Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Postprzez Tromp » 31 maja 2016, o 11:25

Cześć!
Znany niektórym userom mój kolega prosił, bym wrzucił jego filmik do oceny. Ja na razie się wstrzymam. Link: https://www.youtube.com/watch?v=f_4Y1sb ... ture=share
Tromp
Moderator
Moderator

Re: Czy Polska może obronić się przed Rosją?

Postprzez marek101 » 31 maja 2016, o 12:29

Nie byłem w stanie słuchać tego faceta dłuzej niż 3 minuty, wiec nie wiem czy od mówi z sensem czy nie za to ma tak fatalny sposób mówienia, przeciągania, wyjękiwania znudzono-usypiającym i męczącym tonem że ja nie byłem w stanie wytrzymać dłużej niż wspomniane 3 minuty.
Jesli on z sensem gada to może jednak byłoby lepiej dla wszystkich , dla niego i odbiorców, gdyby jednak napisał artykuł.

A tak na marginesie czekam na komentarze różnych takich co im z nowoczesnego, postepowego i europejskiego światopoglądu od razu wyjdzie piana na usta i szydera na dźwięk słowa "patriotyzm" i komentarze w stylu "kolejny polski zacofany janusz internetu"
marek101
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Szeryf » 31 maja 2016, o 18:22

http://przegladmilitarny.blogspot.com/2 ... kowac.html

w tym temacie... dla ciekawości. Też nie oceniam, kto chce, niech sam przeczyta.
Szeryf
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 31 maja 2016, o 19:01

Vanitas vanitatum et omnia vanitas
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pako_ » 31 maja 2016, o 21:56

Strasznie rozwlekłe, i jak na to forum mało odkrywcze.
Fajne o tych "agentach wpływu" :-) Są wszędzie, ale żadnych nazwisk czy cytatów.
Inny kwiatek to pocisk podkalibrowy : "Amerykanie mają z domieszką radioaktywnego uranu " :-) (Izotop w pociskach nie jest radioaktywny)
Przestałem oglądać po nacierających" kolumnach bolszewików" - Jeśli facet nie ogarnia sytuacji politycznej współczesnej Rosji i tkwi myślami w początkach ZSSR to nie da dobrej recepty na wojnę.
Bo wojna obronna musi się toczyć na wielu płaszczyznach, polityczno dywersyjnych także.
Pako_
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 31 maja 2016, o 22:15

Daj spokój - facet porwał się z motyka na słońce...

Temat jest trudny a on ledwie ogarnia abecadło tegoż tematu...

Takie filmiki bardziej szkodzą sprawie niż pomagają...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norway » 1 cze 2016, o 09:09

Pako_ napisał(a):
Inny kwiatek to pocisk podkalibrowy : "Amerykanie mają z domieszką radioaktywnego uranu " :-) (Izotop w pociskach nie jest radioaktywny)

Kwiatek? Poprawiasz kogoś nie mając elementarnej wiedzy z zakresu chemii! Autor ma całkowitą rację. Do produkcji pocisków wykorzystuje się uran zubożony, który jest odpadem z procesu produkcji uranu wzbogaconego. Jego radioaktywność to coś poniżej 50% uranu naturalnego, więc sporo...
Norway
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Nequit » 1 cze 2016, o 09:31

Z radiologicznego punktu widzenia DU nie jest szkodliwe - dopiero po wprowadzeniu bezpośrednio do organizmu promieniowanie uranu może odbić się negatywnie na zdrowiu. (promieniowanie alpfa ma niską przenikalność)

Ale to jest tylko hipotetyczna możliwość, ponieważ DU jest zdecydowanie bardziej toksyczne niż promieniotwórcze.
Nequit
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Norway » 1 cze 2016, o 10:16

Nequit napisał(a):Z radiologicznego punktu widzenia DU nie jest szkodliwe - dopiero po wprowadzeniu bezpośrednio do organizmu promieniowanie uranu może odbić się negatywnie na zdrowiu. (promieniowanie alpfa ma niską przenikalność)

Ale to jest tylko hipotetyczna możliwość, ponieważ DU jest zdecydowanie bardziej toksyczne niż promieniotwórcze.

Oczywiście toksyczność uranu zubożonego jest większym zagrożeniem gdyż ewentualne skutki pojawią się szybciej. Niemniej jednak poza promieniowaniem alfa występuje także beta, które przy odpowiednim czasie ekspozycji, wywoła równie groźne skutki. Po pustynnej burzy opracowano szereg raportów na ten temat, które później utajniono.
Norway
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 18 sie 2016, o 08:02

http://www.defence24.pl/uploads/files/2 ... liczna.pdf
Proponuje przeczytać dzieciom przed snem - hue hue hue
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez duszek » 18 sie 2016, o 08:23

prowler napisał(a):http://www.defence24.pl/uploads/files/2016/08/17/Raport-Seminarium-Planowania-Kryzysowego-Wersja-Publiczna.pdf
Proponuje przeczytać dzieciom przed snem - hue hue hue

Pozostało zapytać potomka cesarza Walezjusza czy o take drugą Japonię mu chodziło...
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sulima » 18 sie 2016, o 22:45

Tromp napisał(a):Cześć!
Znany niektórym userom mój kolega prosił, bym wrzucił jego filmik do oceny. Ja na razie się wstrzymam. Link: https://www.youtube.com/watch?v=f_4Y1sb ... ture=share

Wysłuchałem całości, abstrahując od sposobu mówienia, kilka kuriozalnych pomysłów które zapamiętałem:

1. Propozycja włączenia JWK do 25 BKP.
2. Propozycja struktury brygad: 4 bat.+1 bat. wsparcia.
3. Generalnie liczba proponowanych batalionów -79, życzę powodzenia.
4. Plan stoczenia współczesnej "bitwy warszawskiej", zakładający związanie (od czoła) głównych sił "bolszewickich" nacierających na Warszawę,
za pomocą jednej tylko brygady pancernej zakrawa na żart, chyba że to będzie brygada wyposażona w najnowsze Leopardy, a nacierać będą
same T-72 i BWP-1, to może i ok ;)
Sulima
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Piotr79 » 25 sie 2016, o 14:50

Dzień bez alarmu i ćwiczeń u ruskich dniem straconym.
Piotr79
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 25 sie 2016, o 17:40

Ruski to jest farsz...

Nikt nam nie broni brać rok po roku po 10-15 tyś 19-20 latków na 6-9 miesięcy i organizować podobne alarmy w wytypowanych JW
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez HATAKE » 29 sie 2016, o 18:42

Jest też ruski kraj.
HATAKE
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic