Rosyjski przemysł zbrojeniowy - rekordowy eksport

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Postprzez F. Sumig » 14 wrz 2009, o 14:05

[quote=""szmul""]
Jeszcze raz - o tym, że "Czarny Orzeł" jest tym czym jest, wiadomo było od mniej więcej 9 lat.
[/quote]

Słabo orientuje się w broni pancernej więc nie wiem: czy wspomniane 9 lat temu pojawiły się np. wypowiedzi jakiś znaczących person chociażby z Omska o tym że ten niby projekt jest mocno martwy ?

[quote=""szmul""]
Stan rosyjskiej zbrojeniówki jest znany od lat
[/quote]

Powiedz to milionom niby-lewicujących, czytelnie sympatyzujących rozkrzyczanych onetowców całego świata. (tzw. społeczeństwu)

[quote=""szmul""]
A w zakupy okrętów na zachodzie nie wierzą chyba nawet Ci, którzy rozpuszczają takie newsy do mediów.[/quote]

Powiedz to milionom niby-lewicujących, czytelnie sympatyzujących rozkrzyczanych onetowców całego świata. (tzw. społeczeństwu / targetowi) ;)
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 14 wrz 2009, o 14:22

A co mnie obchodzą onetowcy na Boga Ojca wszechmogącego ? Ja z nimi dyskusji nie prowadzę :-)

Być może nie było oficjalnych wypowiedzi, ale stan projektu był znany wszystkim zainteresowanym od lat. Że był to niekompletny wóz-demonstrator, zrobiony jako PR stunt upadających zakładów, a sam projekt nie jest wpisany na listę projektów wspófinansowanych przez MO FR.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez F. Sumig » 14 wrz 2009, o 14:47

No i znowu czegoś się dowiedziałem.

Co do "onetowców całego świata" - nie można ich ignorować a niestety czasem trzeba i dyskutować. :?
Przyczyna jest prosta: dostatecznie wiele milionów spośród nich płaci podatki a co gorsza ma czynne i (o zgrozo) bierne prawa wyborcze :(
Ostatnio edytowano 14 wrz 2009, o 15:37 przez F. Sumig, łącznie edytowano 1 raz
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 14 wrz 2009, o 15:22

Gdyby mi ktoś za to płacił to może bym i dyskutował z nimi :-)

Wystarczy, że dyskutuję tu i tam na forach :-)
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez F. Sumig » 14 wrz 2009, o 17:22

[quote=""Guerrillero""]

A) PAK-FA okazuje się nie żadną rewolucyjną konstrukcją pokroju F-22/F-35, tylko głębokim rozwinięciem Su-27;

B) Z przyczyn finansowych rozwój PAK-FA zostaje wstrzymany, a WWS koncentruje się na pozyskaniu jak najwięcej Su-35.[/quote]

Ja bym dał kilka złotych na wariant pośredni - wlekący się w nieskończoność, przereklamowany PAK-FA i skromne zakupy Su-35 oraz Su-34
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Jarek » 14 wrz 2009, o 20:08

Panowie tu już nie ma o czym zbytnio rozmawiać. Rosyjski przemysł zbrojeniowy przestaje istnieć. PAK FA pozostanie prototypem albo zakupią ją w takiej ilości jak Su 34. T 95 zapewne nie istnieje, mają problemy z podwodnymi okrętami konwencjonalnymi Łada itp a nawet już z pociskami balistycznymi dalekiego zasięgu jak pokazuje program Buława.
Jarek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez F. Sumig » 27 paź 2009, o 14:06

Słaba jakość rosyjskiego uzbrojenia

Kto to powiedział ?
Pewnikiem jaki szpion lub inny dywersant, chyba że :o :

Prezydent Dymitr Miedwiediew, w czasie telewizyjnego wystąpienia, skrytykował wolne tempo modernizacji sektora zbrojeniowego. Zła jakość rosyjskiej broni godzi w prestiż Rosji.

MiG-29 STM, czyli wielozadaniowy model maszyny miał stać się przebojem eksportowym zakładów RSK MiG. Póki co kojarzy się raczej ze zwrotem w 2008 dostarczonych już samolotów przez Algierię, która zakwestionowała ich jakość / Zdjęcie: RSK MiG

Prezydent Federacji stwierdził, że w ciągu ostatnich kilku lat w sektor zainwestowano duże fundusze. Jednak skutki tych działań są niesatysfakcjonujące. Pieniądze przeznaczano na doraźne potrzeby, łatanie dziur, jednak nie osiągnięto celu, jakim była modernizacja techniczna przemysłu.

Jakość produktów wojskowych dla rosyjskich sił zbrojnych oraz na eksport, wywołuje uzasadnione zastrzeżenia klientów, powiedział z kolei Wiktor Christienko, minister przemysłu. Stwierdził również, że Rosja nie może zostać zepchnięta z pozycji w międzynarodowym handlu bronią, którą z takim trudem osiągnęła, przy czym głównym zagrożeniem jest właśnie jakość sprzętu wojskowego.

Dodajmy, że według danych Kremla, Rosja w ubiegłym roku podpisała kontrakty zbrojeniowe z odbiorcami zagranicznymi o rekordowej wartości 8,35 mld USD.
http://www.altair.com.pl/start-3619
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez katechumen » 9 gru 2009, o 17:21

Dziennikarskie podsumowanie niemocy rosyjskiej zbrojeniówki:
Rosyjska bezbronna zbrojeniowka
katechumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Guerrillero » 9 gru 2009, o 17:42

Jest naprawdę źle, skoro Rosjanie muszą kupować za granicą samoloty bezpilotowe. Przeca UAVy to nieporównywalnie niższy poziom zaawansowania technologicznego niż np myśliwce.
Make love, not kids.
Guerrillero
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 9 gru 2009, o 18:43

[quote=""katechumen""]Dziennikarskie podsumowanie niemocy rosyjskiej zbrojeniówki:
Rosyjska bezbronna zbrojeniowka[/quote]

Są granice, po których przekroczeniu zostaje już tylko śmieszność
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 9 gru 2009, o 18:45

Masz na mysli rosyjska zbrojeniowke czy artykul?
Co to jest "antyzbiornikowy pocisk kierowany pedałem"...?

Fagot :-)
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 9 gru 2009, o 18:54

[quote=""cimas""]Masz na mysli rosyjska zbrojeniowke czy artykul?[/quote]

Artykuł. W rosyjskiej zbrojeniówce nie od dziś dzieje się źle, ale artykuł to poziom mułu (no cóż, prasa codzienna, plus autor NIE MAJĄCY pojęcia o czym pisze, za to mający od lat misję)
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 9 gru 2009, o 19:00

Przyznam ze w tym temacie anie sie nie orientuje ani nie mam wyrobionej opini. Mozesz napisac gdzie w tym artykule minieto sie z prawda i czemu uwazasz ze to poziom mulu?

cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 9 gru 2009, o 19:02

Wybacz, ale prawie każde zdanie w tym tekście ma nieścisłości. Zaczynając od absurdalnej opowieści o obrabiarkach a kończąc na opowieści zielonego lasu odnośnie Zapadu/Ładogi. Te ostatnie ćwiczenia według nawet zachodnich ataszatów pokazały relatywną (tj. wyższą od przewidywanej) sprawność w lądowym przerzucie jednostek na Białoruś i Leningradzki OW z Moskiewskiego OW i Nadwołżańsko-Uralskiego OW.

Ps. Podpis pod ilustracją woła o pomostę do nieba (to tak przy okazji tych cerkiewnych krzyży)
Ostatnio edytowano 9 gru 2009, o 19:08 przez szmul, łącznie edytowano 1 raz
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 9 gru 2009, o 19:07

Jakies szczegoly? Konowalow nie wie co mowi? Wspomnial tylko ze takie obrabiarki (pohitlerowskie) sie trafiaja, nie ze cala rosyjska zbrojeniowka takie ma.

cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemysł zbrojeniowy