Nowy (?) szef MON

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Nowy (?) szef MON

Postprzez Tommi » 26 lis 2015, o 00:47

Oj "kwiatków" i metafor oraz niedopowiedzeń to nam nowy minister dostarczy ze cho cho ;)
czekam na konkurs IU na samoloty bombowe z puszki po napoju z uzbrojeniem parówkowym ;D
Tommi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 26 lis 2015, o 07:44

yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 26 lis 2015, o 12:54

Jesli chodzi o sytuacje na swiecie to bardzo zly moment wybralismy sobie na zmiane wladzy na taka, ktora wszystko najpierw musi zrownac z ziemia zeby nowe zbudowac :(. Zwlaszcza w kwestii obronnosci.
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Tymon Zajaczkowski » 26 lis 2015, o 13:05

Uśpiony ruski szpion C:-)
Tymon Zajaczkowski
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 26 lis 2015, o 15:06

Miałoby to sens - chyba, że po prostu użyteczny idiota. Zobaczymy czy dostanie natowski certyfikat?

A.K.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez satanikus robotikus » 26 lis 2015, o 15:29

Czy możemy nie uprawiać propagandy antyPiSowskiej na forum? Drugi raz prawie ten sam artykuł z tego samego wrogiego rządowi źródła. To nie jest kronikarski obowiązek tylko sztuczne kreowanie rzeczywistości medialnej i to w dodatku przy pomocy źródła które jest zwyczajnym brukowcem na chwilę obecną.

W dodatku wypowiedzi polityków w niczym nie podważają zasadniczych tez głoszonych przez obecnego MON. Minister Siemioniak opowiada bzdury o tym że na życzenie PiS nie wysyłał żadnych dokumentów bo program przez niego jest opóźniony o dwa lata w stosunku do jego własnego harmonogramu. No chyba że chciał w ten sposób ugrać posadkę polityczną co by pasowało do zarysu osobowości tego człowieka.

Z wypowiedzi daje się też wywnioskować że wbrew temu na co mogli mieć nadzieję zwolennicy systemów MEADS lub SAMP/T Macierewicz zasadniczo nie podważa argumentów za przejęciem systemu Patriot a jedynie podkreśla brak konkretów odnośnie OPL przejściowej. Paradoksalnie być może skończy się to zawyżeniem ceny przetargu w zamian za udostępnienie baterii teraz i dlatego też potrzebne jest robienie szumu o tym jak dużo droższy jest przetarg w "tajnych dokumentach". A być może ceny faktycznie były wysokie bo przecież MON nie trawa słońcem i wodą żyć nie będzie.
satanikus robotikus
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez marcinek2350 » 26 lis 2015, o 15:33

Ambasador już był wczoraj na pogawędce u Antka, wiec Patrioty na pewno zostaną, a ta wysoka cena to najpewniej sytuacja podobna z zakupem pocisków JASSM.
I tak na prawdę nie wiemy co i ile kupujemy.
marcinek2350
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zły porucznik » 26 lis 2015, o 16:09

Młodzi "doradcy" to jest nasza polityczna tradycja. Przypominam, że lider partii Nowoczesna nosił teczkę za Balcerowiczem w wieku lat 23.
Dwa lata później doradzał już wicepremierowi Balcerowiczowi. Jak wyglądało doradzanie człowiekowi który uważał się w ekonomii za nieomylnego tego można się tylko domyślać.

Niewiele osób wie lub pamięta, że Macierewicz przez wiele lat zajmował się biznesem. Zawiłą historię jego biznesowej działalności pt. "Dziedzictwo Polskie" Sp.z o.o. prześledzili dziennikarze "Polityki"
a zwłaszcza tygodnika "Nie". Ogólny obraz Macierewicza jaki się wyłania to postać człowieka bardzo luźno podchodzącego do przepisów obowiązującego prawa. Jego biznes charakteryzował brak przejrzystości finansowej, łamanie prawa, jakieś kombinacje etc. Stało to w jaskrawej sprzeczności z głoszonymi na łamach "Głosu" katolicko-narodowymi wartościami.
Ciekawe było powiązanie interesu Macierewicza z tajemniczą firmą Medinvest Corporation. Ostatnio pod tą nazwą była firma z Honkongu handlująca min. viagrą. Ki czort?
Niepokojący jest ten ambiwalentny stosunek do prawa "Największego Polskiego Patrioty". Ministra.
zły porucznik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez satanikus robotikus » 26 lis 2015, o 16:17

Zakup Patriotów to była i na razie wciąż jest decyzja czysto polityczna - wchodzenie w d... "Jankesom" za to żeby nas przed Rosjanami i zdradą Europy bronili - więc czy to jest istotne co dodatkowo dostajemy za haracz?

Zły porucznik - postkomunistyczna propaganda i czarny PR ----> gdzie indziej.
satanikus robotikus
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zły porucznik » 26 lis 2015, o 18:18

Łatwe do zweryfikowania lecz niewygodne fakty to propaganda? Bo godzą w obraz krystalicznie czystego patrioty-Polaka?
Może dla Ciebie hipokryzja nie jest niczym złym ani nagannym ale dla mnie i przynajmniej części społeczeństwa już tak.
Zwłaszcza jeśli dotyczy szefa jednego z ważniejszych resortów.
zły porucznik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 26 lis 2015, o 18:50

satanikus robotikus napisał(a):Czy możemy nie uprawiać propagandy antyPiSowskiej na forum? Drugi raz prawie ten sam artykuł z tego samego wrogiego rządowi źródła. To nie jest kronikarski obowiązek tylko sztuczne kreowanie rzeczywistości medialnej i to w dodatku przy pomocy źródła które jest zwyczajnym brukowcem na chwilę obecną.

W dodatku wypowiedzi polityków w niczym nie podważają zasadniczych tez głoszonych przez obecnego MON. Minister Siemioniak opowiada bzdury o tym że na życzenie PiS nie wysyłał żadnych dokumentów bo program przez niego jest opóźniony o dwa lata w stosunku do jego własnego harmonogramu. No chyba że chciał w ten sposób ugrać posadkę polityczną co by pasowało do zarysu osobowości tego człowieka.

Z wypowiedzi daje się też wywnioskować że wbrew temu na co mogli mieć nadzieję zwolennicy systemów MEADS lub SAMP/T Macierewicz zasadniczo nie podważa argumentów za przejęciem systemu Patriot a jedynie podkreśla brak konkretów odnośnie OPL przejściowej. Paradoksalnie być może skończy się to zawyżeniem ceny przetargu w zamian za udostępnienie baterii teraz i dlatego też potrzebne jest robienie szumu o tym jak dużo droższy jest przetarg w "tajnych dokumentach". A być może ceny faktycznie były wysokie bo przecież MON nie trawa słońcem i wodą żyć nie będzie.

Alez mi przykro ze zrodlo nieprzychylne pisowi. Brednie Macierewicza drukuja we wszystkich gazetach. Przeczytaj wiec sobie Gazete Polska, znajdziesz to samo.
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez satanikus robotikus » 26 lis 2015, o 19:13

Zakup Patriotów to była i na razie wciąż jest decyzja czysto polityczna - wchodzenie w d... "Jankesom" za to żeby nas przed Rosjanami i zdradą Europy bronili - więc czy to jest istotne co dodatkowo dostajemy za haracz?

Uwaga: to było celowe sformułowanie - może poza Jankesami bo to powinno być "bracia Amerykanie" w tym konkretnym przypadku - bo tak prezentuje się wizja obecnego MONu więc "Ruscy" sa jak najbardziej na miejscu bo to jest dokładnie to co i jak myślą i gdyby nie kwestia wypowiedzi publicznej to pewnie cały PiS by tego sformułowania używał. Ale następnym razem użyję kursywy żeby było jasne.

Jankesi to jak najbardziej akceptowalna forma potoczna w języku angielskim (Yanks, Brits, Aussies, Kiwis etc) a i w języku polskim istnieje formalnie -przynajmniej w odniesieniu do wojny secesyjnej - i nie jest w żadnym stopniu urągająca jak "Ruscy" tak więc nie rozumiem dlaczego miała by być w cudzysłowiu. :o No chyba że jakiś Teksańczyk złożył skargę :)

Nie dyskutuj ze mną. Nie posiadam poczucia "humoru".

yeti951 i zły porucznik

Tylko wybitnie bezmyślna osoba może uznawać mnie za zwolennika PiS czy nowego MON ale kłamstwa i przeinaczanie mnie drażnią zawsze, wszędzie i zwłaszcza w kontekście krytyki z którą sam się mniej czy bardziej zgadzam. Jak chcesz nie być krętaczem a korci cię żeby przywalić komuś to cytuj Macierewicza właśnie z Gazety Polskiej czy innych stronnictw mu przychylnych lub jego własne wypowiedzi verbatim. Albo powołuj się na obiektywne (mniej więcej) źródła a nie polityczną i ideologiczną gadzinówkę jaką jest Wyborcza. Prawda broni się sama jak mawia przysłowie. Ja biorę tego pana w "obronę" właśnie dlatego że obrzucanie błotem to nie jest żadna krytyka a jedynie dyskredytacja osób które to robią i irytuje mnie to że chcąc nie chcąc przez wasza bezmyślność i stronniczość ja będę siłą rzeczy wrzucany do jednego wora.
satanikus robotikus
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez zły porucznik » 26 lis 2015, o 19:34

Nie wiem co Ty masz do mnie. Ja Cię nie znam, nie znam Twoich preferencji politycznych i wiele one mnie nie obchodzą.
Widzę za to dużo pogardliwej wyższości (bezmyślny, bezmyślność, stronniczość).
Wyborczej od dawna nie czytam i jej bynajmniej nie cytuje.
Może byś jednak w swej łaskawości wskazał te "obiektywne" źródła?
zły porucznik
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 26 lis 2015, o 20:08

satanikus robotikus napisał(a):

Uwaga: to było celowe sformułowanie - może poza Jankesami bo to powinno być "bracia Amerykanie" w tym konkretnym przypadku - bo tak prezentuje się wizja obecnego MONu więc "Ruscy" sa jak najbardziej na miejscu bo to jest dokładnie to co i jak myślą i gdyby nie kwestia wypowiedzi publicznej to pewnie cały PiS by tego sformułowania używał. Ale następnym razem użyję kursywy żeby było jasne.

Jankesi to jak najbardziej akceptowalna forma potoczna w języku angielskim (Yanks, Brits, Aussies, Kiwis etc) a i w języku polskim istnieje formalnie -przynajmniej w odniesieniu do wojny secesyjnej - i nie jest w żadnym stopniu urągająca jak "Ruscy" tak więc nie rozumiem dlaczego miała by być w cudzysłowiu. :o No chyba że jakiś Teksańczyk złożył skargę :)

yeti951 i zły porucznik

Tylko wybitnie bezmyślna osoba może uznawać mnie za zwolennika PiS czy nowego MON ale kłamstwa i przeinaczanie mnie drażnią zawsze, wszędzie i zwłaszcza w kontekście krytyki z którą sam się mniej czy bardziej zgadzam. Jak chcesz nie być krętaczem a korci cię żeby przywalić komuś to cytuj Macierewicza właśnie z Gazety Polskiej czy innych stronnictw mu przychylnych lub jego własne wypowiedzi verbatim. Albo powołuj się na obiektywne (mniej więcej) źródła a nie polityczną i ideologiczną gadzinówkę jaką jest Wyborcza. Prawda broni się sama jak mawia przysłowie. Ja biorę tego pana w "obronę" właśnie dlatego że obrzucanie błotem to nie jest żadna krytyka a jedynie dyskredytacja osób które to robią i irytuje mnie to że chcąc nie chcąc przez wasza bezmyślność i stronniczość ja będę siłą rzeczy wrzucany do jednego wora.

Alez tylko wkleilem linka. Bez komentarza. Ooo. Wlasnie minister opowiada o zamachach terrorystycznych w Polsce. Fakt, leci toto na Tvn ale minister jak zywy. Ani sladu manipulacji .
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez marek101 » 26 lis 2015, o 20:25

Prosiłbym moderacje żeby zamknęła na jakiś czas ten wątek, przynajmniej do czasu jakiś konkretnych decyzji, odnośnie Caracala, Patriota czy innych zakupów.
Jak na razie ostatnie posty to głównie wylewanie żółci na Macierewicza przez osoby kierujace sie własnymi obsesjami wobec tego człowieka.

To nie jest wątek o zakupach ww. sprzętu. Wątek jest o działaniach ministra Antoniego Macierewicza.
Ale OT poleci - jak to obecne.
marek101
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic