwa......to miała być stricto maszyna myśliwska (I transza) która powoli staje się zgodnie z trendem maszyną wielozadaniową a to kosztuje.

No ale nie ma to jak bajdurzenie o super zaawansowanej technologicznie, unikatowej i taniej maszynie dostępnej dla wszystkich pt. F-35. No technologia ta wraz z właściwościami STEALTH na pewno pozostanie tajemnicą dla Rosjan :))
Pamiętajmy że zostaje jeszcze F-16. Maszyna wycofywana przez większość "poważnych" państw a oferowanej m.in. Rumunii, Bułgarii itp. Użytkuja ją takie potęgi jak: Polska, Grecja i Turcja
Po pierwsze i najważniejsze> Bez odpowiedniej OPL żaden samolocik nie ma racji bytu ;D
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX
Malinois
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez xardas12r » 14 mar 2018, o 07:11

F-16 używają jeszcze tak niepoważne państwa jak USA, Izrael, Korea Południowa.
xardas12r
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jack Bauer » 17 mar 2018, o 18:59

Trzecią młodość przeżywa F-15. Zbiorniki konforemne plus bardzo duży zapas uzbrojenia i wyposażenia dodatkowego, pozwalające na długie misje nawet w warunkach braku tankowców i słabej obrony przeciwlotniczej lotnisk dają do myślenia. Tym bardziej, że Amerykanie pracują nad wydłużeniem jego żywotności do 13 500, a nawet 33 000 godzin.
Jack Bauer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Malinois » 19 maja 2018, o 00:49

Ale F-15 w przeciwieństwie do EF nie jest użytkowany przez żadne z europejskich państw. Skoro są plany że w a razie "W" mamy korzystać z lotnisk niemieckich to posiadanie EF wiele ułatwia. Zresztą ta dyskusja jest raczej pozbawiona sensu zważywszy że zainteresowani jesteśmy maszynami jednosilnikowymi. F-16 jest tutaj raczej pewniakiem i raczej jest to słuszny wybór choć nie koniecznie najlepszy.

@xardas12r tak zgadza się, ale nie zmienia to faktu że jest to konstrukcja "schyłkowa" stworzona raczej do uderzeń na cele naziemne a my raczej będziemy w defensywie ???
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX
Malinois
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cukrówka » 19 maja 2018, o 01:24

Malinois o F-16:
Malinois napisał(a):konstrukcja ... stworzona raczej do uderzeń na cele naziemne ...

Że co, proszę? Proponuję zapoznać sie z jakąkolwiek monografią F-16
cukrówka
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo wojskowe