Polska vs Nord Stream

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska vs Nord Stream

Postprzez welder » 9 lut 2019, o 12:44

jurek5551 napisał(a):Twoje rozumowanie jest takie rosyjsko-niemieckie że nie jestem pewien w czyjej grasz drużynie. Dlaczego mielibyśmy nie podpisać korzystnej dla nas umowy na tranzyt? To kwestia negocjacji a nie zmuszania nas bo "coś tam". Umowa taka jest polityczna i w drugiej kolejności finansowa i jak widać już zaczynają się naciski w których świadomie bądź nie uczestniczysz.Niedawno pisałeś o wzmocnieniu Polskiej pozycji, teraz zmieniasz ton wypowiedzi.Realia są takie,że powinniśmy jak najszybciej siadać z Gazpromem do stołu.Bo im bliżej uruchomienia ''Nord 2'' tym nasza pozycja słabnie


Tak odnośnie ''drużyn i nacisków'' możesz pisać nawet że robię na Łubiance, przyzwyczaiłem się do szufladkowania.Starczy że będziesz pisał o rzeczach realistycznych ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1185
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 14:23

Re: Polska vs Nord Stream

Postprzez jurek5551 » 9 lut 2019, o 13:08

Tranzyt przez Polskę i tak umrze po skończeniu NS2 a z naszego punktu widzenia to niewielka różnica czy będzie to w 2020 czy 2021. W tej chwili to Gazprom chce ją przedłużyć prawdopodobnie z powodu opóźnienia budowy. Czy chcą i czy taki rzeczywiście jest powód? Nie wiem, to moje przypuszczenia. Trzeba by wiedzieć kto i dlaczego poprzednią umowę podpisał akurat do 2019, czy my tak chcieliśmy czy Rosjanie i jaki ma to związek z pierwotnie planowanym harmonogramem NS2. Ja tego nie śledziłem wiec nie wiem ale wnioski mogą być ciekawe. Zarzucają nam że nie chcemy nowej umowy na tranzyt a przecież wiele lat temu rozpoczęli budowę która ma ten tranzyt zlikwidować. To o co tu biega? Myślę że tranzyt jest im potrzebny dłużej niż myśleli i tu jest miejsce na podpisanie nowej bardziej korzystnej dla nas umowy. I stąd ten krzyk, bo ta umowa byłaby mniej korzystna dla nich.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 455
Dołączył(a): 7 lut 2018, o 14:27

Re: Polska vs Nord Stream

Postprzez duszek » 9 lut 2019, o 13:31

jurek5551 napisał(a): To o co tu biega? Myślę że tranzyt jest im potrzebny dłużej niż myśleli i tu jest miejsce na podpisanie nowej bardziej korzystnej dla nas umowy. I stąd ten krzyk, bo ta umowa byłaby mniej korzystna dla nich.

Rurę podwodną i ziemną popsuć jest tak samo łatwo tylko którąś z nich naprawić jakby trudniej...

Na wszelki słuczaj tylko tyle.

Skoro oni dają pieniądze a my wstaliśmy z kolan to co szkodzi się dogadać? Tak czy tak Ukraina dostanie od nas ruski gaz pytanie tylko ile on zrobi do tego czasu kilometrów ::)
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1840
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:46

Re: Polska vs Nord Stream

Postprzez welder » 13 lut 2019, o 07:03

duszek napisał(a): Tak czy tak Ukraina dostanie od nas ruski gaz pytanie tylko ile on zrobi do tego czasu kilometrów ::)


Narazie dostają niemiecki, a nie robi nawet centymetra :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy
 
Posty: 1185
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 14:23

Poprzednia strona

Powrót do Kantyna / Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości