Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Postprzez Militarium » 20 lis 2015, o 00:38

Najnowszy wykaz przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym i jednocześnie najważniejszych celów na terytorium RP.
Pogrupowane według organów nadzorczych, którymi zwykle są poszczególni ministrowie:

Minister do spraw obrony narodowej:
1. ROSOMAK S.A. w Siemianowicach Śląskich
2. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. w Poznaniu
3. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie
4. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. w Łodzi
5. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy
6. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. w Warszawie
7. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu
8. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. w Zielonce
9. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. w Zegrzu
10. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy
11. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. w Warszawie
12. Stocznia Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej w Gdyni
13. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w Radomiu
14. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. w Białych Błotach
15. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. w Radomiu
16. Huta Stalowa Wola S.A. w Stalowej Woli
17. JELCZ Sp. z o.o. w Jelczu-Laskowicach
18. MESKO S.A. w Skarżysku-Kamiennej
19. Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” S.A. w Szczecinie
20. PCO S.A. w Warszawie
21. PIT-RADWAR S.A. w Warszawie
22. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” S.A. w Konieczkach
23. Stocznia Remontowa NAUTA S.A. w Gdyni
24. „STOMIL-POZNAŃ” S.A. w Poznaniu
25. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ
26. Zakład Mechaniczny „BUMAR-MIKULCZYCE” S.A. w Zabrzu
27. Zakład Produkcji Specjalnej „GAMRAT” Sp. z o.o. w Jaśle
28. Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. w Bydgoszczy
29. Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. w Gliwicach
30. Zakłady Mechaniczne „TARNÓW” S.A. w Tarnowie
31. Zakłady Metalowe „DEZAMET” S.A. w Nowej Dębie
32. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni
33. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” Sp. z o.o. w Gliwicach
34. CENZIN Sp. z o.o. w Warszawie
35. Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku
36. Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu
37. Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii w Warszawie
38. Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku
39. Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce
40. Wojskowy Instytut Łączności im. prof. dr hab. Janusza Groszkowskiego w Zegrzu
41. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie
42. Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych Sp. z o.o. w Poznaniu
43. Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne ITWL Sp. z o.o. w Warszawie

Minister właściwy do spraw gospodarki:
1. PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie
2. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie
3. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancinie-Jeziornie
4. TAURON Wytwarzanie S.A. w Katowicach
5. ENERGA Elektrownie Ostrołęka S.A. w Ostrołęce
6. ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. w Świerżach Górnych
7. GDF SUEZ Energia Polska S.A. w Zawadzie
8. EDF Polska S.A. w Warszawie
9. CEZ Skawina S.A. w Skawinie
10. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. w Koninie
11. PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. w Kleczewie
12. PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku
13. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju
14. Katowicki Holding Węglowy S.A. w Katowicach
15. Kompania Węglowa S.A. w Katowicach
16. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance
17. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie
18. Polskie LNG S.A. w Świnoujściu
19. AMZ Kutno Sp. z o.o. w Kutnie
20. DGT Sp. z o.o. w Straszynie
21. Enamor Sp. z o.o. w Gdyni
22. „FLYTRONIC” Sp. z o.o. w Gliwicach
23. Huta Stali Jakościowych S.A. w Stalowej Woli
24. KenBIT Koenig i Wspólnicy sp. j. w Warszawie
25. „LUBAWA” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim
26. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu
27. Pratt & Whitney Rzeszów S.A. w Rzeszowie
28. Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe „WIFAMA-PREXER” Sp. z o.o. w Łodzi
29. Przedsiębiorstwo PREXER Sp. z o.o. w Łodzi
30. PZL „WARSZAWA-OKĘCIE” S.A. w Warszawie
31. RADMOR S.A. w Gdyni
32. TELDAT Sp. z o.o. sp. k. w Bydgoszczy
33. WB Electronics S.A. w Ożarowie Mazowieckim
34. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-ŚWIDNIK” S.A. w Świdniku
35. Instytut Lotnictwa w Warszawie
36. Instytut Przemysłu Organicznego w Warszawie

Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa:
1. PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie
2. ENERGA-OPERATOR S.A. w Gdańsku
3. RWE STOEN Operator Sp. z o.o. w Warszawie
4. TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. w Jeleniej Górze
5. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. w Niedzicy
6. TAURON Ekoserwis Sp. z o.o. w Rożnowie
7. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 3” Sp. z o.o. w Szczecinie
8. ENEA Operator Sp. z o.o. w Poznaniu
9. Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w Płocku
10. Grupa LOTOS S.A. w Gdańsku
11. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” S.A. w Płocku
12. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie
13. System Gazociągów Tranzytowych „EUROPOL GAZ” S.A. w Warszawie
14. Lotos Petrobaltic S.A. w Gdańsku
15. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych „NAFTOPORT” Sp. z o.o. w Gdańsku
16. „GATX Rail Poland” Sp. z o.o. w Warszawie
17. „Operator Logistyczny Paliw Płynnych” Sp. z o.o. w Płocku
18. „Telewizja Polska” S.A. w Warszawie
19. Polskie Radio S.A. w Warszawie
20. „Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia we Wrocławiu – Radio Wrocław – Spółka Akcyjna” we Wrocławiu
21. Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu „Radio Merkury” S.A. w Poznaniu
22. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie
23. Grupa Azoty S.A. w Tarnowie
24. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. w Kędzierzynie-Koźlu
25. Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach
26. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w Policach
27. Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie
28. TAURON Dystrybucja S.A. w Krakowie
29. Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Warszawie
30. Operator Systemu Magazynowania Sp. z o.o. w Dębogórzu
31. Inowrocławskie Kopalnie Soli „SOLINO” S.A. w Inowrocławiu
32. Exalo Drilling S.A. w Pile

Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej:
1. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w Gdyni
2. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. w Szczecinie
3. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w Gdańsku
4. Polskie Ratownictwo Okrętowe w prywatyzacji w Gdyni
5. Polska Żegluga Morska P.P. w Szczecinie
6. Polskie Linie Oceaniczne S.A. w Gdyni
7. „SHIP-SERVICE” S.A. w Warszawie
8. „ENERGOPOL-SZCZECIN” S.A. w Szczecinie
9. POL-Euro Linie Żeglugowe S.A. w Gdyni
10. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe „PORT RYBACKI GRYF” Sp. z o.o. w Szczecinie
11. Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. w Gdańsku

Minister właściwy do spraw transportu:
1. BUDIMEX S.A. w Warszawie
2. SKANSKA S.A. w Warszawie
3. STRABAG Sp. z o.o. w Pruszkowie
4. MOTA-ENGIL Central Europe S.A. w Krakowie
5. „PKP INTERCITY” S.A. w Warszawie
6. „PKP INFORMATYKA” Sp. z o.o. w Warszawie
7. POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE S.A. w Warszawie
8. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie
9. PKP CARGO S.A. w Warszawie
10. PKP Energetyka S.A. w Warszawie
11. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. w Gdyni
12. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu
13. „TK Telekom” Sp. z o.o. w Warszawie
14. Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. w Krakowie
15. Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. w Poznaniu
16. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. w Gdańsku
17. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o.o. we Wrocławiu
18. Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. w Warszawie
19. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) w Warszawie
20. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w Warszawie
21. Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w Jasionce
22. Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o. S.K.A. w Warszawie
23. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „MOSTY-ŁÓDŹ” S.A. w Łodzi
24. „POLWAR” S.A. w Gdańsku
25. Linetech Sp. z o.o. S.K.A. w Warszawie
26. LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Warszawie
27. PKP Utrzymanie Sp. z o.o. w Warszawie

