Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Postprzez mjacenty » 15 sie 2018, o 21:49

Generał pisze wyraźnie mają być w dywizji 4 brygady ogólnowojskowe + reszta wodotrysków .
Nie ma lekko . Podatniku , bój się .
mjacenty
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 15 sie 2018, o 22:50

Wolę to niż 500 plusy i deputaty.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 16 sie 2018, o 15:52

kompleks moderatora napisał(a):Wolę to niż 500 plusy i deputaty.

Niezmienne jest jedno tylko - oto ledwie istniejąca polska Marynarka Wojenna liczy sobie ok. 10.000 personelu, gdy dla porównania norweska, której realny potencjał jest znacznie większy i w przeciwieństwie do naszej uwzględniany przez Rosję jako realna siła – około 6.000 . Zapewne 4.000 polskich marynarzy nie pracuje w ośrodkach wypoczynkowych należących do wojska np. na Helu, ale ciekawe byłoby kiedyś sprawdzić, ilu z owych 10.000 ludzi pracuje za biurkiem, a ilu służy na okrętach, przy czym nie chodzi oczywiście o okręt-muzeum ORP Błyskawica.

Jeżeli to prawda to ja wole 1000 plus od tych darmozjadów
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Piotr733 » 16 sie 2018, o 21:55

Proszę żebyś więcej takich sugestii nie robił. Masz inne zdanie pisz. Tego typu zaczepki to typowe działanie "pewnych kręgów" oczywiście być może że po prostu nie pochamowałeś tylko języka. Masz coś do powiedzenia napisz post polemiczny, chcesz wykazać,że powinien być inny stosunek zaplecza do bojowych proszę, chcesz wykazać że nie wiedzieli o rozłożeniu akcentów kadrowych prosze, chcesz mi wykazać błąd w myśleniu prosze. Chcesz mi wykazać, że kupowanie okrętów pod koniec ich życia ma sens prosze, chcesz wykazać, że kadłuby nke będą się sypać prosze, chcesz wykazać, że okręt, którego projekt pochodzi z lat osiemdziesiątych jest nowoczesny prosze, chcesz uzasadnić zakup 25 letnich okrętów poniesienie kosztów szkolenia, magazynkwania części, uzbrojenia na te kilka lat prosze. Chcesz wykazać, że lepiej dać 1000+ prosze.
Chcesz wykazać, że przygotowanie sprzętu nie wymaga kadry inżynierskiej, logistyków utrzymania urządzeń portowych prosze.
Widzisz uzasadnienie na wydanie 2 mld zł na okręty, które po modernizacji i przygotowaniu kadr będą pływały 6-7 lat prosze. Widzis, sens blokowania etatów na tak starych jednostkachnprosze, najlepiej odnieś się przy okazji do stanu iużytecznoś i Kościuszki i Pułaskiego prosze.
Piotr733
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Piotr733 » 16 sie 2018, o 22:51

Bądź tak miły i wskaż błędy językowe, ortograficzne, które uzasadniają taką wypowiedź. Co do nowomowy, to była to w zasadzie ironiczna wypowiedź, w związku z nagłym po trzech latach zauważeniem, że być może należy obciąć etaty w MW.
Fakt uciekło o z okręt, ale ten brak nie powinien zmusić cię do takiej reakcji.
Z poważaniem.
Piotr733
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 20 sie 2018, o 22:11

https://tvzvezda.ru/news/forces/content ... 7-ik7e.htm
https://tvzvezda.ru/news/forces/content ... 0-9wkz.htm
Może by u nas tak spróbować ?
Daje im ''Szojgu'' popalić,z poligonu na poligon

Od Szmula :)
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 23 sie 2018, o 12:29

Spotkałem się z liderami NATO i oni nie płacą swoich rachunków. Oni byli przestępcami. Kocham nieruchomości. Kiedy ktoś nie płaci swojego czynszu, wtedy nazywamy go przestępcą. Oni muszą zapłacić swój czynsz - powiedział Donald Trump podczas wystąpienia w Charleston w Zachodniej Virginii. Prezydent USA dodał, że jeśli kraje NATO nie zapłacą za ochronę USA, to Stany Zjednoczone zostawią je.

Teoretycznie nie związane z tematem,ale chyba nie tak do końca
Na razie nie skomentuje, bo zasób kulturalnych slow mi się wyczerpał
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 23 sie 2018, o 12:41

Ależ przecież on powiedział oczywistą oczywistość. USA chroniły i będą kogoś chroniły tylko jeśli będzie to w ich interesie i będzie się to im opłacać. Kwestią drugorzędną jest czy następuje to w formie trybutu w gotówce czy inaczej.

I nie widzę w tym nic złego. Każdy rząd i głowa państwa ma dbać o interes własnego a nie cudzego państwa. Naprawdę nie wiem skąd oczekiwanie, że ktokolwiek przedłoży interesy Polski nad własnymi - nieważne USA, Niemcy, Francja, W. Brytania czy Watykan. Tak już jest.

Problemem jest natomiast, że nasze władze wchodzą bez wazeliny innym właśnie często wbrew interesom własnego państwa. Ale to już nie wina Trumpa.

Co do Rosji to uważam, że tytuł wątku nie do końca jest poprawny - wiadomo, że się nie obroni więc po co strzępić język i zużywać klawiaturę.

Pytanie powinno brzmieć - dlaczego mamy robić sobie z Rosji wroga - ani my wobec nich ani odwrotnie nie mamy żadnych pretensji terytorialnych i ani Rosja ani Polska nie są na tyle mocne by podbić się nawzajem gospodarczo a przez to podporządkować.

Dajemy się rozgrywać USA wykorzystującym nasze historyczne resentymenty. Historię trzeba znć i jej nie zapominać (zwłaszcza ofiar) ale też nie powinna ona blokować przyszłości.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 23 sie 2018, o 12:47

DBR napisał(a):Ależ przecież on powiedział oczywistą oczywistość. USA chroniły i będą kogoś chroniły tylko jeśli będzie to w ich interesie i będzie się to im opłacać. Kwestią drugorzędną jest czy następuje to w formie trybutu w gotówce czy inaczej.

To może niech Europa zrobi z 10 baz wojskowych w USA, będziemy kwita.Chyba nie o to im chodzi, jak myślisz zgodzą się ?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 23 sie 2018, o 12:53

O ile zrozumiałem to państwa na terenie których stacjonują wojska amerykańskie i mają tam swoje bazy chcą tego. Czy to Korea Płd czy Niemcy... Nawet Polska zadeklarowała 2 mld. za stacjonowanie na jej terenie amerykańskiej dywizji. Wyjątkiem jest chyba Japonia gdzie opinia publiczna jest przeciwko ale tam bazy te wynikają w dużej mierze z faktu pobicia Japonii przez USA w 1945 roku. Tym niemniej bazę na Okinawie właśnie redukują.

Więc trudno tu mówić o stosowaniu zasady wzajemności.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 23 sie 2018, o 12:59

DBR napisał(a):O ile zrozumiałem to państwa na terenie których stacjonują wojska amerykańskie i mają tam swoje bazy chcą tego. Czy to Korea Płd czy Niemcy... Nawet Polska zadeklarowała 2 mld. za stacjonowanie na jej terenie amerykańskiej dywizji. Wyjątkiem jest chyba Japonia gdzie opinia publiczna jest przeciwko ale tam bazy te wynikają w dużej mierze z faktu pobicia Japonii przez USA w 1945 roku. Tym niemniej bazę na Okinawie właśnie redukują.

Więc trudno tu mówić o stosowaniu zasady wzajemności.

Jak to ciężko? Zasada wzajemnej obrony.W wysyłacie wojska do nas,my w ramach współpracy do was
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 23 sie 2018, o 13:27

Południowi Koreańczycy, Niemcy, Rumuni, Polacy (w sensie rządów tych państw) CHCĄ amerykańskich wojsk i baz na swoim terytorium - to niech za to płacą.
USA nie chce baz ani wojsk tych państw na swoim . Stąd trudno mówić tu o zasadzie wzajemności.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 23 sie 2018, o 13:34

DBR napisał(a):Południowi Koreańczycy, Niemcy, Rumuni, Polacy (w sensie rządów tych państw) CHCĄ amerykańskich wojsk i baz na swoim terytorium - to niech za to płacą.
USA nie chce baz ani wojsk tych państw na swoim . Stąd trudno mówić tu o zasadzie wzajemności.

A na ile wyceniasz opłatę za ochronę polski i co jest w pakiecie?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 23 sie 2018, o 13:47

Nieważne na ile ja wyceniam. Nasi włodarze wycenili to na 2 mld $ (rocznie?) :
https://www.rp.pl/Rzad-PiS/180529356-Po ... larow.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -nato.read

Zważ, że w tym artykule mowa o zaniepokojeniu Niemiec utratą amerykańskich baz.

Ale to nie my będziemy decydować :
https://www.defence24.pl/kongres-zdecyd ... a-w-polsce

Wniosek obejmie też zbadanie lokalizacji, wymogów logistycznych i inwestycji infrastrukturalnych związanych z rozmieszczeniem brygady, a także ewentualnych zmian w strukturze wojsk USA w Europie, harmonogramu oraz woli i możliwości wsparcia tej inicjatywy przez polski rząd

Słowa Trumpa, które Cię tak oburzyły to po prostu powiedzenie bez ogródek tego co podkreśliłem tłustym drukiem.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez welder » 23 sie 2018, o 14:27

DBR napisał(a):Nieważne na ile ja wyceniam. Nasi włodarze wycenili to na 2 mld $ (rocznie?) :
https://www.rp.pl/Rzad-PiS/180529356-Po ... larow.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -nato.read

Zawsze lubiliśmy obce wojska na swoim terenie,więc w sumie mnie to nie dziwi
Zważ, że w tym artykule mowa o zaniepokojeniu Niemiec utratą amerykańskich baz.

Zważ że o ''zaniepokojeniu Niemiec utratą amerykańskich baz'' wolał bym usłyszeć od Niemca nie DF24

Słowa Trumpa, które Cię tak oburzyły to po prostu powiedzenie bez ogródek tego co podkreśliłem tłustym drukiem

Pozwól że w ocenie tych słów, będziemy się ''pięknie różnić'' :(

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald ... ku/l7egcj9

Donald Trump przypomniał o swoim zeszłorocznym spotkaniu z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, którego nazwał "świetnym gościem". - Nikt z nich nie płaci rachunków. Wydaliśmy 44 miliardy dolarów. Nikt tego nie zauważył. Powiedziałem mu: musicie zapłacić swoje rachunki - mówił prezydent USA.

- USA pokrywają blisko 90 proc. kosztów ochrony Europy. Myślę, że to wspaniałe. Powiedziałem ludziom w Europie: ludzie, NATO jest lepsze dla was, niż dla nas. Uwierzcie mi. Małe kraje czy duże kraje, mamy chronić wszystkie. Powiedziałem im, że to bardzo proste, musicie za to zapłacić - stwierdził Trump.

Donald Trump powiedział także, że ktoś zapytał go, czy jeśli kraje NATO nie zapłacą, to USA opuszczą ich. - Nienawidzą mojej odpowiedzi. Odpowiedziałem, że tak, rozważę to. Gdybym powiedział, że będziemy ich zawsze chronić, to wówczas nigdy nie zapłaciliby swoich rachunków. Więc powiedziałem: tak, zostawię was - stwierdził prezydent USA.

- Myślę, że w najbliższym czasie odbijemy ponad 100 miliardów dolarów - ocenił Trump. - Kazałem im zapłacić 100 miliardów dolarów, ale myślę, że będzie to więcej. Zapłacą. Następnie oświadczyli (liderzy krajów NATO - red.), że okazałem im brak szacunku. Właściwie to mam świetne relacje z tymi wszystkimi ludźmi. Teraz szanują nas. Szanują nasz kraj ponownie - powiedział Trump podczas przemówienia w Virginii.

USA pokrywają blisko 90 proc. kosztów ochrony Europy

O co chodzi z tymi ''90 proc. kosztów ochrony Europy''?
welder
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic