F-35

Lotnictwo wojskowe - sprzęt, taktyka, operacje sił powietrznych.

Re: F-35

Postprzez bijotai » 23 mar 2017, o 18:34

oczywiście ale polecam utworzyć konto aby naocznie się przekonać http://content.time.com/time/magazine/a ... 54,00.html odsyłam też do Stephen D. Bryen Technology Security and National Power: Winners and Loser z ubiegłego roku oraz http://www.acove.com/content/dam/rand/p ... /R3000.pdf W publikacjach jest dość szczegółowo opisane o zakłóceniach WRE emitowanych przez Amerykanów oraz rajdach izraelskich komandosów na obiekty militarne gdzie przebywali radzieccy sojusznicy.
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez paw » 23 mar 2017, o 20:12

Na podstawie analiz które czytałem, wniosek nasuwa się jeden. Gdyby na miejscu Syrii był Izrael też by przerżną. Kwestia tylko skali. Dlatego nie kupiłem Michulca.
Prawda jest taka iż wygrała geografia. Ukształtowanie terenu uniemożliwiło utworzenie ciągłego pola radiolokacyjnego i dzieliło obszar operacyjny. Do tego zła praca dowódców - nie zmienianie pozycji , praca srok w trybie ciągłym. Weście małpie wersje systemów ( tak dla przykładu- Mig-29 dla ZSRR miał 5 częstotliwości , układowy 3 , arabski 2 ). Jedynym wyjściem dla Syryjczyków było by zastosowanie AWCS-a.
Dlatego paniki nie było - chyba tylko medialna na zachodzie- a rzetelna analiza i wyciąganie wniosków ( zresztą temat był grzany przez lobbystów- sporo kontraktów uciekło ZSRR, a komisja z USA mająca ocenić sprzęt made in USA po tygodniu na pustyni , wróciła do domu). Min. zintensyfikowano szkolenie w warunkach silnego WRE.
Pamiętajmy jak ,,nasi'' na OSA-ch złoili AH-64 , sprzęt ważny , ludzie ważniejsi ( tak swoją drogą pamiętam wpis u Szmula jak doradca rosyjski w Syrii szukał podręcznika taktyki piechoty z 1944 , bo materia nowszych wzorców nie ogarniała).
paw
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 23 mar 2017, o 21:14

bijotai napisał(a):oczywiście ale polecam utworzyć konto aby naocznie się przekonać http://content.time.com/time/magazine/a ... 54,00.html odsyłam też do Stephen D. Bryen Technology Security and National Power: Winners and Loser z ubiegłego roku oraz http://www.acove.com/content/dam/rand/p ... /R3000.pdf W publikacjach jest dość szczegółowo opisane o zakłóceniach WRE emitowanych przez Amerykanów oraz rajdach izraelskich komandosów na obiekty militarne gdzie przebywali radzieccy sojusznicy.

1. Linki i źródła poproszę. Nie płatne. Możesz zrobić pdf-y i zalinkować, żaden problem.
2. Jeszcze raz:
Co te rajdy "zahamowały"? Źródła poproszę. A tego pdf-a mam, w wolnej chwili poczytam.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 23 mar 2017, o 23:47

paw napisał(a):...
Prawda jest taka iż wygrała geografia. Ukształtowanie terenu uniemożliwiło utworzenie ciągłego pola radiolokacyjnego i dzieliło obszar operacyjny. Do tego zła praca dowódców - nie zmienianie pozycji , praca srok w trybie ciągłym...

To Syryjczycy tego nie wiedzieli/nie widzieli? Bo mi to jak nic przypomina "uchoweprezesowe" "Wstępne wyniki wskazują, że warunki jazdy nie dostosowały się do naszej prędkości". W jednym się zgodzę - nie tyle sprzęt decydował co amatorszczyzna operatorów na wszystkich szczeblach- Rację miał baćka Stalin mówiąc, ż to "kadry decydują o wszystkim"
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Człowiek Krzak » 28 mar 2017, o 13:08

Tak jeszcze wspomnę, bo warto wspomnieć na temat fragmentu tego dużego cytatu .

Ponadto w efekcie klęski Syrii w Libanie - a raczej sposobu, w jaki ją poniesiono - doszło do modernizacji OPL na Wschodzie. Wyrażało się to m.in. zaprzestaniem produkcji SA-6 w 1983 roku,

KUBa zaprzestano produkować nie z powodów klęski Syryjczyków, a najzwyczajniej w świecie z powodu wejścia do służby jego nowoczesnej kontynuacji, czyli BUKa.
Człowiek Krzak
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo wojskowe