Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Barb » 2 lis 2013, o 16:01

Potwierdzam. Od strony Kutna do Wawy dojeżdża się w godzinach szczytu komunikacyjnego (dla PKP to tak godz. 5.30-6.30 w zależności od miejscowości) w zatłoczonych pociągach. I to niezlanie czy to TLK czy KM. Jedynie IR jest trochę luźniejsze. Może gdy SKM będzie dojeżdżało o wiele dalej od Warszawy to się nieznacznie poprawi (są takie projekty by swym zasięgiem SKM obejmowało miejscowości nawet o 60 km od Wawy, takie jak Sochaczew, czy Mińsk). Może trochę transport się rozładuje gdy będzie druga linia metra. Wówczas metro obejmie swym zasięgiem do najważniejsze dworce w Warszawie (Wileński i Wschodni). Jednak nie dworzec Zachodni (i tu powinien polecieć karny "k" dla władz miasta).
Barb
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 2 lis 2013, o 16:24

Ty nie masz pojęcia o tym, co to znaczy „niewypłacalność państwa”.

Wielokrotnie bankrutowaliśmy. Ostatni raz za Binokla.

Czyli konkretnie kiedy i jak?

Kiedy państwa zachodu Eurpy budowąły potęgę swojego przemysłu. Jeszcze kilakdziesiąt lat temu. Bez węgla, hut, ropy i zanieczyszczeń nie byłoby dzisiaj Siemensa, Boscha, BASF czy Alstomu.

A na cholerę ci 3 teczki i laptop???

A co Cię obchodzi? :?: :lol:

:D :P Mnie swego czasu wystarczał plecak. Nieduży

Mi też. Mówię o ludziach w samochodach, którzy mogą nie mieć jak przewozić różnych rzeczy w Twoim małym plecaku, bo jeżdżą do swoich przedsiębiorstw itd.

Tramwaj JEST lepszy, bo nie ograniczają go korki.

Zabierz 3 pasy pod tramwaj i mów potem, że są korki. Iron logic. Most północny w Wawie składa się z 3 elementów, z czego 1 pod tramwaj. Sprawdź ile ludzi korzysta tam z tramwajów, które jeżdżą często prawie puste, a przecież po drugiej stronie jest M Młociny.

Które się korkują.

Bo taka jest charakterystyka godziny szczytu. W każdym państwie i mieście choćbyś nei wiem co zrobił będą korki albo zatłoczony tramwaj, autobus czy metro. Nie ma innej możliwości fantasto.

Zwłaszcza, jak każdy podbudowujący sobie ego „polski maczo” wyjedzie na ulicę swoim pojazdem dwuśladowym czterokołowym.

I wyszło szydło z worka. Nie chodzi o żadną ekonomię tylko o wojnę klas. Boli Cię to? Zazdrościsz?

Pieprzysz, misiu.

Sam pieprzysz. Wbijaj o 7 rano do KMa Tłuszcz - Wileńska.

Ponownie pieprzysz, misiu. Poza tym: po cholerę ci indywidualny samochód w wielkiej aglomeracji, jeśli ta ma dobrze rozwinięty transport publiczny??

Bo cenię sobie moją prywatność, komfort i intymość prowadzonych rozmów np telefonicznych. I g**no cię to obchodzi, jeśli mnie stać to wsiadam w samochód i stoję w korku. A Ty jedź po swojemu.

Ba, nie musi być nawet „wielka”, wystarczy, że przypada 1 samochód na 1 mieszkańca (a do tego się zbliża w moim mieście) i posiadanie samochodu staje się wręcz przeszkodą.

Zacznij nawracać tych co zbłądzili ze słusznej drogi wyznaczonej przez PKSa i turbokible.
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 2 lis 2013, o 16:31

[quote=""Barg""]Trzy miesiące wytrzymałem i wróciłem do samochodu.[/quote]

Widzisz, guzik się znasz. Jesteś tylko marnym polskim macho w swoim dwuśladowym czterokołowcu i nie rozumiesz idei transportu publicznego.l W dodatku masz małe ego

;)
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 2 lis 2013, o 16:53

A może mam 3 minuty do przystanku tramwajowego i dojadę bez korków do pracy w 20 minut??

Jak bym miał 3 minuty do przystanku i 20 minut do pracy to też bym wybrał zbiorkom. Ale nie mam. I nie będę miał.

A to, że jeździsz po drogach dotowanych z moich podatków to już nawet się nie zająkniesz

Od kiedy to Gdańsk dokłada się do dróg w Warszawie?

No ale oczywiście sprawdziłeś co ile odjeżdżają tramwaje z podanego przystanku?? Czy też zwyczajnie bredzisz dalej??

Oczywiście wszystko w godzinach szczytu robiłeś. Pojeździj sobie w godzinach szczytu taką ulicą Marynarki Polskiej. Szybciej staruszkowie się nią poruszają.

Popatrz sami debile w tych samochodach. Mają zajebisty tramwaj a wybierają swój blachosmród i stoją w korkach. Zrób coś z tym.

To, że nie bardzo rozumiesz życie to już doskonale wiemy.

Wasza wiedza w tej materii ma dla mnie taką samą wartość jak wczorajszy kot, który mi przebiegł przed nosem. ;)

No i?? Dam dobrą radę. Nie korzystaj z czegokolwiek do czego zostały wyłożone dotacje czy to z UE czy to państwowe. Zwyczajnie siedź najlepiej w domu.

Sprawdź zadłużenie KFD i przestać chrzanić. Jedyne co zawdzięczam unii to przyrost urzędasów, zadłużenie kraju, chamowanie przemysłu i kretyńskie dyrektywy, przez które nie mogę legalnie kupić sobie nawet 100 watówki.
Nie znasz nawet schematu dotacji unijnej,albo udajesz, że nie znasz i że jest OK. Żeby cokolwiek nam unia zrefundowała to my musimy się najpierw zadłużyć bo na setki inwestycja nas nie stać. Tylko, że to my, a nie Unia będzie te kredyty spłacać.

Ja mam to do siebie, że stwierdzam jak bardzo mało wiesz o komunikacji miejskiej.

A teraz pokaż swoje dyplomy z logistyki i kompetencje z zakresu transportu miejskiego. No chyba, że tój kontakt ze zbiorkomem ogranicza się do kupna biletu i znalezienia wolnego miesca w pesa swing

Ale rozumiem, że korona z głowy smarkaczowi spadnie jak musi jechać koło innych zwyczajnych ludzi.

Po pierwsze tak to sobie mów do twojego psa, kota, kuzyna albo synka, a nie do mnie bo za krótki jesteś, a po drugie nie, nie spadnie mi korona z głowy, bo jeżdżę i nie chodzi tu o ludzi a o ogólne warunki.

No popatrz. A ja pracuję w budżetówce i stać mnie na samochód.
[/quote]

Pracujesz w budżetówce, stać cię na samochód, ale czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Napisałem PRAWIE KAŻDY.

[quote]Mam ale stoi pod domem służąc od święta na jakiś wypad urlopowy czy wyjazd na strzelnicę [quote]

To zupełnie tak jak mój.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 2 lis 2013, o 17:30

Jesteśmy tylko 6 mld pchełek w odniesieniu do tej planety i myślenie inaczej jest oznaką mega pychy i głupoty.
7 mld jeśli już. W 1991 roku podpisano pierwszą znaczną umowę międzynarodową dotycząca ochrony środowiska program "Czarny trójkąt". To w jej ramach zmodernizowaliśmy elektrownię w Turoszowie. Sudeckie lasy po katastrofie ekologicznej odżyły, co pokazuje że wpływ człowieka na środowisko jest dużo większy niż sugerujesz.
W skali Europy oceniano udział regionu „Czarnego Trójkąta” na 30% emisji związków siarki z całej Europy.
Pewnie nawet nie wiesz, że dokładamy się do białoruskiej oczyszczalni ścieków w Brześciu, to samo w ramach ochrony Bałtyku robią Duńczycy i Finowie. Dbanie o środowisko to nie jest tylko fanaberia UE.
Cudowna manipulacja :lol: A zająkniesz się o 10 mld na E65 północ, kilku mld na Kraków Rzeszów czy 500 mln na protezę koniecpolską? :lol:
Z twojej strony na pewno, bo w 2012 PLK wydała tylko 3,7 mld na inwestycje. Nie porównuj jabłek do gruszek. Jak viaTOLL wprowadzono na kilku tysiącach kilometrów dróg, tu już podniósł się płacz. Ciekawe jak by to wyglądało, gdyby objęto nim wszystkie drogi w Polsce. Nawet 100 km nie przejedziesz koleją nie wnosząc opłat za korzystanie z torów, podnoszą one koszty przewoźników o 30%. Już dawno policzono, że na dystansach powyżej 300 km kolej jest bezkonkurencyjna.
A w Polsce ta stawka dostępu jest jedna z najwyższych w Europie, bo ona jest kształtowana na zasadzie zbilansowanych przychodów i kosztów. To przewoźnicy opłacają w Polsce 92-93 proc. wszystkich kosztów zarządcy infrastruktury. W Europie jest to średnio 40-50 proc. a np. w Szwecji przewoźnicy płacą zaledwie 5-6 proc. U nas mamy sytuację, że państwo dopłaca nie do linii, czyli do stawki dostępu, tylko do przewoźnika, np. PKP Intercity.
We Francji przewozy pasażerskie koleją są 5 razy większe od naszych. Tam gdzie ona sprawnie fukcjonuje ludzie chętnie z niej korzystają.
Mamy im wypłacać emerytury z pieniądzy z prywatyzacji no i część trzeba będzie ściągać w podatkach - co roku mniejszych stosownie do liczby emerytów w państwowym systemie.
Już była o tym mowa, nie będzie wielkich pieniędzy z prywatyzacji, a liczba emerytów będzie rosnąć, a nie maleć.
A kiedy doszły do takiego poziomu zamożności, że stać ich na ograniczanie np emisji gazów i pyłów to każą nam robić to samo.
Bo zanieczyszczenia nie znają granic, o czym wyżej napisałem.
Fajnie. A ile linii tramwaju ma NY, San Diego, LA, Chicago albo Seattle?
Jak je stać, to budują metro jak w Chicago 170 km linii.
Metro w Los Angeles (właśc. Metro Hrabstwa Los Angeles ang. Los Angeles Metro County Rail) – system podziemnej i naziemnej kolei miejskiej w Los Angeles. Ma 70 stacji, dwie podziemne linie właściwego metra i cztery naziemne (które są liniami metra tylko w potocznym znaczeniu tego słowa ponieważ są to w zasadzie linie szybkiego tramwaju) o łącznej długości 139,7 km i dziennie przewozi 350 tysięcy pasażerów (lipiec 2011).

A policzyłeś ile mln ton węgla zużywają elektrownie do wytworzenia pradu konsumowanego przez kolej/tramwaj ect?
Transport w Polsce zużywa 4 TWh. Nawet wiatraki w Polsce produkują obecnie więcej, więc jest super ekologiczny :P
A co ile jeżdżą autobusy? I o ile mogłyby przewieść więcej gdyby przstrzeni 3 pasów jezdni nie zajmowało torowisko?
Słyszałeś coś może o prawie Lewisa –Mogridge'a.
Zajmuje OBSZAR RÓWNY JEZDNI, tzn zamiast torowiska można tam zmieścić 2 albo 3 pasy ruchu kołowego.
Ty naprawdę studiujesz na technicznej uczelni :?: Jak ty to obliczyłeś, to trasa W-Z w Warszawie, gdzie samochody i tramwaje jeżdżą wspólnie:
Obrazek
Nie mój problem, że nie ma BUSpasa w Gdańsku. U nas w Wawie nie ma tego problemu.
Jasne tyle ich jest :P
Tyle tylko, że awaria samochodu nie oznacza paraliżu całego miasta jak usiłujesz wmówić innym.
Jeszcze bardziej wypadki, bo komuś się bardzo śpieszyło.
Mam to do siebie, że nazywam rzeczy po imieniu. I jeśli spędzam godzinę przytłoczony do okna budłospędu to to jest bydłospęd bo w takim ścisku to na sybir ludzi wywozili.
Nie tak się jeździ w Paryżu czy Tokio, tylko ty nie masz o tym pojęcia. Kogo spotkasz na dworcu w Châtelet w godzinach szczytu, podobno się urodziłeś we Francji, to czas start.
Prawie wszyscy jadący MZK (poza metrem) to po prstu ludzie, kórych nie stać na samochód i paliwo (babcie emerytki, studenci, budżetówka i ludzie na 1600 brutto. Tyle w temacie.
Jasne każdy facet w autobusie zarabia 1600 brutto. Pewien pułkownik sąsiad mojej mamy nigdy nie miał samochodu, ale on jest z tej biednej budżetówki :lol: Studenci też mają samochody jak moja córka i jej koleżanki, ale kartę miejską jak najbardziej posiada, podjeżdża sobie do metra.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 2 lis 2013, o 22:46

7 mld jeśli już. W 1991 roku podpisano pierwszą znaczną umowę międzynarodową dotycząca ochrony środowiska program "Czarny trójkąt". To w jej ramach zmodernizowaliśmy elektrownię w Turoszowie. Sudeckie lasy po katastrofie ekologicznej odżyły, co pokazuje że wpływ człowieka na środowisko jest dużo większy niż sugerujesz.

Super. A co proponujesz zrobić z kormoranami które niszczą cały drzewostan na pewnej wyspie w Polsce? Eksterminujesz je, albo zrobisz ich dupy bardziej enviremently friendly? :P
Pewnie nawet nie wiesz, że dokładamy się do białoruskiej oczyszczalni ścieków w Brześciu, to samo w ramach ochrony Bałtyku robią Duńczycy i Finowie. Dbanie o środowisko to nie jest tylko fanaberia UE.

Akurat jeśli chodzi o ochronę wód to jestem jej zwolennikiem i działania w tym celu uważam za zasadne, bo czysta woda w przeciwieństwie do egzystencji bobrów jest w naszym interesie. Chodzi mi o tą całą szopkę z CO2.
Z twojej strony na pewno, bo w 2012 PLK wydała tylko 3,7 mld na inwestycje. Nie porównuj jabłek do gruszek.

Bo ten beton nie umie nawet wydać pieniędzy danych z UE. O próbie przesunięciu kasy na drogi słuszał?

że na dystansach powyżej 300 km kolej jest bezkonkurencyjna.

To znaczy, że w Polsce opłaca się kolej tylko pomiędzy dużymi aglomeracjami. Wszystko się zgadza.

A w Polsce ta stawka dostępu jest jedna z najwyższych w Europie, bo ona jest kształtowana na zasadzie zbilansowanych przychodów i kosztów. To przewoźnicy opłacają w Polsce 92-93 proc. wszystkich kosztów zarządcy infrastruktury. W Europie jest to średnio 40-50 proc. a np. w Szwecji przewoźnicy płacą zaledwie 5-6 proc. U nas mamy sytuację, że państwo dopłaca nie do linii, czyli do stawki dostępu, tylko do przewoźnika, np. PKP Intercity.

Czyli we Francji 60 procent płacą ludzie, którzy wcale nie muszą jeździć koleją (podatnicy)? :lol:

We Francji przewozy pasażerskie koleją są 5 razy większe od naszych.

Po prostu Francja dużo więcej do niej dopłaca. Cała filozofia.

Tam gdzie ona sprawnie fukcjonuje ludzie chętnie z niej korzystają.

A tam gdzie nie, jest jeszcze lepiej niż u nas :) Widziałem te ich konwencjonalne składy :) Nasze EN57 to tgv przy nich :)

Już była o tym mowa, nie będzie wielkich pieniędzy z prywatyzacji, a liczba emerytów będzie rosnąć, a nie maleć.

Znowu nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem o emerytach w państowym systemie czyli w ZUSie. Po likwidacji przymusu ubezpieczeniowego tylko matoł będzie dalej odprowadzał tam składki (tak, będzie taka możliwość, kto głupiemu i bogatemu zabroni).
A jeśli chodzi o prywatyzację to chyba nie uwzględniłeś choćby ogólnej powierzchni biurowej jaką będzie można sprzedać najemcom po likwidacji urzędów :) Sam ZUs to ileś tam set tysięcy m2.

Bo zanieczyszczenia nie znają granic, o czym wyżej napisałem.

Oni nas mogli kiedyś truć. My ich już nie.
Jak je stać, to budują metro jak w Chicago 170 km linii.

No ja przecież właśnie do tego zmierzam. Waszyngtonu, podobnie jak Warszawy, nie stać na 4 linię metra więc inwestuje w protezę o nazwie tramwaj.

Transport w Polsce zużywa 4 TWh. Nawet wiatraki w Polsce produkują obecnie więcej, więc jest super ekologiczny :P

A ile węgla potrzeba żeby wytworzyć 4 TWh?

Słyszałeś coś może o prawie Lewisa –Mogridge'a.

Czyli poszerzenie autostradowej obwodnicy Poznania do 3 pasów uważasz za bezzasadne?
Prawo to potwierdza, że ludzie korzystają z rozwoju dróg, w przeciwieństwie do np nowych linii tramwajowych (patrz most północny, kompeltna klapa tramwaju)

Ty naprawdę studiujesz na technicznej uczelni :?: Jak ty to obliczyłeś, to trasa W-Z w Warszawie, gdzie samochody i tramwaje jeżdżą wspólnie:

Trasa WZ, po której przjeżdzam kilka razy w tygodniu, jest szczególnym przypadkiem. WIększość tras jest wydzielona z jezdni jak np Aleja Zieleniecka. Tam się 3 pasy znajdą spokojnie. A tam gdzie nie to dwa. Zadowolony?
A po drugie to zdjęcie jest bardzo stare. Już dawno ograniczono ruch aut do dwóch skrajnych pasów. Środek jest tylko dla zbiorkomu.

Jasne tyle ich jest :P

No właśnie trasa WZ to jeden wielki buspas :D
Nie tak się jeździ w Paryżu czy Tokio, tylko ty nie masz o tym pojęcia. Kogo spotkasz na dworcu w Châtelet w godzinach szczytu, podobno się urodziłeś we Francji, to czas start.

Bo my mamy tyle linii metra w Wawie co w Paryżu albo Tokio? :? Sam powiedziałeś, że autobusem po Paryżu nie bardzo, tramwajów tam właściwie nie ma, więc o co "kaman"?
Jasne każdy facet w autobusie zarabia 1600 brutto. Pewien pułkownik sąsiad mojej mamy nigdy nie miał samochodu, ale on jest z tej biednej budżetówki :lol:

A ile ma do metra i autobusu? I z czym jeździ poza dokumetami po Wawie?

Studenci też mają samochody jak moja córka i jej koleżanki, ale kartę miejską jak najbardziej posiada, podjeżdża sobie do metra.

Też mam samochód i kartę miejską, ale kartę tylko dlatego, że paliwo jest po 5,5 a nie 1,5 zł.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 2 lis 2013, o 23:22

[quote=""lukasz woj""]I wyszło szydło z worka. Nie chodzi o żadną ekonomię tylko o wojnę klas. Boli Cię to? Zazdrościsz?[/quote]
Błuehłehłe... ty nawet nie wiesz, co mnie (ewentualnie) boli. A szydło ci się mocno wygięło trafiając w solidną betonową ścianę :D :P
Nic mnie nie boli i nie mam czego zazdrościć, szczególnie obecnie. Tam, gdzie muszę, docieram bez problemu, i nie muszę sobie łamać głowy przez godzinę jak znaleźć wolne miejsce do ewentualnego zaparkowania w przestrzeni, na której nie ma możliwości wygospodarowania więcej miejsc parkingowych niż jest teraz. I nie jestem jedyny :D
Za to przeróżnych "maczo" podrasowujacych sobie ego super-brykami, których potem nie mają gdzie postawić i kiszą się w korkach, to ja widzę codziennie.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 00:06

Po prostu za wysokie progi :) Chciałbyś szukać miejsca parkingowego w mercedesie CLA zamiast kisić się w przegubowym i głośnym autobusie:)Jak widać dla niektórych świat ludzi zamożnych (właścicieli firm, wysokich rangą menagerów itd) jest nieosiągalny dlatego plują na nich i zazdroszczą.
A Ty tylko potwierdzasz moją tezę o studentach, emerytach i GOŁODUPCACH jako głównym towarze w zbiorkomie 8)
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 3 lis 2013, o 14:11

[quote=""lukasz woj""]Po prostu za wysokie progi[/quote]
Hłehłe... jak zwykle nei wiesz, o czym piszesz. O mnie też nic nie wiesz :P
Chciałbyś szukać miejsca parkingowego w mercedesie CLA zamiast kisić się w przegubowym i głośnym autobusie:)

Ja? :P A na cholerę mi taka landara? :D Tylko bezmózgi najpierw kupują wieeelkie i wyyypasiooone bryki, a potem kombinują, gdzie by je zaparkować.
Jak widać dla niektórych świat ludzi zamożnych (właścicieli firm, wysokich rangą menagerów itd) jest nieosiągalny dlatego plują na nich i zazdroszczą.

Hłehłehłe... jak zwykle nie masz pojęcia, o czym piszesz. Jak się "zamożnośc i bogaztwo" rozumie tak prostacko jak ci, do których nawiazujesz, to faktycznie, nie mam ochoty na "osiągnięcie" takiego poziomu.
A Ty tylko potwierdzasz moją tezę o studentach, emerytach i GOŁODUPCACH jako głównym towarze w zbiorkomie

Ach, odezwał się prawdziwy "zamożny właściciel firmy" :D :P Idź, idź, dzieciaku, naucz się najpierw czegoś o życiu, dopiero potem pisz.
A Mercedes A-Klasse owszem, przydaje się... szczególnie jak jest "na firmę" i można go zlicytować na pokrycie faktur niezapłaconych przez takiego "byznesmena". :P :D
Już nie wspominając o tym, że nie masz pojęci o tym, kim jestem, co robię, ani dlaczego nie uważam kiszenia się w korkach super-bryką za najinteligentniejszy sposób marnowania czasu.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez urbanoid » 3 lis 2013, o 17:33

Wcale nie landara i dobrze byłoby takiego CLA mieć - żeby sprzedać i kupić jakiegoś fajnego Lexusa, względnie Toyotę Land Cruiser. :wink:
“We’ll see who cracks first, the guests or the hosts, but sooner or later, somebody’s getting loaded into cattlecars, because that’s how things go in Europe.” Instapundit
urbanoid
Moderator
Moderator

Postprzez Sebis66 » 3 lis 2013, o 18:25

[quote=""lukasz woj""]Akurat jeśli chodzi o ochronę wód to jestem jej zwolennikiem i działania w tym celu uważam za zasadne, bo czysta woda w przeciwieństwie do egzystencji bobrów jest w naszym interesie. [/quote] Ale to właśnie ta wstrętna UE dała nam na oczyszczalnie :P
Chodzi mi o tą całą szopkę z CO2.
A tu sprawa jest bardziej skomplikowana i był nawet na forum o tym temat.
Bo ten beton nie umie nawet wydać pieniędzy danych z UE. O próbie przesunięciu kasy na drogi słuszał?
To, że mamy marnych urzędników nie świadczy o złym pomyśle. Tak słyszałem, że UE pokazała figę i pieniądze, albo pójdą na kolei, albo przepadną.
To znaczy, że w Polsce opłaca się kolej tylko pomiędzy dużymi aglomeracjami. Wszystko się zgadza.
No tak, bo elektrownie czy fabryki leżą w dużych aglomeracjach. Nieprzypadkowo Warszawa marnie tu wygląda :P
Obrazek
Czyli we Francji 60 procent płacą ludzie, którzy wcale nie muszą jeździć koleją (podatnicy)? :lol:
To się solidarność egoisto nazywa. Za to autostrad mają już więcej podobnie jak Niemcy nie budować.
Znowu nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem o emerytach w państowym systemie czyli w ZUSie. Po likwidacji przymusu ubezpieczeniowego tylko matoł będzie dalej odprowadzał tam składki (tak, będzie taka możliwość, kto głupiemu i bogatemu zabroni).
To, że kogoś dużo inteligentniejszego od siebie nazwiesz matołem, nie świadczy, że tak jest w istocie. Wojsko czy policja ma być w jakim systemie :?:
A jeśli chodzi o prywatyzację to chyba nie uwzględniłeś choćby ogólnej powierzchni biurowej jaką będzie można sprzedać najemcom po likwidacji urzędów :) Sam ZUs to ileś tam set tysięcy m2.
To poproszę takie wstępne wyliczenie. Od samorządów ci wara jak sam napisałeś. W Warszawie w centralnych urzędach pracuje 11 tysięcy osób, w dwóch biurowcach takich jak Rondo 1 byś ich upchał, faktycznie kasa jak cholera.
No ja przecież właśnie do tego zmierzam. Waszyngtonu, podobnie jak Warszawy, nie stać na 4 linię metra więc inwestuje w protezę o nazwie tramwaj.
Nawet metro nie zawsze jeździ pod ziemią, prawda :?:
A ile węgla potrzeba żeby wytworzyć 4 TWh?
Nowy blok w Łagiszy na 3,1 TWh potrzebuje 1,2 mln ton węgla. Obsługuje go 60 osób.
Czyli poszerzenie autostradowej obwodnicy Poznania do 3 pasów uważasz za bezzasadne?
Prawo to potwierdza, że ludzie korzystają z rozwoju dróg, w przeciwieństwie do np nowych linii tramwajowych (patrz most północny, kompeltna klapa tramwaju)
O ruchu miejskim cały czas była mowa. Do Piaseczna są trzy pasy i korki ciągnące się kilometrami.
No właśnie trasa WZ to jeden wielki buspas :D
To normalne rozwiązanie w innych miastach jak Amsterdam,Berlin, Mediolan etc:
Obrazek
Obrazek
Ale dla ciebie to musi być koniecznie osobny buspas. Ja wiem, że jak pajac z muchą kandydował z wiadomym skutkiem na prezydenta Warszawy to różne głupoty o tramwajach opowiadał, ale naprawdę radzę ci poszukać jakiegoś bardziej zorientowanego w realiach XXI wieku guru.
Bo my mamy tyle linii metra w Wawie co w Paryżu albo Tokio? :? Sam powiedziałeś, że autobusem po Paryżu nie bardzo, tramwajów tam właściwie nie ma, więc o co "kaman"?
O idiotyczne porównanie do Sybiru, bo na dworcach w Tokio czy Paryżu w godzinach szczytu stoją specjalni ludzie "upychacze" inaczej pociąg by nie odjechał tak duży jest w nich ścisk.
Też mam samochód i kartę miejską, ale kartę tylko dlatego, że paliwo jest po 5,5 a nie 1,5 zł.
Teraz to z ciebie dwulicowość wychodzi, bo niby dlaczego 1,5 zł, państwo ma dotować benzynę :?: Rzekomo jesteś przeciwny dotacjom :lol:
Obrazek
A Ty tylko potwierdzasz moją tezę o studentach, emerytach i GOŁODUPCACH jako głównym towarze w zbiorkomie 8)
A może to ty potwierdzasz tezę o aspiracjach młodzieży z Wołomina :?: Chyba doskonale się orientujesz, że twoje miasteczko kojarzy się fatalnie po lewej stronie Wisły i bynajmniej nie ze światem ludzi zamożnych (właścicieli firm, wysokich rangą menagerów itd). Oni zupełnie inne rejony wybierają na zamieszkanie.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 20:33

Ale to właśnie ta wstrętna UE dała nam na oczyszczalnie :P

Norwegii, Szwajcarii, Chinom, USA, Kanadzie, Japonii też dała?

No tak, bo elektrownie czy fabryki leżą w dużych aglomeracjach. Nieprzypadkowo Warszawa marnie tu wygląda :P

W przewozach pasażerskich.

To się solidarność egoisto nazywa. Za to autostrad mają już więcej podobnie jak Niemcy nie budować.

Płacenie za coś z czego się nie korzysta to jest złodziejstwo i głupota. A solidarnością i sprawiedliwością społeczną się podcieram. Podobnie jak wizerunkiem Ikonowicza.
To, że kogoś dużo inteligentniejszego od siebie nazwiesz matołem, nie świadczy, że tak jest w istocie.

Płać płać inteligencie. A jak kopniesz w kalendarzyk prze emeryturą to cały zabrany Ci hajs (np jakieś 500 tys) pójdzie w czarną dziurę zamiast dla córki.

Wojsko czy policja ma być w jakim systemie :?:

A to jacyś gorsi są? Nie mogą sami sobie zbierać na starość czy okres po służbie?

To poproszę takie wstępne wyliczenie. Od samorządów ci wara jak sam napisałeś. W Warszawie w centralnych urzędach pracuje 11 tysięcy osób, w dwóch biurowcach takich jak Rondo 1 byś ich upchał, faktycznie kasa jak cholera.

To, że ty byś tam ich zmieścił to ja się domyślam. Natomiast wartość rynkowa samych działek pod te urzędy jest spora, a budynków jeszcze większa. Weźmy np takie ministerstwo gospodarki. Super lokalizacja, dużo gotowych biur. Z tego co wiem Ci urzędnicy nie pracują w dwóch biurowcach tylko rozsypani są po całej Wawie w dużych gmachach

Nawet metro nie zawsze jeździ pod ziemią, prawda :?:

Prawda. Np przez Sekwanę jest puszczone mostem.

Do Piaseczna są trzy pasy i korki ciągnące się kilometrami.

odpowiedz(cie) mi na jedno proste pytanie. Dlaczego Ci ludzie nie wsiadają w zbiorkom?

To normalne rozwiązanie w innych miastach jak Amsterdam,Berlin, Mediolan etc:

Ciekawe czy tramwaje w Berlinie, Amsterdamie czy Mediolanie to też synonimy puszki sardynek.

Teraz to z ciebie dwulicowość wychodzi, bo niby dlaczego 1,5 zł, państwo ma dotować benzynę :?: Rzekomo jesteś przeciwny dotacjom :lol:

Oj tam oj tam literówka. Miało być 2,5. Pisałem już kiedyś tą cenę. Tak nawiasem są kraje na świecie gdzie benzyna jest poniżej złotówki albo w granicach.

Chyba doskonale się orientujesz, że twoje miasteczko kojarzy się fatalnie po lewej stronie Wisły i bynajmniej nie ze światem ludzi zamożnych (właścicieli firm, wysokich rangą menagerów itd). Oni zupełnie inne rejony wybierają na zamieszkanie

Ja tu tylko mieszkam od kilku lat. Nie jestem stąd.
A po drugie to, że się z czymś tobie kojarzy to mało mnie interesuje. Pewnie nigdy tu nie byłeś nawet. Jest lepiej niż na niejednej dzielnicy warsiafki.
Ostatnio edytowano 3 lis 2013, o 20:52 przez lukasz woj, łącznie edytowano 1 raz
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 20:45

Ja? :P A na cholerę mi taka landara? :D Tylko bezmózgi najpierw kupują wieeelkie i wyyypasiooone bryki, a potem kombinują, gdzie by je zaparkować.

Gdybyś miał taki samochód to przynajmniej twoje procesy myślowe wzbogaciłyby się o jakże cenne doświadczenie próby rozwiązania problemu z parkowaniem. A tak neurony na małym obciążeniu chodzą.

Ach, odezwał się prawdziwy "zamożny właściciel firmy" :D :P Idź, idź, dzieciaku, naucz się najpierw czegoś o życiu, dopiero potem pisz.

Ani właściciel firmy, ani szczególnie zamożny, ale jeśli chodzi o dążenie do celu to ja sobie stawiam za wzór ludzi jeżdżących w Leksusie a nie pekaesiaków.

A Mercedes A-Klasse owszem, przydaje się... szczególnie jak jest "na firmę" i można go zlicytować na pokrycie faktur niezapłaconych przez takiego "byznesmena". :P :D

Nigdy nie będziesz miał takiego problemu :) Gwarantuję.

Już nie wspominając o tym, że nie masz pojęci o tym, kim jestem, co robię, ani dlaczego nie uważam kiszenia się w korkach super-bryką za najinteligentniejszy sposób marnowania czasu.

Dałeś się podpuścić i wyszła słoma przy okazji "marnego polskiego macho" :)

Z tym panem już kończę.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 3 lis 2013, o 20:54

[quote=""lukasz woj""](...)
Z tym panem już kończę.[/quote]
Generalnie to powinieneś całkowicie skończyć bo nie wiesz o czym piszesz.

No ale jak chcesz jeździć Lexusem to proszę bardzo. Podobno 97% właścicieli Lexusów to bankruci, którzy w krótkim czasie popełniają samobójstwo.

A ja pozostanę "gołodupcem" i sobie będę śmigał tramwajem i kolejka do pracy. Szybciej, taniej i wygodniej niż przebijać się przez Trójmiasto w godzinach szczytu samochodem.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez lukasz woj » 3 lis 2013, o 21:04

[quote=""urbanoid""]Wcale nie landara i dobrze byłoby takiego CLA mieć - żeby sprzedać i kupić jakiegoś fajnego Lexusa, względnie Toyotę Land Cruiser. :wink:[/quote]

Co kto lubi :)
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic