Wojskowa Straż Pożarna

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Wojskowa Straż Pożarna

Postprzez zolnierz1995 » 19 gru 2017, o 17:49

Interesuję mnie praca w Wojskowej straży pożarnej, szukałem informacji i jest naprawdę nie wiele. To co mnie interesuję to : (1) - system zmianowy, czy odbywa się tak samo jak w PSP 24/48?? (2) zarobki, czy jest to płaca taka sama jak zarabia szeregowy? chodzi mi o kandydata z cywila po przejściu służby przygotowawczej (3) czy wszystkie dodatki jak 13, mieszkaniowy, na rodzię itp przysługują?? (4) jak najłatwiej się dostać, bo wiem że są różne formy przyjęcia się do tej pracy?? (5) czy ciężko się dostać (6) czy w każdej jednostce wojskowej jest takowa straż ?? z góry dziękuję i pozdrawiam >:D ;)
zolnierz1995
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Wojskowa Straż Pożarna

Postprzez obiekt172 » 19 gru 2017, o 19:38

Strażacy z WOP to pracownicy cywilni wojska - ze wszystkimi konsekwencjami to raz
dwa - struktura wygląda tak http://wop.wp.mil.pl/pl/25.html
Kolega nie przegina, dobrze ?/dawo
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 19 gru 2017, o 20:41

Kolega ma widzę szerokie zainteresowania ;)
Najpierw WOT, teraz WOP...

(2) zarobki, czy jest to płaca taka sama jak zarabia szeregowy? chodzi mi o kandydata z cywila po przejściu służby przygotowawczej (3) czy wszystkie dodatki jak 13, mieszkaniowy, na rodzię itp przysługują?? (4)

Takich żołnierzy nam trzeba.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 19 gru 2017, o 21:27

kompleks moderatora napisał(a):Kolega ma widzę szerokie zainteresowania ;)
Najpierw WOT, teraz WOP...

(2) zarobki, czy jest to płaca taka sama jak zarabia szeregowy? chodzi mi o kandydata z cywila po przejściu służby przygotowawczej (3) czy wszystkie dodatki jak 13, mieszkaniowy, na rodzię itp przysługują?? (4)

Takich żołnierzy nam trzeba.

Mam nadzieję, że kolegę tam odpowiednio przegonią po poligonie, jednym czy drugim.
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez zolnierz1995 » 19 gru 2017, o 21:35

pytam się z ciekawości, a że szukam różnych alternatyw w życiu osobistym to tylko i wyłącznie moja osobista sprawa, jestem młody i szukam szczęścia tu i tam. co do tego czy takich żołnierzy potrzebuję nasza armia to kolego byś się rzekomo zdziwił i szybko zmienił zdanie bo swoją wartość dobrze znam : ) za to o Tobie zbyt dobrze to nie świadczy jeżeli oceniasz człowieka go nie znając :-\
zolnierz1995
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 19 gru 2017, o 21:38

Ale zasadę ze zdanie zaczyna się z wielkiej litery już nie...

Ja tam proponuje cieśla szalunkowy - ktoś kto się zna zarobi więcej niż kapitan...
I na spocznij...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 19 gru 2017, o 21:39

Dla mnie dobry żołnierz to taki co lubi strzelać i wbijać bagnet "ruskiemu" w dupę. A ty wyjeżdżasz z dodatkiem mieszkaniowym. No prośba.

Cieszy mnie, że znasz swoją wartość. 2000 netto jak mniemam?
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zolnierz1995 » 19 gru 2017, o 21:56

Próbujesz być zabawny, arogancki a może chamowaty? zdecydowanie te 3 wychodzi Ci najlepiej ;) Jeśli chodzi o pieniądze tak owszem patrze i na to, ponieważ nie Ty lecz ja będę utrzymywał rodzinę i chcę im coś zaoferować niż tylko szare życie, jeśli Tobie to wystarcza to nie zazdroszczę dzieciom :-\ Jest to moja ostatnia odpowiedź, ponieważ nie widzę sensu zniżania się do tej rozmowy. Jednak zawiść zazdrość zamiast starać się mieć więcej w ludziach dalej na potęgę, stanowczo przykre i odrażające.
zolnierz1995
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 19 gru 2017, o 22:08

Jak trzeba będzie pójść na wymianę ognia gdzieś pod Orzyszem to sobie nagle przypomnisz o Zosi i bachorach i spieprzysz do domu?

Wyraziłem tylko swoją opinię na temat preferowanej przeze mnie postawy ŻOŁNIERZA.

Gdybym pracował w WKU to byś mógł zacząć szukać inne roboty.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zolnierz1995 » 19 gru 2017, o 22:25

Jestem gotowy oddać życie za historię naszej ziemi, prawdziwy patriota krwią husarzy naznaczony ^-^ i z dumą będę 'eskortować sztandar na przysiędze i nic ci do tego ;) wyraziłeś swoją opinię nie znając mnie gratuluję i podziwiam, chętnie face to face wyjaśnił bym Ci parę kwestii i zobaczył bym z chęcią czy wyszczekany jesteś tylko przez kabel :D :D :D a jeśli dla Ciebie zawodowy żołnierz ma zarabiać 1500 zł to z.......e ;D ;D ;D
zolnierz1995
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 19 gru 2017, o 22:37

Przegrałbyś tete-a-tete :)

Dla mnie żołnierz zawodowy powinien zarabiać nawet i 4000. Tylko dobry żołnierz zawodowy nie powinien mieć z tyłu głowy, czy dostanie dodatek mieszkaniowy czy nie.
Taka jest moja opinia.
Także jak chcesz zarobić to jest taka fajna zabawa pod tytułem Legia Cudzoziemska.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kropek » 20 gru 2017, o 17:27

Strażacy z WOP to pracownicy cywilni wojska
.

WSP przy jednostkach to żołnierze zawodowi.
kropek
Użytkownicy
Użytkownicy

Powrót do Kantyna / Offtopic