O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: O rzekomej agenturze. I stylu moderowania.

Postprzez dd100 » 12 sie 2015, o 00:34

Wpisuję i tutaj, bo pewnie w innym temacie to zniknie:

Tak z ciekawości się zapytam. Od kiedy dostaje się bana za poproszenie współdyskutanta o dowody na swoje "śmiałe" tezy i za udowodnienie mu, iż najzwyczajniej w świecie łże?
dd100
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Foxxnews » 25 wrz 2015, o 17:36

R. v Gelerth napisał(a):
Takanaschi napisał(a):Foxx wrzucał i poleciał za? :)

Za notoryczny OT. Zamiast pisać o symbolice zaczął w wątku o pokazywaniu "indyjskiego symbolu szczęścia" opisywać starcia.
Prosiłem dwa razy o nie robienie OT i pisanie zgodnie z tematem.

Lukasy napisał(a):Foxx dostał bana? A nie sam zrezygnował z pisania? ???

Tak. Tygodniowy. Nie wrócił. Obraził się.

Sprawdzam co jakiś czas forum i, patrzcie Państwo, ktoś w końcu po dziewięciu miesiącach zdjął "tygodniowego" bana na... IP, bo na login... screen z dzisiaj:

http://oi60.tinypic.com/zsqp1h.jpg

Rozumiem rozmaite sympatie osobiste, cz polityczne. Nic nie uzasadnia jednak "oszczędnego gospodarowania prawdą" przez moderatora. Ani przez te miesiące nie mogłem pisać z kompów, z których się wcześniej logowałem na forum, ani do chwili obecnej nie mogę się dostać na swoje, zbanowane rzekomo na tydzień konto.

To raz. Dwa: zostałem zbanowany za drążenie tematu, dlaczego zostają wpisy szmula zawierające kolejne ubliżki ad personam i OT, a moje ironiczne odpowiedzi nie odbiegające dalej od tematu są cięte z groźbą czasowego wyłączenia możliwości pisania. W reakcji, już bez ostrzeżenia, dostałem "bana na zawsze", jak widnieje w komunikacie na screenie.

Faktycznie nie jest tak, że muszę tu pisać. Lepiej byłoby jednak, gdyby "władza" pisała prawdę i stosowała uczciwe zasady wobec użytkowników, zamiast postępować odwrotnie, po czym czyścić wątki, by nie został ślad.

BTW - swoją drogą, jeżeli chodzi o info nt. tego, co aktualnie się dzieje na Ukrainie, na forum jest dość bidnie, ale to nie jest mój wybór :)
to be or not to be - wot woproz ;)

viewtopic.php?f=13&t=7275&p=279190#p279190
Foxxnews
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 26 wrz 2015, o 15:13

Pewnie awaria forum zresetowala bana ;).
Ale jesli to prawda, to nieladnie panie R. v Gelerth.... nieladnie.
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez xardas12r » 15 paź 2015, o 12:49

Dało by radę ograniczyć pewnemu użytkownikowi ilość postów w dniu? Bo tego już się czytać nie da, a i dyskusje rozwala.

Jak ktoś reaguje tak:
jesteś typowym militarystycznym otaku. Dla ciebie dyskusja to obsesyjne przerzucaniem się suchymi informacjami których nie jesteście w pełni w stanie zinterpretować na tyle żeby się zdystansować, wyciągać wnioski, spojrzeć krytycznie lub przetworzyć ją dalej.

To chyba tutaj nie powinien trafić. Jeżeli ktoś nie zna podstawowych pojęć i jeszcze uważa, że to inni mają problem. Z takim podejściem to na onet, a nie forum specjalistyczne.
xardas12r
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Delwin » 16 paź 2015, o 14:35

viewtopic.php?f=6&t=7313&p=282247#p282247

Informacja o badaniu opinii społecznej (w tym oceny stanu gospodarki) na Ukrainie to jest OT czy nie? Bo tak jakoś brzmi ta informacja na czerwono...
Delwin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez 2Katarakta » 16 paź 2015, o 18:27

Chciałem pogratulować forum ekipy moderatorów. Obserwuje forum od kilku ładnych lat i NIGDY nie było tu tak dobrej moderacji jak obecnie. Właściwie to w porównaniu ze stanem obecnym to moderacji nie było tylko osobiste rozgrywki i banowanie przeciwników "ideowych".
Chodzi oczywiście o trójkę moderatorów MILITARYSTĘ, TROMPA i DAWO.
Cały czas jest tu jojczenie więc chciałem napisać o pozytywnych zmianach- tak trzymać panowie.
2Katarakta
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 17 paź 2015, o 10:10

Czasy kiedy rządził i dzielił nadmorski Pan i Władca minęły ;)
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 31 paź 2015, o 15:22

2Katarakta napisał(a):Chciałem pogratulować forum ekipy moderatorów. Obserwuje forum od kilku ładnych lat i NIGDY nie było tu tak dobrej moderacji jak obecnie. Właściwie to w porównaniu ze stanem obecnym to moderacji nie było tylko osobiste rozgrywki i banowanie przeciwników "ideowych".
Cały czas jest tu jojczenie więc chciałem napisać o pozytywnych zmianach- tak trzymać panowie.

Ja bym się zapytał gdzie jest "czwarty" i "piąty" - bo bądź co bądź robili porządek...
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 2 lis 2015, o 22:32

Moze otworzyc na nowo temat o nowym MONie? Bo sytuacja robi sie "rozwojowa" ;).
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez pio » 2 lis 2015, o 23:42

obiekt172 napisał(a):
2Katarakta napisał(a):Chciałem pogratulować forum ekipy moderatorów. Obserwuje forum od kilku ładnych lat i NIGDY nie było tu tak dobrej moderacji jak obecnie. Właściwie to w porównaniu ze stanem obecnym to moderacji nie było tylko osobiste rozgrywki i banowanie przeciwników "ideowych".

Ja bym się zapytał gdzie jest "czwarty" i "piąty" - bo bądź co bądź robili porządek...

"Czwarty" lub "piąty" (nie wiem, jak to jest u Ciebie w hierarchii) robił raczej czystkę niż porządek...
"Bez zgody ani państwo nie może egzystować, ani rodzina" - Ksenofont
"Honesta fama melior pecunia" - Publiusz Syrus
pio
Moderator
Moderator

Postprzez cimas » 9 lis 2015, o 16:44

Mimo objęcia funkcji szefa resortu obrony przez Antoniego Macierewicza, temat zapewne dziś nie będzie otwarty. Nie będziemy tolerowali gównoburzy, jaka zapewne za chwilę się rozpocznie - Macierewicz to, Macierewicz tamto... Emocje muszą opaść, a fakty pojawić. Tłumaczyć zapewne nie muszę, średnio rozgarnięty użytkownik forum po chwili zastanowienia uzna, że na razie o nowym rządzie (wybranym przecież w demokratycznych wyborach) nic nie ma merytorycznego do powiedzenia. Posty o nowym rządzie w innych tematach będą traktowane jak OT.

Czyli po poprzednich ministrach wolno bylo jezdzic a po tym juz nie ;)? Temat najpierw zamkniety zeby "nie robic spekulacji" a teraz dalej zamkniety zeby dac MONowi czas sie wykazac? Mozna sie dowiedziec kiedy mozna bedzie juz skomentowac poczynania nowego ministra?

P.S. Przez was znowu zaczynam czytac NFOW... tam nie ma bana na ten temat ;).
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez dawo » 9 lis 2015, o 17:00

Spokojnie, nie sądzę aby temat był zamknięty przez tygodnie.

I zapewniam Cię, że nikt tutaj nie próbuje odciąć Macierewicza od pomyj które niewątpliwie na niego niebawem spłyną od części forumowiczów i komplementów od drugiej części :)
dawo
Moderator
Moderator

Postprzez Darth Stalin » 11 lis 2015, o 13:53

Dawo, jesli chcesz tolrowac masową ignorancję i wyskoki różnych kolesi nie majacych ochoty zadawania sobie trudu zdobycia wiedzy niezbędnej do zabrania głosu w dyskusji to zaprawdę, to forum zamieni się w grono wzajemnej adoracji kółka fantastów nie majacych pojęcia o rzeczywistości.

Jeżeli bowiem wykazywanie ignorancji i podawanie NA TACY podstawowej wiedzy uważasz za "prowokację" to doprawdy, lepiej zmień funkcję - bo zaczniesz robić za pana z ulicy Mysiej tolerujacego głupotę i niewiedzę.

To, że sam czegoś nie wiesz i piszesz bzdury (w dodatku banując użytkownika za wykazanie ci niewiedzy!), to jedno. Ale to, że tolerujesz pisanie bzdur przez innych, za to chcesz banować za wykazanie ignorancji, to już poważniejsza sprawa.

Jak mnie chcesz banować to proszę bardzo. Pośmiać z głupoty "znaffców" mogę się również zakneblowany.
Tylko wtedy to forum spadnie do poziomu kloaki w rodzaju NFOW czy "militarnego pudelka".

Powodzenia.
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez prowler » 14 lis 2015, o 09:40

OT - usunięte...
To jest temat o stylu moderowania - nie o stokrotkach, paprotkach, czy historii alternatywnej...
Nazywajcie to jak chcecie "robieniem porządków", "czystką" - dla mnie jest to wypełnianie swoich obowiązków...
I jeszcze jedno - jeśli chcecie aby Forum Militarium było miejscem poważnej wymiany wiedzy - to skupcie się na merytorycznej dyskusji na temat przewodnie...
A nie są nimi polityka, czy przepychanki ideologiczne...
Wówczas forum będzie miejscem dla każdego...

prowler
prowler
Moderator
Moderator

Postprzez DBR » 17 lis 2015, o 08:19

Ostatnio było tu można wyczytać zakrawające wręcz o pochlebstwo nader przychylne uwagi względem moderatorów. Niestety muszę wrzucić łyżkę dziegciu do tej beczki miodu .

Swego czasu Josif Wisarionowicz napisał bardzo głośny artykuł "Zawrót głowy od sukcesów" - obserwując ostatnio zachowanie kilku moderatorów można by to strawestować na "Zawrót głowy od władzy" - ku rozwadze i refleksji

Andrzej Kliszewski

Ps. Post wyedytowałem - po namyśle uznałem, ze był jednak zbyt emocjonalny i mógłby być niesprawiedliwy.
DBR
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic