Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 23:05

Taka jedna Pesa Swing przejeżdża raz na 10 min i poza 200 pasażerami nic innego nie przewiezie. A po asfalcie przez 10 minut przejedzie równocześnie kilka autobusów ze 100 każdy, ileś samochodów osobowych, autokarów, albo ciężarówek.

I jak pesa swing się rozkraczy to całe torowisko jest zajęte zanim z centrali nie przyjedzie specjalistyczny transport, a w przypadku awarii autobusu czy samochodu stawia się trójkąt i omija.

A cała reszta bredni o tym jak to tramwaje marnotrawią miejsce można wsadzić no nie wiem gdzie.

Przekonałeś mnie :lol:
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 31 paź 2013, o 23:16

Autobus też może jechać co 10 minut.
Tramwaj może jeździć częściej niż co 10 minut.
Linie tramwajowe nie są tylko i wyłącznie puszczane jedną nitką więc nawet jak część torowiska jest wyłączona z użytku to można dojechać spokojnie drugą nitką omijając zator.
W pewnych częściach miasta nawet jak się samochód osobowy rozkraczy to skutecznie blokuje pół dzielnicy do czasu przyjazdu pomocy
Zobacz czym jest SKM w Trójmieście.

A teraz mędrcu o wspaniały przejedź mi powiedzmy z pętli Łostowice Świętokrzyska w Gdańsku na ulicę Legionów w Gdyni w godzinach szczytu. Szybciej dojedziesz czym??

Zwyczajnie w świecie sprawdź o czym piszesz bo kolejny raz dajesz przysłowiowo ciała nie wiedząc o czym piszesz.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Sebis66 » 31 paź 2013, o 23:25

[quote=""lukasz woj""]Typowy argument. Czyli ty masz żadne pojęcie o starożytności bo wtedy nie żyłeś? Od czegoś jest historia i wspomnienia bliskich, którzy coś przeżyli. [/quote] I to bliscy ci naopowiadali :lol: Nie ma nawet porównania z indoktrynacją jak miała miejsce za komuny. Obowiązkowy język rosyjski w szkołach, dziennik telewizyjny dla żołnierzy służby zasadniczej, powszechna cenzura, etc. Nikt nawet się nie zająknął w mediach, że UW czy RWPG to coś złego, więc daruj sobie.
Warto w pierwszej kolejności patrzeć na to czym się dysponuje (zasoby). My mamy węgiel, o którym zaczynają myśleć np firmy z Australii.
Owszem pod warunkiem, że ich eksploatacja ma sens, a Australijczycy jeszcze nic nie zainwestowali.
Przyroda umie sobie z tym poradzić.
Tak jak Wisła i nasze lasy - akurat. To teraz dopiero się pojawiły się w wielu rzekach bobry czy ryby lubiące czystą wodę , jak za kasę z UE pobudowaliśmy oczyszczalnie.
Będzie bo kolej jest dotowana a paliwa obłożone mega podatkami. Kręcimy się w kółko. Zabierz dotacje kolei, zlikwiduj megapodatki na paliwo i obserwuj seans :)
To może napiszesz coś więcej o tych dotacjach, bo dla mnie to PLK dostała w 2012 roku raptem 1,3 mld złotych. To grosze w porównaniu do kosztów budowy tylko fragmentu południowej obwodnicy Warszawy. Zapominasz, że budowa i utrzymanie dróg kosztuje krocie.
:lol: Haha : Bo to źle przecież, że firmy są bogate i mają kapitał. Tu cię boli.
Nic dobrego z tego nie wynika ani dla państwa, ani akcjonariuszy.
Jak to z czego? Z minimalnej stawki vatu i akcyzy nałożonej na nas przez UE. Ceny spadną, konsumpcja wzrośnie - krzywa Laffera się kłania.
Fajnie tylko co z dotacją dla FUS, KRUS, czy zadłużeniem nie mówiąc o innych wydatkach. Z krzywą można przegiąć w obie strony prawda :?:
Za które odpowiedzialne są mega podatki i ograniczenia - regulacje.
Tylko, że to się nie pokrywa z krajami gdzie udział państwa w PKB jest najwyższy, w Danii stopa bezrobocia 6,8% należy do najniższych w Europie.
Z tego co znam historię to w USA nigdy nie mieli problemu z komunizmem i faszyzmem a kapitalizm był tam swego czasu przedni.
Ale my nie mamy takich ludzi jak Ford, Gates czy Buffett. Znam tylko jednego polskiego przedsiębiorcę, gdzie z obligu nie płaci się ludziom mniej niż 2 tys. netto niezależnie od stanowiska. Ogromna większość opanowała do perfekcji konkurencję niskim kosztem pracy. Wzięliśmy to co najgorsze od Amerykanów. To co dzieje się obecnie w Czechach czy na Węgrzech pokazuje, że nie ma zgody na taki kapitalizm, tylko do naszych elit to jeszcze nie dotarło.
To jasne. Taki mercor dorobił się na bzdurach ppoż i to świadczy właśnie o tym, że zainteresowanymi pozostaniem obecnego porządku są korporacje, a nie zwykli ludzie.
Jakoś Niemcom czy Skandynawom duże koncerny nie zawadzają.
:) Nie nie są. Ponieważ przestrzeń zajmowana pod torowiska jest wykorzystywana tylko podczas przejazdu tramwaju, a pas jezdni jest wykorzystywany cały czas, przez każdy rodzaj transportu kołowego.
No właśnie o to chodzi, by tramwaj był szybszy od autobusu.
Tę formę dojazdu wybierają uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i gołodupcy, a cała reszta to promil korzystających ze zbiorkomu naziemnego. Oni wybierają swoje samochody i uważają je za bardziej korzystne (mimo, że droższe).
Matko jakie ty bzdury wypisujesz. Tę formę wybierają ludzie inteligentni. Moja żona do kliniki nie jeździ samochodem, bo metrem i autobusem dzięki buspasowi jest szybciej. Odpadają też opłaty za płatny parking. Koło mnie parkuje profesor politechniki i też do pracy nie jeździ samochodem. Jak ktoś musi się koniecznie dowartościować, to fura jest mu niezbędna.
Bądź łaskaw mi wytłumaczyć jak parking podziemny (czy cokolwiek znajdujące się pod ziemią może zniszczyć układ przestrzenny miasta, który zmieni się o schody wychodzące z tegoż parkingu.
A te parkingi zawsze da się zbudować :?: Dużo takich widziałeś w miastach o ciasnej zabudowie jak Paryż.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 23:27

1. Tak? Ciekawe. Bo swingów macie tam u siebie 40 i chyba ciężko będzie puścić częściej niż kilkaset autobusów. Przynajmniej tak jest w Warszawie. 186 swingów i ponad 1000 niskopodłogowych autobusów. Co może jeździć częściej? Bo inne tramwaje nie zabierają 200 osób.
2. Fajnie, tylko nikt chyba u nas z tego nie korzysta bo pare razy zdażało mi się omijać taki tramwaj, ale na piechtę.
3. Samochód zepchniesz na chodnik, a tramwaju nie.
4. Nie znam tego miejsca, mogę Ci powiedzieć o Alejach Jerozolimskich w Warszawie: z 3 teczkami, laptopem i drugim śniadaniem samochodem. Nie będę musiał dwa razy jeździć.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 23:58

Nikt nawet się nie zająknął w mediach, że UW czy RWPG to coś złego, więc daruj sobie.

Powolutku, pomalutku... :)
http://cichy-blog.pl/atak-ue-na-bajki-dla-dzieci/

http://nczas.com/wiadomosci/polska/unij ... -pociechy/
Fajny wierszyk 8)

Tak jak Wisła i nasze lasy - akurat.

O melanizmie przemysłowym pewnie nie słyszałeś. To masz okazję: Google - szukaj.
CHyba nie chcesz mi powiedzieć, że wzrost CO2 jest niekorzystny dla naszych lasów?

To teraz dopiero się pojawiły się w wielu rzekach bobry czy ryby lubiące czystą wodę , jak za kasę z UE pobudowaliśmy oczyszczalnie.

I teraz za kasę z Unii będziemy walczyć z bobrami, które niszczą wały i blokują przepływ wody w rzekach :lol:

To może napiszesz coś więcej o tych dotacjach, bo dla mnie to PLK dostała w 2012 roku raptem 1,3 mld złotych.

Poza PLK mamy jeszcze PIC, TLK, przewozy regionalne i sporo innych spółeczek do których się dorzucamy.

To grosze w porównaniu do kosztów budowy tylko fragmentu południowej obwodnicy Warszawy.

Nie ja wymyśliłem 3 km tunelu po płaskim terenie.

Fajnie tylko co z dotacją dla FUS, KRUS,

Z czym? :)

czy zadłużeniem nie mówiąc o innych wydatkach. Z krzywą można przegiąć w obie strony prawda :?:

A kiedy się długi umarza?
Tylko, że to się nie pokrywa z krajami gdzie udział państwa w PKB jest najwyższy, w Danii stopa bezrobocia 6,8% należy do najniższych w Europie.

Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Pol­ska po­win­na naśla­dować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie sto­sowały, gdy były tak bied­ne, jak Pol­ska.
JUż to pisałem.
Ale my nie mamy takich ludzi jak Ford, Gates czy Buffett.

W jakim sensie "takich"?

quote]

Jakoś Niemcom czy Skandynawom duże koncerny nie zawadzają.

To poczytaj jak VW miga się od podatków.

No właśnie o to chodzi, by tramwaj był szybszy od autobusu.

To jeszcze sprawdź różnicę w cenie fabrycznie nowego tramwaju i autobusu.

Matko jakie ty bzdury wypisujesz. Tę formę wybierają ludzie inteligentni. Moja żona do kliniki nie jeździ samochodem, bo metrem i autobusem dzięki buspasowi jest szybciej. Odpadają też opłaty za płatny parking. Koło mnie parkuje profesor politechniki i też do pracy nie jeździ samochodem. Jak ktoś musi się koniecznie dowartościować, to fura jest mu niezbędna.

To jeszcze czytaj ze zrozumieniem, bo ja wyraźnie napisałem o naziemnym zbiorkomie a Ty mi podajesz przykład z metrem.

A te parkingi zawsze da się zbudować :?: Dużo takich widziałeś w miastach o ciasnej zabudowie jak Paryż.

Na obrzeżach można sporo. Potem wsiadasz sobie w metro, albo szybki kurs autobusu (2,3 przystanki) i jesteś u celu.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 1 lis 2013, o 00:10

Codzienne dojazdy na studia zajmują mi 3h nie licząc dojścia do PKP i jak ładnie mi rozkłady przypasują. Gdybym miał tylko nowszy samochód i więcej hajsu na paliwo bez wahania wybrałbym "stanie w korkach" niż tłuczenie się zima nie zima po 5 środkach lokomocji, zatłoczonych albo opóźnionych.
To jest moje zdanie na ten temat. Jeśli chodzi o zbiorkom to koniec z mojej strony.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 1 lis 2013, o 16:01

CHyba nie chcesz mi powiedzieć, że wzrost CO2 jest niekorzystny dla naszych lasów?
O SO2 pisałem jakbyś zapomniał.
I teraz za kasę z Unii będziemy walczyć z bobrami, które niszczą wały i blokują przepływ wody w rzekach :lol:
A co niszczą ryby :?:
Poza PLK mamy jeszcze PIC, TLK, przewozy regionalne i sporo innych spółeczek do których się dorzucamy.

Ponad 2,5 mld zł wydało państwo polskie na dotacje podmiotowe i celowe dla spółek kolejowych w 2012 r. – wynika z obwieszczenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej opublikowanego na stronie resortu.

Na drogi i autostrady państwo polskie w 2012 roku wydało 30,8 miliarda złotych.
Kolejnych kilkanaście miliardów wydały samorządy. Widzisz różnicę :?:
Z czym? :)
To mamy uśpić emerytów :?:
A kiedy się długi umarza?
To potrzebujesz kolejnych 40 miliardów. Już pojawia się problem z twoimi niskimi podatkami.
Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Pol­ska po­win­na naśla­dować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie sto­sowały, gdy były tak bied­ne, jak Pol­ska. JUż to pisałem.
A kiedy tak było dokładnie, w jakim okresie :?:
W jakim sensie "takich"?
Takich co nie myślą o wyłącznie o sobie. Zobacz na jakich zasadach funkcjonuje choćby Harvard.
- Zdecydowanie uważam, że zostawiając dzieciom ogromne ilości pieniędzy, nie wyświadczamy im przysługi - napisał Bill Gates podczas czatu z użytkownikami serwisu Reddit. Nieoficjalne doniesienia, podane m.in. przez CNN, mówią, że miliarder zapisał swoim dzieciom "jedynie" po 10 mln dolarów. (...) Miliarder przybliżył także swoją działalność filantropijną, zaznaczając, że do tej pory, dzięki wysiłkom podjętym przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, udało się zaszczepić przeciwko różnym chorobom miliony dzieci.

To poczytaj jak VW miga się od podatków.
Ja nie muszę czytać, tylko z autopsji wiem, że w Polsce to sport narodowy.
To jeszcze sprawdź różnicę w cenie fabrycznie nowego tramwaju i autobusu.
Szkoda, że Amerykanie tego nie wiedzą, bo właśnie uruchamiają po latach przerwy linie tramwajowe w stolicy kraju Waszyngtonie. Tramwaje kupują od "zacofanych" Czechów.
Obrazek
Na obrzeżach można sporo. Potem wsiadasz sobie w metro, albo szybki kurs autobusu (2,3 przystanki) i jesteś u celu.
Na obrzeżach to mają rewelacyjny RER. Po Paryżu autobusem jeździ się fatalnie.
Codzienne dojazdy na studia zajmują mi 3h nie licząc dojścia do PKP i jak ładnie mi rozkłady przypasują. Gdybym miał tylko nowszy samochód i więcej hajsu na paliwo bez wahania wybrałbym "stanie w korkach" niż tłuczenie się zima nie zima po 5 środkach lokomocji, zatłoczonych albo opóźnionych.
To jest moje zdanie na ten temat. Jeśli chodzi o zbiorkom to koniec z mojej strony.
Masz pecha, bo znam ludzi dojeżdżających z Grodziska czy Milanówka i bardzo sobie chwalą kolej. Takie WKD ma coraz więcej pasażerów:
Obrazek
Ale PKP zrobi też coś dla Wołomina :wink:
Dalsza część inwestycji będzie prowadzona na odcinku Warszawa Rembertów - Zielonka, gdzie roboty rozpoczną się pierwszych miesiącach 2014 r., a później na szlaku Zielonka - Wołomin. Powstanie tam dodatkowa para torów dla ruchu podmiejskiego. Takie rozwiązanie pozwoli na przejazd pociągów dalekobieżnych i aglomeracyjnych po oddzielnych torach, co w efekcie umożliwi sprawniejsze zarządzanie intensywnym ruchem kolejowym.
Dzięki transportowi szynowemu oszczędzamy miliony ton stale drożejącego paliwa, jest dużo mniej wypadkowy, utrzymanie torowisk jest mniej kosztowne niż dróg, tramwaje czy pociągi są w przeciwieństwie do samochodów długowieczne, rzadziej też się psują, są bardziej pojemne, co ma duże znaczenie przy dużych potokach towarów czy ludzi.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 1 lis 2013, o 21:01

[quote=""lukasz woj""]1. Tak? Ciekawe. Bo swingów macie tam u siebie 40 i chyba ciężko będzie puścić częściej niż kilkaset autobusów. Przynajmniej tak jest w Warszawie. 186 swingów i ponad 1000 niskopodłogowych autobusów. Co może jeździć częściej? Bo inne tramwaje nie zabierają 200 osób.[/quote]
Sprawdź jakie są możliwości taboru tramwajowego w Gdańsku.
Do tego sprawdź co ile odjeżdżają tramwaje w godzinach szczytu z najbardziej zatłoczonego przystanku Dworzec Główny.

2. Fajnie, tylko nikt chyba u nas z tego nie korzysta bo pare razy zdażało mi się omijać taki tramwaj, ale na piechtę.

No bo ktoś nie pomyślał. Nie mój problem. W Gdańsku to zostało rozwiązane i nikt nie boi się remontu torowiska w jednej części miasta bo ma zazwyczaj dwie alternatywne trasy tramwajowe.

3. Samochód zepchniesz na chodnik, a tramwaju nie.

Jak samochód się czasem zaklinuje tak, ze nic nie ruszy to nawet chodnik nie pomoże. Pamiętaj, że czasem samochodu nie można zupełnie ruszyć.

4. Nie znam tego miejsca, mogę Ci powiedzieć o Alejach Jerozolimskich w Warszawie: z 3 teczkami, laptopem i drugim śniadaniem samochodem. Nie będę musiał dwa razy jeździć.

:shock:
A mi wystarczy plecak do zabrania się z drugim śniadaniem, butelką mineralnej, książką/gazetą i strojem na trening. Generalnie nie mój problem, że masz kłopoty logistyczne z wyjściem z domu i zrozumieniem do czego służy komunikacja publiczna.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez lukasz woj » 1 lis 2013, o 21:50

O SO2 pisałem jakbyś zapomniał.

To firmy kupują uprawnienia do SO2 czy CO2? :?

A co niszczą ryby :?:

Nic. I co z tego? Przed pojawieniem się ludzi tak samo ginęły i pojawiały się nowe gatunki. Nie wiem czy słyszałeś o wielkim wymieraniu? Co z tym fantem zrobiła Unia Europejska Mięczaków i Rachtiozaurów? :lol:
Jesteśmy tylko 6 mld pchełek w odniesieniu do tej planety i myślenie inaczej jest oznaką mega pychy i głupoty.

Na drogi i autostrady państwo polskie w 2012 roku wydało 30,8 miliarda złotych. Kolejnych kilkanaście miliardów wydały samorządy. Widzisz różnicę

Cudowna manipulacja :lol: A zająkniesz się o 10 mld na E65 północ, kilku mld na Kraków Rzeszów czy 500 mln na protezę koniecpolską? :lol:

To mamy uśpić emerytów :?:

Mamy im wypłacać emerytury z pieniądzy z prywatyzacji no i część trzeba będzie ściągać w podatkach - co roku mniejszych stosownie do liczby emerytów w państwowym systemie.

To potrzebujesz kolejnych 40 miliardów. Już pojawia się problem z twoimi niskimi podatkami.

Zawsze można ogłosić niewypłacalność.

A kiedy tak było dokładnie, w jakim okresie :?:

Wtedy kiedy w tych państwach robiono to samo, czego dzisiaj się zakazuje np nam.
A kiedy doszły do takiego poziomu zamożności, że stać ich na ograniczanie np emisji gazów i pyłów to każą nam robić to samo.

- Zdecydowanie uważam, że zostawiając dzieciom ogromne ilości pieniędzy, nie wyświadczamy im przysługi - napisał Bill Gates podczas czatu z użytkownikami serwisu Reddit. Nieoficjalne doniesienia, podane m.in. przez CNN, mówią, że miliarder zapisał swoim dzieciom "jedynie" po 10 mln dolarów. (...) Miliarder przybliżył także swoją działalność filantropijną, zaznaczając, że do tej pory, dzięki wysiłkom podjętym przez Fundację Billa i Melindy Gatesów, udało się zaszczepić przeciwko różnym chorobom miliony dzieci.

Bo nasi nic nie robią. Inna skala i target:
http://fundacja.ppnt.poznan.pl/index.ph ... -kulczykow

Szkoda, że Amerykanie tego nie wiedzą, bo właśnie uruchamiają po latach przerwy linie tramwajowe w stolicy kraju Waszyngtonie. Tramwaje kupują od "zacofanych" Czechów.

Fajnie. A ile linii tramwaju ma NY, San Diego, LA, Chicago albo Seattle?

Dzięki transportowi szynowemu oszczędzamy miliony ton stale drożejącego paliwa

A policzyłeś ile mln ton węgla zużywają elektrownie do wytworzenia pradu konsumowanego przez kolej/tramwaj ect?
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 1 lis 2013, o 22:00

Do tego sprawdź co ile odjeżdżają tramwaje w godzinach szczytu z najbardziej zatłoczonego przystanku Dworzec Główny.

A co ile jeżdżą autobusy? I o ile mogłyby przewieść więcej gdyby przstrzeni 3 pasów jezdni nie zajmowało torowisko?

Pamiętaj, że czasem samochodu nie można zupełnie ruszyć.

Samochodu czasem, a tramwaju zawsze, bo się fizycznie nie da przez wózki jezdne i stalowe koła.

:shock:
A mi wystarczy plecak do zabrania się z drugim śniadaniem, butelką mineralnej, książką/gazetą i strojem na trening. Generalnie nie mój problem, że masz kłopoty logistyczne z wyjściem z domu i zrozumieniem do czego służy komunikacja publiczna.

Wiesz, ja różne rzeczy widziałem przewożone zbiorkomem :) Tylko, że wtedy z 200 miejsc w pesie robi się 30 :)

Jak dasz radę w dwóch rękach i na jednych plecach przewieźć to co Ci wyszczególniłem, a nie zestaw do joggingu to daj znać.
EDIT: A kiedy już to wszystko przetarmosisz to powiesz po godzinie spędzonej w bydłospędzie, że zbiorkom to fajna i komfortowa alternatywa :lol:
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 1 lis 2013, o 23:44

[quote=""lukasz woj""]

A co ile jeżdżą autobusy? I o ile mogłyby przewieść więcej gdyby przstrzeni 3 pasów jezdni nie zajmowało torowisko?
[/quote]
Bredzisz i wykazujesz się zupełną ignorancją. Zobacz jak wygląda ulica pod dworcem głównym w Gdańsku (nad też) i powiedz, ze tam torowisko zajmuje jezdnię.
natomiast te cudowne autobusy o których piszesz będą w godzinach szczytu stały w pięknym korku pod dworcem. Tak samo każdy kierowca samochodu, który wpadnie na genialny pomysł przebijania się przez centrum.

No ale oczywiście sprawdziłeś co ile odjeżdżają tramwaje z podanego przystanku?? Czy też zwyczajnie bredzisz dalej??

Pamiętaj, że czasem samochodu nie można zupełnie ruszyć.

Samochodu czasem, a tramwaju zawsze, bo się fizycznie nie da przez wózki jezdne i stalowe koła.

Tyle tylko, że awaria tramwaju nie oznacza paraliżu całego miasta jak usiłujesz wmówić innym.

Wiesz, ja różne rzeczy widziałem przewożone zbiorkomem :) Tylko, że wtedy z 200 miejsc w pesie robi się 30 :)

Ja też. Wózki dziecięce, psy, rowery, studentów nie mających żadnego pojęcia o życiu.

Jak dasz radę w dwóch rękach i na jednych plecach przewieźć to co Ci wyszczególniłem, a nie zestaw do joggingu to daj znać.

Ahhhh, ahhh, ahhhh. Wiesz. Przerabiałem też inne rzeczy. I bynajmniej nie zabieram ze sobą zestawu do joggingu (skąd ten pomysł?? akurat na jogging sobie śmigam tam gdzie mam fajny park kawałek od domu zrewitalizowany przez okrutną i złą UE). No ale zabranie dresu, butów, ręcznika, bielizny na zmianę po treningu i zestawu pod prysznic
musi wymagać kontenera.
EDIT: A kiedy już to wszystko przetarmosisz to powiesz po godzinie spędzonej w bydłospędzie, że zbiorkom to fajna i komfortowa alternatywa :lol:

To, że nie bardzo wiesz jak nazwać komunikację publiczną to już wiemy. To, że sobie też z nią nie radzisz też. No cóż. Ja sobie chwalę jej wygodę.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez lukasz woj » 2 lis 2013, o 00:14

Bredzisz i wykazujesz się zupełną ignorancją.

Nie ja bredzę, tylko Ci którzy próbują wmówić, że tramwaj jest lepszy od autobusu na BUSpasie albo wygodnego samochodu.

Zobacz jak wygląda ulica pod dworcem głównym w Gdańsku (nad też) i powiedz, ze tam torowisko zajmuje jezdnię.

Zajmuje OBSZAR RÓWNY JEZDNI, tzn zamiast torowiska można tam zmieścić 2 albo 3 pasy ruchu kołowego.

natomiast te cudowne autobusy o których piszesz będą w godzinach szczytu stały w pięknym korku pod dworcem.

Nie mój problem, że nie ma BUSpasa w Gdańsku. U nas w Wawie nie ma tego problemu.

Tak samo każdy kierowca samochodu, który wpadnie na genialny pomysł przebijania się przez centrum.

Wszyscy genialni to pasażerowie tramwaju, którzy są w nim tylko dlatego, że jest dotowany z ich podatków.

No ale oczywiście sprawdziłeś co ile odjeżdżają tramwaje z podanego przystanku?? Czy też zwyczajnie bredzisz dalej??

Sprawdziłem, poza tym kilka razy z niego odjeżdżałem w stronę PGE areny będąc w Gdańsku swego czasu. Żadna rewelacja. Samochody szybciej pokonywały ten dystans.

Tyle tylko, że awaria tramwaju nie oznacza paraliżu całego miasta jak usiłujesz wmówić innym.

Tyle tylko, że awaria samochodu nie oznacza paraliżu całego miasta jak usiłujesz wmówić innym.

studentów nie mających żadnego pojęcia o życiu.

To może dotyczyć każdego. Historyków też.

Ahhhh, ahhh, ahhhh. Wiesz. Przerabiałem też inne rzeczy.

Ja też. I jedno Ci powiem: nigdy więcej.

fajny park kawałek od domu zrewitalizowany przez okrutną i złą UE

Za co Ci biedni Szwajcarzy albo Norwegowie rewitalizują swoje parki... Bez UE...

To, że nie bardzo wiesz jak nazwać komunikację publiczną to już wiemy. To, że sobie też z nią nie radzisz też. No cóż. Ja sobie chwalę jej wygodę.

Mam to do siebie, że nazywam rzeczy po imieniu. I jeśli spędzam godzinę przytłoczony do okna budłospędu to to jest bydłospęd bo w takim ścisku to na sybir ludzi wywozili.
A jeżdzę tak tylko dlatego, że mam dużą ulgę, za którą płacą podatnicy mieszkający w w Warszawie, co jest niesprawiedliwe.

Prawie wszyscy jadący MZK (poza metrem) to po prstu ludzie, kórych nie stać na samochód i paliwo (babcie emerytki, studenci, budżetówka i ludzie na 1600 brutto. Tyle w temacie.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Darth Stalin » 2 lis 2013, o 00:21

[quote="”lukasz woj”"] Zawsze można ogłosić niewypłacalność. [/quote]
Ty nie masz pojęcia o tym, co to znaczy „niewypłacalność państwa”.
Wtedy kiedy w tych państwach robiono to samo, czego dzisiaj się zakazuje np nam.

Czyli konkretnie kiedy i jak?
Jak dasz radę w dwóch rękach i na jednych plecach przewieźć to co Ci wyszczególniłem

A na cholerę ci 3 teczki i laptop??? :D :P Mnie swego czasu wystarczał plecak. Nieduży. I jeszcze było miejsce na łupy z tanich księgarni (fantastyczna literatura za grosze) plus wietnamskie jedzenie na wynos :D
Ty faktycznie nie masz pojęcia o logistyce.
Nie ja bredzę, tylko Ci którzy próbują wmówić, że tramwaj jest lepszy od autobusu na BUSpasie albo wygodnego samochodu.

Tramwaj JEST lepszy, bo nie ograniczają go korki.
Zajmuje OBSZAR RÓWNY JEZDNI, tzn zamiast torowiska można tam zmieścić 2 albo 3 pasy ruchu kołowego.

Które się korkują. Zwłaszcza, jak każdy podbudowujący sobie ego „polski maczo” wyjedzie na ulicę swoim pojazdem dwuśladowym czterokołowym.
Tyle tylko, że awaria samochodu nie oznacza paraliżu całego miasta jak usiłujesz wmówić innym.

Potrafi, a przynajmniej sporego kawałka tegoż.
I jeśli spędzam godzinę przytłoczony do okna budłospędu to to jest bydłospęd bo w takim ścisku to na sybir ludzi wywozili.

Pieprzysz, misiu.
Prawie wszyscy jadący MZK (poza metrem) to po prstu ludzie, kórych nie stać na samochód i paliwo (babcie emerytki, studenci, budżetówka i ludzie na 1600 brutto. Tyle w temacie.

Ponownie pieprzysz, misiu. Poza tym: po cholerę ci indywidualny samochód w wielkiej aglomeracji, jeśli ta ma dobrze rozwinięty transport publiczny?? Ba, nie musi być nawet „wielka”, wystarczy, że przypada 1 samochód na 1 mieszkańca (a do tego się zbliża w moim mieście) i posiadanie samochodu staje się wręcz przeszkodą.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

Coedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

Potencjalny przeciwnik ma tradycje decydowania się na uzyskiwanie korzyści operacyjnych niezależnie od potencjalnych strat
Darth Stalin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 2 lis 2013, o 09:57

[quote=""lukasz woj""]
Bredzisz i wykazujesz się zupełną ignorancją.

Nie ja bredzę, tylko Ci którzy próbują wmówić, że tramwaj jest lepszy od autobusu na BUSpasie albo wygodnego samochodu. [/quote]
Choćby jeden przykład z Gdańska:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Bus ... 57933.html
Jak dla mnie debilizm do kwadratu, to co usiłujesz wmówić innym.

Zobacz jak wygląda ulica pod dworcem głównym w Gdańsku (nad też) i powiedz, ze tam torowisko zajmuje jezdnię.

To pisz do prezydenta miasta Gdańska oraz ZDiZ w Gdańsku, że się mylą.

natomiast te cudowne autobusy o których piszesz będą w godzinach szczytu stały w pięknym korku pod dworcem.

Nie mój problem, że nie ma BUSpasa w Gdańsku. U nas w Wawie nie ma tego problemu.

No chyba żartujesz. Ja wiem, ze Warszawa to centrum całego wszechświata i tam kierowcy samochodów nie wjadą na buspas.

Tak samo każdy kierowca samochodu, który wpadnie na genialny pomysł przebijania się przez centrum.

Wszyscy genialni to pasażerowie tramwaju, którzy są w nim tylko dlatego, że jest dotowany z ich podatków.

A może mam 3 minuty do przystanku tramwajowego i dojadę bez korków do pracy w 20 minut??
Oczywiście genialny jesteś ty jeżdżąc samochodem. Ja potrafię liczyć i wiem co mi się bardziej opłaca. Wydam na bilet miesięczny mniej niż na 3 dni za paliwo. Nie muszę też szukać wolnego miejsca parkingowego pod pracą, czy wczoraj w okolicy cmentarza.
A to, że jeździsz po drogach dotowanych z moich podatków to już nawet się nie zająkniesz.

Sprawdziłem, poza tym kilka razy z niego odjeżdżałem w stronę PGE areny będąc w Gdańsku swego czasu. Żadna rewelacja. Samochody szybciej pokonywały ten dystans.

Oczywiście wszystko w godzinach szczytu robiłeś. Pojeździj sobie w godzinach szczytu taką ulicą Marynarki Polskiej. Szybciej staruszkowie się nią poruszają.

No to, że nie rozumiesz tego co się do ciebie mówi/pisze to mnie nie dziwi.

studentów nie mających żadnego pojęcia o życiu.

To może dotyczyć każdego. Historyków też.

To, że nie bardzo rozumiesz życie to już doskonale wiemy.

Ahhhh, ahhh, ahhhh. Wiesz. Przerabiałem też inne rzeczy.

Ja też. I jedno Ci powiem: nigdy więcej.

Ja sobie cenię wygodę. To, że sam nie potrafisz ogarnąć logistyki

fajny park kawałek od domu zrewitalizowany przez okrutną i złą UE

Za co Ci biedni Szwajcarzy albo Norwegowie rewitalizują swoje parki... Bez UE...

No i?? Dam dobrą radę. Nie korzystaj z czegokolwiek do czego zostały wyłożone dotacje czy to z UE czy to państwowe. Zwyczajnie siedź najlepiej w domu.

Mam to do siebie, że nazywam rzeczy po imieniu. I jeśli spędzam godzinę przytłoczony do okna budłospędu to to jest bydłospęd bo w takim ścisku to na sybir ludzi wywozili.
A jeżdzę tak tylko dlatego, że mam dużą ulgę, za którą płacą podatnicy mieszkający w w Warszawie, co jest niesprawiedliwe.

Ja mam to do siebie, że stwierdzam jak bardzo mało wiesz o komunikacji miejskiej.
Ale rozumiem, że korona z głowy smarkaczowi spadnie jak musi jechać koło innych zwyczajnych ludzi.

No popatrz. A ja pracuję w budżetówce i stać mnie na samochód. Mam ale stoi pod domem służąc od święta na jakiś wypad urlopowy czy wyjazd na strzelnicę (bo wygodniej, za miastem a w weekend zgarnę znajomych i śmigamy sobie na pół dnia postrzelać). A i tak częściej jeździ nim mój ojciec bo służbowo jeździ na drugi koniec województwa.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Postprzez Barg » 2 lis 2013, o 13:39

[quote=""Darth Stalin""]
I jeśli spędzam godzinę przytłoczony do okna budłospędu to to jest bydłospęd bo w takim ścisku to na sybir ludzi wywozili.

Pieprzysz, misiu.[/quote]

O tym jak jeździ się popularną KM-ką wie każdy, kto choć raz wsiadł do jej. W wagonach panuje okropny ścisk i zaduch, składy często się psują i spóźniają. Nie wspominając już o tym, że w niektórych z nich jest potwornie brudno.

http://www.fakt.pl/Wydadza-pol-miliona- ... 480,1.html

Pociągi podmiejskie w porannych godzinach szczytu są przepełnione do tego stopnia, że część pasażerów zostaje na peronach. Przewoźnicy kolejowi rozkładają tylko ręce. O problemach wiedzą, jednak nie są w stanie nic zrobić.

7.30 – tłok i ścisk

Wielu pasażerów by dotrzeć do pracy w stolicy, jako środek lokomocji wybiera właśnie pociąg. Niestety w jazda koleją w porannym szczycie nie należy do najprzyjemniejszych. Nowoczesne SKM-ki są tak przepełnione, że pasażerowie zostają na stacjach. Choć składy rozpoczynają bieg w Pruszkowie często zdarza się tak, że w Ursusie już nie ma w nich miejsca. Podobne problemy maja Koleje Mazowieckie. Tu ten sam problem dotyczy głównie składów ruszających z Grodziska Mazowieckiego. Poirytowani pasażerowie zaczynają się zastanawiać czy będą musieli podróżować tak jak w Indiach: łapiąc się rączek przy drzwiach składu.

http://wiadomosci.wpr24.pl/koleje_tlok_ ... ;3130.html

Od strony Piaseczna to samo... Próbowałem kiedyś się przerzucić na kolej. Jak się uwzględni, że trzeba być wcześniej na dworcu, pociągi się nagminnie spóźniają, a później trzeba przejść do innej komunikacji i tam znów swoje odczekać, to samochód osobowy i tak jest szybszy, a komfort zdecydowanie większy. W Kolejach Mazowieckich to o czytaniu czegokolwiek można zapomnieć, taki jest ścisk. Trzy miesiące wytrzymałem i wróciłem do samochodu.
WYPŁYNIEMY DZIŚ NAD RANEM
Choćby przez kry droga wiodła
Skuty lodem cały pokład
Gdyby rumu już zabrakło
Słoną wodę wlewał w gardło
Nawet gdybym z mej wyprawy
Zawsze wracał ledwie żywy
NIEZAPOMNĘ CIĘ OCEANIE

Dobry czas na morze to początek maja
Barg
Użytkownicy
Użytkownicy