Minister do spraw łączności:
1. POLKOMTEL Sp. z o.o. w Warszawie
2. T-Mobile Polska S.A. w Warszawie
3. Orange Polska S.A. w Warszawie
4. „NETIA” S.A. w Warszawie
5. Telefonia Dialog Sp. z o.o. we Wrocławiu
6. EmiTel Sp. z o.o. w Warszawie
7. EXATEL S.A. w Warszawie
8. „Multimedia Polska” S.A. w Gdyni
9. „TTcomm” S.A. w Warszawie
10. „Poczta Polska Spółka Akcyjna” w Warszawie

Minister do spraw zdrowia:
1. Aesculap Chifa Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu
2. Baxter Polska Sp. z o.o. w Warszawie
3. „BIOMED-LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. w Lublinie
4. Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. w Łodzi
5. Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych „FARUM” S.A. w Warszawie
6. Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim
7. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. w Poznaniu
8. ICN Polfa Rzeszów S.A. w Rzeszowie
9. Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. w Krakowie
10. KRKA-Polska Sp. z o.o. w Warszawie
11. Lubelskie Zakłady Farmaceutyczne „POLFA” S.A. w Lublinie
12. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Pabianicach
13. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. w Jeleniej Górze
14. „Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek” S.A. we Wrocławiu
15. SENSILAB Polska Sp. z o.o. – S.K.A. w Konstantynowie Łódzkim
16. Stiegelmeyer Sp. z o.o. w Grubnie
17. Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. w Warszawie
18. TEVA Operations Poland Sp. z o.o. w Warszawie
19. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. w Toruniu
20. TRICOMED S.A. w Łodzi
21. Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Warszawie
22. Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o. w Warszawie
23. Zakłady Farmaceutyczne „POLPHARMA” S.A. w Starogardzie Gdańskim
Militarium
Administrator
Administrator
 
Posty: 171
Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 13:12

Re: Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Postprzez rogacz1988 » 20 lis 2015, o 21:16

Militarium napisał(a):....
Minister do spraw łączności:
1. POLKOMTEL Sp. z o.o. w Warszawie
2. T-Mobile Polska S.A. w Warszawie
3. Orange Polska S.A. w Warszawie
4. „NETIA” S.A. w Warszawie
5. Telefonia Dialog Sp. z o.o. we Wrocławiu
6. EmiTel Sp. z o.o. w Warszawie
7. EXATEL S.A. w Warszawie
8. „Multimedia Polska” S.A. w Gdyni
9. „TTcomm” S.A. w Warszawie
10. „Poczta Polska Spółka Akcyjna” w Warszawie
...



A PLAY? ;)
rogacz1988
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 441
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 16:33

Re: Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Postprzez wojtek1993 » 23 lis 2015, o 10:39

Play to chyba nie jest Polska spółka
Na codzień księgowy Łódź, po pracy miłośnik samochodów oraz broni palnej
wojtek1993
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2015, o 10:35

Re: Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Postprzez Daisy Cutter » 23 lis 2015, o 12:51

Operatorem sieci Play jest P4 Spółka z o.o., której udziałowcami są:
- PLAY HOLDINGS 2 S.Á.R.L. - 80% z siedzibą w Luxemburgu, za którym stoi głównie islandzki fundusz inwestycyjny Novator, należący do rodziny islandzkiego miliardera Thora Bjorgolffsona oraz Tollerton Investments Limited, kontrolowany przez greckiego biznesmena Panosa Germanosa,
- GLENMORE INVESTMENTS Sp. z o.o. - 20%.
Daisy Cutter
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 82
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podmioty o szczególnym znaczeniu dla obronności

Postprzez net_sailor » 23 lis 2015, o 16:02

PZL Mielec wbrew nazwie też nie są polskie tylko amerykańskie, a mimo to figurują na liście, bo są istotne dla obronności. Dostają kontrakty z WP i obsługują wojskowy sprzęt (majątek WP). Przecież połowa spółek telekomunikacyjnych z listy też nie należy do Polaków, tylko ma w Polsce zarejestrowane oddziały.
net_sailor
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 255
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 15:00


Powrót do Przemysł zbrojeniowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość