O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez prowler » 12 sie 2016, o 19:13

Za to za co się wylatuje z wątku informacyjnego...
Od 20 miesięcy...
A propos "uwagi" Gryfa - Temida ma opaskę na oczach...
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez Pismak » 12 sie 2016, o 20:12

Nie bardzo odpowiadają mi poglądy obu użytkowników (oczywista nie wszystkie) ale czy 7 dni to nie za dużo? Bez nich wątki informacyjne o Ukrainie i Syrii będą leżały a chyba w tych postach nie było nic tak "skandalicznego" żeby nie można było złagodzić kary?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 12 sie 2016, o 20:32

Tez uwazam ze ostrzezenie by wystarczylo. Szczegolnie ze w przypadku tych urytkownikow nie mozna mowic raczej o recydywie.
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez xardas12r » 12 sie 2016, o 20:35

Dużo się dzieje, warto było by mieć ich posty jednak na forum...
xardas12r
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez 2Katarakta » 13 sie 2016, o 20:16

Mam takie pytanko. Właśnie dostałem cichego bana do 27 sierpnia na konto "Pismak"- w sumie to zupełnie nie wiem za co i od kogo. Ponieważ to dosyć zabawne więc postanowiłem zadać pytanie z tego konta którego już nie używam.

To jakaś nowa polityka forum?
2Katarakta
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 13 sie 2016, o 20:45

Sprawę właśnie wyjaśniam...
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez cimas » 13 sie 2016, o 23:10

Za to za co się wylatuje z wątku informacyjnego...
Od 20 miesięcy...
A propos "uwagi" Gryfa - Temida ma opaskę na oczach...

To moze otworzcie watek dyskusyjny? Bo banowanie przez prowlera za dyskusje w watku informacyjnym, kiedy to watek dyskusyjny jest zamkniety przez prowlera z adnotacja:

W związku z widocznym brakiem przedmiotu do dalszej dyskusji - czego dowodem jest ostatni nader rozbudowany OT, postanawiam zamknąć temat.
Do czasu pojawienia się nowych, godnych do omówienia wątków i wydarzeń...

prowler

jest nieco "ironiczne". Moze te "godne do omowienia watki" sie juz pojawily?
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez gryf001 » 14 sie 2016, o 00:30

X2

Dla mnie te bany byly przysłowiowym strzałem z armaty do wróbla, wylaniem dziecka z kąpielą. Dlatego pozwoliłem sobie zabrać głos jako szary użytkownik.

PS: Słyszałem już teorie spiskowa że moderacja czekała na jakikolwiek powód aby utracić Marka81, przecież pisze takie niepoprawnie polityczne rzeczy, nie po linii partii...

Pozdrawiam. Gryf.
gryf001
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 14 sie 2016, o 12:08

A ja słyszałem plotki że ponoć od stycznia 2015 roku w temacie Ukraina - informacje, panuje zamordyzm wprowadzony przez nowego, bardzo złego moderatora - wszystkie posty nie zawierające INFORMACJI (lecz luźne dywagacje, komentarze, kłótnie, pyskówki ) lecą - a autorzy zostają nagrodzeni.
Ale to przecież to nieprawda.

Nie minęło dwa lata a już starzy użytkownicy zapomnieli dlaczego wprowadzono takie a nie inne środki?

To, że są ofiary - cóż czyja to wina, że "ciężko" użytkownikom kliknąć "cytuj", skopiować post z tematu informacyjnego, a potem wkleić - z własnym komentarzem w bardziej odpowiednim temacie? (A tych w kontekście Ukrainy powstało sporo- właśnie na wniosek użytkowników)

Gryf mam przypomnieć Ci historie gdy moderacja forum chciała traktować ulgowo tzw. "wartościowych" użytkowników?
Pamiętasz co się działo? (Czy mam powklejać pamiątki - dla odświeżenia pamięci?)

NIKT TEŻ NIE ZWRÓCIŁ SIĘ DO MNIE TUDZIEŻ INNEGO MODERATORA O OTWARCIE WĄTKU DYSKUSYJNEGO. (Przy okazji - został otwarty)

P.S. Brak mi słów na określenie twórców teorii spiskowych - wietrzących wszędzie "zmowę moderacji" linie partii itd...
Nie ukrywam, byłem i jestem przeciwnikiem tematów politycznych i para-politycznych na forum o wojsku i militariach. Moim zdaniem nic tak nie niszczy, nie psuje klimatu do swobodnej wymiany myśli jak polityczne krucjaty - co z resztą potwierdzacie...

Przylepiano i przylepia nam (Moderacji) łatkę "rusofili" i "rusofobów" itd. (co ciekawe w tym samym czasie)
A trzymając się faktów - proszę zacytować choć jeden post mojego autorstwa, w którym wypowiadam się na tematy konfliktu na Ukrainie .
Skąd możecie wiedzieć jaka jest owa "linia" skoro nie znacie moich poglądów. A nie znacie ich gdyż nie dziele się nimi na łamach forum.
Choćby po to by jeden z drugim nie zarzucał mi stronniczości w procesie moderowania.
(By zostać moderatorem na Forum Militarium nie trzeba przechodzić partyjnego kursu, nie trzeba podpisywać żadnej lojalki - bo żadnej jedynie panującej linii nie ma - prócz trzymania się zasad regulaminu i ogólnie przyjętej kultury. )

Nikt z nas (Moderacji) nie spodziewa się wdzięczności - ale powinniście przez chwilę się zastanowić min. dzięki komu dziś macie chyba jedyny w polskim internecie skatalogowany zbiór "strumienia informacyjnego" ws. konfliktu na Ukrainie, który pozwala Wam na szybkie zapoznanie się z archiwalnymi informacjami (np. o czym informowano 1 marca 2015.)
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 14 sie 2016, o 12:35

Ja z jednej strony byłbym za zmniejszeniem wymiaru banów a z drugiej strony "obdarowani" userzy dostali je tylko i wyłącznie za notoryczne OT w danym temacie.
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez 2Katarakta » 14 sie 2016, o 18:34

A ja byłbym za:

1)Podawaniem kto i za co dał bana bo nadal nie wiem za co dostałem 2 tygodniowego bana i od kogo. Jak się należy to się należy ale byłoby miło podawać za co i od kogo bo to i nauka na przyszłość i wiadomo kogo laleczkę voodoo przybić do ściany a nie człowiek siedzi i się zastanawia co to za czary że jeden dostaje bana na tydzień za 2 wpisy inny na dwa tygodnie za jeden wpis a inny kleci ofnasty offtopowy wpis i brak reakcji. :o Rozumiem że każdy moderator działa według własnego widzimisię w obdzielaniu banem ale przynajmniej informacja kto dał i za co powinna być.

2)Nie kasowaniem cichaczem postów nie wiadomo dlaczego np
Zniknięte pytanie o przebijalność "Korneta" czy zniknięcie mojego posta podczas przenoszenia do nowego tematu (innych użytkowników nie zniknęły choć były równie offtopowe)- inaczej później powstają różnego rodzaju podejrzenia o stronniczość. Jak kasować posty to wszystkie offtopowe a nie temu na łyżeczkę a temu w balonik.
Tyle z mojej strony
2Katarakta
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez militarysta » 14 sie 2016, o 19:29

Stosunkiem głosów 3:2 moderatorzy zadecydowali o zdjęciu ostatnich banów, co jest mocno nie fair wobec powlera który ogarnia tą stajnię augiasza. Drugiej amnestii nie będzie.
jednakże:
a) za OT będą się sypać bany na 24h
b) OT będą usuwane
c) gównoburze na tematy polityczne będą kasowane zaś poza wątkami dyskusyjnymi będzie za to ban na 24-48h
d) @2Katarakta/Pismak - za multikonto powinien być wieczysty ban zgodnie z regulaminem forum, sprawę rozsądzi właściciel - Militarium
Militarysta
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez prowler » 14 sie 2016, o 19:31

Długo będziesz odgrywał te frasę?
Jeśli pomimo tego, iż informacja o banie została podpisana nie wiesz od kogo go dostałeś to może faktycznie możesz mieć trudności ze zrozumieniem "reguł dyskusji"

Proszę nie odgrywać niewiniątka - reguły (jak i praktyki z nimi związane) są niezmienne od ponad półtora roku...
Nie zarejestrowałeś się przedwczoraj by o nich nie wiedzieć...
Nie od wczoraj kasuje OT w wątkach informacyjnych, a gdy to nie pomaga zaczynam banować - a gdy to nie pomaga zaczynam zwiększać wymiar kary. (Bo co mam zrobić - pogłaskać Was po główce i poprosić byście tego nie robili?)

To nic nowego - i Ty dobrze o tym wiesz...
Tak samo o tym że za multikonto dostaniesz "dożywocie" - i to nie jest żadna stronniczość czy prywata tylko zwykłe egzekwowanie zasad forumowej społeczności.

Jak znam życie to posty z pytaniem korneta* nie znikają tylko znajdują się w bardziej stosownych miejscach (tyle że użytkownicy nie potrafią ich znaleźć)

*Chyba, że o kornecie jest jedno zdanie proste za to piętnaście o esach i floresach.

P.S. Pisałem równo z Militarystom...
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez militarysta » 14 sie 2016, o 19:46

Odbanowałem ostatnio zbanowanych. Proszę nie wylewać gorzkich żali - linii moderacji (wewnętrznie niespójnej) i tak to nie zmieni.
Tylu ilu adminów tyle "polityki" wycinania OT i banowania. Dlatego tak śmieszą mnie założenia o jakiejś "linii partii". Podczas "przejściowego nawarstwiania się problemów" zwykle jest głosowanie aktywnych adminów i tak ustala się co zrobić w takich przypadkach.
Natomiast za multikonto jest ban dożywotni.

Powyższe może rzecz jasna zmienić właściciel tego miejsca - Miltarium.

Militarysta
militarysta
Moderator
Moderator

Postprzez Pismak » 14 sie 2016, o 21:02

Kiedyś o tym rozmawialiśmy zdaje się na PW i tłumaczyłem sytuację z drugim kontem (ale mogę wyjaśnić jeszcze raz). Miałeś wtedy zablokować to drugie konto ale widać wyleciało z głowy. Tak że proszę się nie krępować i skasować tamto konto gdyż nikt go zasadniczo nie używa i w sumie to nie powinno być niezablokowane.
A jak będzie wieczysty ban to będzie to nie moje forum i nie ja tu zasady ustalam.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic