Kryzyzys koalicyjny

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Kryzyzys koalicyjny

Postprzez Aragorn » 26 paź 2005, o 15:38

Wygląda na to że rząd PIS-PO nie powstanie, Tusk oświadczyl przed chwilą że nie widzi dalszej możliwośći rozmów z PIS, prawdopodobnie bęziemy mieć gabinet mniejszościowy. Skończy sie na tym że za rok albo dwa będziemy mieć przedterminowe wybory i wynik pt. "komuno wróć".
Dziwny ten nasz kraj, bardzo dziwny... w Niemczech może powstać koalicja partii prawicowej i lewicowej a u nas nie mogą dogadać sie dwie partie prawicowe o rodowodzie solidarnościowym. Jak patrze na to wszystko to zaczynam wątpić w to że w tym kraju może być normalnie...
Na wybory więcej chyba nie ide. :x
\"Stracony czas jest nieodwracalny jak śmierć\"
Aragorn
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez LooZ^ » 26 paź 2005, o 16:01

To ponoc forum wojskowe... ;) Ja ciagle mam nadzieje, ze koalicja powstanie, chociaz z drugiej strony rozumiem wiele argumentow przemawiajacych za tym, zeby PO do tej koalicji nie wchodzilo.
Polish Soldier Fight For The Freedom Of Other Nations But Dies Only For Poland
LooZ^
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez tootenhamon » 26 paź 2005, o 16:17

Zgadzam się z loozem. PO tylko zaniżałoby poziom koalicji. Btw., PO nie jest jedyną partią w rządzie. Nie ma co wybierać, można wziąć pierwszą z brzegu np. samoobronę. W sojuszu niewiele będą mieli do powiedzenia, a będą głosowali jak im powie większy brat.
\"Nie dbam o to, czy kraje sąsiadujące z Rosją zostaną skomunizowane\"

F. D. Roosvelt
tootenhamon
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DUd » 27 paź 2005, o 16:22

Zgadzam się z loozem. PO tylko zaniżałoby poziom koalicji. Btw., PO nie jest jedyną partią w rządzie. Nie ma co wybierać, można wziąć pierwszą z brzegu np. samoobronę. W sojuszu niewiele będą mieli do powiedzenia, a będą głosowali jak im powie większy brat.

Według mnie to nie PO by zaniżało poziom

Samoobrona jest lewicowa po za tym chyba chce zostać we opozycji by wszystko krytykować miast być słabym koalicjantem, PSL i SLD komuniści. LPR chyba nie ta bajka. Pyzatym PiS ukradł tym partiom cześć elektoratu.

A pamiętam że jeszcze niedawno jeździłeś po Kaczce.
DUd
Użytkownicy
Użytkownicy

Re: Kryzyzys koalicyjny

Postprzez Paweł » 27 paź 2005, o 16:29

[quote=""Aragorn""]Skończy sie na tym że za rok albo dwa będziemy mieć przedterminowe wybory i wynik pt. "komuno wróć".[/quote]

"Jeżeli nie dojdzie do zaprzysiężenia rządu w konstytucyjnym terminie, przedterminowe wybory mogą odbyć się 15 stycznia" - powiedział Aleksander Kwaśniewski, cytowany przez TVN24.
\"Come to the Dark Side. We have cookies.\"
\"Nawet małe dzieci wiedzą, że amerykańskie samoloty zrzucają bomby i rakiety, a rosyjskie pokój i dobrobyt.\"
Paweł
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez tootenhamon » 27 paź 2005, o 16:30

PiS ukradł? A mi się wydaje, że ludzie sami oddawali głosy, a elektorat nie należy do nikogo, to tylko grupa ludzi którzy z WŁASNEJ WOLI oddają głos na tych czy na innych...

F. D. Roosvelt
tootenhamon
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Paweł » 27 paź 2005, o 16:39

No ja rozumiem - demokracja - ale gdyby to odemnie zależało KAŻDY musiałby głosować, nie tak że mi się nie chce iść głosować a potem biadolić że mi źle. Ja spełniłem swój obowiązek, głos oddałem.
\"Come to the Dark Side. We have cookies.\"
\"Nawet małe dzieci wiedzą, że amerykańskie samoloty zrzucają bomby i rakiety, a rosyjskie pokój i dobrobyt.\"
Paweł
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez tootenhamon » 27 paź 2005, o 19:12

Aha. Czyli twoja ocena jest słuszna. Ci mądrzy, poszli i oddali swoje głosy na Kaczyńskiego. A głupcy pozostali w domach i nie głosowali na Tuska :lol:

F. D. Roosvelt
tootenhamon
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lupac » 27 paź 2005, o 19:15

[quote=""Paweł""]"Jeżeli nie dojdzie do zaprzysiężenia rządu w konstytucyjnym terminie, przedterminowe wybory mogą odbyć się 15 stycznia" - powiedział Aleksander Kwaśniewski, cytowany przez TVN24.[/quote]

I to jest najlepsza wiadomość dnia...
Lupac
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Wilrek » 27 paź 2005, o 20:37

[quote=""Lupac""][quote=""Paweł""]"Jeżeli nie dojdzie do zaprzysiężenia rządu w konstytucyjnym terminie, przedterminowe wybory mogą odbyć się 15 stycznia" - powiedział Aleksander Kwaśniewski, cytowany przez TVN24.[/quote]

I to jest najlepsza wiadomość dnia...[/quote]
Moim zdaniem najgorsza. Wynik trudno przewidzieć a koszty spore.
Poza tym skoro PiS ma władzę niech pokarze co potrafi.
Wilrek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DUd » 27 paź 2005, o 21:15

PiS ukradł? A mi się wydaje, że ludzie sami oddawali głosy, a elektorat nie należy do nikogo, to tylko grupa ludzi którzy z WŁASNEJ WOLI oddają głos na tych czy na innych...

Ach wiedziałem wiedziałem że się przyczepisz:D

Elektorat jest jak dziewczyna mimo że ma wolną wole to jeśli kumpel ci ją "ukradnie" to będziesz na niego zły.

A Kaczyńscy to ciekawi ludzi obalali komunizm a teraz maja poglądy iście niczym nasi socjaldemokraci
DUd
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DUd » 27 paź 2005, o 21:16

Elektorat jest jak dziewczyna mimo że ma wolną wole to jeśli kumpel ci ją "ukradnie" to będziesz na niego zły.

A Kaczyńscy to ciekawi ludzi obalali komunizm a teraz maja poglądy iście niczym nasi socjaldemokraci
DUd
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez DUd » 27 paź 2005, o 21:21

DUd
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez tootenhamon » 27 paź 2005, o 21:29

No wiesz, zazwyczaj to mężczyzna jest tym liderem, a nie kobieta. Dlatego też z reguły mężczyźni walczą o kobiety (nawet bez ich wiedzy) a nie kobiety o mężczyzn (chociaż może i tak się zdarza). Pamiętaj, mężczyzna został stworzony przed kobietą, ergo szybciej zaczął się rozwijać i jest daleko bardziej zaawansowaną konstrukcją niż kobieta (chyba nikt nie zaprzeczy na tym forum) dlatego to mężczyźni przewodzą kobietom, a nie kobiety mężczyznom. Btw., jeżeli kumpel mi ją ukradnie, to nie gniewam się na kumpla, ale w praktyce staram się być od niego lepszy. Ale w tym wypadku to PiS jest bardziej wysportowany i przystojniejszy niż PO :P.

F. D. Roosvelt
tootenhamon
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Aragorn » 27 paź 2005, o 21:29

ześwirowałem...
\"Stracony czas jest nieodwracalny jak śmierć\"
Aragorn
Użytkownicy
Użytkownicy

Następna strona