Offset - za i przeciw.

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Postprzez HATAKE » 27 sty 2009, o 02:02

Churchill nie jest obiektywny w sprawie demokracji (sam wiele jej zawdzięcza), poza tym, kapitalizm nie ma kolebki ;). Z offsetem jest jak ze wszystkim co rządowe, trochę szkoda czasu na rozstrząsanie tego ;).
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 27 sty 2009, o 08:56

[quote=""HATAKE""](...) poza tym, kapitalizm nie ma kolebki ;).(...) .[/quote]
Coś nowego. A nowożytne Anglia i Niderlandy??
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez rpg7 » 27 sty 2009, o 09:49

[quote=""HATAKE""][quote=""Eskel""]
http://wyborcza.pl/1,75248,6202334,Boli ... zpadu.html
Gratulacje.[/quote]
Dyktator władzę bierze siłą, to też normalność.[/quote]

Od kiedy Morales jest dyktatorem? Wygrał demokratycznie wybory i ma poparcie większej części społeczeństwa. Nie popieram jego polityki np pomysły emancypacji Indian kosztem białych czy metysów (choćby dlatego że sam jestem bialy a nie indianienm ;) ) , ale od kiedy on jest dyktatorem? Czy każde panstwo nie pałające bezgraniczną miłoscią do wuja Sama jest od razu dyktaturą?
739 Новоалександрийская Дружина
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 27 sty 2009, o 13:11

Uczmy się więc od nich planując zakupy uzbrojenia
Eskel może jednak przejdźmy do konkretów. Czy twoim zdaniem offset związany z ostatnimi transakcjami (Bryza, NDR, ZSW dla Gawrona) był trafiony. Jakie konkretnie korzyści odnieśli Finowie związane z Offsetem? Głównie chodzi mi o pozyskane technologie czy korzyści finansowe.

P.S. Od kiedy Morales jest dyktatorem? Odkąd nie szanuje praw mniejszości. To jeden z fundamentów demokracji. Zasada zwycięzca bierze wszystko dotyczy właśnie dyktatorów.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 27 sty 2009, o 14:18

[quote=""dranio""]Finowie mieli produkt i dokładnie wiedzieli co chcą osiągnąć za pomocą offsetu i mieli odpowiedni produkt. My ani jednego, ani drugiego.[/quote]Ale to nie jest podważenie idei offsetu jako takiego, a raczej sposobu jego wykonania w danym państwie. Poza tym, nie da się ocenić, ile kosztowałyby programy zakupione dla Polski bez uwzględnienia offsetu, na razie można jedynie na wiarę przyjmować, że byłyby tańsze. Skądinąd, tutaj przykład NDR pokazuje, jaka może być różnica w cenie na produkcie spełniającym te same ZTT.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Eskel » 27 sty 2009, o 19:56

[quote=""Sebis66""] Eskel może jednak przejdźmy do konkretów. Czy twoim zdaniem offset związany z ostatnimi transakcjami (Bryza, NDR, ZSW dla Gawrona) był trafiony. Jakie konkretnie korzyści odnieśli Finowie związane z Offsetem? Głównie chodzi mi o pozyskane technologie czy korzyści finansowe. [/quote]

Każdy offset daje dodatkowe korzyści kupującemu uzbrojenie chyba, że zostanie skonstruowany lub wykonany tak, że ich nie przyniesie lub przyniesie nawet szkody...

Także co do wykonanych transakcji można by długo rozmawiać. Tak samo jak pisanie co zyskali Finowie (to akurat jest bardzo jasne) zbyt dużo by pisać. Mogę jedynie odesłać Cię do poszukiwania gdzie indziej (i tak się tutaj dużo rozpisuje).

Chodzi o to aby offsetu wymagać, nie podwyższać przez to kosztów transakcji lecz dzięki niemu gdzie indziej sobie je powetować...

[quote=""dranio""] Eskel, miałeś praktycznie do czynienia z offsetem, czy sobie teoretyzujesz? [/quote]
Pracuję w biznesie, w sektorze prywatnym i nie takie rzeczy widziałem... Sam interesu w offsecie nie mam oprócz patriotyzmu wobec mojej ojczyzny i dbałości o jej interesy.... Nie dbam o to czy offset zgodny jest z wolnym rynkiem (chociaż jest bo przecież jak ktoś sprzedaje z offsetem i mu się to opłaca skoro się na to zgadza a nie jest zmuszany siłą) czy nie tylko dbam o interes naszego kraju - a jego interesem jest to aby jak najwięcej produktów było w nim produkowanych i aby to były produkty jak najbardziej technologicznie zaawansowane...
Pozdrawiam
Eskel
phpBB BAN
phpBB BAN

Postprzez dranio » 27 sty 2009, o 20:43

[quote=""Eskel""]
Sam interesu w offsecie nie mam oprócz patriotyzmu wobec mojej ojczyzny i dbałości o jej interesy.... Nie dbam o to czy offset zgodny jest z wolnym rynkiem (chociaż jest bo przecież jak ktoś sprzedaje z offsetem i mu się to opłaca skoro się na to zgadza a nie jest zmuszany siłą) czy nie tylko dbam o interes naszego kraju - a jego interesem jest to aby jak najwięcej produktów było w nim produkowanych i aby to były produkty jak najbardziej technologicznie zaawansowane...[/quote]

Mniej teorii, a więcej praktyki. No chyba, że pracujesz w biznesie z powołania, a nie dla zysku.

dranio
dranio
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Offset - za i przeciw.

Postprzez cimas » 20 maja 2011, o 09:41

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sikorski-oglasza-sukces-w-sprawie-f-16-zniwa,1,4337092,wiadomosc.html

Moze ktos napisac czy te "zniwa" to cos wiecej niz "zdejmowanie powłok malarskich z maszyn F-16" ?
Co to jest "antyzbiornikowy pocisk kierowany pedałem"...?

Fagot :-)
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Przemysł zbrojeniowy