Bagram V

Zdjęcia i filmy dotyczące tematyki forum.

Postprzez REMOV » 22 mar 2009, o 16:35

[quote=""Ronson""]Przy dzisiejszych czasach walk CQB, używanie granatów obronnych byłoby głupotą.[/quote]Słucham? A dlaczego to przeciwnik nie miałby ich używać przy tak zwartych formacjach?
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 16:49

No w przypadku zajmowania pozycji obronnych, to zgoda, rzeczywiście przeciwnik mógłby użyć takowych granatów, będąc oczywiście samemu za dobrą ochroną.

http://en.wikipedia.org/wiki/Close_Quarters_Battle
http://www.cqb-team.com/
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 22 mar 2009, o 16:58

Atakujacy też może użyć spokojnie granatów obronnych. Jedna drużyna osłania, druga dobiega i wrzuca w dziury granaty, a po wybuchach wskakuje do środka i zamiata.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:14

Tak ale wyobraź sobie sytuację taką w której jeden z żołnierzy grupy atakującej i przełamującej linię obronny wroga, używa granatu obronnego. Przystopowuje natarcie, jako że koledzy z drużyny muszą ukryć się za czymś i zaprzestać prowadzenia ognia.

Poza tym w pomieszczeniach wydajniejsze są granaty ofensywne takie jak MK3A2 które wytwarzają mocną falę nadciśnienia, śmiertelną dla człowieka.
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 22 mar 2009, o 17:20

Jak wrzucisz granat do pomieszczenia via okno reszta drużyny jest przyczepiona do ściany budynku. Odłamki nie przebiją solidnego ceglanego muru ani betonowej płyty tak więc nie powinno być zagrożenia dla atakujacych.
Argument o spowolnieniu jest wiec tym samym "do bani".
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:24

Ja mówiłem o zupełnie innej sytuacji, w której obrońce od atakującego dzieli np. 100 metrów. Wtedy podczas natarcia pod osłoną ognia innej drużyny, użycie takiego granatu byłoby straszną głupotą. Owszem w przypadku oczyszczania pomieszczeń, granaty obronne mogą być używane.

Ale jak już mówiłem lepiej się sprawdzają inne rodzaje granatów.
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 22 mar 2009, o 17:32

Ale kto rzuca granaty na odległość tych 100m?? Jedynie obrońca. Atakujący użyje granatników.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez REMOV » 22 mar 2009, o 17:34

Zacznijmy od tego, kto dorzuci granat obronny na sto metrów? ;)
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:38

Kurde i znowu się nie zrozumieliśmy. Atakujący są w połowie drogi, ktoś z drużyny nacierającej rzuca granat OBRONNY, i wtedy wszyscy się muszą ukryć i zaprzestać ognia.Przeciwnik nie musi koniecznie siedzieć w budynku za jakimiś grubymi ścianami. Mogą to być nagrobki jak np. podczas bitwy o Nadżaf.
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 22 mar 2009, o 17:40

Mam silne wrażenie, że Ty od początku nie zrozumiałeś o co mi chodzi i zacząłeś sobie na bazie tego niezrozumienia tworzyć jakąś historyjkę...
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:43

Jak sam zauważyłeś bądź może nie zauważyłeś, w pierwszym poście dotyczącym twojej uwagi o granacie obronnym, napisałem że zgadzam się z tobą. Później napisałem o czymś zupełnie innym, o tym dlaczego strona atakująca nie używa takich granatów.
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 22 mar 2009, o 17:45

[quote=""Ronson""]Kurde i znowu się nie zrozumieliśmy. Atakujący są w połowie drogi, ktoś z drużyny nacierającej rzuca granat OBRONNY, i wtedy wszyscy się muszą ukryć i zaprzestać ognia.[/quote]
To musiałby być kretynem. Albo rekrutem.
W natarciu granat bronny jest użyty głownie do wrzucenia "w dziurę" a nie wesołego rzucania gdzie popadnie.
Przyznaj że wymyśliłeś sobie te wesołe rzucanie granatem obronnym na 100m w natarciu.

Przeciwnik nie musi koniecznie siedzieć w budynku za jakimiś grubymi ścianami. Mogą to być nagrobki jak np. podczas bitwy o Nadżaf.

Tak czy siak przyciska sie przeciwnika ogniem, a obrzuca sie go granatami będąc osłoniętym.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:49

Napisałem 100m dzieli, i że są w połowie drogi, wtedy mamy 50 metrów, a taka odległość jest spokojnie do zrobienia dla dobrego miotacza.
Jednak w dziurę jest ciężko trafić, a w przypadku nie trafienia ryzyko dla atakujących jest. Lepiej tedy do oczyszczania "dziury"[pomieszczenia] jest użyć granatów efektywniejszych i nie stwarzających takiego zagrożenia.
Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 22 mar 2009, o 17:50

Jaki jest efektywniejszy granat od obronnego przy czyszczeniu pomieszeń?
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Ronson » 22 mar 2009, o 17:57

Ronson
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria