O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez militarysta » 17 sty 2015, o 20:23

Melon91 napisał(a):Był typ który pisząc po Polsku ewidentnie używał translatora. To widać jak składa zdania i jakich dziwnych słów używa których normalnie żaden Polak by to miejsce nie wstawił. Często też mają dziwnie wyglądające IP.

Racja każda wyborna agentura wpływu zatrudnia ludzi piszących via google trnaslator i z dziwnych IP -to taki znak rozpoznawczy tego typu działań. Dobrze, że #januszewywiadu z NFoW zachowały ideologiczną czujność i wykryły tego typu działania.

A gdyby pisał na tym forum Rosjanin z Rosji via google translator i prezentował swój punkt widzenia to co? Coś złego w tym?
militarysta
Moderator
Moderator

Re: Wiadomości- Ukraina cz. 4 (informacje od 30.XI.2014)

Postprzez militarysta » 17 sty 2015, o 20:39

lobbyś napisał(a):Oj ... błądzisz... Na nfow, na krótko witają panowie w waciakach z agencji badań internetu z Olgino i zaraz wylatują:) Charakterystyczne zresztą mają nicki :) zawsze z końcówką literową i debilną propagandą dla wychowanych w jedynym i sprawiedliwym systemem dla świata ze wschodniej strony:).Tam się agenci wpływu nie mają prawa zadomowić jak niestety tu...

Widać, że nie masz zielonego pojęcia, na czym polega agentura wpływu. Zasadniczo polega na instalacji w danym medium (reakcja, dziennik, user na forum) osoby która na początku pisze mało ale po jakiś (dłuższym) czasie poprzez swój rzekomy obiektywizm i cenne informacje uzyskuje naturalny autorytet u czytających i staje się osobą z której pióra/klawiatury inni wręcz spijają informacje/ciekawostki/fakty. W modelu idealnym taka osoba uzyskuje wpływ na kierunek "dryfu ideologicznego" takiej redakcji/dziennika/forum i zaczyna sterować danym medium -ale dalej za pomocą swojej fachowości i zamieszczanych informacji. I owa agentura wpływu jest lokowana na mediach poczytnych z dużą liczbą odwiedzin/wysokim nakładem/oglądalnością. A nie kilku niszowych forach. Z drugiej strony agentura wpływu zahacza o lobbing - vide wyjątkowo debilne i szkodliwe nastawanie na cruise na OP "za wszelką cenę". A co do samej agentury to jest to działanie długofalowe, i wymaga dużej dozy subtelności.
Pisanie o jakiś nickach, IP i stylu pisania via google translator jasno pokazuje, że to nie jest agentura wpływu. Tak profesjonaliści nie działają. Owszem są jeszcze zwykłe gównojady które będą udowadniać "miłość do" ale ot już sprawa bardziej dla psychiatrów niż ABW. Zresztą nasza rodzima historia powoduje, że ów gatunek w odniesieniu do Rosjan prawie nie występuje. Za to do USA a i owszem :)
Oprócz tego na mediach masowych społecznościowych oraz komentarzach pod mediami informacyjnymi jest używana masowa kierunkowa propaganda poprzez produkowania masy userów o np. proizraelskiej lub prorosyjkiej opcji, ale znów - jest ona towrzona tak aby wyglądała na nienagannie rodzimą a nie z nicków "iwan13" albo "Olgino12345" czy też "SlavicStrong!" bla bla bla

A na NFoW nagonka na "olgino" jest wygodnym pretekstem do czystek na forum i zostawiania tylko jednego punktu widzenia -coby niektóre ludki dysonansu poznawczego nie miały.
militarysta
Moderator
Moderator

Re: Wiadomości- Ukraina cz. 4 (informacje od 30.XI.2014)

Postprzez bijotai » 17 sty 2015, o 20:59

Militarysta napisał(a):Pogięło Ciebie do reszty. Po prostu kilku userow tutaj ma (indywidualnie) IQ równe trzem przeciętnym odbiorcom "mainstreamowych" mediów które replikują tylko jeden -ukrainocentryczny punkt widzenia. Zdolność do poznawania również drugiego punktu widzenia nie oznacza "syndromu sztokholmskiego" a tylko dorosłość i pochłonięcie w toku edukacji pewnej krytycznej dawki wiedzy po której nie da się już z zachwytem pochłaniać tego co serwują odbiorcom "polskie" media.
Studia, edukacja, i przede wszystkim pochłanianie wiedzy z RÓŻNYCH w tym przeciwstawnych sobie ŹRÓDEŁ pozwalają samemu filtrować informacje, a nie tylko replikować coś co (jak widać skutecznie) zaimplementowano na etapie jednokierunkowej psudoedukacji oraz medialnej obróbki potem.
Pomijam już, że w 95% miejsc polskiego netu panuje zupełnie debilna nagonka na Rosję, Rosjan, i przepraszam za wyrażenie "polowanie na kacapów". I oczywiście cenzura która z jednej strony pozwala na pisanie psuedointelektualnego bełkotu o "degeneracji i upadku cywilizacji prawosławia" a z drugiej kasuje (na NFoW i D24 dosłownie) jakiekolwiek inny punkt widzenia. Jak komuś się nie podoba próba wybalansowania tego forum to może nie czytać, ale póki mogę cokolwiek tutaj działać to nie dopuszczę do stworzenia z tego miejsca drugiego NFoW, D24, Onetu, Kresów czy też innego jednowymiarowego i pełnego szowinizmu miejsca.
Militarysta

Sorry za OT ale ciężko to zdzierżyć. Czytam głównie Forum. Rzadko piszę bo bez sensu wdawać się w pyskówki ale...
Jeśli koryguję błędne, pozbawione podstaw merytorycznych i źródeł teksty użytkownika szmul o diasporze "banderowskiej" w Kanadzie to zamiast sensownych danych popartych literaturą otrzymuję
Przeczytaj bijotai czy jak tam tobie...
.
Rozumiem, że jest to
Studia, edukacja, i przede wszystkim pochłanianie wiedzy z RÓŻNYCH w tym przeciwstawnych sobie ŹRÓDEŁ pozwalają samemu filtrować informacje

następny drobiazg to spór o winowajców ostrzału autobusu pod Wołonowachą. użytkownik szmul
To co trzyma rządowy to większy MON-90. MON-y były wzdłuż całej drogi a sam ostrzał z "milicyjnego" Grada śmierdzi na kilometr detonacją rządowej miny kierunkowej.

Owszem później się z tego wycofuje bo są dowody, że to nie była mina ale już za chwilę deprecjonuje film.
Niczego nie sugeruję, tylko się dziwię, jak to możliwe. Strzela bateria Gradów, idą dwie salwy z interwałem, osiąga niezłe skupienie na północy kadru, a tu nagle jeden, jedyny pocisk spada dość daleko na południe. Trochę to dziwne, nieprawdaż ? Oczywiście, mogę sobie wyobrazić, że jedna z wyrzutni strzeliła na owe koordynaty jeden, jedyny, pocisk. Ale to takie trochę dziwaczne z taktycznego punktu widzenia, nieprawdaż

Piszę więc mu na podstawie posiadanych informacji i literatury o
tendencji do zwiększania rozrzutu ostatnich 2-3 pocisków.

Nie mam żalu, że ignoruje mnie i moje dane ale śmieszy mnie bezkrytyczne cytowanie rosyjskich forów militarnych jak prawdy objawionej bez podania źródeł.
Użytkowinik szmul pisze do innych
Dla idioty, który nie rozumie że na punkcie kontrolnym....
z przekonaniem o własnej wyższości a Ty drogi Militarysto rzucasz ostrzenia na ironię użytkownika framugi
Tak myślę sobie :

kto nam ustawicznie wpierał androny o "przygniatającej" sile Rządowych, o "ofensywie, która przetoczy się jak walec".

Ja tego w ogóle nie widzę- jeśli jest ofensywa to "milicji", jeśli widzieliśmy konkretny sprzęt- to rosyjski.

Widać - kto jest tutaj dla dezinformacji- kolega szmul- piewca potęgi ukrów, której nie ma.
Uważaj z takimi tekstami.
Militarysta

a zupełnie pomijasz "ironię" użytkownika szmul. Bo przecież na Forum
Ale nie ma i nie będzie przyzwolenia z mojej strony na chamstwo, syf i kloakę w wątku.

ale zaraz dodajesz
oświadczam, że userzy z dłuższym stażem, oraz piszący z wiedzą i ciekawie mają u mnie naturalne fory i dużo wyższy próg tolerancji.

