Offset

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Offset

Postprzez REMOV » 3 cze 2011, o 10:37

[quote=""Jastreb""]Choć odnoszę silne wrażenie, że dla Altairowców F-16 w ogóle nie powinien być brany pod uwagę w żadnym przypadku, w żadnym przetargu i w żadnej sytuacji, bez względu na stan, wiek czy konfigurację...[/quote]Twoje wrażenia są równie głupawe, jak Twoje wypowiedzi. Przy okazji, nigdy w R-wto nie była atakowana sama maszyna, a jedynie procedura jej zakupu, przebieg procedury offsetowej, jak również stosunek Amerykanów do robienia interesów z Polską i traktowanie naszego państwa. Zrozumienie tego prostego faktu może się okazać zbyt skomplikowane dla prymitywnego umysłu, który z całego przekazu jest w stanie na swoim poziomie intelektualnym pojąć jedynie, że "Altair twierdzi, że F-16 jest be". Cóż, nikt nie twierdził, że na stronę mogą wchodzić jedynie inteligentni ludzie ;)
Ostatnio edytowano 3 cze 2011, o 11:35 przez REMOV, łącznie edytowano 1 raz
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Polskie F-16 i MiG-29

Postprzez Jonasz » 3 cze 2011, o 11:13

"przebieg procedury leasingowej" Mogę poprosić o rozwinięcie tej myśli w kontekście polskich F-16? ;)
Jonasz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 3 cze 2011, o 11:35

Już poprawiłem.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz66 » 3 cze 2011, o 12:38

Twoje wrażenia są równie głupawe, jak Twoje wypowiedzi.

Zrozumienie tego prostego faktu może się okazać zbyt skomplikowane dla prymitywnego umysłu, który z całego przekazu jest w stanie na swoim poziomie intelektualnym pojąć jedynie

Pytanie do osoby odpowiedzialnej za to forum, czy nie pora zablokować autora powyższych słów. Żeby nie było wątpliwości chodzi mi o osobę zwaną REMOV. Może czas mu zrobić REMOVE.
"Z pokorą podchodź do faktów, zuchwale do opinii" [George B. Shaw]
nie dyskutuję z Grzegorz66
Grzegorz66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 3 cze 2011, o 12:46

Mam wrażenie, że wątek "uprzejmie donoszę" jest nieco gdzieś indziej, w dziale "Serwis i forum". Tam, jest miejsce, gdzie możesz się poskarżyć, donieść czy oskarżyć, nie zaś w dziale "Lotnictwo". Ale rozumiem, że dla niektórych zrozumienie tego faktu jest zbyt skomplikowane ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 3 cze 2011, o 18:55

Być może tobie całe forum pomyliło się z jakimś innym forum. NA ten przykład z forum "hoćta i pokaszta jakie jezdemy hamzkie"? :wink:
Najgorszą rzeczą na świecie zaraz po przegranej bitwie jest bitwa wygrana.
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jastreb » 3 cze 2011, o 23:51

Dobra REMOV, źle się wyraziłem.
Powinienem był napisać:

Czy wybór opcji amerykańskiej był, czy nie był bardziej opłacalny od innych opcji w tym europejskich eFek i czy zacytowane przeze mnie zdanie, nie jest po prostu tendencyjne (jeśli ktoś zechce coś napisać na ten temat, to z góry wielkie dzięki ;))?

A język bardzo cię proszę pohamuj.
Nie doczytałem i popełniłem błąd.
Źle się wyraziłem.

Ale nie daje ci to prawa do rzucania niespecjalnie kulturalnymi epitetami.
Jastreb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 4 cze 2011, o 14:24

[quote=""REMOV""]Twoje wrażenia są równie głupawe, jak Twoje wypowiedzi. Przy okazji, nigdy w R-wto nie była atakowana sama maszyna, a jedynie procedura jej zakupu, przebieg procedury offsetowej, jak również stosunek Amerykanów do robienia interesów z Polską i traktowanie naszego państwa. Zrozumienie tego prostego faktu może się okazać zbyt skomplikowane dla prymitywnego umysłu, który z całego przekazu jest w stanie na swoim poziomie intelektualnym pojąć jedynie, że "Altair twierdzi, że F-16 jest be". Cóż, nikt nie twierdził, że na stronę mogą wchodzić jedynie inteligentni ludzie ;)[/quote]
Ten krytycyzm opiera się wyłącznie na faktach i zimnej ocenie? Przykład z życia, dzisiaj wjechała na mnie Niemka, akurat jechałem 4x4 i stalowy zderzak zmakabrował jej nowe a4, u mnie 0 strat. Pytanie, czy gdyby nie była Niemką, tylko biednym Polakiem, to czy zafundowałbym sobie remont tyłu na koszt jej ubezpieczyciela? Automatyczny krytycyzm, czujesz o co mi chodzi :wink: ?
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Leśnik » 8 cze 2011, o 11:35

A tym czasem wczoraj wróciły dwudzieste dziewiąte z TLP ale do EPMB a nie do Mińska..
Mają dzisiaj się zacząć obloty Malborskich maszyn po przeglądach. Zobaczymy czy się wszystko uda...
Pozdrawiam z należytym szacunkiem.
Leśnik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 12 cze 2011, o 13:01

[quote=""Jastreb""]Czy wybór opcji amerykańskiej był, czy nie był bardziej opłacalny od innych opcji w tym europejskich eFek[/quote]A jak chcesz to zestawić? Wiemy, jak wygląda sprawa z F-16, co poszło źle, co tak sobie, a co dobrze. Nie wiemy, jak wyglądałyby interesy z innymi nacjami. Tutaj można sobie tylko teoretyzować.
i czy zacytowane przeze mnie zdanie, nie jest po prostu tendencyjne
Wybór każdej maszyny w tego rodzaju przetargu ma charakter polityczny i to powinno być dla każdego oczywiste. Tutaj jest zwrócenie uwagi, że jedne opcje polityczne mają przewagę nad innymi. Czego tutaj nie zrozumiałeś? Albo może wydaje Ci się, że Amerykanie to jest gromadka dobrych wujków, którzy chcą zawsze dla wszystkich jak najlepiej, dając wszystkim wszystko to, co najlepsze, nie chcąc nic w zamian? ;)
A język bardzo cię proszę pohamuj. Nie doczytałem i popełniłem błąd. Źle się wyraziłem. Ale nie daje ci to prawa do rzucania niespecjalnie kulturalnymi epitetami.
Po raz kolejny piszesz bzdury. Dyskusja daje mi pełne prawo do atakowania wypowiedzi rozmówców, a nie ataków personalnych na rozmówców. Jeżeli do Ciebie to nie dociera, to pokazuje, że o dyskusji jako takiej nie masz pojęcia.

Teraz będzie lekcja - mogę nazywać Twoje tezy czy argumenty jak chcę, natomiast nie powinienem tak nazywać Twojej osoby i tego nie robię. To tylko i wyłącznie Twój problem, jeżeli tak identyfikujesz się, ze swoimi tezami, że atak na nie traktujesz jako atak na siebie. Powtórzę, mam pełne prawo nazywania Twoich tez głupimi czy prymitywnymi, natomiast nie oznacza to, że takimi epitetami obrzucam Twoją osobę. To są podstawy dyskusji i dobrze by było, abyś Ty i inni w końcu je opanowali.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 12 cze 2011, o 13:06

[quote=""HATAKE""]Ten krytycyzm opiera się wyłącznie na faktach i zimnej ocenie?[/quote]A dziennikarz jest człowiekiem z danym doświadczeniem, wiedzą i przekonaniami, czy robotem? Jeżeli ktoś jest na tyle niedojrzały, że wydaje mu się, że zadaniem prasy jest bezstronne relacjonowanie, pozbawione elementu oceny, to mnie pozostaje popatrzeć na taką osobę z politowaniem i zapytać, czy kiedykolwiek w historii tej planety widziała jakąkolwiek - choćby jedną, jedną - gazetę, czasopismo czy cokolwiek innego, w której teksty były oparte "wyłącznie na faktach i zimnej ocenie". Za wyjątkiem programu telewizyjnego ;)

Wiara, że coś takiego istnieje jest mniej więcej taka, jak wiara, że istnieje UFO. I to też pokazuje mniej więcej, jaką wiedzę o świecie i jaką dojrzałość ma osoba, która formułuje takie sądy ;)
Automatyczny krytycyzm, czujesz o co mi chodzi?
Nie, nie rozumiem. Bo widzę, że przenosisz swoje wzorce myślowe na innych. Natomiast jeżeli miałeś na myśli fakt, że jeżeli Polacy okradli Twoją niemiecką, przygraniczną posesję pięć razy, to masz prawo być uprzedzony do tej nacji i podejrzewać ją o dokonanie szóstego włamania, to generalnie nazywamy to doświadczeniem i umiejętnością wyciągania wniosków ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 12 cze 2011, o 13:44

A może z offsetem jest tak, że to nasi politycy sami się podłożyli a Amerykanie to wykorzystali?? Ale rozumiem głupiego trzeba bronić, bo z własnej głupoty ponosi szkodę i daje sie wykorzystać mądrzejszemu. A może jednak głupiemu pokazać gdzie tkwi jego błąd zamiast narzekać, na to że mądry wykorzystał głupiego??
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez REMOV » 12 cze 2011, o 13:55

[quote=""R. v Gelerth""]A może z offsetem jest tak, że to nasi politycy sami się podłożyli a Amerykanie to wykorzystali?[/quote]Co znaczy "wykorzystali"? Offset na papierze jest niezły, natomiast w rzeczywistości tragiczny i nikt za niego nie ponosi odpowiedzialności, nie ma kar, ludzie, którzy się tym zajmują, zajmują się kolejnymi przetargami (ramię w ramię z Lockheed Martinem) i tak dalej.
Ale rozumiem głupiego trzeba bronić, bo z własnej głupoty ponosi szkodę i daje sie wykorzystać mądrzejszemu.
W tym przypadku nie bronimy głupiego, ale bronimy naszych (choć może to dla Ciebie szokujące) pieniędzy. Z podatków. To nie jest prymitywna kwestia bronienia "głupich" czy "mądrych" i debatowania o jakichś tam bzdurach, ale sprawa liczona w setkach tysięcy złotych. Jeżeli kolejne ekipy polityczne niczego z tym nie robią, mimo raportów NIK i tak dalej, to coś jest w całej zabawie dziwnego. Oczywiście można, jak to sugerujesz, pogodzić się z myślą, przejść nad tym do porządku dziennego i tak dalej, ale mam wrażenie, że nie jest to rozsądna droga działania.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 12 cze 2011, o 14:26

[quote=""REMOV""]Co znaczy "wykorzystali"? Offset na papierze jest niezły, natomiast w rzeczywistości tragiczny i nikt za niego nie ponosi odpowiedzialności, nie ma kar, ludzie, którzy się tym zajmują, zajmują się kolejnymi przetargami (ramię w ramię z Lockheed Martinem) i tak dalej.[/quote]
Ktos uwierzył w "moc papierka" i tyle. Wiara, że samo się zrobi jest wiarą w bajki czy tez UFO. Jak się samemu nie będzie domagać wypelnienia umowy to można tylko mieć pretensje do siebie. A nie wychodzić na pozycje roszczeniową na zasadzie "tak mi się należy".

W tym przypadku nie bronimy głupiego, ale bronimy naszych (choć może to dla Ciebie szokujące) pieniędzy. Z podatków.

Więc czemu w głupi sposób je marnotrawimy??

To nie jest prymitywna kwestia bronienia "głupich" czy "mądrych" i debatowania o jakichś tam bzdurach, ale sprawa liczona w setkach tysięcy złotych. Jeżeli kolejne ekipy polityczne niczego z tym nie robią, mimo raportów NIK i tak dalej, to coś jest w całej zabawie dziwnego. Oczywiście można, jak to sugerujesz, pogodzić się z myślą, przejść nad tym do porządku dziennego i tak dalej, ale mam wrażenie, że nie jest to rozsądna droga działania.

Bo tyo jest głupia wiara w "dobrego wujka" co to obieca to da. Jak się samemu nie wyegzekwuje tego co ma sie dostać to nikt nie zadba o nasze interesy. To chyba jest proste.
Choć mentalność społeczeństwa musi się w tym wypadku zmienić (a tym samym polityków) i nie oczekiwać, że jakoś to będzie, że samo się zrobi a winni sa inni.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez REMOV » 12 cze 2011, o 14:36

[quote=""R. v Gelerth""]Ktos uwierzył w "moc papierka" i tyle. (...) Jak się samemu nie będzie domagać wypelnienia umowy to można tylko mieć pretensje do siebie.[/quote]Wyjaśnij dlaczego się nie domagamy. Przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi.
Więc czemu w głupi sposób je marnotrawimy?
My? Pytanie jest, dlaczego nie podejmujemy działań, gdy widoczne są naruszenia umów. Dlaczego osoby odpowiedzialne za przetarg i lobbujące za stroną amerykańską obecnie nadzorują... rozliczenia offsetowe.
Jak się samemu nie wyegzekwuje tego co ma sie dostać to nikt nie zadba o nasze interesy. To chyba jest proste.
Nie bardzo jest, skoro minęły od czasu podpisania umowy na F-16 trzy lub cztery rządy, a polityka względem Amerykanów pozostaje identyczna. Dlaczego?
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Przemysł zbrojeniowy