Siedziba Raytheona w Warszawie.

Dyskusje na temat przemysłu obronnego. Nowości producentów, modernizacje, badania rozwojowe i inne.

Siedziba Raytheona w Warszawie.

Postprzez HATAKE » 7 lut 2005, o 18:36

Dnia 20 stycznia firma Raytheon Internationa, która jest oddziałem koncernu Raytheon Company, otworzyła w Warszawie swoje biuro, będoące główną siedzibą firmy w Europie Środkowej, a więc poza Polską obejmuje swym zasięgiem jeszcze Bułgarię, Bośnię-Hercegowinę, Czechy, Rumunię, Serbię i Czarnogórę, Słowację, Słowenię i Węgry. Wcześniej biuro Raytheona mieściło się w czeskiej Pradze i było to związane głównie z zaangażowaniem firmy w program L-159A.
Przeniesienie biura do Warszawy może tłuymaczyć fakt, że Raytheon Missile Systems jest najważniejszym dostawcą uzbrojenia dla polskich F-16, oraz chęć szeroko zakrojonej współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym. Na szczegulną uwagę zasługuje współpraca z WZU nr. 2, w celu zintegrowania elementów systemu przeciwlotniczego SL-AMRAAM, a w szegulności samego pocisku AMRAAM z wyrzutniami systemu rakietowego Kub.
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mac76 » 7 lut 2005, o 18:41

No właśnie, bardzo ciekawie zapowiada się projekt wyposażenia Kub-ów w AMRAAM-y.
Szukasz informacji z MSPO i nie tylko? Zajrzyj: dziennikzbrojny.pl
mac76
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 7 lut 2005, o 18:43

Być może w tym roku zobaczymy już to coś w realu...(niech zgadne na MSPO).
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 11 lut 2005, o 22:54

A co powiecie na ZU-2-23 tylko że z rakietami na miejscu armatek?. Pooglądajcie sobie dokładniej reklamę na stronie dziewiątej w ostatnim numerze NTW.
Moim zdaniem taka wyrzutnię lepiej by umieślić na podwoziu mobilnym, ale nie ma co narazie komentować, bo podobną animację to ja sobie mogę zrobić w Paintcie.
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Przemysł zbrojeniowy