Polska vs Nord Stream

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska vs Nord Stream

Postprzez welder » 9 lut 2019, o 12:44

jurek5551 napisał(a):Twoje rozumowanie jest takie rosyjsko-niemieckie że nie jestem pewien w czyjej grasz drużynie. Dlaczego mielibyśmy nie podpisać korzystnej dla nas umowy na tranzyt? To kwestia negocjacji a nie zmuszania nas bo "coś tam". Umowa taka jest polityczna i w drugiej kolejności finansowa i jak widać już zaczynają się naciski w których świadomie bądź nie uczestniczysz.

Niedawno pisałeś o wzmocnieniu Polskiej pozycji, teraz zmieniasz ton wypowiedzi.Realia są takie,że powinniśmy jak najszybciej siadać z Gazpromem do stołu.Bo im bliżej uruchomienia ''Nord 2'' tym nasza pozycja słabnie

Tak odnośnie ''drużyn i nacisków'' możesz pisać nawet że robię na Łubiance, przyzwyczaiłem się do szufladkowania.Starczy że będziesz pisał o rzeczach realistycznych ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 9 lut 2019, o 13:08

Tranzyt przez Polskę i tak umrze po skończeniu NS2 a z naszego punktu widzenia to niewielka różnica czy będzie to w 2020 czy 2021. W tej chwili to Gazprom chce ją przedłużyć prawdopodobnie z powodu opóźnienia budowy. Czy chcą i czy taki rzeczywiście jest powód? Nie wiem, to moje przypuszczenia. Trzeba by wiedzieć kto i dlaczego poprzednią umowę podpisał akurat do 2019, czy my tak chcieliśmy czy Rosjanie i jaki ma to związek z pierwotnie planowanym harmonogramem NS2. Ja tego nie śledziłem wiec nie wiem ale wnioski mogą być ciekawe. Zarzucają nam że nie chcemy nowej umowy na tranzyt a przecież wiele lat temu rozpoczęli budowę która ma ten tranzyt zlikwidować. To o co tu biega? Myślę że tranzyt jest im potrzebny dłużej niż myśleli i tu jest miejsce na podpisanie nowej bardziej korzystnej dla nas umowy. I stąd ten krzyk, bo ta umowa byłaby mniej korzystna dla nich.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 9 lut 2019, o 13:31

jurek5551 napisał(a): To o co tu biega? Myślę że tranzyt jest im potrzebny dłużej niż myśleli i tu jest miejsce na podpisanie nowej bardziej korzystnej dla nas umowy. I stąd ten krzyk, bo ta umowa byłaby mniej korzystna dla nich.

Rurę podwodną i ziemną popsuć jest tak samo łatwo tylko którąś z nich naprawić jakby trudniej...

Na wszelki słuczaj tylko tyle.

Skoro oni dają pieniądze a my wstaliśmy z kolan to co szkodzi się dogadać? Tak czy tak Ukraina dostanie od nas ruski gaz pytanie tylko ile on zrobi do tego czasu kilometrów ::)
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 13 lut 2019, o 07:03

duszek napisał(a): Tak czy tak Ukraina dostanie od nas ruski gaz pytanie tylko ile on zrobi do tego czasu kilometrów ::)

Narazie dostają niemiecki, a nie robi nawet centymetra :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 27 lut 2019, o 14:12

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ameryk ... ne/z0q2k98

Coś mi się zdaje że zapomniano o rurze ;)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jurek5551 » 4 mar 2019, o 14:40

A coś tam pisze że rury nie będzie? Skąd ten pomysł? Coś mi się zdaje że siejecie dezinformację Towarzyszu.
jurek5551
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 4 mar 2019, o 21:57

jurek5551 napisał(a):A coś tam pisze że rury nie będzie? Skąd ten pomysł? Coś mi się zdaje że siejecie dezinformację Towarzyszu.

Nie pisze, ale znamy parametry rury, jej możliwości przesyłowe i ilość gazu który będziemy musieli zakupić.Jeżeli traktujemy poważnie projekt, to trochę dziwne że nie wspomina się o nim przy takiej okazji. A rzecz jest pierwszoplanowa, bo ogranicza on do minimum nasze pole manewru do większych zakupów LNG.Gazu było by po prostu za dużo, nawet przy całkowitej rezygnacji z gazu rosyjskiego.Także mam prawo sadzić, że projekt tej rury będzie szedł swoim tempem.Tak jak przez ostatnie 21 lat :)
Mam nadzieje że zaspokoiłem ciekawość towarzysza
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jasiol » wczoraj, o 19:16

Jeżeli interesujecie się tak dogłębnie tematem, towarzyszu, że znacie parametry Baltic Pipe, to dziwnym jest, że jakoś nie wspominacie o dwóch istotnych faktach:
- Plany PGNiG obejmują m.in. odsprzedaż gazu klientom na wschód i południe od Polski.
- Zużycie gazu PL rośnie znacznie szybciej, niż przewidywały prognozy, więc zmartwieniem jest, że powstały system obsłuży raptem nasze zapotrzebowanie, a na handel niewiele zostanie. Stąd szybka rozbudowa gazoportu i pomysły na kolejny w Zatoce Gdańskiej.

Musicie się towarzyszu bardziej starać.
jasiol
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » wczoraj, o 23:10

Ja tylko mam nadzieję, że my ten gaz naszym przyjaciołom zza Buga będziemy sprzedawać a nie dawać na złość Niedźwiedziowi.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » dzisiaj, o 00:17

jasiol napisał(a):Jeżeli interesujecie się tak dogłębnie tematem, towarzyszu, że znacie parametry Baltic Pipe, to dziwnym jest, że jakoś nie wspominacie o dwóch istotnych faktach:
- Plany PGNiG obejmują m.in. odsprzedaż gazu klientom na wschód i południe od Polski.
- Zużycie gazu PL rośnie znacznie szybciej, niż przewidywały prognozy, więc zmartwieniem jest, że powstały system obsłuży raptem nasze zapotrzebowanie, a na handel niewiele zostanie. Stąd szybka rozbudowa gazoportu i pomysły na kolejny w Zatoce Gdańskiej.

Musicie się towarzyszu bardziej starać.
A skąd się weźmie ów gaz który ma być wtłaczany do owej "Pipe" i odsprzedawany później bezpipowcom?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Kantyna / Offtopic