odmowa orzeczenie

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

odmowa orzeczenie

Postprzez owiec311 » 7 maja 2018, o 16:22

Witam,
nie wiem w którym kategorii to wpisać dlatego wybrałem tutaj.

Chce dostać się do wojska ale otrzymałem kategorie N.
dermatolog napisał nieszpecący tatuaż a orzeczenie wyszło negatywnie

Otrzymałem 3 rozpoznania:
1) Tatuaż szpęcący całej kończyny górnej lewej i tatuaż łydki lewej §2 pkt 9
2) Blizna powypadkowa na głowie §3 pkt 1
3) Znamię barwnikowe na podudziu prawym §2 pkt 1

Schorzenia wymienione w pkt. 1-3 rozpoznania nie pozostają w związku ze służbą wojskową na podstawie Rozporządzenia MON z 31.03.2003r. (Dz.U. nr 62 z 2003r poz. 567z późn. zm.)

Teraz mam pytanie jak sie odwołać czy isc prywatnie do lekarza wojskowego żeby coś napisał ??
POMOCY
owiec311
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: odmowa orzeczenie

Postprzez Thorwald » 7 maja 2018, o 18:07

Witaj
Chyba właściwszym forum dla Twojego problemu będzie www.nfow.pl
Pozdrawiam
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 7 maja 2018, o 19:14

Znalazłem na : http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo- ... wej-1.html

Można, można. Jeśli ktoś chciałby dokładniejszych informacji to piszcie na tbronis@plusnet.pl Zajmuję się kwestia zmiany kategorii i zapewniam, że wciąż można zmienić. Nawet z E na A.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 7 maja 2018, o 19:42

To śmierdzi przekrętasem...
Z E do A?! Aha...
Pomijam już ze kat. A, B, C, to coś innego niż Z i N

Prywatna wycieczka raczej nic nie da - trza się odwołać i starać się o ponowną komisje...

A na przyszłość pomyśleć przed zrobieniem tatuażu... Bo to "problem" stary
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 7 maja 2018, o 19:52

Osobiście przed ok 20 laty (może 22) byłem na powtórnej komisji wojskowej w Żarach w szpitalu wojskowym - przyjmowano nas czwórkami - (u mnie chodziło o potwierdzenie D, którą zmieniono w pewnym momencie na B-12 nie wiem czemu), jeden z Kolegów - Damian - młody szczęśliwy chłopak marzący o służbie w WP i to służbie w kompanii reprezentacyjnej wyszedł załamany od ogólnego , gdyż z uwagi na sznyty na przedramieniu i tatuaże na ramieniu ( i brak języka w gębie) wyszedł z E i opinią/diagnozą :"niezrównoważenie psychiczne, próby samookaleczenia, brak predyspozycji do służby w WP". Utrzymywałem z nim kontakt czas jakiś i wiem, że po półtora roku trafił do wojska po odwołaniu. Czy do reprezentacyjnej nie wiem, ale kategorie zmienili mu na A. Ale to było przed laty.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mg schutze » 7 maja 2018, o 22:51

Jak to się czasy zmieniają ... z 9 tatuażami dostałem A z paragrafem.... w 2002 ;)
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez owiec311 » 8 maja 2018, o 13:38

Dostałem niezdolny do zawodowej służby wojskowej.
A chciałbym naprawdę wstąpić w szeregi armii.
4 lata szybciej nie myslałem o tym a teraz tak.

tez mam kategorie A w książeczce wojskowej
owiec311
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 8 maja 2018, o 13:47

Dziwne .

Za : http://koszalin.wku.wp.mil.pl/pl/8624.html

Kategoria "A"- zdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej, o którym mowa w art. 59,
(art. 59.1. „Żołnierzami w czynnej służbie wojskowej, w rozumieniu niniejszej ustawy, są osoby, które odbywają lub pełnią następujące jej rodzaje...

Kategoria "B" - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza przemijające upośledzenie ogólnego stanu zdrowia albo ostre lub przewlekłe stany chorobowe, które w okresie do dwudziestu czterech miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do służby wojskowej,o której mowa w opisie kategorii "A", w czasie pokoju;

Kategoria "D" - niezdolny do czynnej służby wojskowej, o której mowa w opisie kategorii "A", z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej;

Kategoria "E" - trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej, o której mowa w opisie kategorii "A", w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

oraz co może się okazać dla Ciebie ważne :
Od orzeczenia wydanego przez powiatową komisję lekarską zainteresowany może odwołać się w ciągu 14 dni od dnia jego wydania. Odwołanie kieruje się do wojewódzkiej komisji lekarskiej za pośrednictwem powiatowej komisji lekarskiej, która orzeczenie wydała. W takim przypadku przewodniczący wojewódzkiej komisji lekarskiej może wezwać osobę odwołującą się na posiedzenie wojewódzkiej komisji lekarskiej, gdzie zostanie ona poddana kolejnym badaniom lekarskim; może także zażądać przedstawienia posiadanej dokumentacji medycznej, a także skierować tę osobę na dodatkowe badania specjalistyczne (w tym psychologiczne) i/lub na obserwację szpitalną.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez owiec311 » 8 maja 2018, o 15:34

Jutro jade do dermatologa wezmę kwit od niego. A w czwartek pojadę do RWKML i sie odwołam.

w obecnej chwili mam takie coś napisane:
par 2 pkt 9. W aktualnym brzmieniu rozporządzenia tatuaż twarzy, szyi i przedramion automatycznie uznawany był za szpecący i spowodował niezdolność do zawodowej służby wojskowej osób ubiegających się o powołanie do niej. Resort zaproponował, aby to lekarze orzecznicy indywidualnie decydowali, czy dany tatuaż jest szpecący i faktycznie może być przeszkodą w powołaniu do służby zawodowej. W związku z powyższym uważam że moje tatuaże znajdują się na kończynie górnej lewej, nie są szpecące. Moje tatuaże uważam jako dzieła sztuki, które nie mają charakteru obrazić innych osób czy kultur oraz propagandowego. Również chciałbym nadmienić, że owe tatuaże nie wystają poza obręb munduru(nadgarstka).

i mam nadzieje ze to starczy
owiec311
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 8 maja 2018, o 15:44

Ale tu wcale nie chodzi o to czy tatuaż jest ładny czy nie

Są służby w których nie powinno się posiadać "znaków szczególnych"

No i do reszty "dziwujących sie" - kat A nie oznacza automatycznie zdolności do zawodowej służby wojskowej.
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez owiec311 » 8 maja 2018, o 18:53

co oznacza wtedy słowo szpetny ?
owiec311
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Thorwald » 8 maja 2018, o 19:20

Na początku lat dziewięćdziesiątych rozmawiałem z lekarzem wojskowym. Twierdził, że mieli statystycznie udowodnione, że osoby z tatuażami i sznytami w latach 70 i 80 częściej stosowały przemoc względem kolegów, miały większe prawdopodobieństwo samookaleczenia się czy popełnienia samobójstwa. Z tą wzięły się wytyczne dotyczące tatuaży. Nie z powodów estetycznych. Wojsko starało się unikać przypadków samobójstw i morderstw, którego sprawcami byli żołnierze ZSW.
Thorwald
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 8 maja 2018, o 20:49

Lumen napisał(a):
No i do reszty "dziwujących sie" - kat A nie oznacza automatycznie zdolności do zawodowej służby wojskowej.

Jeszcze raz za stroną WKU :
KATEGORIE ZDOLNOŚCI DO CZYNNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ:

Kategoria "A"- zdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej, o którym mowa w art. 59,
(art. 59.1. „Żołnierzami w czynnej służbie wojskowej, w rozumieniu niniejszej ustawy, są osoby, które odbywają lub pełnią następujące jej rodzaje:
1) zasadniczą służbę wojskową;
2) przeszkolenie wojskowe;
3) terytorialną służbę wojskową;
4) ćwiczenia wojskowe;
5) służbę przygotowawczą;
6) okresową służbę wojskową;
7) służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny”),

a także zdolność do odbywania służby w obronie cywilnej oraz służby zastępczej;
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 9 maja 2018, o 08:38

No i?

Chyba jasno wynika z przepisu, że kat. A nie oznacza automatycznie kwalifikacji do służby zawodowej? Tylko zdolność do ZSW i służby czynnej, czytaj posiadający kat. A podlega poborowi w momencie gdy państwo go sobie ustanowi.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Kantyna / Offtopic