Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 21:06

[quote=""R. v Gelerth""]

A ja pozostanę "gołodupcem" i sobie będę śmigał tramwajem i kolejka do pracy. Szybciej, taniej i wygodniej niż przebijać się przez Trójmiasto w godzinach szczytu samochodem.[/quote]

Już Ci powiedziałem, ze jak bym miał kwadrans do roboty to choćbym miał śmigłowiec to bym wybrał zbiorkom. Ale po co czytać ze zrozumieniem.

A jak złamię regulamin to skończę całkowicie. Już ty o to zadbasz :)
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barg » 3 lis 2013, o 22:53

[quote=""R. v Gelerth""]A ja pozostanę "gołodupcem" i sobie będę śmigał tramwajem i kolejka do pracy. Szybciej, taniej i wygodniej niż przebijać się przez Trójmiasto w godzinach szczytu samochodem.[/quote]
Wiesz, rower, czy hulajnoga wyjdzie jeszcze taniej...
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 22:55

Na rower nie ma zniżki i trzeba pedałować na 100%
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 3 lis 2013, o 23:35

[quote=""lukasz woj""]Norwegii, Szwajcarii, Chinom, USA, Kanadzie, Japonii też dała?[/quote] A co ma piernik do wiatraka, było nas na nie stać :?: Też ci mogę wymienić ponad setkę krajów gdzie jest problem z wodą pitną i to ona stanie się przedmiotem walk jak wielu przewiduje.
A solidarnością i sprawiedliwością społeczną się podcieram.
Cóż wobec tego jak będziesz się palił, albo rozbijesz wypasioną furą, ludzie też powinni pokazać ci środkowy palec.
A solidarnością i sprawiedliwością społeczną się podcieram.
Wiesz oszołomy jak Ikonowicz czy pajac z muchą to w normalnych krajach margines. Czytałeś program CDU, co trzeci dorosły Niemiec na nią zagłosował, to nie polska kanapowa partyjka.
Płać płać inteligencie. A jak kopniesz w kalendarzyk prze emeryturą to cały zabrany Ci hajs (np jakieś 500 tys) pójdzie w czarną dziurę zamiast dla córki. 
Z tobą jest taki problem, że nie masz pojęcia jak ten system w praktyce funkcjonuje. Przedsiębiorcy płacą minimalną składkę, więc w życiu tyle nie uzbierają. Wyższa kadra ma kontrakty menedżerskie więc też odpada. PIT niektórzy postulują by zlikwidować całkiem, bo i tak połowa wpływów pochodzi z budżetówki. W Polsce jak widzisz wiele twoich postulatów wprowadzono tylnymi drzwiami.
A to jacyś gorsi są? Nie mogą sami sobie zbierać na starość czy okres po służbie?
A w jakiej armii tak jest :?:
Natomiast wartość rynkowa samych działek pod te urzędy jest spora, a budynków jeszcze większa. W
Bzdura bo dochodzą plany zagospodarowania przestrzennego, budynki są objęte nadzorem konserwatorskim, do tego dla wielu będą nieprzydatne, bo nie spełniają wielu współczesnych norm dla biurowców.
Oj tam oj tam literówka. Miało być 2,5. Pisałem już kiedyś tą cenę. Tak nawiasem są kraje na świecie gdzie benzyna jest poniżej złotówki albo w granicach. 
Jest dotowana :lol: Te 2,5 to również sowita dotacja, jednak dwulicowy :P
Pewnie nigdy tu nie byłeś nawet. Jest lepiej niż na niejednej dzielnicy warsiafki.
Ależ byłem, to na pewno nie Konstacin, Podkowa Leśna czy Michałowice, za to można mieć za sąsiada tak znanych hodowców gołębi jak "Dziad" :P
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 3 lis 2013, o 23:54

[quote=""lukasz woj""] Gdybyś miał taki samochód to przynajmniej twoje procesy myślowe wzbogaciłyby się o jakże cenne doświadczenie próby rozwiązania problemu z parkowaniem. A tak neurony na małym obciążeniu chodzą. [/quote]
Heh, skończyły ci się argumenty to wjeżdżasz na zaczepki osobowe? :D :P Typowe dla pseudokorwinistów. Nb. po co mam marnować czas na usiłowanie rozwiązania problemu w praktyce nierozwiązywalnego? Skoro tobie czasu nie brakuje, to go sobie marnuj w ten sposób; Mozę faktycznie rozwiniesz sobie „obciążenie neuronów” i w końcu zacznie do ciebie coś docierać. :P
Ani właściciel firmy, ani szczególnie zamożny, ale jeśli chodzi o dążenie do celu to ja sobie stawiam za wzór ludzi jeżdżących w Leksusie a nie pekaesiaków.

Tyle, ze o tych „pe kaesiakach” nie masz zielonego pojęcia. Podobnie jak o „ludziach jeżdżących leksusami”.
Nigdy nie będziesz miał takiego problemu Gwarantuję.

Oj, na twoje „gwarancje” to lepiej uważać. Z twoją znajomością rzeczywistości mógłbyś się nieźle przejechać… :P
Dałeś się podpuścić i wyszła słoma przy okazji "marnego polskiego macho"

Tobie? :P Uważasz się za lepszego bo mieszkasz „w metropolii” ale do dzisiaj nie potrafisz inteligentnie rozwiązać problemu z poruszaniem się po niej? :D :P
Z tym panem już kończę.

W ogóle powinieneś już skończyć i zacząć zdobywać wiedzę o rzeczywistości, w której żyjesz.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 4 lis 2013, o 10:16

[quote=""lukasz woj""]

Już Ci powiedziałem, ze jak bym miał kwadrans do roboty to choćbym miał śmigłowiec to bym wybrał zbiorkom. Ale po co czytać ze zrozumieniem.
[/quote]
Jak dla mnie to możesz sobie wybierać cokolwiek. Ale dorabianie jakiejś bzdurnej ideologii u dzieciaka nie mającego pojęcia o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej jest co najmniej zabawne.
Zwłaszcza, że gołodupcami nazywasz ludzi, którzy właśnie z wyboru (a nie z musu) jeżdżą komunikacją publiczną. O dziwo sporo znajomych tak jeździ do pracy właśnie z wygody (między innymi znajomy prawnik w jednej korporacji, ponad połowa ludzi u mnie w instytucji w tym cała dyrekcja czy też znajomi pracownicy PANu w Gdańsku).

Pytanie takie poza konkursem. Sam zarobiłeś na samochód i jego utrzymanie krezusie, czy rodzice go tobie zafundowali na urodziny?? :wink:

[quote=""Barg""][quote=""R. v Gelerth""]A ja pozostanę "gołodupcem" i sobie będę śmigał tramwajem i kolejka do pracy. Szybciej, taniej i wygodniej niż przebijać się przez Trójmiasto w godzinach szczytu samochodem.[/quote]
Wiesz, rower, czy hulajnoga wyjdzie jeszcze taniej...[/quote]
I będziemy jak np. w Danii czy Holandii. Jak dla mnie bomba bo to równanie w górę do bardziej cywilizowanych społeczeństw. W sumie to w Trójmieście rowerem da się szybko i łatwo śmigać dzięki rozbudowanej sieci dróg rowerowych.
Sam w sezonie lubię do pracy jechać rowerem co zajmuje mi około 30 minut w jedną stronę i omijam centrum miasta.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Barg » 4 lis 2013, o 10:36

Nie przekładaj swojej Gdynii nad inne miasta. Gdynia to mniej więcej prostokąt 13na10km, ok 130km2. Co to jestprzejechanie 13 km dla dorosłego człowieka? I na pewno rower w takim wypadku będzie najszybszy, w Wawie chyba nawet takie badania były i rower wygrał. Ale porównaj sobie wielkość Gdyni z Wawą. Do tego ja nie mam nic przeciwko rowerom, ale w takim razie w pracy by się prysznic przydał. Ile biurowców takie posiada.?
W Wawie w godzinach szczytu wszystkie środki komunikacji są zatłoczone, bez wyjatku. Wyobrażasz sobie co się dzieje na przystanku w okolicach dworca pkp gdy przyjedzie pociąg i ci wszyscy ludzie pobiegną do autobusu, czy tramwaju? Tak naprawdę w Wawie rewolucje zrobiło metro, a nie tramwaj, czy autobus.
A rowery są dostępne - jest system, podobny, czy wręcz taki sam - jaki funkcjonuje w Paryżu, pare lat temu taki własnie widziałem i teraz widuje go w Wawie. Ale to minimalnym stopniu usprawni komunikacje.

Trzeba po prostu kombinować. Jak ktoś nie potrafi jeździć Puławską, bo mu korki przeszkadzają to niech jeździ osiedlowymi uliczkami równoległymi do Puławskiej. Ja jadąc z okolic Piaseczna jak chce, a dopóki nie otworzono południowej obwodnicy tak robiłem, nie musiałem wjeżdżać na Puławską i spokojnie dojeżdżałem w okolice Galerii Mokotów. Teraz po otwarciu obwodnicy, od miejsca w którym wjeżdżam na Puławską, ruch jest całkiem znośny i da się spokojnie jechać.
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 4 lis 2013, o 16:01

Niestety długość linii metra w Warszawie jest bardzo skromna na tle nawet dużo biedniejszych od Polski krajów jak Białoruś czy Rumunia. Co do sposobu podróżowania to wszystko zależy też od konkretnej sytuacji, są w Warszawie takie zadupia, że bez samochodu się nie obejdzie. Z komunikacji publicznej na masową skalę korzystają mieszkańcy najbogatszych miast świata jak Tokio czy Nowy Jork, w tym ostatnim nawet 50%, co jest rekordem w USA. W Paryżu na peronach można zobaczyć tłumy białych kołnierzyków zmierzające do biurowców na La Défense. To na pewno nie jest wyłącznie środek komunikacji dla gołodupców.
Każdego dnia z warszawskiej komunikacji miejskiej korzystają prawie 2 miliony ludzi - podkreśla Mariusz Śledziewski.
Strach pomyśleć co by się stało, gdyby przesiedli się do samochodów.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 4 lis 2013, o 17:35

[quote=""Sebis66""]. Z komunikacji publicznej na masową skalę korzystają mieszkańcy najbogatszych miast świata jak Tokio czy Nowy Jork, w tym ostatnim nawet 50%, co jest rekordem w USA. W Paryżu na peronach można zobaczyć tłumy białych kołnierzyków zmierzające do biurowców na La Défense. To na pewno nie jest wyłącznie środek komunikacji dla gołodupców.[/quote]
Do centrum finansowego w Londynie większość pracowników dojedża właśnie metrem i według róznych szacunków jest to około 200 000 ludzi.Powód raczej prozaiczna tamtejsza sieć ma ponad 100 lat i całkiem dobrze rozbudowana i stanowi calkiem sensowną alternatywę dla rozbijania się XVII wiecznymi ulicami.
For every hero commemorated, a thousand martyrs die unmourned and unremembered.
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barb » 4 lis 2013, o 18:20

W Londynie poza ścisłym centrum metro porusza się na wolnym powietrzu. W Warszawie natomiast całość metra jest i będzie znajdować się pod ziemią. To zwiększa koszt i czas realizacji inwestycji. Choć ma także i dobre strony. Nie zajmuje się w ten sposób terenów pod inne inwestycje na powierzchni a i metro pod ziemia jest mniej uciążliwe dla mieszkańców (infrastruktura nie szpeci krajobrazu, co wpływa na cenę działek i nie jest tak hałaśliwe).
Barb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 4 lis 2013, o 18:53

Zdecydowanie mniej :wink:
Obrazek
Ale największa zaleta to czas przejazdu. Dobrze, że jest pod ziemią, bo Warszawa już jest przedzielona na pół przez tory kolejowe, to ewenement w Europie. Mało co m w Polsce tak dobrą opinię jak warszawskie metro.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 4 lis 2013, o 20:35

[quote=""Barb""]W Londynie poza ścisłym centrum metro porusza się na wolnym powietrzu.[/quote]
No też nie do końca.Historycznie wszystkie tunele podziemne stanowiły odrebny system komunakcji który dopiero dopiero później połączono z koleją naziemną.

[quote=""Barb""]
W Warszawie natomiast całość metra jest i będzie znajdować się pod ziemią. To zwiększa koszt i czas realizacji inwestycji. Choć ma także i dobre strony. Nie zajmuje się w ten sposób terenów pod inne inwestycje na powierzchni a i metro pod ziemia jest mniej uciążliwe dla mieszkańców (infrastruktura nie szpeci krajobrazu, co wpływa na cenę działek i nie jest tak hałaśliwe).[/quote]
Porównaj sobie powięszchnię Londynu z Warszawą i długość obecnych linni 180 km vs planowane 30 km.Ponadto im dalej od centrum tym zwykle niższe ceny parceli i więcej wolnej przestrzeni do zagospodarowania.

Dwa kolejne miasta w Polsce pod względem ilości mieszkańcow to Łódź i Kraków.O budowie metra w tym pierwszym ktoś cos ostatnio tam przebąkiwał w tym drugim skolei zbudowano "pseudo-metro" o hucznej nazwie "tramwaj podziemny".

Ponadto cała dyskuja o komunikacji miejskiek jest warta funta kłaków bez uwzględnienia wszystkich warunków lokalnych danego miejsca.To trochę jakby doradzać gumiaki na saharze bo przecież świetnie sprawdzają się na bagnach. :D
For every hero commemorated, a thousand martyrs die unmourned and unremembered.
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Barb » 4 lis 2013, o 21:25

Dwa kolejne miasta w Polsce pod względem ilości mieszkańcow to Łódź i Kraków.O budowie metra w tym pierwszym ktoś cos ostatnio tam przebąkiwał w tym drugim skolei zbudowano "pseudo-metro" o hucznej nazwie "tramwaj podziemny".

W Krakowie będzie metro (plan na 3 linie). Budowa ma ruszyć 2018 r. Co do Łodzi to jest to mniej prawdopodobne (ma być jakaś podziemna linia łącząca Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską)..

A co do Londynu, to tam pierwszą linię metra oddali gdy u nas trwało jeszcze Powstanie Styczniowe :wink:Jak dla mnie zbyt duża część jest puszczona nad ziemią. Już od drugiej strefy podróżujemy na powierzchni, choć ma to swoje plusy - w londyńskim metrze jest gorąco jak w piekle gdy schodzi pod ziemię, niby klimatyzacja chodzi, ale jej wydajność pozostawia wiele do życzenia. Jest to efekt szybkiego rozwoju miasta.
Barb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 4 lis 2013, o 22:46

Zwłaszcza, że gołodupcami nazywasz ludzi, którzy właśnie z wyboru (a nie z musu) jeżdżą komunikacją publiczną. O dziwo sporo znajomych tak jeździ do pracy właśnie z wygody (między innymi znajomy prawnik w jednej korporacji, ponad połowa ludzi u mnie w instytucji w tym cała dyrekcja czy też znajomi pracownicy PANu w Gdańsku).

Siebie też kwalifikuje do gołodupców skoro nie stać mnie na paliwo na dojazdy. To po pierwsze. Po drugie mądra głowo ciekawe czy jakbyś miał do pokonania dystans mniej więcej z Elbląga do Gdańska to też byś jechał zbiorkomem. A po 3 Gdańsk do Warszawy ma się jak Słupsk do Trójmiasta pod względem wielkości itp.

Pytanie takie poza konkursem. Sam zarobiłeś na samochód i jego utrzymanie krezusie, czy rodzice go tobie zafundowali na urodziny?? :wink:

Nie mierz swoją małą miarką wszystkich. Tak samemu, w czasie gdzie udało mi się połączyć dobrze zdaną maturę z dojeżdżaniem na północ kraju do pracy. A i za linkę sprzęgła będę zaraz płacił za swoje (jeśli wiesz co to jest).
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 4 lis 2013, o 22:47

[quote=""Sebis66""]Strach pomyśleć co by się stało, gdyby przesiedli się do samochodów.[/quote]

Nic by się nie stało, bo większość z nich nie ma nawet samochodu.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic