Polska w XXI wieku na tle Świata

Dyskusje nie związane z zasadniczą tematyką forum Militarium.

Re: Polska w XXI wieku na tle Świata

Postprzez Razparuk » 22 sty 2018, o 16:53

Poczytaj...może nie będziesz mieć pewnych "przemyśleń".

https://www.salon24.pl/u/chrisziyo/8378 ... mi-strasza,
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Delwin » 22 sty 2018, o 16:54

Demonstrację prowadził Jacek Lanuszny, asystent prezesa Ruchu Narodowego, posła Roberta Winnickiego.

Dokładnie o to chodzi - to nie jest anonimowy Sebix.
Delwin
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 22 sty 2018, o 17:10

Ja oglądałem ten reportaż i z tego co pamiętam to asystent tego posła nie prowadził tej ceremonii tylko był w organizacji której inny członek tej organizacji prowadził tą ceremonię.

Jeśli tak, to TVN kłamie, bo mój cytat pochodził z poniższego linku.
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/superwizjer-tvn-z-kamera-w-srodowisku-polskich-neonazistow,807953.html
Jeśli masz inne żródło (bardziej bezpośrenie?) które potwierdza że to nie był asystent tylko jego "jakiś kolega z jakieś innej organizacji", to wklejając je wykażesz nierzetelność TVNu oraz pozbawisz mnie dużej części mojego głównego zmartwienia dotyczącego tego zajścia :).

Poczytaj...może nie będziesz mieć pewnych "przemyśleń".

Sorki, ale odkąd jestem tatusiem nie mam czasu na takie argumenty :). Pozatym zawsze uważałem że argument typu "poczytaj o ... to otworzą ci się oczy" jakoś podejrzanie często jest używany przez fascynatów płaskiej Ziemi, antyszczepionkowców i innych "takich" ;). Masz argument, to go przedstaw.
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 22 sty 2018, o 17:17

Oglądałem cały reportarz właśnie na tej stronie.

cytat z tego linku.
"Dziennikarze "Superwizjera" spytali Jacka Lanusznego, czy Stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" jest założone i kierowane przez narodowych socjalistów. - Nie - odparł. - Kolega kiedyś miał sprawę w sądzie, ale to były jego młodzieńcze czasy. Kolega, ten główny założyciel, ma dość radykalne poglądy, ale nie wiązałbym go w żaden sposób z nazizmem w wersji à la Trzecia Rzesza - zapewnił. (http://www.tvn24.pl)

Obecny przewodniczący stowarzyszenia Mateusz S., pseudonim "Sitas", został w 2009 roku skazany za przestępstwa rasistowskie. (http://www.tvn24.pl)"

Czyli ceremonię prowadził Mateusz S., pseudonim "Sitas"a nie Jacek Lanuszny.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 22 sty 2018, o 17:26

"WY" byście spróbowali ułożyć Gwiazdę Dawida z wafelków w środku lasu to byście dopiero zobaczyli co to znaczy gniew "łi de pipol"
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez cimas » 22 sty 2018, o 17:50

Mea culpa :). Najwyrazniej za szybko czytałem. Jeśli to były tylko "Sebixy" które się "kumplują" z asystentem posła, to niesmak zostaje ale rzeczywiści nikt nie złapał za rękę kogoś "ze świecznika" Rucu Narodowego.

Co prawda dalej w artykule czytamy:
W lipcu dziennikarze przyjechali, także z ukrytą kamerą, na festiwal Orle Gniazdo, reklamowany jako najważniejsze wydarzenie narodowej sceny muzycznej w Polsce. Cykliczną imprezę wspiera Duma i Nowoczesność, a jednym z organizatorów jest Jacek Lanuszny. - Nie toleruję i z tego też tytułu uważam, że na Orle Gniazdo mam powołane do tego służby, które reagują - mówił, pytany o saluty rzymskie i wznoszenie okrzyków "Sieg Heil". - Jeżeli ktoś robi coś niestosownego, to ta osoba jest upominana - zapewniał. Jednak dziennikarze widzieli i zarejestrowali podczas festiwalu, że ochrona nie reagowała na tego typu zachowania. - Tylko trzeba to teraz udowodnić, że to jest na przykład gest hitlerowski - zastrzegał Lanuszny. - Ja mogę powiedzieć, że to jest machanie ręką - dodał ze spokojem (http://www.tvn24.pl)

co może sugerować dość swobodne podejście pana Lanusznego do symboliki hitlerowskiej, ale znowu "nikt nie złapał nikogo za rękę" ;).
cimas
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 22 sty 2018, o 19:42

Sorki Cimas ale 5 stron silnej pociski z "naziolstwa" w wykonaniu TVN nie da sie przedstawić jako "argument" w 1 zdaniu...
TVN robi kreciołę z "polskiego nazizmu" na dokładkę który się odradza....co to jest k..a feniks?
Akcja jak za Goebbelsa...faszysty żyda czyli socjalisty ...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 22 sty 2018, o 21:29

Jak na mój gust pachnie ustawką po to żeby móc zdelegalizować np. ONR i inne tego typu organizacje, co by nie powiedzieć na MN przychodziło między 60- a 100 tys ludzi. To jest chyba jasne, że w tych najbardziej radykalnych organizacjach siedzą różne wtyki i prowokatorzy. Przebrać się za hitlerowca i zaprosić TVN, no kaman...w różne rzeczy uwierzę ale to trochę grubymi nićmi szyte...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/patryk-jaki-ci-ludzie-powinni-siedziec-w-wiezieniach/r8qr458

Patryk Jaki odniósł się także do zbiórki pieniędzy dla Janusza Walusia, która organizowana jest przez "Dumę i Nowoczesność". Uważa, że jeśli jest taka możliwość, to powinna być ona przerwana. Przypomniał jednocześnie, że za czasów rządu PO-PSL zmieniono ustawę dot. zbiórek i teraz MSWiA może jedynie odnotować fakt istnienia zbiórki, ale nie wydaje już zgodny na jej organizacje.

Wiceminister został również zapytany o sprawę ONR, który na Marszu Niepodległości prezentował rasistowskie hasła. Jaki przyznał, że jeśli organizacja ta prezentuje takie poglądy to powinna zostać zdelegalizowana. - Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów - powiedział.

A poza tym, żeby zostało popełnione przestępstwo to ktoś musi zostać pokrzywdzony. Kto został pokrzywdzony przez tego debila który wystąpił w TVN? Tak poważnie pytam, trzeba udowodnić że jego "nawoływanie na puszczy" wzbudziło w kimś uczucia rasistowskie np. Bo za bycie debilem albo prowokatorem to raczej nikogo ukarać nie można-przynajmniej teoretycznie.
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez obiekt172 » 22 sty 2018, o 21:54

rpg7 napisał(a):Jak na mój gust pachnie ustawką po to żeby móc zdelegalizować np. ONR i inne tego typu organizacje, co by nie powiedzieć na MN przychodziło między 60- a 100 tys ludzi.

Tyle że nazywanie MN imprezą ONRowską jest co najmniej naciągane ...
Gdyby to była impreza ONRu to by tam 10 tyś nie przyszło (ONR "tradycyjnie" był i jest marginesem na prawej stronie - głośnym jak to margines)

Z resztą są gorsze organizacje np NOP - czy TVN o nim wspomina?
Pewnie dziennikarzyny tego nie wiedza - nie było w ściągawce....

Nawiasem mówiąc niektórzy twierdza że "narodowych radykalistów" wyhodowali komuchy z esbecji w latach 80tych po to by zdyskredytować totalnie "reakcyjne" hasła i wartości

Ale kto to tam wie
obiekt172
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez rpg7 » 22 sty 2018, o 22:57

Wpisałem nazwę tego stowarzyszenia i wyskoczyła ich strona na której jest napisane, że ten gość zajmuje się min, rekonstrukcjami historycznymi ;) Może ci z tefałen znaleźli oszołoma z marginalnej grupki i go podpuścili- bynajmniej nikogo nie bronię, ale chyba nikt normalny nie przebiera się w mundur nazi ;)
rpg7
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez duszek » 22 sty 2018, o 22:59

obiekt172 napisał(a):Nawiasem mówiąc niektórzy twierdza że "narodowych radykalistów" wyhodowali komuchy z esbecji w latach 80tych po to by zdyskredytować totalnie "reakcyjne" hasła i wartości

Ale kto to tam wie

Złe języki to samo mówią o Solidarności Walczącej Von Morawietzkiego starszego
Piękna idea strzelania do milicjantów potrafi zanieść wysoko...
Facet ma "koncesję" na przebieranie się za naziola na 100% impreza odbyła się na terenie prywatnym jakiegoś kolegi, można mu zrobić takie wielkie śmierdzące gunwo.

No chyba że wierzycie że Naczelny Rabin Polin poczuł się obrażony widokiem swastyki z ciastek na torcie...czyż incydent jedzenia symbolu nie może być zrozumiany jako swego rodzaju niszczenie tego symbolu? Swoiste przekształcenie zła (ciastkowej swastyki) w dobro czyli pożywienie człowieka.
Papuga będzie miała lepszą bekę z tej sprawy niż po mieszance Prestige ;D
duszek
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez yeti951 » 22 sty 2018, o 23:27

Nie ma problema. Następnym razem wyśle się tam myśliwych. A wszystko pokże tvp info. Będzie ubaw po pachy. Proszę opuścić las bo tu polowanie jest ! A my mamy urodziny!
yeti951
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez mg schutze » 23 sty 2018, o 17:06

Każdy normalny człowiek w podskokach z lasu wypierdziela jak jest polowanie. Oczywiście dla nierozumnych to kurła brak demokracji....
mg schutze
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Razparuk » 23 sty 2018, o 17:52

Dla mniej zorientowanych:

https://www.youtube.com/watch?v=cPQNQW7aOcs

Proponuje UWAŻNIE posłuchać tego na jakich warunkach żydzi "zaopiekuja sie" PiS......UWAŻNIE.
Potem to porównać z narracją od kilku dni i spisem "rezonatorów" oraz "wzbudników" tej narracji...oraz daty emisji z obecną...:P
Pamietacie słowa Vilgefortza do Geralta?:....""Nie myl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Przewrotne? No niestety tak...
Razparuk
Użytkownicy
Użytkownicy

Postprzez Manga » 25 sty 2018, o 16:59

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bedzie- ... we/l1tnbch

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury Jarosław Sellin zapowiedział poparcie rządu dla idei ustanowienia święta państwowego upamiętniającego Polaków ratujących Żydów.

https://wpolityce.pl/historia/376668-mi ... -polskiego

Minister Sellin: "Polska powinna zbudować w przyszłości muzeum chasydyzmu polskiego"

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-g ... go/mr67c8e

Piotr Gliński: powstanie Muzeum Getta Warszawskiego

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 48257.html

100 milionów na Cmentarz Żydowski. Sejm przyjął ustawę

Wszystko w 2 miesiące.
Manga
Użytkownicy
Użytkownicy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kantyna / Offtopic