O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez DBR » 22 gru 2015, o 17:49

Ostatnio wyedytowałem swój post na temat pracy tutejszych moderatorów - to był błąd. Teraz kopiuje swój wpis z innego watku bo tam zniknie - jeśli zniknie i tutaj to po prostu znak, że nie warto tu być i godzić się na takie traktowanie i bezprawie.

Prowler to może zacznij od moderatora, na którego wpis odpowiedziałem - co? Chyba, że jesteście lepsi i wam można, ale już odnieść się do waszych słów nie można ?
I swój własny Regulamin macie w nosie .

W Regulaminie tego Forum jest wyraźnie napisane co należy do zadań i praw moderatorów :
a) dbanie o porządek na forum,
b) przyznawanie ostrzeżeń za nieprzestrzeganie regulaminu,
c) usuwanie, zamykanie lub rozdzielanie tematów/postów,
d) pomoc użytkownikom w podstawowych kwestiach technicznych (odpowiednia pisownia postów, itp.).

"Banowanie" jest wyłącznym prawem Administratora - wy bezwstydnie łamiecie swój własny Regulamin. Jakim prawem Moderatorzy banują użytkowników ?! Czujecie się bezkarni. To nieprawda , że ryba psuje się od głowy - gdyby w Polsce był powszechny szacunek do prawa i przepisów nie byłoby tego wszystkiego co mamy .

Nie dostałem ostrzeżeń !- ostatnio dostałem "bana" za "Notoryczny polityczny OT w wątkach o sprzęcie". Pokaż mi gdzie złamałem Regulamin? . W kwestii OT jest tam napisane jedynie :
5. Dyskusja powinna być prowadzona zgodnie z jej założonym tematem. W przypadku gdy dyskusja przestaje dotyczyć założonego tematu, możliwe jest:
a) zamknięcie tematu przez Administratora lub Moderatora,
b) usunięcie rzez Administratora lub Moderatora postów, które wykraczają poza temat dyskusji,
c) oddzielenie przez Administratora lub Moderatora postów, które wykraczają poza temat dyskusji i jednocześnie są zgodne z tematyką forum oraz założenie nowego tematu.

Nie ma ani słowa o banie. Na jakiej podstawie zatem działacie? Własnego widzimisie i sympatii, znajomości i poczucia bezkarności? Moim zdaniem tak!

Więc albo zmieńcie Regulamin na "Robimy co chcemy i co nam zrobisz", albo się go...trzymajcie!!!. Nie dziwi mnie brak praworządności w tym Kraju i brak szacunku dla prawa - liczy się jedynie władza, lub siła.

Andrzej Kliszewski

Dawo
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 22 gru 2015, o 21:21

I dla uzupełnienia .

Mimo, że paragraf 5 Regulaminu tego Forum głosi :

5. Forum Militarium to prywatne przedsięwzięcie, dlatego nie obowiązują na nim zasady ogólnie pojętej demokracji.

trzeba pamiętać o tym, że w systemie polskiego prawa żaden akt prawny niższego rzędu (jakim jest statut lub regulamin szkoły, forum ...) nie być sprzeczny z aktem prawa wyższego rzędu - w tym wypadku kodeksem cywilnym oraz kodeksem karnym, czy Konstytucją RP a ta swoim obywatelom na swoim terytorium :
gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy.

Ku rozwadze !!! Ban w porównaniu do wyroku sądu ma mniejsze znaczenie i koszty.

Andrzej Kliszewski
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Militarium » 22 gru 2015, o 21:33

No cóż Panie Andrzeju, będziemy się musieli z Panem pożegnać.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez DBR » 22 gru 2015, o 21:34

Proszę zatem oczekiwać kroków prawnych.

Andrzej Kliszewski
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Militarium » 22 gru 2015, o 21:37

Z niecierpliwością. Na pewno społeczność forum się ucieszy.
Militarium
Administrator
Administrator

Postprzez DBR » 22 gru 2015, o 21:45

To nie ma nic do rzeczy. Polskie prawo daje każdemu obywatelowi prawa i je chroni. W pierwszym tygodniu po Nowym Roku moi prawnicy skierują pozew przeciwko Waszemu portalowi/forum przeciwko naruszeniu moich dóbr osobistych gwarantowanych przez Konstytucję z uwagi na bezprawne działania podjęte przez moderatorów noszących znamiona łamania obowiązującego prawa, łamania tak prawa powszechnego jak i postępowania niezgodnego nawet z obowiązującym tu Regulaminem. Mam nadzieję, że wysoka kara na cele społeczne podziała otrzeźwiająco.

Z poważaniem
Andrzej Kliszewski
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 22 gru 2015, o 23:02

To może ja zawnioskuję o wparcie specjalistyczne dla członków KOD. W końcu z każdej psychicznej zapaści można wyjść. Taki cel społeczny wymyśliłem.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DBR » 22 gru 2015, o 23:16

Wolę na KOD niż na PIS - z tej ostatniej zapaści wyjść się już nie da :P - Prezes nie pozwoli :P

A.K

Ps. A na poważnie to myślę o jakimś domu dziecka !
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szafran » 22 gru 2015, o 23:43

Mnie ostatnio zablokował IPN na FB za pisanie prawdy historycznej i co najlepsze Amnesty International :)
szafran
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 23 gru 2015, o 01:18

Moim zdaniem modem powinny być te osoby, które są na forum darzone powszechnym szacunkiem i nie będą nadużywały władzy, która została im dana. A jak zaczyna banować bez żadnego ostrzeżenia wg własnego widzimisię i na długi okres (na przykład 1,5 miesiąca), to traci szacunek pozostałych forumowiczów. A jak mu się nie podoba, że poruszamy kwestie polityczne i prawne wobec pewnej osoby publicznej, to niech najlepiej wykasuje jeden prawie cały dział na tym forum + wątki z tym związane w innych działach.

Dlatego też proszę o znowelizowanie regulaminu forum poprzez dodanie zapisu o obowiązku ostrzeżenia użytkownika o możliwości dostania banicji za czyny, które zostaną wspomniane w tymże ostrzeżeniu. Bo to jest bardzo poważna luka w regulaminie naszego forum.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez DBR » 23 gru 2015, o 23:15

Jak widzę, Regulamin został zmieniony :

Stan z przedwczoraj w nocy :
Obrazek

Stan z teraz :
Obrazek

Teraz przynajmniej jest uczciwie. I poniekąd przyznaniem, że banowanie użytkowników przez Moderatorów do tej pory było notorycznym i umyślnym łamaniem przez nich Regulaminu.

Zabawne jeszcze jedno - no cuda po prostu
Ostatnio edytowano 28 lis 2014, o 22:29 przez Militarium, łącznie edytowano 1 raz

Obrazek

A.K.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 23 gru 2015, o 23:52

Choć jeden - w tym momencie nieaktywny - potrójnie łamał regulamin. Nie dość, że banował użytkownika, to jeszcze wyzywał go w treści "na czerwono" i dawał bana bez wcześniejszego ostrzeżenia. Często na okresy brane przysłowiowo z czterech liter.

EDIT: A nie, już jest aktywny.
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
pio
Moderator
Moderator

Postprzez dawo » 24 gru 2015, o 00:37

DBR napisał(a):albo się go do k*** nędzy trzymajcie

Kultury trochę. To forum odwiedzają też osoby poniżej 18 roku życia. Otrzymujesz w tym momencie ode mnie ostrzeżenie.

Weź gościu zamiast łapać fochy doceń, że jest grupa osób która robi coś, dla kogoś zupełnie za darmo, w imię idei i dobra wspólnego, poświęca swoje życie i swój czas. Gdyby nie praca moja i moich kolegów forum stałoby się śmietnikiem, jak kilka innych zasypanych przez spam i durne komentarze których dziennie usuwamy po kilkanaście każdy z nas. Ale nie, znajdzie się ktoś taki, komu należy się oczywiście wszystko i w dupie ma to, że ktoś zamiast popijać sobie piwko i wtulony w żonę oglądać "Kevina" siedzi i czyta steki wiadomości.

Chciałbym Ci życzyć wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Dużo ciepła, uśmiechu i radosnego śpiewania kolęd z najbliższymi. A i jeszcze śniegu, choć to życzenie się akurat pewnie nie spełni.

Życzenia moje kieruję również do innych użytkowników forum. :)
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez DBR » 24 gru 2015, o 09:04

dawo napisał(a):... i w dupie ma to, ...
Chciałbym Ci życzyć wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Dużo ciepła, uśmiechu i radosnego śpiewania kolęd z najbliższymi. A i jeszcze śniegu, choć to życzenie się akurat pewnie nie spełni.
...

Jak rozumiem kultury wymagasz tylko od innych.
Czy sobie także dasz ostrzeżenie? .

Moje słowa były nie na miejscu i wiem o tym. Przepraszam za nie. Były świadomym wyrazem emocji na traktowanie userów przez Was Moderatorów, którzy jak widać wykonując to wszystko o czym piszesz (a czego nie negowałem) uważają się widać za lepszych i postawionych ponad prawem (nawet jeśli to prawo to jedynie Regulamin Forum). Mógłbym wskazać dziesiątki przykładów, gdy w tekstach na czerwono (i nie tylko) osoby funkcyjne na tym Forum z pogardą piszą o użytkownikach, z wyższością, obrażają innych, stosują wulgaryzmy, same piszą to za co karzą według własnego widzimisię innych "szarych użytkowników". Ale przecież nie oglądnęły dla Nas Kevina (sarkazm zamierzony).

Jeśli uważasz, że to w porządku i tak ma to tutaj wyglądać to przynajmniej ze mną nie będziecie mieli problemu.

Bo poza tradycyjnymi, ale niemniej szczerymi życzeniami Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia tak dla Ciebie jak i wszystkich pozostałych chciałbym życzyć jak najmniej przykrości i trudności, a postępowania z godnością i w szacunku wobec innych, także tych maluczkich, czy nie zawsze tak zaawansowanych, także Tu na Forum.

Andrzej Kliszewski
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 12 sie 2016, o 18:50

W ramach odkopywania watka zapytam za co polecial Marek81 i Foxxnews? Kojarze ze czytalem na szybko w autobusie wpisy podbisany teraz jako "Ban - 7 dni prowler" i nic strasznego mi sie w oczy nie rzucilo.... ale moze za szybko czytalem.
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic