USA-Arabia Saudyjska - transakcja zbrojeniowa wszechczasów?

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Postprzez smirnoff » 20 wrz 2010, o 17:55

Jak pisałem, z dzieciaczkami to tylko moderacja może sobie poradzić.
A o co Tobie chodziło, to ja doskonale wiedziałem. Piszesz po prostu nie podejmując jakiegokolwiek wysiłku, nie oglądając się na kogokolwiek. Z tego większość osób wyrasta, chodź nie wszyscy.
Co do Twojego obcesowego zachowania, czyli pospolitego chamstwa... z tego już się nie wyrasta. To kwestia wychowania, którego Tobie po prostu brakuje. Z tym również moderacja powinna się uporać, chodź widać coraz więcej przykładów jej indolencji.
!! Nie mam nic ciekawego do powiedzenia! Zostałeś ostrzeżony...!!
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 20 wrz 2010, o 18:12

A co w przedszkolu nie ma dla ciebie miejsca??

Naprawdę???Czyli pytanie o sens było jedynie fortelem z twej strony. :lol:

Jak mawia stare przysłowie"przyganiał kocioł garnkowi".

Wtryniasz się do dyskusji niczym chochlik z pudełka nie wnosząc nic wartościowego do tego z pogardą urągając innym zamiast zwyczajnie zwrócić
uwagę.Inna kwestia iż mojemu rozmówcy czy innym brak cytatów nie przeszkadzał,ale oczywiście w twojej doskonałej wizji wszechświata jest to niedopuszczalne.Więc niczym bicz boży zstąpiłeś z niebios by upomnieć "grzeszników" choć ikt o pomstę nie wołał.Franzolisz o dziecinadzie i braku dorosłości a sam zachowujesz się jak gówniarz z przerośniętym ego
nie potrafiący dostrzec własnej hipokryzji.Więc może lepiej zapisz si.ę do jakieś grupy religijnej i zacznij roznosić ulotki od drzwi do drzwi by zbawić świat bo jak widać na forum marnujesz jedynie swój potencjał. :lol:
For every hero commemorated, a thousand martyrs die unmourned and unremembered.
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez smirnoff » 20 wrz 2010, o 18:37

Wtryniasz się do dyskusji niczym chochlik z pudełka nie wnosząc nic wartościowego do tego z pogardą urągając innym

Innym to znaczy Tobie? Zabawny jesteś :D A moderacje skrytykowałem, bo miałem powód. Coraz częściej przepuszcza podobne zachowania jak Twoje, co zresztą podziela więcej osób na tym forum.
Inna kwestia iż mojemu rozmówcy czy innym brak cytatów nie przeszkadzał

I któż tu ma problem ze śledzeniem wątku... Widać i Tobie cytaty są potrzebne:

To znaczy jakim? Tu taka prośba, cytuj to do czego pijesz bo człowiek traci orientację w tym bełkocie.

Nie wiem czy jest sens tłumaczenia Tobie, czemu oczekujemy cytatów, w szczególności w trakcie długich dyskusji. Wprowadza to pewien porządek i sprawia, że jest jasność na co dokładnie odpowiedziałeś. Bez potrzeby sprawdzania, jak treść, do której się ustosunkowujesz, dokładnie brzmiała. Dzięki temu nie ma nieporozumień, a innym najzwyczajniej w świecie ułatwiasz korzystanie z forum. Bez tego jest bałagan. Treść da się śledzić, ale jest to niepotrzebnie utrudnione.
Nie zasłaniaj się jakąś misją nakierowaną na to, żeby odfiltrować tych, którzy nie spełniają Twoich wydumanych wymogów, bo nie każdy ma fotograficzną pamięć, abstrahując od tego, że nawet wtedy odszyfrowywanie Twoich cudnych przemyśleń jest znacznie bardziej męczące. Jesteś po prostu leniwy, a przy okazji niebywale agresywny. Nie wspomnę o tym, że z poziomem Twoich wypowiedzi również nie jest za dobrze.
Ja na tym kończę swój występ. Nie mam zamiaru tego ciągnąć. Swoje zdanie wyraziłem, do którego mogłeś się ustosunkować na poważnie, lub odpowiadając w stylu małego dzieciaczka. Wybrałeś drogę Jasia-chłoptasia. Żeby chociaż Twoje riposty były oryginalne... a są tylko, niestety, stekiem inwektyw, swoja drogą powtarzających się, jakby się płyta zacięła.
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 20 wrz 2010, o 18:57

Dziękuje za przyznanie się do winy,tyle jeżeli chodzi o twoją moralną przewagę. :?

Nie dziękuję Pismo Święte znam,jakoś bez problemu następnie nadążał
za wątkiem i sypał konkretnymi odpowiedziami,no ale dal ciebie to wyczyn zaiście herakleijski :lol:

Jacy wy??Reprezentujesz jakąś tajną grupę "trzymającą władzę" czy nabawiłeś się rozdwojenia jaźni i teraz przemawia twa bardziej irytująca połowa/ćwiartka etc.. ??:wink:

Misję to obrałeś sobie ty a jest ni.ą zbawienie świata i upominanie innych
jak powinni postępować by twa "doskonała wizja" się ziściła.Więc daruj sobie bezpodstawne oskarżenia innych o czyny których sam się dopuszczasz bo jedynie dalej potwierdzasz swą hipokryzję. :lol:

Za to ty pracowity niczym mrówka masz problem z odczytaniem wcześniejszych postów by nie tracić wątku i łagodnym jak baranek
ciskasz obelgi na prawo i lewo.

W taki razie kurtyna w dół i dziękujemy panu za zrobienie z siebie klauna,
miała być komedia ale niestety wyszedł dramat z lekka nutką groteski.

Rozpoczynasz rozmowę od obelg,wyzwisk i oskarżeń a następnie dziwisz się odpowiedzi tego samego pokroju???To się dopiero nazywa dziecięca naiwność.

Dziękujmy za recenzję i słowa krytyki,ustosunkujemy się do nich odpowiednio towarzyszu a rezultatach poinformujemy was listownie. :wink:
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez smirnoff » 20 wrz 2010, o 19:11

No i tyle w temacie :) Sam bym tego lepiej nie podsumował. Zupełnie tak, jakbyś mi przyznał rację.
smirnoff
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Kirisse » 20 wrz 2010, o 19:39

Najgorszą rzeczą na świecie zaraz po przegranej bitwie jest bitwa wygrana.
Kirisse
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 20 wrz 2010, o 20:06

[quote=""smirnoff""]No i tyle w temacie :) Sam bym tego lepiej nie podsumował. Zupełnie tak, jakbyś mi przyznał rację.[/quote]

No cóż w takim razie twe umiejętności można ocenić co najwyżej jako mierne bo specjalnie się nie wysilałem.Zaś co się tyczy wysnutych wniosków
to czeka cię jeszcze większy zawód. :lol:

A jak mądrze wspomniał Krisse podając linka
nie masz już sensu dalej zaśmiecać forum tyradą której sam dałeś początek
tak więc Guten Nacht,idź dalej zbawiać świat "mesjaszu" bo z takim zapałem na forum się jedynie "marnujesz". :wink:
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: USA-Arabia Saudyjska - transakcja zbrojeniowa wszechczas

Postprzez urbanoid » 20 lis 2010, o 14:26

Nowy deal w regionie. ZEA chcą kupić 60 AH-64 Block III, z czego połowę będą stanowić Block II doprowadzone do standardu Block III, a drugą połowę nowe maszyny. Razem z dodatkowym sprzętem transakcja jest szacowana na 5 mld USD.

http://www.defense-aerospace.com/articl ... o-uae.html
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez urbanoid » 2 lip 2011, o 19:45

Tym razem mowa o 200 Leo2A7+ dla Saudyjczyków.

Link po niemiecku:
http://www.spiegel.de/politik/deutschla ... 89,00.html
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez urbanoid » 2 lip 2011, o 20:20

Czy ja wiem ... głównym zmartwieniem Izraela w regionie są Syria i Iran (i będący ich "kondominium" Hezbollah), a nad nimi ma przytłaczającą przewagę.

Zbrojenia arabskich krajów Zatoki kierowane są przede wszystkim przeciwko Iranowi, więc tutaj interesy Arabów i Izraelczyków się pokrywają. Oczywiście nieco gorzej byłoby, gdyby np. Saudowie upadli, a ich miejsce zajęło oszołomstwo, ale wtedy nie mają co liczyć na części zamienne i serwis, bez których cały ten imponujący arsenał zmieni się w kupę złomu.
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Mat » 2 lip 2011, o 21:40

Znowu Maluch się pojawia (filmik w linku podanym przez urbanoida).

Co do samego zakupu - AS jest na 8 miejscu na świecie pod względem wielkości budżetu (za rok 2010 wg. wikipedii), przeznaczają 11,2% (2009, wg. wiki), czyli sa na 2. miejscu za Erytreą. Stać ich, a czołgi się przydadzą, oprócz 315 M1A2 mają AMX-30 i M60A3.

Wydaje się, że jakaś zmiana władzy w AS, przy ich obecnym i stale rosnącym potencjale militarnym, zmieniłaby na tyle układ sił, że jest to chyba nie dopuszczalne dla Izraela czy USA, obawiam się, że wszelkie rewolucje byłyby tłumione bez litości, a ze strony USA nie byłoby dla Saudów potępienia, tylko wsparcie (przynajmniej ciche). W razie odcięcia dostaw i serwisu zanim ich potencjał spadłby trochę czasu by minęło, tym bardziej, że Saudowie raczej nie żałują też pieniędzy na części zamienne i amunicję, a w zakupach wybierają opcje full wypas ;) .
Mat
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 2 lip 2011, o 22:59

No i podobną toczą (toczyły?) się negocjacje z Rosjanami dot. zakupu ~150 T-90, ~250 BMP-3, Mi-35 itp. Starają się dywersyfikować źródła uzbrojenia, żeby zabezpieczyć się przed ewentualnym embargiem. Ten deal (2 mld USD) ma/miał też zrekompensować Rosjanom zaniechanie sprzedaży S-300 do Iranu. Czy to wszystko dojdzie do skutku póki co nie wiadomo, pożyjemy, zobaczymy.

Jeśli chodzi o "full wypas" to bym nie przesadzał, zdecydowana większość ich czołgów jest już nienowoczesna, niezmodernizowane M60A1/A3 i AMX-30 nie przedstawiają już większej wartości bojowej, na dobrą sprawę nowoczesnych jest tych 315(+58) M1A2 (z "małpim" pancerzem). Podobnie wygląda sprawa z bwp/to, z jednej strony są Bradleye, a z drugiej cała masa AMX-10P, M113, antycznych Panhardów, a także egipskich i brazylijskich wynalazków.

Ogólnie to przez ostatnie kilka dekad nakupili uzbrojenia od cholery, tylko się zazwyczaj modernizować nie chciało. Inna rzecz, że pod względem serwisu są nie tylko uzależnieni od zagranicznych dostawców, ale w pewnym stopniu także i zagranicznych pracowników kontraktowych, którzy o ich lśniące zabawki dbają.

W razie upadku Saudów i przejęcia władzy przez islamistów nie dość, że skończyłyby się dostawy części zamiennych i odpłynęła wykwalifikowana kadra, to jeszcze wyprowadzono by z kraju setki miliardów USD na konta spieprzającej rodziny królewskiej. Można się też spodziewać, że Izraelczycy otrzymają w takim wypadku od Amerykanów wszystkie możliwe informacje nt. tamtejszych sił zbrojnych i możliwościach różnych rodzajów uzbrojenia.
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Grzegorz » 2 lip 2011, o 23:44

[quote=""urbanoid""]No i podobną toczą (toczyły?) się negocjacje z Rosjanami dot. zakupu ~150 T-90, ~250 BMP-3, Mi-35 itp.

Izraelczycy otrzymają w takim wypadku od Amerykanów wszystkie możliwe informacje nt. tamtejszych sił zbrojnych i możliwościach różnych rodzajów uzbrojenia.[/quote]
Na ten rynek jest więcej "zapytań" w kierunku FR i to od dawna.

Izrael otrzyma? :D Oni to mają...

Ten deal (2 mld USD) ma/miał też zrekompensować Rosjanom zaniechanie sprzedaży S-300 do Iranu
Powielasz przestarzałe plotki... Iran "kooperuje" z Chinami....
Radiolokator VHF wzorowany na NIEBO... W kompleksie S-300...
Obrazek

Elementy S-300...
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 3 lip 2011, o 00:01 przez Grzegorz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 2 lip 2011, o 23:53

Może i mają, ale chodzi mi nie tylko o dane taktyczno-techniczne uzbrojenia, ale również wszystkie znane USA składy uzbrojenia, wrażliwe punkty itp. Amerykanie już na tym terenie operowali i go znają na pewno lepiej od Izraelczyków. Pracownicy kontraktowi zajmujący się zabawkami Saudów też na pewno sporo wiedzą.

A jeśli wiesz coś więcej o negocjacjach/braku negocjacji dot. T-90 i BMP-3 dla KSA to się podziel, bo już od dłuższego czasu jest o tym cicho.
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Grzegorz » 3 lip 2011, o 00:09

W T-90 sami "handlowcy" nie wierzą :wink: , inne możliwości są jak najbardziej możliwe plus kilka od dawna promowanych propozycji. Rozmowy się przedłużają ale nikt nie mówi stanowczego nie lub tak... Następne targi w regionie na pewno nieco rozjaśnią czym się KAS interesuje...
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemysł zbrojeniowy