Nowy (?) szef MON

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Nowy (?) szef MON

Postprzez yeti951 » 23 sie 2017, o 17:19

Kultu Lecha czy swojego?
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 23 sie 2017, o 17:43

Swojego - na plecach Lecha
Mam przypomnieć historie że za I rządu PiSu wykopano Antosia (bo fikał prezesowi) i ten dopiero z podkulonym ogonem wkupił się w laski po 10. kwietnia?
I to ma być dowód że offset jest be?

Nie - ale offset nie jest taki super jak go malują...
Są państwa gdzie nie bawią się w offsety - ba nawet takie gdzie to jest zakazane...

Ja nie przypominam sobie kontraktu w PL gdzie offset się udał...
Więc jak mam płacić 40 mld z patriota i pseudo offset to wole 35 - ale bez złudzeń...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tommi » 23 sie 2017, o 18:36

a tym czasem...

https://finanse.wp.pl/najlepszy-komentarz-do-sprawy-autosanu-to-jest-juz-tylko-smieszne-6158357534009473a

Autosan odpadł w przetargu na duże pasażerskie autobusy dla 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Rembertowie. Zamówienie wojskowych warte było 30 mln złotych. Ostateczny termin rozpatrzenia ofert producentów wyznaczono na 28 lipca do godz. 8.00. Według informacji RMF FM Autosan złożył swoją ofertę o godz. 8.20, przez co jego propozycja nie została uwzględniona. Wygrała firma MAN, która dostarczy polskiemu wojsku 26 dużych autobusów pasażerskich.

;D
Tommi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 23 sie 2017, o 19:52

obiekt172 napisał(a):Swojego - na plecach Lecha
Mam przypomnieć historie że za I rządu PiSu wykopano Antosia (bo fikał prezesowi) i ten dopiero z podkulonym ogonem wkupił się w laski po 10. kwietnia?
I to ma być dowód że offset jest be?

Nie - ale offset nie jest taki super jak go malują...
Są państwa gdzie nie bawią się w offsety - ba nawet takie gdzie to jest zakazane...

Więc jak mam płacić 40 mld z patriota i pseudo offset to wole 35 - ale bez złudzeń...
Tu się z tobą zgodzę- tyle że my tak czy inaczej zapłacimy 45 mld a offsetu nie będzie (nie ważne czy był negocjowany czy nie). Żadna ekipa nigdy nie potrafiła się oprzeć pokusie łyknięcia tego i owego za niewywiązanie się z umowy a ta podejrzewam że nawet bez smarowania przez koncerny będzie fikała tak jak im Donald zagra.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez jelen325 » 23 sie 2017, o 20:29

Manga napisał(a):Macierewicz to jest najgorszy minister w tym rządzie, ogrom czasu poświęca na ceremonie i szerzenie kultu jednostki Lecha Kaczyńskiego a sprawy wojskowe niedopilnowane, afera goni aferę. Jeśli musi ten typ być w rządzie niech zrobią Ministra Ceremonii i niech się tym zajmuje.

Spotkało mnie to nieszczęście w życiu, że pracuję w administracji rządowej i wiem jak ona działa. Chcę zwrócić uwagę na pewną rzecz, która wydaje się oczywista, a w dyskusji jest pomijana. Otóż znakomita większość ministrów/szefów/kierowników/prezesów urzędów centralnych to figuranci. Są to stanowiska polityczne, więc ci ludzie zajmują się polityką - np. dowalaniem opozycji, bogoojczyźnianymi przemówieniami itd. Macierewicz i jemu podobni nie są (i nigdy nie będą) merytorycznie przygotowani do zarządzania resortem czy do podejmowania jakichkolwiek decyzji, a służą jedynie do podpisywania kwitów, które podrzucą im dyrektorzy, naczelnicy itd.
W mojej ocenie Macierewicz nie jest ani lepszy, ani znacząco gorszy od większości swoich poprzedników. Ot zwyczajny polityk, który stał się kierownikiem działu administracji rządowej (o którym nie ma pojęcia) w nagrodę za wierność prezesowi i wieloletnią działalność partyjną. Równie dobrze mógłby być np. ministrem wł. ds. rolnictwa czy też środowiska...

Problemem Macierewicza jest to, że nawet nie spróbował (jak np. Morawiecki) ogarnąć burdelu, który zastał i nie umiał (nie chciał?) otoczyć się odpowiednimi ludźmi. Zamiast dobrać do swojego zespołu ekspertów, ten otoczył się delikwentami pokroju Kownackiego, Misiewicza, Fałkowskiego, Ścibuta itp.
jelen325
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 24 sie 2017, o 14:23

Offset to dobry pomysł pod warunkiem, że jest rzetelnie wykonywany a inwestycje poszłyby np. na rozwój technologii. A co do źle wykonywanych offsetów to pytanie ogólne jest takie czy nie jest to robione specjalnie-taka dodatkowa łapówka dla kraju producenta....zamiast technologii u nas inwestowano np. w fermę świn i też wliczono to w offset. :):)

Przecież taki offset można by wykorzystać do stworzenia marki na miarę polskiej Nokii..

Co do Autosanu to chyba jasne, ze wygląda to wszystko na ustawienie i to w stylu kabaretowym. Pytanie kto ustawiał i czy ktoś za to pójdzie siedzieć.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 25 sie 2017, o 22:31

rpg7 napisał(a):A co do źle wykonywanych offsetów to pytanie ogólne jest takie czy nie jest to robione specjalnie-taka dodatkowa łapówka dla kraju producenta

Nie zawsze. Przykładem jest offset za Spike'a.

Pytanie kto ustawiał i czy ktoś za to pójdzie siedzieć.

Sądząc po tym, co jest pisane, to na 100% odpowiedzialny jest za to MON. Rzucił on Autosan na głęboką wodę i oczekiwał od niego, że dopłynie do brzegu, choć ani nie umiał pływać, ani nie dostał koła ratunkowego.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez kompleks moderatora » 20 wrz 2017, o 20:55

...
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 20 wrz 2017, o 21:10

Nie przesadzajmy Panowie.../dawo
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 21 wrz 2017, o 17:43

No weź no. Paranoik to żaden sprośny termin.

Koledzy, ja wszystko rozumiem, ale żeby mi tutaj organizować składki na uśpienie kogokolwiek to lekka przesada ;) / dawo
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 25 wrz 2017, o 11:37

Smoleńskizm wiecznie żywy - nikt nie chce brać odpowiedzialności; czyżby bajzel był już taki, że tylko czekać na kolejnego CFIT-a rządowym samolotem...?

https://wiadomosci.wp.pl/po-smolensku-k ... 543330433a
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ariel007 » 26 wrz 2017, o 14:07

"Zmiana dotyczy godzin nalotu personelu, który będzie wykonywał takie zadania. Dziś, żeby odbywać loty z najważniejszymi osobami w państwie, pilot musi mieć co najmniej 250 godzin nalotu na określonym typie samolotu. W praktyce bywa, że osiągnięcie przez pilota gotowości operacyjnej na danym nowym samolocie wydłuża się o kilka, czasem kilkanaście miesięcy. Dlatego w projektowanym dokumencie odchodzimy od wymaganego nalotu godzinowego dla samolotów nowo wprowadzanych na rzecz nalotu zadaniowego."

Strach będzie latać....

http://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/nowa-instrukcja-lotow-head-do-konca-roku
ariel007
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 26 wrz 2017, o 17:59

A co Ty będziesz latał? :)
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez ariel007 » 27 wrz 2017, o 10:12

kompleks moderatora napisał(a):A co Ty będziesz latał? :)

Ja nie, ale ktoś mi bardzo bliski. I nie jest to wyższy urzędnik państwowy, Ci średniego szczebla (obsługa ministerialna) też latają z vip-ami.

Teraz jak leci to leci "embrionem" z pilotami lotowskimi.
ariel007
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia strona

Powrót do Kantyna / Offtopic