Czyli praktycznie dosłowne tłumaczenia z rosyjskich forów militarnych mają naturalne fory?
Skoro to Forum chce być obiektywne to może warto stosować jednolite standardy?
bijotai
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez szmul » 17 sty 2015, o 21:14

bijotai napisał(a):Użytkowinik szmul pisze do innych
Dla idioty, który nie rozumie że na punkcie kontrolnym....

TO NIE JEST cytat ze mnie. Sprawdź JESZCZE RAZ. Dla porządku.
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 17 sty 2015, o 21:20

@bijotai

Adwokatem niczyim nie jestem ALE

Przyczepiłeś się do Szmula o tą "banderowską diasporę". Tymczasem sama diaspora ukraińska w Kanadzie, na swojej oficjalnej stronie internetowej zajmującej się genealogią otwarcie pisze, że trzecia (powojenna) fala imigrantów choć najmniejsza liczebnie miała największe znaczenie w kształtowaniu postaw i tożsamości, złożona była z imigrantów politycznych, a jej przedstawiciele i potomkowie zajęli wiele ważnych pozycji w tej diasporze jak i w społeczeństwie kanadyjskim.

Tego już oczywiście nie piszą ALE ów "powojenna diaspora" to byli członkowie SS Galizien i pokrewnych. Obywatele głównie polscy (dlatego mogli wyjechać), a "polityczni" bo o poglądach OUN-owskich.

http://www.torugg.org/History/history_of_ukrainians_in_canada.html#post

Spór między różnymi odłamami OUN nie ma już żadnego znaczenia na Ukrainie czy w Kanadzie, zresztą i w czasie wojny bywał płynny. Piszę to na wszelki wypadek gdyby ktoś dzielił włos na czworo i wypisywał, że w 14 DG Waffen SS było więcej tych z OUN M niż z OUN B.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Huta_Pieniacka
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Takanaschi » 17 sty 2015, o 21:36

Dziwnym trafem na tym Polskim internecie 95% komentarzy, szczególnie tych najbardziej popularnych jest anty-ukraińskich a nie jak piszesz militarysta ''polujących na Rosję''.
Spójrz na pierwszy lepszy onet lub WP. To że ktoś tutaj wrzuca info z rosyjskich for, tweetów itd. nie daje mu prawa do zwracania się do kogoś: idiota, banderowiec, ćwierćmózg itd. i to tylko DLATEGO ŻE MA INNY PUNKT WIDZENIA.
Takanaschi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 sty 2015, o 21:51

Dziwnym trafem na tym Polskim internecie 95% komentarzy, szczególnie tych najbardziej popularnych jest anty-ukraińskich a nie jak piszesz militarysta ''polujących na Rosję''.
Może dlatego że większość Polaków ma bardziej gdzieś Ukraińców niż Rosjan. A może dlatego że w Polsce zawsze istniała przekorna niechęć do papki serwowanej przez mainstream zwłaszcza w tak fatalnym wykonaniu jak ten który mamy obecnie. Załóżmy na chwilę że opcja proukriańska jest lepsza dla Polski niż antyukraińska. W ujęciu propagandy jaką mamy w mediach polskojęzycznych nie byłaby ona szkodliwa (bo promowałaby to co lepsze dla Polski) ale... Ale skoro serwuje się społeczeństwu kłamstwa (powiedzmy w dobrej sprawie) to co kiedy serwuje się kłamstwa w złej? Skoro można siać propagandą bezrefleksyjnie łykaną przez odbiorców w sprawie Ukrainy (niekoniecznie będącą w interesie Polski) to można się spodziewać że w innych tematach również mamy do czynienia z próbą zawłaszczenia rzeczywistego obrazu przez nachalną propagandę czy to proniemiecką, prounijną czy tyczącą się tej lub innej grupy nacisku. Tak że mówienie że " ta propaganda to nie propaganda bo jest propolska i można ją łykać" równoznaczne jest podrzynanie gałęzi na której się siedzi.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 17 sty 2015, o 21:52

Jestem świeżym gościem na tym forum, więc może nie wypada mi krytykować tego co tu się dzieje. Samo forum jest doskonałym źródłem informacji o technice wojskowej i bardzo dużo się tu nauczyłem, pewnie minie jeszcze sporo czasu zanim moja wiedza choć w części będzie pozwalała mi na wniesienie konstruktywnego wkładu w treści na forum.

Trudno jednak nie zauważyć, że użytkownicy promujący prorosyjskie sympatie są wyraźnie faworyzowani. Wolno im znacznie więcej, w tym mogą pozwalać sobie na obrażanie innych dyskutantów. Wynika to ze świadomej polityki moderacji, co z resztą moderator wyraźnie pisze w ostatnich postach. Czy wynika to z relacji osobistych z wybranymi użytkownikami, czy z sympatii prorosyjskich moderatora, nie moją jest sprawą rozsądzać, z resztą, każdy może moderować forum jak mu się żywnie podoba, w końcu forum to prywatna inicjatywa. Przyznam jednak, że taką polityką moderacji jestem bardzo zaskoczony. Na większości forów na których pisuję (a na kilku mi się zdarza) moderatorzy starają się zachowywać neutralność i niezależnie od swoich prywatnych poglądów, w podobny sposób traktować zwolenników różnych opcji - uważam, że jest to wyrazem dojrzałości forum i je ubogaca. Miałem nadzieję, że podobnie też jest tutaj. W końcu gdybym chciał czytać propagandę prorosyjską, czytałbym kresy.pl, a ukraińską znalazłbym na rebelya.pl. Niestety wygląda na to, że moderacja tego forum jest prowadzona według innych kryteriów - szkoda. Wyraźnie prorosyjskie odchylenie jest zapewne dla wielu ludzi identyfikujących się emocjonalnie z Ukraińcami irytujące... zgaduję, że dla tych z sympatiami prorosyjskimi trudne byłoby odchylenie proukraińskie.

Mam nadzieję, że faworyzowanie zwolenników strony rosyjskiej jest chwilowe, i wkrótce obie strony konfliktu będą traktowane symetrycznie, a na forum konflikt ukraiński będzie opisywany podobnie profesjonalnie jak profesjonalnie realizowane są tematy stricte techniczne.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 sty 2015, o 21:58

Co do moderacji militarysty to nie wiecie co czynicie Ci którzy tutaj stawiacie mu zarzuty. Otóż znam osobiście przypadek jednego usera który dostał permanentnego bana na tym forum. A dostał go za napisanie posta. Owóż pewien moderator dał mu ostrzeżenie że następna prowokacja w poście skończy się banem. User więc w następnym poście zamieścił link do jakiegoś artykułu podpisany " artykuł o (nie pamiętam o czym). I dostał bana na stałe. Takiej moderacji chcecie?
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 17 sty 2015, o 21:59

Takanaschi napisał(a):Dziwnym trafem na tym Polskim internecie 95% komentarzy, szczególnie tych najbardziej popularnych jest anty-ukraińskich a nie jak piszesz militarysta ''polujących na Rosję''.
Spójrz na pierwszy lepszy onet lub WP. To że ktoś tutaj wrzuca info z rosyjskich for, tweetów itd. nie daje mu prawa do zwracania się do kogoś: idiota, banderowiec, ćwierćmózg itd. i to tylko DLATEGO ŻE MA INNY PUNKT WIDZENIA.

Po prostu nasza klasa polityczna jest całkowicie oderwana od społeczeństwa. Ja jak rozmawiam że znajomymi to nie słyszałem od nikogo chęci aby wysyłać na Ukrainę jakąś pomoc wojskową, materialną czy finansową. A 90 % naszej klasy politycznej chce to robić. Skąd taki rozdźwięk? Według statystyk unijnych mamy najstarsza klasę polityczną w Europie. Partiami rządzą kliki. Sikorski w prywatnej rozmowie mówił że robimy laski USA, Oleksy w prywatnej rozmowie mówił że "Gangi kosmopolityczne rozkradły Polskę„ Od 25 lat polską polityką kierują ci sami ludzie. Brzeziński w chwili szczerości powiedział kiedys że nasza ordynacja wyborcza jest najgłupsza na świecie. Wystarczy filmiki archiwalne na youtube z lat 90 pooglądać, Tusk, Kaczyński, Miller, Macierewicz itd. Młodzieżówka z pis,po i sld jeździ od wielu lat na szkolenia do USA. Nikt w mediach nie widzi w tym problemu że młodych polityków wysyła się do obcego panstwa aby ich tam lobbowali. To nie na forach siedzą agenci tylko w parlamencie, w redakcjach mediów głównego nurtu i różnych dziwnych fundacjach. Gdyby w Polsce był system jak w Szwajcarii że o ważnych rzeczach w kraju decyduje się w referendach to nie byłby nas ani w Iraku ani w Afganistanie, nie byłoby mieszania się w sprawy na Ukrainie, nie byłoby pseudo inwestycji w rafinerie na Litwie. A byłby wizy dla amerykanów, byłaby druga nitka gazociągu Jamał, byłby blokada tranzytu na Litwę za ich zachowanie względem Polaków.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 17 sty 2015, o 22:05

Ja jak rozmawiam że znajomymi to nie słyszałem od nikogo chęci aby wysyłać na Ukrainę jakąś pomoc wojskową, materialną czy finansową.

Widocznie w takich kręgach się obracasz. Z kolei większość moich znajomych jest za wyraźnym wsparciem Ukrainy zarówno sprzętem, pomocą finansową, jak i instruktorami. Po prostu w Polsce ludzie mają różne poglądy na ten temat.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 17 sty 2015, o 22:13

krzy65siek napisał(a):Trudno jednak nie zauważyć, że użytkownicy promujący prorosyjskie sympatie są wyraźnie faworyzowani. Wolno im znacznie więcej, w tym mogą pozwalać sobie na obrażanie innych dyskutantów. Wynika to ze świadomej polityki moderacji, co z resztą moderator wyraźnie pisze w ostatnich postach.

Nie nie są faworyzowani. Patrz ostatnia rejterada numer tyciocpincetdwadziwincet z forum szmula za kolejnego warna. Następny post z taką odpowiedzią za jaka dostał ostrzeżenie leci w kosmos bez znaczenia jak bardzo merytoryczny jest to post.
Taką mam politykę. I to od momentu rozpoczęcia mojego moderowania. Bo i w sumie to na forum nie ma demokracji. Za to jest swego rodzaju państwo policyjne. I to traktujące na równo proruskich (kilka razy dostali kopa w dupę) i antyruskich (też ich trochę poleciało z forum).
Inna sprawa, ze natłok obowiązków zawodowych jak i życie prywatne powodują, że nie mam 24 godzin na dobę by siedzieć na forum.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Takanaschi » 17 sty 2015, o 22:16

Dokładnie tak jest, a to że ktoś jest za wsparciem Ukraińców, sprzedażą broni, krytykują Rosjan że po cichu destabilizują sąsiada nie oznacza że jest banderowcem, rusofobem nazistą itd.
Ktoś wrzuca info ''Czeczenii wspierają rebeliantów'' za wp.pl to zamiast pisząc ''Jesteś pelikanem łykającym upowską propagandę''
wytłumacz spokojnie co Ci leży.
Choćby nie wiem jak się nie zgadzał choćby z rpg7 nie będę go obrzucał błotem zza monitora, wolę dyskusję pozbawioną zbędnych emocji.
Ostatnio edytowano 17 sty 2015, o 22:17 przez Takanaschi, łącznie edytowano 1 raz
Takanaschi
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 17 sty 2015, o 22:16

Ludzie mają różne poglądy. Natomiast politycy mają identyczne. W takim razie kogo oni reprezentują? Owóż w Polsce doszło do ciekawego wywłaszczenia społeczeństwa z wpływu na władzę. Poprzez szereg zabiegów wypromowano system w którym obywatel nie ma ŻADNEGO wpływu na system. Widać to na przykładzie oczekiwań społecznych co do istotnych dla Polski działań tego co mówią na te tematy politycy i tego co robią w rzeczywistości. Rozdźwięk w wizji kary śmierci, stosunków z sąsiadami, spraw gospodarczych, kwestii gejów, polityki klimatycznej i setek innych spraw pomiędzy społeczeństwem a elitami rządzącymi jest większy niż w Rosji. Tzn Putin realizuje wizję państwa z którą utożsamia się większość Rosjan (wizję złą lub dobrą ale jednak akceptowaną przez Rosjan jako taką którą samą staraliby się wprowadzić) natomiast polskie elity polityczne realizują wizję która ma się nijak do oczekiwań społecznych a zbieżną z podobnymi działaniami elit europejskich (te które się wyłamują nazywane są "nacjonalistycznymi" albo wręcz "zagrażającymi demokracji" jakby brak promocji zboczeń seksualnych zagrażał demokracji albo stawianie interesu narodowego ponad pseudo-europejską papką był groźbą dla bytu państwowego...
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez szmul » 17 sty 2015, o 22:17

A dałeś warna jasiolowi za oskarżenie mnie o bycie agentem ? Nie cierpisz mnie (twoje prawo) i swojej niechęci do mnie nie potrafisz oddzielić od moderacji (a to dyskwalifikuje cię jako moderatora).
szmul
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic