Rosyjski przemysł zbrojeniowy - rekordowy eksport

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Rosyjski przemysł zbrojeniowy - rekordowy eksport

Postprzez Sebis66 » 5 gru 2008, o 11:57

PAP - 04-12-2008
Eksport rosyjskiej broni przyniesie Moskwie w 2008 roku ponad 8 mld dolarów - powiedział w czwartek agencji ITAR-TASS wicedyrektor rządowej instytucji ds. współpracy wojskowo-technicznej z zagranicą (FSWTS) Wiaczesław Dzirkaln.
Wyraził szczególne zadowolenie z podpisania latem międzyrządowego porozumienia o współpracy wojskowo-technicznej pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską.
"Jest to kraj tradycyjnie zorientowany na Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję. Teraz Arabia Saudyjska stała się naszym nowym partnerem" - podkreślił Dzirkaln.
Powiedział również, że Rosja kontynuuje współpracę ze swymi tradycyjnymi partnerami, jak Indie, Algieria, Turcja, Włochy i Grecja.
Według obliczeń ekspertów, przedstawionych w corocznym raporcie ITAR-TASS na temat międzynarodowego rynku broni, Rosja mogłaby zarobić jeszcze więcej, ponieważ wartość jej potencjalnego udziału w rynku wycenia się na 12-13 mld dolarów rocznie.
Rosja w 2007 roku wyeksportowała broń za ponad 7 mld dolarów, o pół miliona dolarów więcej niż w roku poprzednim.
Jak podaje Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI), 25 proc. broni sprzedawanej na świecie pochodzi z Rosji; jest to drugi co do wielkości eksporter broni na świecie, po USA.

W tej branży jakoś nie widać kryzysu :wink:. Ciekawe jak długo.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Hastati » 5 gru 2008, o 12:08

Ciekawi mnie ta kwestia z Arabią Saudyjską - głośno było o kontrakcie na Mi-17 i Mi-35, ale w końcu zdecydowali się na AH-64 i chyba Black Hawki.
Może nie jest tak różowo jak by tego chcieli? ;)
Hastati
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Dziad Borowy » 5 gru 2008, o 13:22

Z tego co pamiętam, podpisano wtedy jedynie list intencyjny w sprawie zakupu Mi-17 i Mi-35. Kontrakt chyba nie został jeszcze zawarty.

Pozdrawiam
Kosowo na zawsze serbskie!
Dziad Borowy
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pery » 5 gru 2008, o 14:50

Co nie przeszkadza Rosjanom już to do statystyki wliczyć. W gruncie rzeczy dziwie się Saudyjczykom. Przy takiej kasie mogliby się pokusić o rozpoczęcie śmigłowców u siebie.
Pery
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz » 5 gru 2008, o 16:28

Dla krajów arabskich FR przygotowała ofertę ciężkich podwozi wieloosiowych wspólnie z MZKT, i również wspólnie z MZKT oferuje na podwoziu kołowym system TOR, BUK, i wariant SA-8. Wszystko na nowym podwoziu MZKT 6x6.
Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez T-REX » 5 gru 2008, o 16:55

Tutaj trochę na ten temat znalazłem:

źródło

Tak: http://www.ausairpower.net/APA-Rus-PLA-PD-SAM.html [hatake]

Edit: skrócenie adresu strony
Ostatnio edytowano 8 gru 2008, o 20:02 przez T-REX, łącznie edytowano 1 raz
T-REX
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Grzegorz » 8 gru 2008, o 18:18

Obrazek
Grzegorz
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 10 gru 2008, o 21:48

Jak Włosi współpracują z Rosjanami? Jak-130 to raczej nic pozytywnego.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 21 maja 2009, o 23:31

Andriej Szibitow, generalny dyrektor korporacji "Śmigłowce Rosji" zajawił plan na najbliższe lata: w 2015 roku śmigłowce rosyjskie przejmą 15% światowych zakupów.
Przyszłość widzi w maszynach bojowych Ka-52, Mi-28N, Mi-38 i Ansat.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 18 cze 2009, o 20:03

Russia's defense industry currently employs 2.5-3 million workers, or 20% of manufacturing jobs.
Tylu pracowników to zatrudnia mniej więcej cały polski przemysł, więc tak się zastanawiam co oni w tych fabrykach robią i jak powalająca musi być w nich wydajność pracy?

http://en.rian.ru/russia/20090617/155275957.html
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez F. Sumig » 14 wrz 2009, o 11:43

Myślałem o włożeniu tego do wojsk lądowych lub o założeniu nowego tematu o rosyjskim przemyśle zbrojeniowym ale mnożenie bytów nie ma wielkiego sensu więc:

http://en.rian.ru/mlitary_news/20090913/156108570.html

http://www.altair.com.pl/start-3412

Coś mi się wydaje że podobnie brzmiących wiadomości będzie w najbliższych latach więcej. Zastanawiam się tylko na ile łączy się to z obecną "morską ofensywą zakupową"

Wyobrażacie sobie podobne info o PAK-FA :o ?
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Guerrillero » 14 wrz 2009, o 12:18

Nie jestem zdziwiony. Jest wiele innych rzeczy wymagających solidnego dofinansowania w rosyjskiej armii niż tworzenie nowego czołgu. Na najbliższe dekady starczy im stopniowa wymiana staroci na T-90 i/lub modernizacja T-72. Zresztą znaczenie czołgu we współczesnych konfliktach stale spada.

Co do podobnego losu PAK-FA to wątpię. Za dużo już o nim było powiedziane (czy nie w tym roku miał być oblot?). Bardziej prawdopodobne scenariusze to wg mnie:

A) PAK-FA okazuje się nie żadną rewolucyjną konstrukcją pokroju F-22/F-35, tylko głębokim rozwinięciem Su-27;

B) Z przyczyn finansowych rozwój PAK-FA zostaje wstrzymany, a WWS koncentruje się na pozyskaniu jak najwięcej Su-35.
Make love, not kids.
Guerrillero
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 14 wrz 2009, o 12:49

[quote=""F. Sumig""]
http://www.altair.com.pl/start-3412

[/quote]

Ale przecież nie ma w tym news nic nowego. Rzekłbym raczej (oczywiście mam na myśli tekst źródłowy), że to jakieś pomieszanie z poplątaniem.

Od x-lat było wiadomo, że "Czarny Orzeł" to jedynie demonstrator pewnego pomysłu z wieloma niekompletnymi elementami (m.in. wieżą), żas po de facto bankuctwie (formalnie nie, ale w praktyce tak) Omska było jasne, że pomysł się skończył zanim się zaczął. Więc gdzie tu jest news ?

O, gdyby dotyczyło to T-95 z Niżnego Tagiłu to byłby news. A tak to tylko bardzo tania sensacja.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez F. Sumig » 14 wrz 2009, o 13:25

Ale ja nie do końca o samym cudzie rosyjskiej techniki pancernej. To niby istniejące mityczne coś robiło przez lata wrażenie głównie na nastolatkach ale mit skromnie bo skromnie był podtrzymywany. Ważne jest to że teraz wysoki rangą urzędnik mówi wprost NIE ISTNIEJE. Inni równocześnie roztaczają wizje wielkich zakupów - kooperacji z zagranicą, jeśli dodasz do tego różne inne ciekawe sygnały to wyjdzie ci... no właśnie ?

Czy chodzi np. (w przypadku Mistrali itd.) o mamienie korzystną współpracą Europy Zachodniej i wbicie kolejnego klina na Atlantyku czy też na serio stan i poziom ichniej zbrojeniówki jest bardziej zgodny z mocno krytycznymi ocenami (chociażby corrana :wink: ) i powoli dociera to do samych zainteresowanych :?:
F. Sumig
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 14 wrz 2009, o 13:47

Jeszcze raz - o tym, że "Czarny Orzeł" jest tym czym jest, wiadomo było od mniej więcej 9 lat.

Stan rosyjskiej zbrojeniówki jest znany od lat

A w zakupy okrętów na zachodzie nie wierzą chyba nawet Ci, którzy rozpuszczają takie newsy do mediów.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Przemysł zbrojeniowy