Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Panzer » 31 paź 2013, o 18:40

Bo przecież wiadomo,.że u nas panuje powszechna względem homseksualistów,czego wyrazem są podobne twojej wypowiedzi
Kiedyś jakoś nie afiszowali się z tym i nie było problemu w piwnicy to oni mogą sobie robić co im się tylko podoba ale niech nie wychodzą z tym na ulicę i niech nie paradują z gołymi d..a i nie pokazują jacy są normalni :lol: bo u każdego normalnego faceta taki widok powoduje odruch wymiotny .
Pewnie jak dwóch gejów wychowuje dziecko w naromalnych warunków to będzie mu gorzej niz np. w "normalnej" rodzinie alkoholików.
Oczywiście wyskoczyłeś z alkoholikami bo zestawienie pary pedałów z normalną rodziną nie wypada dla nich zbyt korzystnie ale jak się dwóch zboczeńców bierze za wychowanie dzieci to potem są takie kwiatki http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18822.html o tym problemie jakoś środowiska lewicowe nie mówią :) .
Naprawdę musze Ci wstawić fotki panów z ORN w ich sraczkowatych koszulach
A na cholerę mi ich zdjęcia :?: lewica uwielbia straszyć złymi i strasznymi skinami jak jest bardzo sfrustrowana ONR w przeciwieństwie do bojówek skrajnie lewackich jest organizacją działającą legalnie i mającą tradycje przedwojenne poza tym dlaczego słowo nacjonalista czy narodowiec jest czymś złym :?: ja w tym że ktoś uważa się za nacjonalistę czy narodowca nie widzę niczego złego lepsze to niż jakaś ujarana trawą antifa czy anarchiści .
No pewnie bo przecież homofobia,islamofobia to normalne zachowanie
Te określenia to jakiś kretyn wymyślił sceptycyzm czy nie chęć do panoszącego się na zachodzie islamu jest czymś normalnym bo jakoś biała młodzież nie demoluje przedmieść stolic europejskich i nie obcina nikomu głów maczetami i nie oblewa kobiet kwasem i nie zamyka się w gettach gdzie króluje przestępczość .Byłem przez 2 lata we Włoszech i jakoś przez ten czas nigdy nie widziałem muzułmanina przy pracy ,nigdy :!: .Prawie każdy kto miał z nimi styczność ma o nich jak najgorsze zdanie . Co się zaś tyczy niechęci do homosiów to dla większości zdrowych facetów też jest normalne tyle pięknych kobiet chodzi po ulicy i bądz tu pedałem to nie jest normalne .
Za mało radykalni??
Nie dla mnie to jedna cholera razem z PO .
Panzer
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 31 paź 2013, o 19:20

[quote=""Panzer""] Kiedyś jakoś nie afiszowali się z tym i nie było problemu w piwnicy to oni mogą sobie robić co im się tylko podoba ale niech nie wychodzą z tym na ulicę i niech nie paradują z gołymi d..a i nie pokazują jacy są normalni :lol: bo u każdego normalnego faceta taki widok powoduje odruch wymiotny .[/quote]
Za to każdy "nornalny" przynajmniej raz ze slinką na języku obejżżał filmik gdzie dwie młode panienki.... :lol:

[quote=""Panzer""]
Oczywiście wyskoczyłeś z alkoholikami bo zestawienie pary pedałów z normalną rodziną nie wypada dla nich zbyt korzystnie ale jak się dwóch zboczeńców bierze za wychowanie dzieci to potem są takie kwiatki http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 18822.html o tym problemie jakoś środowiska lewicowe nie mówią :) .
[/quote]
Naprawdę mam Ci nawstawiać linków jak bilogiczni/adopcyjni rodzice wyprawiali takie same rzeczy??Bo oczywiście wszyscy homeseksualiści to potencjalni gwałciele. :D

[quote=""Panzer""]
A na cholerę mi ich zdjęcia :?:
[/quote]
Może żebyś mógł porównać z innymi panami w sraczkowatych mundurach. :wink:

[quote=""Panzer""]
lewica uwielbia straszyć złymi i strasznymi skinami jak jest bardzo sfrustrowana ONR w przeciwieństwie do bojówek skrajnie lewackich jest organizacją działającą legalnie i mającą tradycje przedwojenne
[/quote]
Takie same tradycje jak wikanie.Obecny ONR z przedwojennym poza nazwą ma niewiele wspólnego i został założony w 1993 roku.

[quote=""Panzer""]
poza tym dlaczego słowo nacjonalista czy narodowiec jest czymś złym :?: ja w tym że ktoś uważa się za nacjonalistę czy narodowca nie widzę niczego złego
[/quote]
W szczególności w przebieraniu się za "kreskówkowego" nazistę i pluciu na innych ludzi jedynie z powodu ,że są inni. :wink:

[quote=""Panzer""]
lepsze to niż jakaś ujarana trawą antifa czy anarchiści .No pewnie bo przecież homofobia,islamofobia to normalne zachowanie[/quote]
Antysemitizm i rasizm też?? :lol:

[quote=""Panzer""]
Te określenia to jakiś kretyn wymyślił sceptycyzm czy nie chęć do panoszącego się na zachodzie islamu jest czymś normalnym bo jakoś biała młodzież nie demoluje przedmieść stolic europejskich[/quote]
Tia w szczególności widać to było podczas zeszłorocznych zamieszek w UK gdzie ludzie różnych ras,narodowości czy religji rabowali bratersko co popadnie.Wśród skazanym znalazł się nawet aktor grający w serii o Harym Poterze. :wink:

[quote=""Panzer""]
i nie obcina nikomu głów maczetami
[/quote]
A w Krakowie to niby co się dzieje??

[quote=""Panzer""]
i nie oblewa kobiet kwasem i nie zamyka się w gettach gdzie króluje przestępczość
[/quote]
Znowu Kraków i Nowa Huta.

[quote=""Panzer""]
Byłem przez 2 lata we Włoszech i jakoś przez ten czas nigdy nie widziałem muzułmanina przy pracy ,nigdy :!:
[/quote]
A ja jakoś widuje ich codziennie w Polsce w duzych jak i małych miastach(budki z kebabem). :wink:

[quote=""Panzer""]
Prawie każdy kto miał z nimi styczność ma o nich jak najgorsze zdanie .
[/quote]
Om Polakachteż pewnie co nieco by powiedzieli. :D

[quote=""Panzer""]
Co się zaś tyczy niechęci do homosiów to dla większości zdrowych facetów też jest normalne tyle pięknych kobiet chodzi po ulicy i bądz tu pedałem to nie jest normalne .
Za mało radykalni??
Nie dla mnie to jedna cholera razem z PO .[/quote]
Dochodzi do Ciebie,że homseksualizm nie jest kwestią wyboru i ludzie za takimi preferencjami zwyczajnie się tacy rodzą??I z łaski swojej nie chrzań mi tylko przypadkiem co jest naturalne bo owo zjawisko wśród innych gatunków też występuje.
For every hero commemorated, a thousand martyrs die unmourned and unremembered.
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 19:25

Vanisher jest zakarzony już political correctness. Nie można krytycznie patrzeć na kebabów i sodomitów. Poza tym co to za termin homofobia? Ja się tych typków nie boję, bo każdy homoś więcej oznacza, że jedna fajna panna więcej może być moja :D
Faszyści przyszłości będą nazywali siebie antyfaszystami.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 19:38

Za to każdy "nornalny" przynajmniej raz ze slinką na języku obejżżał filmik gdzie dwie młode panienki....

Przynajmniej można się przyłączyć 8)

Naprawdę mam Ci nawstawiać linków jak bilogiczni/adopcyjni rodzice wyprawiali takie same rzeczy??Bo oczywiście wszyscy homeseksualiści to potencjalni gwałciele. :D

Na 700 skazanych za pedofilię w zeszłym roku 1 był księdzem. A o gangach pedałów molestujących dzieci cisza. Każdy natomiast wie, że pedofil w Polsce nosi koloratkę.

Antysemitizm i rasizm też?? :lol:

A wiesz, że to działa w dwie strony? Że są żydzi nienawidzący innych nacji i są murzyni nienawidzący białych? Tylko my słyszymy w mediach o tej jednej stronie.

A w Krakowie to niby co się dzieje??

W imię koranu? :? Czy po prostu poszło o hajs bandziorków?

widuje ich codziennie w Polsce w duzych jak i małych miastach(budki z kebabem). :wink:

Bo w Polsce na szczęścia nie ma socjalu dużego i muszą pracować. Cała reszta leni i innych siedzi na zachodzie i żeruje na białych frajerach.

Dochodzi do Ciebie,że homseksualizm nie jest kwestią wyboru i ludzie za takimi preferencjami zwyczajnie się tacy rodzą??I z łaski swojej nie chrzań mi tylko przypadkiem co jest naturalne bo owo zjawisko wśród innych gatunków też występuje.

Kanibalizm też jest u innych gatunków. Zalegalizujmy go i afiszujmy się nim na ulicy.

Pancer: Większość tych czubków na paradach to nie są geje. Zwyczajni ludzie przebrani i opłaceni przez homolobby.
Winston Churchill

"c..j, d..a i kamieni kupa" - Bartosz Sienkiewicz sprawozdaje działanie Inwestycji Polskich.
lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 31 paź 2013, o 19:42

[quote=""lukasz woj""]Vanisher jest zakarzony już political correctness.Nie można krytycznie patrzeć na kebabów i sodomitów.
[/quote]
No faktycznie tragedia :D .Jak kiedyś pojedziesz za granicę i bedą Cię wyzywać od "polaczków" to pewnikiem nie zrobi Ci to różnicy.Nie ma to jak moralność Kalego. :D

[quote=""lukasz woj""]
Poza tym co to za termin homofobia?
[/quote]
Naukowy mój drogi. :wink:
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Vanisher » 31 paź 2013, o 19:52

[quote=""lukasz woj""]
Przynajmniej można się przyłączyć 8)
[/quote]
Jako publiczność.

[quote=""lukasz woj""]
Na 700 skazanych za pedofilię w zeszłym roku 1 był księdzem.
[/quote]
O tym,że takie przypadki zamiatano pod dywan wiadomo od dawna i o to głównie chodzi w całej aferze.

[quote=""lukasz woj""]
A o gangach pedałów molestujących dzieci cisza.
[/quote]
Guzik prawda.O ty,że policja rozbiła gang pedofili internetowych co jakiś czas trabią w telewizji.

[quote=""lukasz woj""]
A wiesz, że to działa w dwie strony? Że są żydzi nienawidzący innych nacji i są murzyni nienawidzący białych? [/quote]
A ktoś tu twierdzi,że to jest "cacy??

[quote=""lukasz woj""]
Tylko my słyszymy w mediach o tej jednej stronie.
[/quote]
W szczególności o tym jak Izraelczycy traktują Palestyńczyków.

[quote=""lukasz woj""]
W imię koranu? :? Czy po prostu poszło o hajs bandziorków?
[/quote]
No wiadomo,że takie powody sa bardziej "altruistyczne". :lol:

[quote=""lukasz woj""]
Bo w Polsce na szczęścia nie ma socjalu dużego i muszą pracować. Cała reszta leni i innych siedzi na zachodzie i żeruje na białych frajerach. [/quote]
Nie tylko pracuja ale i zatrudniają Polaków a 'socjal" u nas w zależności od przypadku może być za mały jak i za wysoki.

[quote=""lukasz woj""]
Kanibalizm też jest u innych gatunków. Zalegalizujmy go i afiszujmy się nim na ulicy.
[/quote]
Poczytaj trochę w niektórych kulturach nie mają z tym problemu.A zjada się osoby zmarłe śmiercią naturalną. :D

[quote=""lukasz woj""]
Pancer: Większość tych czubków na paradach to nie są geje. Zwyczajni ludzie przebrani i opłaceni przez homolobby.[/quote]
Jak rozumiem masz wyciągi z ich kont bankowych wraz z dowodami pożycia intymnego?? :lol:
Vanisher
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 20:04

W 2013 nadal 75% popiera członkostwo w UE, nie da się obronić tezy, że nie mają o niej pojęcia.

Tak nachalnej propagandy w mediach jaka jest to nie było za komuny. Od nowej perspektywy w 2014 Słońce będzie ku**a wschodziło dzięki funduszom strukturalnym. I nie jest to żaden argument, że 75 % jest za członkostwem. Zadajmy im kolejne pytania. Gdzie leży Bruksela, czym się różni Rada Europy od Unii Europejskiej. NIe będzie nawet 15%
Od kiedy to węgiel na zimę tanieje :?:

Nie:
http://forsal.pl/artykuly/687203,koncer ... wegla.html

Oni do tego podchodzą po swojemu, budują olbrzymie tamy.

:lol: Przeanalizuj teraz co bardziej zdewastowało środowisko w Chinach. Trzy Przełomy czy małe kopalnie węgla.

To się robi tylko na najbardziej atrakcyjnych szlakach. W tygodniu z Warszawy do Krakowa nie jeżdżą rodziny tylko ludzie w interesach. Dojazd jest nawet krótszy niż samolotem, bo stacje są w centrum, a nie jak lotniska na obrzeżach miast. Jak wsiądziesz do przedziału to zauważysz, że połowa ludzi ma laptopy i coś omawia. Koszty za bilet wlicza się w koszty działania firmy. Nie pamiętam żebym w ostatniej dekadzie jechał pociągiem z żoną, za to z różnymi ludźmi w interesach jak najbardziej.

Zobaczymy co zrobi Ryanair, a i S7 coraz bliżej. Poza tym pomiędzy Krakowem a Wawą jest CMK, czyli jedyna sensowna linia w kraju (velocity)

Części z nich i tak nie pomożesz, bo oni wybrali takie życie, pracy nie ma dla normalnych ludzi, więc skąd weźmiesz dla nich.

1.Takimi nie będę się zajmował.
2. Obecnie w Polsce do rozdania jest 600000 miejsc pracy. ZLikwidujmy dochodowy i zrobi się circa 3 mln.

Może prościej, część z nich została bezdomnymi, bo bezwzględnie zaczęto realizować święte prawo własności,

Bardzo dobrze.
Własność rzecz święta. Poza Panem Bogiem i rodziną.

Ale w Niemczech wpływa, bo tam partie mają w programach zapisany sprawiedliwy rynek pracy i nie ma takiego rozwarstwienia dochodów jak w USA czy Polsce.

Każdy ma mieć tyle ile wypracował sobie i na ile podpisał umowę z pracodawcą. Żadna partia nie powinna się wtrącać. Zabieranie bogatym (przedsiębiorcom, dobrze wykształconym, pracowitym) i dawanie biednym to kretynizm.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 20:22

Jako publiczność
.

If you know what i mean :lol:

O tym,że takie przypadki zamiatano pod dywan wiadomo od dawna i o to głównie chodzi w całej aferze.

http://www.rp.pl/artykul/388324.html

Wiadomo, że ojciec popijający wódki będzie gorszy. :?

Guzik prawda.O ty,że policja rozbiła gang pedofili internetowych co jakiś czas trabią w telewizji.

Tak, tak. Porównaj ilość informacji i tekstów o siatkach internetowych zboczeńców i info o księdzu pedofilu, albo podejrzanym o pedofilie.

A ktoś tu twierdzi,że to jest "cacy??

Spróbuj się u Szechtera albo Szczuki zająknąć na temat złego Żyda.
W szczególności o tym jak Izraelczycy traktują Palestyńczyków.

Ta???? I kto ich nazywa u nas rasistami i ksenofobami?

No wiadomo,że takie powody sa bardziej "altruistyczne". :lol:

To zwykłe porachunki, a tam jakieś zero zabiłó żołnierza Wielkiej Brytanii i powiedziało, że stanie się to teraz codziennością bo Allahhu akbaru tak want.

Poczytaj trochę w niektórych kulturach nie mają z tym problemu.A zjada się osoby zmarłe śmiercią naturalną. :D

Też trzeba tak u nas zacząć robić. W końcu multikulti to podstawa nowoczesności i postępu.

Jak rozumiem masz wyciągi z ich kont bankowych wraz z dowodami pożycia intymnego?? :lol:

Nie mów, że o andzeju nie słyszałeś? :lol:

http://www.fakt.pl/Obronca-krzyza-na-pa ... 191,1.html

Najpierw zapłacili mu za robienie zadymy pod pałacem i ośmieszanie "katoli" a potem za paradowanie na pochodzie czubków.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 20:36

No faktycznie tragedia :D .Jak kiedyś pojedziesz za granicę i bedą Cię wyzywać od "polaczków" to pewnikiem nie zrobi Ci to różnicy.Nie ma to jak moralność Kalego. :D

Niestety polaczki sobie bardzo często na to zasłużyli. A jeśli będą mnie obrażać bez powodów to ja powiem co o nich myślę i wrócę do ojczyzny. :)

Naukowy mój drogi. :wink:

Taki syndrom goleni lewej. :lol:

Co za popieprzone czasy.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Sebis66 » 31 paź 2013, o 21:06

Tak nachalnej propagandy w mediach jaka jest to nie było za komuny.
A ty akurat masz o tym pojęcie :lol:
Tyle, że ten sam gaz łupkowy, który teraz wypycha amerykański węgiel przy okazji pogrążając i nasze kopalnie, ma być eksportowany w formie skroplonej do Europy. Dlatego warto mieć mix energetyczny , by móc elastycznie reagować w zależności od okoliczności.
:lol: Przeanalizuj teraz co bardziej zdewastowało środowisko w Chinach. Trzy Przełomy czy małe kopalnie węgla.
Dlatego napisałem, że po swojemu. Jest odnawialna - jest :P Co do analizy to stawiam na węgiel, pamiętam jak wyglądały niektóre polskie lasy przed wejściem do UE, żal było patrzeć.
Zobaczymy co zrobi Ryanair, a i S7 coraz bliżej. Poza tym pomiędzy Krakowem a Wawą jest CMK, czyli jedyna sensowna linia w kraju (velocity)
Podobnie jest w przypadku Poznania i będzie po remoncie w przypadku Gdańska. Makabra jest z Wrocławiem. Tam gdzie w grę wchodzi dojazd na kilkaset kilometrów samolot nie wygra z szybkim pociągiem.
2. Obecnie w Polsce do rozdania jest 600000 miejsc pracy. ZLikwidujmy dochodowy i zrobi się circa 3 mln.
Bzdura. Zawsze tak mamiono rządy, a po obniżkach firmy mają zachomikowane kupę kasy i dalej nie inwestują. Za to deficyty rządów rosną. Ciekawe też skąd masz zamiar wziąć 60 mld złotych na utrzymanie wojska, policji czy sądów, bo przynajmniej te uznałeś za niezbędne.
Każdy ma mieć tyle ile wypracował sobie i na ile podpisał umowę z pracodawcą.
Fajnie tylko w niektórych krajach bezrobocie dochodzi do 30%, granicy za którą ludzie nawet na faszyzm się zgodzą.
Żadna partia nie powinna się wtrącać. Zabieranie bogatym (przedsiębiorcom, dobrze wykształconym, pracowitym) i dawanie biednym to kretynizm.
Nie, bo ci biedni potrafią nawet do gardeł dobrać się tym zamożnym, co już nieraz w historii przerabiano. Przecież to bieda pchnęła ludzi do komunizmu i faszyzmu. Po za tym, nie od dziś wiadomo, że całe branże wiszą na zamówieniach publicznych, więc te bogactwo nie wzięło się tylko z zaradności. Nasi najwięksi nuworysze to na czym się utuczyli :?:
Na 700 skazanych za pedofilię w zeszłym roku 1 był księdzem. A o gangach pedałów molestujących dzieci cisza. Każdy natomiast wie, że pedofil w Polsce nosi koloratkę.
A ja znałem jednego co robił to z własną pięcioletnią córką, nikt się niczego nie domyślał. Nie masz pojęcia jak trudne są te sprawy. Wszyscy myśleliśmy, że bardzo kocha swoje dzieci.
Sebis66
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 21:37

A ty akurat masz o tym pojęcie :lol:

Typowy argument. Czyli ty masz żadne pojęcie o starożytności bo wtedy nie żyłeś? Od czegoś jest historia i wspomnienia bliskich, którzy coś przeżyli.

Dlatego warto mieć mix energetyczny , by móc elastycznie reagować w zależności od okoliczności.

Warto w pierwszej kolejności patrzeć na to czym się dysponuje (zasoby). My mamy węgiel, o którym zaczynają myśleć np firmy z Australii.

Dlatego napisałem, że po swojemu. Jest odnawialna - jest :P

No tak też można.

Co do analizy to stawiam na węgiel, pamiętam jak wyglądały niektóre polskie lasy przed wejściem do UE, żal było patrzeć.

Przyroda umie sobie z tym poradzić.

Podobnie jest w przypadku Poznania i będzie po remoncie w przypadku Gdańska.

Będzie bo kolej jest dotowana a paliwa obłożone mega podatkami. Kręcimy się w kółko. Zabierz dotacje kolei, zlikwiduj megapodatki na paliwo i obserwuj seans :)

Bzdura. Zawsze tak mamiono rządy, a po obniżkach firmy mają zachomikowane kupę kasy i dalej nie inwestują.

:lol: Haha : Bo to źle przecież, że firmy są bogate i mają kapitał. Tu cię boli.

Za to deficyty rządów rosną. Ciekawe też skąd masz zamiar wziąć 60 mld złotych na utrzymanie wojska, policji czy sądów, bo przynajmniej te uznałeś za niezbędne.

Jak to z czego? Z minimalnej stawki vatu i akcyzy nałożonej na nas przez UE. Ceny spadną, konsumpcja wzrośnie - krzywa Laffera się kłania.

Fajnie tylko w niektórych krajach bezrobocie dochodzi do 30%, granicy za którą ludzie nawet na faszyzm się zgodzą.

Za które odpowiedzialne są mega podatki i ograniczenia - regulacje. Ktoś kto z.......e robi kanapki nie może ich sprzedawać bo ma milion urzędów i obowiązków do spełnienia. Powtarzam, to kapitalizm jest dla maluczkich, a wielkie korporacje chcą socjalizmu i regulacji na których zarobią.

Nie, bo ci biedni potrafią nawet do gardeł dobrać się tym zamożnym, co już nieraz w historii przerabiano. Przecież to bieda pchnęła ludzi do komunizmu i faszyzmu.

Z tego co znam historię to w USA nigdy nie mieli problemu z komunizmem i faszyzmem a kapitalizm był tam swego czasu przedni.

Po za tym, nie od dziś wiadomo, że całe branże wiszą na zamówieniach publicznych, więc te bogactwo nie wzięło się tylko z zaradności. Nasi najwięksi nuworysze to na czym się utuczyli :?:

To jasne. Taki mercor dorobił się na bzdurach ppoż i to świadczy właśnie o tym, że zainteresowanymi pozostaniem obecnego porządku są korporacje, a nie zwykli ludzie.

A ja znałem jednego co robił to z własną pięcioletnią córką, nikt się niczego nie domyślał. Nie masz pojęcia jak trudne są te sprawy. Wszyscy myśleliśmy, że bardzo kocha swoje dzieci.

To jasne, że nie mam pojęcia bo nie doświadczyłem nigdy czegoś takiego. Ty chyba też nie. Nie ma sposobów na zapobieganie czemuś takiemu, poza inwigilacją wszystkich obywateli na co nie ma mojej zgody w najmniejszym nawet stopniu.
To znaczy jest jeden sposób, nie dopuszczany do myśli przez lewactwo (które jest jednocześnie za zabijaniem nienarodzonych dzieci i wyrzucaniem ich do śmietnika i zabijaniem nieporadnych życiowo starszych ludzi). Otóż kastracja mechaniczna delikwenta ze znieczuleniem (żeby nie było, że jestem sadystą). To pomoże ograniczyć liczbę pedofilów przynajmneij o tych już wyleczonych.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 22:02

Bo nie da się przerobić pół miasta na autostrady, a drugiego pół - na parkingi. Bez pociągów pasażerskich cały ruch osobow przesiadłby się na "włąsne 4 kółka" - z musu. Jakie miałoby to skutki dla ruchu w wielkich miastach nietrudno sobie wyobrazić... do czego jednak tobie najwyraźniej owej wyobraźni brakuje.

A ja po raz któryś mówię, że nie mówię o miastach tylko o liniach między nimi. To po pierwsze. Po drugie transport zbiorowy jest w pewnych elementach korzystny (napewno nie torowy - tramwaje,), a po 3 kto powiedział, że nie można pół miasta przerobić na parking? A przynajmniej jego undergrandowej części? A parkingi P&R to co?

A konkretniej to JAK? Bo naklady czyli kasa owszem, płyną. Tylko jakoś nie przekłada się to na zatrudnienie. Czemu? Wyjaśnisz? I co z tym wspólnego mają owi mityczni "urzędnicy od SSE"?

Bo trzeba dać równe szanse wszystkim, a nie tylko wybranym przez odpowiednie kryteria i komisje. Cały kraj powienien być "SSE" z niskimi podatkami, a dodatkowo bez biurokratycznego bata.

A to niby dlaczego?

Bo chińczyk nie jest głupi i widzi co się dzieje w Europie, a po drugie nie da się efektywnie ekonomicznie nadążyć za popytem na energię rozwijając samo OZe i wdodatku zastępując nim konwencjonalne źródła. No chyba, że postawią jeszcze z 20 takich zapór i zniszczą cały kraj.

http://kopalniawiedzy.pl/Chiny-Zapora-T ... tyka,13149
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez REMOV » 31 paź 2013, o 22:21

[quote=""lukasz woj""]Po drugie transport zbiorowy jest w pewnych elementach korzystny (napewno nie torowy - tramwaje,)[/quote]Torowy to też metro. A tramwaje na wydzielonych torach, z pierwszeństwem nad ruchem kołowym są znacznie lepszym rozwiązaniem, niż na przykład pasy dla autobusów. Pomijam już, że w swoich infantylnych rozważaniach w ogóle nie uwzględniasz ludzi bez prawa jazdy i bez samochodu. Rozumiem, że ich chcesz skazać na brak możliwości przemieszczania się?

Skądinąd, gdyby miał do wyboru wygodny, punktualny pociąg dojeżdżający do centrum miasta, a następnie sensowne połączenia miejskie, nawet droższy od samochodu, to wybrałbym go ze względu na wygodę dojazdu. W pociągu mogę czytać, pracować czy mieć inne rozrywki, natomiast samochód zmusza mnie do wielogodzinnego skupienia. Pociągiem dojeżdżam wypoczęty, samochodem nie.
a po 3 kto powiedział, że nie można pół miasta przerobić na parking? A przynajmniej jego undergrandowej części? A parkingi P&R to co?
Jest coś takiego, jak struktura miasta i pewne rozwiązania urbanistyczne, aby uczynić to miejsce przyjaznym dla użytkownika. Niszcząc pewien układ przestrzenny otrzymasz w efekcie miasto niezdatne do życia. Naprawdę proces rozwoju wspólnot miejskich zajmował stulecia, a Tobie się wydaje, że masz "nowy", "genialny" pomysł, który akurat rozwiąże wszystkie problemy? Serio? Twoje idee są dosyć niedojrzałe, bo skupiasz się na wybranym zagadnieniu lekceważąc inne. I jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy, to Twoja gigantyczna słabość.
REMOV
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez lukasz woj » 31 paź 2013, o 22:40

Torowy to też metro.

Ale ja wyszczególniłem tramwaje.

A tramwaje na wydzielonych torach, z pierwszeństwem nad ruchem kołowym są znacznie lepszym rozwiązaniem, niż na przykład pasy dla autobusów.

:) Nie nie są. Ponieważ przestrzeń zajmowana pod torowiska jest wykorzystywana tylko podczas przejazdu tramwaju, a pas jezdni jest wykorzystywany cały czas, przez każdy rodzaj transportu kołowego.

Pomijam już, że w swoich infantylnych rozważaniach w ogóle nie uwzględniasz ludzi bez prawa jazdy i bez samochodu. Rozumiem, że ich chcesz skazać na brak możliwości przemieszczania się?

Oczywiście, że nie pomijam. Jest metro (ten undergrand bardzo korzystny), są autobusy (w Wawie ponad 1500), taksówki czy rowery.

Skądinąd, gdyby miał do wyboru wygodny, punktualny pociąg dojeżdżający do centrum

:lol: Pokonanie 30 km na Zachodni zajęło mi dzisiaj ponad godzinę tym punktualnym i szybkim pociągiem. No ale Ty masz czas. Twoja praca wymaga skupienia i braku pośpiechu, inaczej korektor będzie miał co robić :) (To nic osobistego :) )
a następnie sensowne połączenia miejskie, nawet droższy od samochodu, to wybrałbym go ze względu na wygodę dojazdu.

Tę formę dojazdu wybierają uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i gołodupcy, a cała reszta to promil korzystających ze zbiorkomu naziemnego. Oni wybierają swoje samochody i uważają je za bardziej korzystne (mimo, że droższe).

W pociągu mogę czytać, pracować czy mieć inne rozrywki,

No właśnie, Ty możesz, nie każdy zajmuje się pisaniem artykułów.

natomiast samochód zmusza mnie do wielogodzinnego skupienia. Pociągiem dojeżdżam wypoczęty, samochodem nie.

Taa, ja też dojeżdzam wypoczęty. Po staniu w ścisku jak kurczak w klatce przy zionącym panu Władku, który właśnie wraca ze stróżowania :)

Jest coś takiego, jak struktura miasta i pewne rozwiązania urbanistyczne, aby uczynić to miejsce przyjaznym dla użytkownika. Niszcząc pewien układ przestrzenny otrzymasz w efekcie miasto niezdatne do życia. Naprawdę proces rozwoju wspólnot miejskich zajmował stulecia, a Tobie się wydaje, że masz "nowy", "genialny" pomysł, który akurat rozwiąże wszystkie problemy? Serio? Twoje idee są dosyć niedojrzałe, bo skupiasz się na wybranym zagadnieniu lekceważąc inne. I jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy, to Twoja gigantyczna słabość.

Bądź łaskaw mi wytłumaczyć jak parking podziemny (czy cokolwiek znajdujące się pod ziemią może zniszczyć układ przestrzenny miasta, który zmieni się o schody wychodzące z tegoż parkingu.
Winston Churchill

lukasz woj
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez R. v Gelerth » 31 paź 2013, o 22:44

[quote=""REMOV""][quote=""lukasz woj""]Po drugie transport zbiorowy jest w pewnych elementach korzystny (napewno nie torowy - tramwaje,)[/quote]Torowy to też metro. A tramwaje na wydzielonych torach, z pierwszeństwem nad ruchem kołowym są znacznie lepszym rozwiązaniem, niż na przykład pasy dla autobusów. Pomijam już, że w swoich infantylnych rozważaniach w ogóle nie uwzględniasz ludzi bez prawa jazdy i bez samochodu. Rozumiem, że ich chcesz skazać na brak możliwości przemieszczania się?

Skądinąd, gdyby miał do wyboru wygodny, punktualny pociąg dojeżdżający do centrum miasta, a następnie sensowne połączenia miejskie, nawet droższy od samochodu, to wybrałbym go ze względu na wygodę dojazdu. W pociągu mogę czytać, pracować czy mieć inne rozrywki, natomiast samochód zmusza mnie do wielogodzinnego skupienia. Pociągiem dojeżdżam wypoczęty, samochodem nie.[/quote]
Pytanie ile jesteś w stanie płacić?
Sam mieszkając w Trójmieście na jednym jego końcu dojeżdżam do pracy na drugi koniec aglomeracji w czasie nieco ponad godziny bez zbędnego pośpiechu, choć inni w podobnej sytuacji mają trochę gorzej (no cóż nie dociągnęli jeszcze tramwaju tam gdzie czasem sobie "pomieszkuję" w Gdańsku u jednej takiej osóbki, a Gdynia nie wiedzieć czemu ma autobusy na prąd zamiast skupić się jak każde cywilizowane miasto na tramwajach no ale Gdynia musi być oryginalna) i na Oksywie dojeżdża autobus. Dobrze, że przynajmniej Gdynia dorobiła się normalnej taryfy biletowej czasowej i przejazdowej. Jeszcze lepiej wygląda sprawa z biletem metropolitalnym. Płacę raz ale i tak taniej niż trzy razy mniej u różnych przewoźników.

a po 3 kto powiedział, że nie można pół miasta przerobić na parking? A przynajmniej jego undergrandowej części? A parkingi P&R to co?

Wolny rynek wszystko wyreguluje. :wink: A jak komuś się opłaci to z Wołomina zrobią wielkie więzienie dla przestępców jak w filmach Carpentera. :wink:

A cała reszta bredni o tym jak to tramwaje marnotrawią miejsce można wsadzić no nie wiem gdzie. Ale radzę też sprawdzić ile pasażerów na raz może przewieść taka jedna PESA Swing.
Nazywam się Saul Tigh. Jestem oficerem kolonialnej floty. Kimkolwiek innym jestem, cokolwiek innego to znaczy, jestem tym kim chce być. I jeśli dziś umrę to umrę tym kim chce być.
Jest taktycznie.
Státní bezpečnost.
R. v Gelerth
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic