Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez kompleks moderatora » 21 kwi 2018, o 09:08

Ja obarczam państwo za kiczowate filmy? Przecież napisałem, ze w Polsce też się robi kasowe, dobre filmy tylko, że w prywatnych firmach. Wystarczy zobaczyć co państwo zrobiło z tak zajebistym tematem jak wojna z 1920 roku. Najdroższa państwowa produkcja, 3D, szmery bajery, a film tak beznadziejnie zrobiony, że nawet nie chce się wzdychać.
Albo jak spieprzono taki fajny temat jak rządy Kazimierza Wielkiego. Trzeba było dać Górskiemu do zrobienia, to zrobiłby to 5 razy lepiej.

Wymyślasz, rzeczy których nie powiedziałem, że chce jakiejś likwidacji fiskusa, państwa w sferze politycznej i jakieś inne dyrdymały.
Ja chciałbym jednego - skasować koryto dla wszelkiej maści pasożytów. A tak się składa, że bardzo dużo pasożytów jest również w teatrach, różnej maści instytucikach i fundacjach przyklejonych do publicznej forsy.
"Baba bez bolca dostaje pierdo*ca"
śp. profesor Władysław Bartoszewski
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Lumen » 21 kwi 2018, o 10:24

Czyli się zgadamy

Problemem nie jest państwowe szpitale czy szkoły podstawowe...
Ja też jestem za płatnymi studniami

Ale nie z czesnym po 3000-5000 zł za semestr....
Niech będzie to 1000 zł - niech ta kasa trafia na "fundusz stypendialny" - czyli za to byłyby stypendia
W istocie chodzi o ty by wykosić patole pt wieczny student, który siedzi na uczelni by mieć legitkę podbitą
Pomijam już to jaki odsetek z tych co studiują dla samego studiowania odpadnie...

Tak samo nie rozumiem po co ZUS - przecież niezależnie od tego ile faktycznie ze składek wpłynie do ZUS to ZUS wyda tyle samo - jak zabraknie to "z budżetu dosypią" (przecież to i tak przesypywanie z jednej kieszeni w drugą)

To może ustalmy że każdy kto przepracuje 40lat ma gwarantowane np. 1000 zł emerytury, a jak chce więcej to niech odkłada...
Sam jestem ciekaw ile sam "system kosztuje"
Lumen
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 21 kwi 2018, o 11:25

50 mld. Sami urzędnicy. Same pensje. A zmarnowany czas i nerwy przedsiębiorców, ludzi którzy muszą coś załatwić, koszty głupich decyzji, nieróbstwa, niedbalstwa?
Zastanówmy się co by się stało, gdyby zupełnie zmienić tą sytuację. Czyli ci urzędnicy nie kosztują nas 50 mld, tylko np. 5, a reszta zaczyna powiększać dochód narodowy, to znaczy produkować i świadczyć usługi poprzez pracę w prywatnych firmach, być może swoich. Przypominam, że założycielka koncernu Mokate to była urzędniczka.
Nawet nie umiem sobie wyobrazić tej eksplozji gospodarczej swobody.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 21 kwi 2018, o 15:54

kompleks moderatora napisał(a):Ja obarczam państwo za kiczowate filmy? Przecież napisałem, ze w Polsce też się robi kasowe, dobre filmy tylko, że w prywatnych firmach. Wystarczy zobaczyć co państwo zrobiło z tak zajebistym tematem jak wojna z 1920 roku. Najdroższa państwowa produkcja, 3D, szmery bajery, a film tak beznadziejnie zrobiony, że nawet nie chce się wzdychać.
Albo jak spieprzono taki fajny temat jak rządy Kazimierza Wielkiego. Trzeba było dać Górskiemu do zrobienia, to zrobiłby to 5 razy lepiej.

Wymyślasz, rzeczy których nie powiedziałem, że chce jakiejś likwidacji fiskusa, państwa w sferze politycznej i jakieś inne dyrdymały.
Ja chciałbym jednego - skasować koryto dla wszelkiej maści pasożytów. A tak się składa, że bardzo dużo pasożytów jest również w teatrach, różnej maści instytucikach i fundacjach przyklejonych do publicznej forsy.

I znowu dyrdymały. Jak ci ktoś pokaże jakie dyrdymały piszesz to ty jak gdyby nigdy nic piszesz następne i chcesz żeby cię traktować poważnie. Zdecyduj się- Współczesne kino komercyjne to ZALEW KICZU kosztujący dziesiątki i setki milionów dolarów żeby zarobić na siebie. Ty chcesz żeby zrobić film nie kiczowaty za 8 milionów dolarów i jeszcze żeby na siebie zarobił? Podobnie "Korona Królów" nakręcili barszcz dla pań domów który zrobił im niezłą frekwencję za drobne a ty byś chciał ambitnego filmu w realiach którego albo oglądałoby 100 000 ludzi albo musiałby kosztować tyle co "Gra o Tron" żeby mieć podobną frekwencję. Piszesz takie dyrdymały.

Ale co z tego "że ja bym chciał"? Takich ogólników to chce 99% respondentów którzy podobnie jak ty mają cudowne lekarstwa i podobnie jak ty po za ględzeniem żadnego pomysłu jak to zaaplikować w rzeczywistym świecie. Różnią się jedynie pomysłami bo tu od sasa do lasa od komunizmu po skrajny kapitalizm od skrajnego fiskalizmu po skrajny liberalizm- łączy ich jedno- przekonanie o boskiej skuteczności ich pomysłów i jednakowa indolencja jeśli chodzi o pomysł na realizację w realnym świecie.
PS Sam mam na podorędziu system skuteczniejszy od twojego i tak samo nierealny do wprowadzenia chociaż w odróżnieniu od twojego nie doprowadzający do upadku państwa jak "złota wolność szlachecka".
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 21 kwi 2018, o 17:31

Człowieku, to nie jest mój system. Ja go tylko popieram.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 21 kwi 2018, o 18:38

No domyślam się ze nie ty go wymyśliłeś. Jak widzę sam też go w życie nie zamierzasz wprowadzać nazwijmy to aktywnie- czekasz aż ktoś zrobi to za ciebie.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 21 kwi 2018, o 18:49

Już ustaliliśmy, w jakich okolicznościach można go wprowadzić. Wyżej bata nie podskoczę.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 22 kwi 2018, o 00:54

To ja mam lepszy i działa w każdym systemie. Robisz piramidę polityczno- administracyjną. Wprowadzasz prawo że każdy urzędnik i polityk musi przejść przez test na wykrywaczu kłamstw co dwa lata który przeprowadza jego zwierzchnik. Musi odpowiedzieć na szereg pytań związanych z jego działalnością. Czy nie brał łapówek, czy nie podejmował decyzji w jego rozumieniu sprzecznych z prawem itd- lista do opracowania. Dodatkowo musi odpowiedzieć czy nie oszukiwał lub zignorował nieprawidłowości podczas przeprowadzania testu dla podwładnych. Ostatnie piętro piramidy czyli premier/prezydent cesarz przechodzi test publicznie organizowany przez instytucję zagraniczną np Fundację Helsińską. Jeśli nie odpowie to tak jakby przyznał się do popełnienia przestępstwa o które pytano. Jeśli złamał prawo to kara śmierci (lub odmówił odpowiedzi). Przy dzisiejszych możliwościach wykrywacza kłamstw system idealny. Tylko weź i go wprowadź.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 22 kwi 2018, o 14:32

Ależ to się w ogóle nie gryzie z moim systemem. Problem polega na tym, że ty chcesz badać na wykrywaczu 700 tys urzędników, a ja jakieś 8 razy mniej.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 22 kwi 2018, o 14:45

A skąd przekonanie, że zagraniczna instytucja jest obiektywna i ma na celu dobrobyt polskiego społeczeństwa?

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez kompleks moderatora » 22 kwi 2018, o 15:08

No właśnie też mnie to zastanowiło teraz. Zwłaszcza coś takiego jak Helsińska Fundacja.
kompleks moderatora
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 22 kwi 2018, o 17:53

Zagraniczna instytucja nie ma zadania oceny co jest dobre a co złe, kto jest dobrym politykiem a kto nie- tak jak wykrywacz kłamstw tego nie ocenia. Zagraniczna instytucja dostarcza tylko wykrywacz kłamstw i obserwatorów których zadaniem jest przypilnowanie by przy nim nikt nie manipulował- nie widzę problemu by dodatkowo losowano w audiotele dodatkową komisję krajową odpowiedzialną za sam wykrywacz i sprawdzającą jego obsługę zza granicy na krajowym wykrywaczu czy nie dopuszczają się manipulacji. ;D Zamiast fundacji Helsińskiej możesz sobie wstawić dowolną organizację międzynarodową na tyle transparentną żeby ci przypadła do gustu. Cały system nie ma na celu eliminacji słabych polityków i administratorów tylko eliminację osobników łamiących prawo i przepisy (tak jak system sprawiedliwości nie ma wykrywać i ścigać głupich, brzydkich i złośliwych tylko łamiących prawo). Ale kto będzie się pchał do polityki licząc na prywatną korzyść jeśli będzie wiadome iż z 80- 90% prawdopodobieństwem (na dzisiaj) zostanie wykryte jego przestępstwo a karą jest śmierć? Cały system jest prosty i do wprowadzenia na dzisiaj i posiada praktycznie nieograniczoną skuteczność bo przy zmianie co badanie badającego likwiduje praktycznie do 0 szansę na przekręt. Tylko że wprowadzenie tego dzisiaj gdziekolwiek przez kogokolwiek jest również równe 0 chociaż pewnie 99,9 wyborców by sobie tego życzyło. Ot świat to nie je bajka.
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez krzy65siek » 22 kwi 2018, o 20:15

Nie ma transparentnych organizacji. Z definicji można przyjąć, że każda organizacja ma własne cele, które nie koniecznie są zbieżne z celami Polski czy Polaków... Dlaczego to nie mogłaby być polska organizacja?

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Pismak » 22 kwi 2018, o 21:37

Są organizacje które mają własne cele i trzeba wybrać taką której celem nie jest fałszowanie wyników wykrywaczy kłamstw. ;D Pamiętaj że taka organizacja w żadnym razie nie podejmuje decyzji w sprawie polityki tylko w sprawie tego czy przywódca wziął w łapę a szerzej czy w ciągu "kadencji" nie złamał prawa, postępował w zgodzie z tym co uważa za słuszne i służące Polsce oraz czy nie ukrywa czegoś z kontroli podległych mu urzędników (tych w piramidzie których on kontroluje). A zagraniczna dlatego by ograniczyć do minimum już to minimum które wynika z faktu że idąc w górę piramidy dochodzisz do jej szczytu gdzie jest jedna osoba/ciało której nikt nie kontroluje stojąc nad nią a więc jeśli choć przy jednym człowieku którego szczyt piramidy kontroluje przymknie on oko "po znajomości" to będzie psuł piramidę w dół. Dlatego proponuję do kontroli wiarygodności wierzchołka mieszaną strukturę świadków zagraniczną/międzynarodową połączoną z publicznym przeprowadzeniem kontroli. Oczywiście można by napisać 1000 stronicową księgę na temat możliwych ścieżek odwoławczych w wypadku gdyby kontrola wykazała że podejrzany ma coś na sumieniu aby zabezpieczyć się przed ingerencjami, czy po prostu błędami ale chodzi o przedstawienie samego mechanizmu który wyprzedza o milion lat dowolny system jaki działa dzisiaj gdziekolwiek a jest do wprowadzenia już "na dzisiaj" przy okazji 10000 razy bardziej skuteczny i pluralistyczny. Nie zmienia to faktu że to czyste SF bo nikt przy zdrowych zmysłach kto ma choć odrobinę władzy nie wprowadzi czegoś takiego nawet na mękach. :D
Pismak
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 28 kwi 2018, o 09:39

Ciekawe jaką organizacją jest tzw polski Episkopat który znalazł czas aby zajmować się jednym dzieckiem w UK ale nie znalazł czasu aby potępić bezprawne roszczenia żydowskie wobec Polski przegłosowane w Kongresie USA. Król Europy Donald Tusk co zrobił w tej sprawie? Co zrobił Antoni Macierewicz? Co zrobił Jarosław Kaczyński w tej sprawie? Co zrobił stary i młody Morawiecki?
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic